Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kahvaltıdan sonra bir fincan sütlü kahve içtim

2.öğünüm: 3 kepçe şehriye çorbası(şehriyeyi kıt koymuştum)
4 adet adana şiş
turşu
soda

günaydın karatayın güzel hanımları
bugun sabah erkenden kalktım klasık kahvaltı eşliğinde bırazcıcık ev sucugu yedım
:KK56::KK56::KK56: sonra temizliğimi yaptım misler gibi
:KK12::KK12::KK12:
sonra 1 saat plates
:KK52::KK15:

bugun ev arkadaşımın ablasına gideceğiz umarım kaçamak olmaz öncesinden de uyardık diyetteyiz diye ama umarım karataya uygun bır pazar geciririm
:18::18::18::KK49::KK54:
ohh eline sağlık.:KK16:.umarım çok kaçamak yapmazsın:KK53::KK53:
kolay gelsın canım:KK16::KK16::KK16:
:KK34::KK16::KK16::KK16:
Kolay gelsinnn birazdan bende başlıyorum temizliğe :KK12:
sana da kolay gelsin canım..:KK34::KK16::KK16:

selam kızlar:KK16:nasılsınız..
burası yağmurlu,puslu:KK50:cuma günü rüzgarlı havada yürüdüğümü yazmıştım ya..lodos çarptı beni galiba:KK37:dün sabah kahvaltıya gittik..güzel geçen birkaç saatten sonra bir AVM ye takılalım dedik..birazda orada gezdik,saat 4 gibi ben de bir baş ağrısı başladı ki sormayın:95:sol gözüm karartılı görmeye,insanların yüzünü flu görmeye başladım:105:eşim tansiyonum düştü diye kocaman ayran aldı,içine tuz atıp verdi içtim ama nafile:KK53:apar topar eve geldik yattım,bu sabaha kadar da kalkamadım,şimdi kafama vurmuşlar gibi ağır hissediyorum hala:44:..sağolsun eşim çocukları doyurdu,üstelik büyük kızımın boğazı şişmiş,küçük kızım öksürüyodu,onlara da ilaç filan yetiştirdi adamcağız:KK37:bu sabah da kalkıp patates haşlamış ben de börek yaptım..pirinç haşlamış,birazını sütlaç birazını yayla çorbası yaptım...şimdi gezmeye gitti kardeşiyle ben de buraya geldimEn Büyük KK

gelelim ne yediğime:KK56:cuma akşam 1 kocaman çupra,salata,1 minik kase fıstık ve 1 kk helva yemiştim..dün sabah 2 yumurtalı,bol peynir,yeşillik,2 avuç kuruyemiş ve kuru meyvelerden alarak karatay tabağı yaptım,böreklere vs dokunmadım ama çok yemişim....sonrasında saat 4 teki ayran ve akşam 1 bardak süt dışında bişey yiyemedim dün..bu sabah ta peynir,ceviz,helva,yoğurt ve kuru kayısı ile kahvaltımı yaptım,kahvemi yapıp biraz geçmişi okuyacağım bakalım neler olmuş...sabahki börek ve sütlaca dokunmadım ha,dokunmaya da niyetim yok:KK20::KK20:kayısı ve az helva yetti bana..bugün yürümek istiyorum ama başım iyi değil ve de evi temizlemem lazım
geçmiş olsun tatlım..çocuklara da..neyse ki eşin yardımcı..acil şifalar olsun hepinize
benimde kahve pasta düskünü bir arkadasim var , ve hemen hemen hergün görüsüyoruz,, yurtdisinda cok fazlakafa dengi arkadas bulma sansimiz yok malesef, buldugumuza günahiyla sevabiyla yapisiyoruz.... pasta düskünü arkadasimla bulustugumda israrlarina ragmen dayanamaz yerdim... ama artik baska bir yöntem buldum.... madem kahve pasta keyfi yapicaz. o halde bende kendi pastami yanimda tasirim diyerek ise koyuldum,,, kendime uygun diyet pastami yapip gidiyorum,,, misal karatay diyeti icin harika bir kek tarifi uydurdum,,, aslinda resmide var ama henüz buraya eklemesini bilmiyorum,,, ama size buradan yazayim tarifini...

bu arada resmin linkini eklemeyi becerebildim buradan bakabilirsiniz sanirim. zamanla resim eklemeyide ögrenicem...

SEKERSIZ,UNSUZ,YAGSIZ,KEK
3 yumurta
2 su basrdagi dövülmüs ceviz yada findik tozu
4-5 tane kücük dogranmis kayisi ve 3-4 tane kücük dogranmis kuru incir suda islanmis sütte olabilir sonra süzülecek
tarcin, zencefil tozu
1 cay kasigi kabartma tozu
2-3dlm kücük dogranmis elma( olmasada olur)
HEPSINI KARISTIRIN MIKSERLE,ben tupperwareninkini kullandim ama silikon herhangi bir kapta olur yada mikroya girebilen derince cam bir kapta olur . firinda denemedim, bu mikrodalga keki... ama firindada olmam demez...
mikrodalgada 600 watta 7 dakika pisirin, 5 dk dinlendirin ve cikarip ters cevirip cikarin.. 2 dlm yaniniza alip komsunuza gidin,,,, inanin o lezzetli kokusundan komsunuzun gözü sizin kekinizde kalicak,,,,
[/QUOTE]
görüntü süper..ellerine sağlık..:KK16::KK16:
kolay gelsin hatunum:KK16:darısı başıma..

kızlar geçmişe bu kaa bakabildim başım tuttu yine kaçtım ben uzancam biraz
:KK16::KK16::KK16::KK16:
:KK5::KK5::KK5:
selam karataycılar

ben de bugün başladım diyete, doğumdan sonra kışın bebişle evde olduğumdan 7 kilo aldım onu ve daha fazlasını vermek istiyorum. hipoglisemim var asıl onun için daha çok istiyorum. hadi hayırlısı bana şans dileyin. gitsin kilolar gelsin sağlık :KK9:
hoşgeldin:KK16: başarılar..:KK34:
sağol canım:KK16::KK16:
evet çok sessiz,sersumum da yok:105::105:
:KK19::KK19::KK16: kocişime bağımlı olmadığımı ispatlıyorum canım:KK51::KK51:.inatla bana sen bilgisayar bağımlısı oldun bakışları atıyor.:KK14::KK14:.halbuki o benden daha çok giriyor..:KK47::KK47:

linke tıkladığımda forumlar ana sayfası açılıyor...

ben bulamadım canım.

sabah menüm.

1 yumurtalı bol lorlu omlet
1/2 ince belli bardakda kuryemiş..

çay

öğlen muhlamadan 2 çatal..

1 avuç fıstık

ve bir bardak süt

akşama ise mercimek çorbamdan içeceğim.

ilk ekledigimde acilmisti anlayamadim simdi neden acilmiyor.... ama arama yerine karatay diye yazinca cikan sayfada baslik olarak gözüküyor belki o sekilde bulabilirsiniz..

temizliğimiz bitti yemek olayını hallettikten sonra rahat rahat oturup film izledik.:KK52:.anca geldim.:KK37:.birdaha gece gelirim:KK5:..öpüyorum sizi..:KK54::KK54:

2 öğünüm
:KK56::KK56:
keşkek
havuçlu kabak salatası
ayran
1 ısırık çiğbörek:KK53:

eşime el açması kol böreği kızıma da çiğbörek yaptım yemedim:KK9::KK9:

arada sütlü kahve:nazar:

2. öğünü erken yedim..akşam kabak salatasından yerim sadece.:KK23::KK23:

Spor yapmadım daha bende biraz leslie yapayım bari o zaman :KK8:

Yemek de yapmadım. :KK31:
Yap bebişim yap:KK16::KK16:
ohh eline sağlık.:KK16:.umarım çok kaçamak yapmazsın:KK53::KK53:

:KK34::KK16::KK16::KK16:

sana da kolay gelsin canım..:KK34::KK16::KK16:

geçmiş olsun tatlım..çocuklara da..neyse ki eşin yardımcı..acil şifalar olsun hepinize
görüntü süper..ellerine sağlık..:KK16::KK16:

:KK16::KK16::KK16::KK16:
:KK5::KK5::KK5:

hoşgeldin:KK16: başarılar..:KK34:

:KK19::KK19::KK16: kocişime bağımlı olmadığımı ispatlıyorum canım:KK51::KK51:.inatla bana sen bilgisayar bağımlısı oldun bakışları atıyor.:KK14::KK14:.halbuki o benden daha çok giriyor..:KK47::KK47:[/QUOTE]
Hee aynısını eşim de bana diyo ama dediğin gibi kendisi daha fena.sürekli haber okuyii:KK1::KK1:

temizliğimiz bitti yemek olayını hallettikten sonra rahat rahat oturup film izledik.:KK52:.anca geldim.:KK37:.birdaha gece gelirim:KK5:..öpüyorum sizi..:KK54::KK54:

2 öğünüm
keşkek
havuçlu kabak salatası
ayran
1 ısırık çiğbörek:KK53:

eşime el açması kol böreği kızıma da çiğbörek yaptım yemedim:KK9::KK9:

arada sütlü kahve:nazar:

2. öğünü erken yedim..akşam kabak salatasından yerim sadece.:KK23::KK23:

Afiyet olsun bebişim,yemediklerin için de tebrikler:KK16::KK16:

arkadaşlar mısır ekmeği yasak mı aradım ama bulamadım valla yeni yaptım yasaktır diye düşünüyorum ne de olsa içinde un var ama tam bilgisi olan var mı diye merak ettim:))

arkadaşlar mısır ekmeği yasak mı aradım ama bulamadım valla yeni yaptım yasaktır diye düşünüyorum ne de olsa içinde un var ama tam bilgisi olan var mı diye merak ettim:))

ekmeğin her çeşidi yasak:KK34::KK34:

Akşam yemeğim

Dana şiş 1 porsiyon

Yarım lavaş ekmek

:KK37:

afiyet olsun:KK16:
neden yedin o lavaşı bakiyim:KK20::KK20:eşin birkaç gün sonra kilona bakmayacak mıydı senin:KK4::KK4:

ekmeğin her çeşidi yasak:KK34::KK34:

afiyet olsun:KK16:
neden yedin o lavaşı bakiyim:KK20::KK20:eşin birkaç gün sonra kilona bakmayacak mıydı senin:KK4::KK4:

Valla yandım ama yemeği dışardan söyledim :18: Bide lavaş yasak değildi sanki diye hatırlıyorum :18: Yarın 5 mil + 1 saat pilates + ev işi yapıcam ve ayran detoksu yapıcam :KK31: Başka türlü imkansız veremem zaten.

Rica ederimm de cidden biri uyarmazsa sapıtabiliyoruzz :KK52:

:KK24:
evet canım gercekten öyle bende geldım yenı saat 2 gıbı bır kasa yesıl mercımeklı kabaklı lımonlu bı yemek vardı onu yedım yanında da dayanamadım ve doymadım da tabı 4 tane içli köfte yedım :KK14::KK14::KK14:onun bulguru canımı yakacak hemen spora gıtsem acep verır mıyım aldığımı diye düşünmüyor değilim :KK31::KK31:
merhaba bende 16 günlük karatayciyimmm.... sizin gibi benimde kahve pasta düskünü bir arkadasim var , ve hemen hemen hergün görüsüyoruz,, yurtdisinda cok fazlakafa dengi arkadas bulma sansimiz yok malesef, buldugumuza günahiyla sevabiyla yapisiyoruz.... pasta düskünü arkadasimla bulustugumda israrlarina ragmen dayanamaz yerdim... ama artik baska bir yöntem buldum.... madem kahve pasta keyfi yapicaz. o halde bende kendi pastami yanimda tasirim diyerek ise koyuldum,,, kendime uygun diyet pastami yapip gidiyorum,,, misal karatay diyeti icin harika bir kek tarifi uydurdum,,, aslinda resmide var ama henüz buraya eklemesini bilmiyorum,,, ama size buradan yazayim tarifini...
SEKERSIZ,UNSUZ,YAGSIZ,KEK
3 yumurta
2 su basrdagi dövülmüs ceviz yada findik tozu
4-5 tane kücük dogranmis kayisi ve 3-4 tane kücük dogranmis kuru incir suda islanmis sütte olabilir sonra süzülecek
tarcin, zencefil tozu
1 cay kasigi kabartma tozu
2-3dlm kücük dogranmis elma( olmasada olur)
HEPSINI KARISTIRIN MIKSERLE,ben tupperwareninkini kullandim ama silikon herhangi bir kapta olur yada mikroya girebilen derince cam bir kapta olur . firinda denemedim, bu mikrodalga keki... ama firindada olmam demez...
mikrodalgada 600 watta 7 dakika pisirin, 5 dk dinlendirin ve cikarip ters cevirip cikarin.. 2 dlm yaniniza alip komsunuza gidin,,,, inanin o lezzetli kokusundan komsunuzun gözü sizin kekinizde kalicak,,,,

tarıf nefıse benzıyor ben öğrenciyim ve evimizde mıkrodalga yok ama fırın var mutlaka deniycem yaşasııınnn artık bizim de kekimiz var :KK16::KK16::KK39::KK39:

selam kızlar:KK16:nasılsınız..
burası yağmurlu,puslu:KK50:cuma günü rüzgarlı havada yürüdüğümü yazmıştım ya..lodos çarptı beni galiba:KK37:dün sabah kahvaltıya gittik..güzel geçen birkaç saatten sonra bir AVM ye takılalım dedik..birazda orada gezdik,saat 4 gibi ben de bir baş ağrısı başladı ki sormayın:95:sol gözüm karartılı görmeye,insanların yüzünü flu görmeye başladım:105:eşim tansiyonum düştü diye kocaman ayran aldı,içine tuz atıp verdi içtim ama nafile:KK53:apar topar eve geldik yattım,bu sabaha kadar da kalkamadım,şimdi kafama vurmuşlar gibi ağır hissediyorum hala:44:..sağolsun eşim çocukları doyurdu,üstelik büyük kızımın boğazı şişmiş,küçük kızım öksürüyodu,onlara da ilaç filan yetiştirdi adamcağız:KK37:bu sabah da kalkıp patates haşlamış ben de börek yaptım..pirinç haşlamış,birazını sütlaç birazını yayla çorbası yaptım...şimdi gezmeye gitti kardeşiyle ben de buraya geldimEn Büyük KK

gelelim ne yediğime:KK56:cuma akşam 1 kocaman çupra,salata,1 minik kase fıstık ve 1 kk helva yemiştim..dün sabah 2 yumurtalı,bol peynir,yeşillik,2 avuç kuruyemiş ve kuru meyvelerden alarak karatay tabağı yaptım,böreklere vs dokunmadım ama çok yemişim....sonrasında saat 4 teki ayran ve akşam 1 bardak süt dışında bişey yiyemedim dün..bu sabah ta peynir,ceviz,helva,yoğurt ve kuru kayısı ile kahvaltımı yaptım,kahvemi yapıp biraz geçmişi okuyacağım bakalım neler olmuş...sabahki börek ve sütlaca dokunmadım ha,dokunmaya da niyetim yok:KK20::KK20:kayısı ve az helva yetti bana..bugün yürümek istiyorum ama başım iyi değil ve de evi temizlemem lazım
geçmiş olsun canm çk yorulduğumda bir de çok yüksek seste benimde öyle başım ağrır genelde
mesela yarın stajım var öğrenciler başımı ağrıtıcak eminim :KK14::KK37::KK37:

linke tıkladığımda forumlar ana sayfası açılıyor...

ben bulamadım canım.

sabah menüm.

1 yumurtalı bol lorlu omlet
1/2 ince belli bardakda kuryemiş..

çay

öğlen muhlamadan 2 çatal..

1 avuç fıstık

ve bir bardak süt

akşama ise mercimek çorbamdan içeceğim.
hoşgeldın canım afiyetler leptinler olsun :KK16::KK16:

Akşam yemeğim

Dana şiş 1 porsiyon

Yarım lavaş ekmek

:KK37:
lavaş ekmek mi :KK20::KK20::KK22::KK22:
:KK16::KK16:

evet canım gercekten öyle bende geldım yenı saat 2 gıbı bır kasa yesıl mercımeklı kabaklı lımonlu bı yemek vardı onu yedım yanında da dayanamadım ve doymadım da tabı 4 tane içli köfte yedım :KK14::KK14::KK14:onun bulguru canımı yakacak hemen spora gıtsem acep verır mıyım aldığımı diye düşünmüyor değilim :KK31::KK31:

lavaş ekmek mi :KK20::KK20::KK22::KK22:
:KK16::KK16:

Yedim ama yarın mutlaka bol spor yapıcam hatta yatmadan buun de 5 mil yürüyecem duşa giricm hemen :KK31: Yarın da ayran detoksu yapıcam.:KK51:

Yedim ama yarın mutlaka bol spor yapıcam hatta yatmadan buun de 5 mil yürüyecem duşa giricm hemen :KK31: Yarın da ayran detoksu yapıcam.:KK51:

tabi canım yapmalıyız bende yapıcam bugun yatmadan mutlaka ayran detoksunu 2 gün mü yapcan 1 gün mü 2 günde 2 kiloya kadar gidebiliyormuş :KK24::KK24:
ben becerememiştim o ayrı :KK17::KK17:
kolay gelsin canım :KK16::KK16:

tabi canım yapmalıyız bende yapıcam bugun yatmadan mutlaka ayran detoksunu 2 gün mü yapcan 1 gün mü 2 günde 2 kiloya kadar gidebiliyormuş :KK24::KK24:
ben becerememiştim o ayrı :KK17::KK17:
kolay gelsin canım :KK16::KK16:

2 gün yapıcam :KK42: Bakalım ilk gün zorlanmazsam 2 gün yaparım. Bide kiloya yansımasıda önemli benim için. 3 gün yapan varmıymış ya ??

2 gün yapıcam :KK42: Bakalım ilk gün zorlanmazsam 2 gün yaparım. Bide kiloya yansımasıda önemli benim için. 3 gün yapan varmıymış ya ??
,
yok canım en fazla ıkı gun :KK20::KK20:

halsiz düşersin sonra zaten dünya ayran içmene rağmen aç hıssedıyorsun bende öyle olmuştu bi de dısarı cıktık avm de dayanamamıştım tabi ne gördümse atladım tabi o benim iradesızlığım :KK1::KK1: sersum yaptı 2 gün 1300 gr verdi yanlış hatırlamıyorsam :KK8:sende verirsin merak etme:21::21::KK16:

,
yok canım en fazla ıkı gun :KK20::KK20:

halsiz düşersin sonra zaten dünya ayran içmene rağmen aç hıssedıyorsun bende öyle olmuştu bi de dısarı cıktık avm de dayanamamıştım tabi ne gördümse atladım tabi o benim iradesızlığım :KK1::KK1: sersum yaptı 2 gün 1300 gr verdi yanlış hatırlamıyorsam :KK8:sende verirsin merak etme:21::21::KK16:

Evet sersum 1300 gram vermişti. :KK9: Valla kaçamak yapma şansım yok aç kalsam da :18: :KK1:Tartılmama 2 gün kaldı :18::18:

Hee aynısını eşim de bana diyo ama dediğin gibi kendisi daha fena.sürekli haber okuyii:KK1::KK1:

Afiyet olsun bebişim,yemediklerin için de tebrikler:KK16::KK16:
aynen valla..bize gelince çok giriyosun:KK37::KK37:
:KK19::KK16::KK16:

Evet sersum 1300 gram vermişti. :KK9: Valla kaçamak yapma şansım yok aç kalsam da :18: :KK1:Tartılmama 2 gün kaldı :18::18:

benimki az bile kaldı canım.:KK37:.belki sen daha fazla verirsin:KK52::KK52:
ama hazırlıklı ol çok acıkıyor akşama doğru insan:18::18:

Son düzenleme:
X