Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Merhabalar
dün bildiririm yapmayı unutttum mesajımı attınca. Bildirim yapmıi gıbi hissettim kendimi sanırım. Ben sabah dışarda yürüyüşüme devam ediyorum. Gerçekten hayatta bahane edilecek çok az şey varken sürekli bişeyleri bahane ediyoruz. oğlum var erken kalkıyor derken buldum çaresini o erken mi kalkıyor öyleyse ben daha erken kalkarım di mi ama.

Xc9 denize yürüyüş mesafesinde güvenli bi yerde oturmayo çok isterdim. Sen bu şansını çok güzel değerlendiriyorsun tebrikler
Bicnv hedefe az kalmış. Hep birlikte inşalllah.'

süpersin mavibisiklet, oğlun kaç yaşında?
benimde tek motivasyonum seneye Allah nasip ederse çocuk istiyorum ondan önce bu kilo işini halletmem artık zayıf, sağlıklı biri olmam lazım diyorum..

Birde arkadaslar dun 69.5dim bugun 70 anlamadim ben bu isi valla
3.kasim sabahi 70
4 kasim sabahi 69.5
5 kasim da yine 70
bu nedir yaw
ins boyle gitmez :KK66: su 7p i gormek istemiyorum ya artik poff br 69e inseydim

e_packcim aramıza hoşgeldin bence de hergün tartılma canım..

selamlar,
evet ya arada boyle gece calısmaları olmakta ertesi gun gitmiyorum ama tabi gun tersine donuyor.
yeni uyandım.
klasik kahvaltımı yaptım. Bugun yumurtasız..ne bilim bugun geceden kalma olmamadan dolayı mı ne canım istemedi.
sizler nasılsınız?
nasıl gitmekte hayat?

ben de iyiyim seacım hele de eski motivasyonum yerine geldi daha da iyiyim... tabi ki sayenizde :KK16::KK16::KK16:

kızlar sabah 09:30 kkk sından sonra öğlen yemek yemedim. bol sıvı tüketiyorum.
4 km ye yakın buradaki bir parkta yürüyerek öğle yemeği tatilimi değerlendirdim..
şimdi şimdi acıkmaya başladım ama beklicem akşama kadar.

bol leptinler olsun herkese..:KK4::KK4::KK4::KK4:

benimde tek motivasyonum seneye Allah nasip ederse çocuk istiyorum ondan önce bu kilo işini halletmem artık zayıf, sağlıklı biri olmam lazım diyorum..

Canım teşekkürler. Oğlum 14aylık olucak 4 gün sonra. Bende artık cocuk mevzu bitti emzirmede azaldı zayıflama zamanı diye motive oldum. Umarım hayırlısıyla zayıflar cocuk sahibi olursun. Allah isteyen herkese nasip etsin.
Sivas'ın gülü Allah yardımcınız olsun çok zor bi durum cidden.

afatmas demek bir muzla akşamı edicen çok zorlamış olucan bünyeyi bari çerez falan alsan bi yerden.
Lawyercim haklısın hocayı yalnız bırakmamak lazım. Diyetisyenlerin yaygarası bu gene

Son düzenleme:

Canım teşekkürler. Oğlum 14aylık olucak 4 gün sonra. Bende artık cocuk mevzu bitti emzirmede azaldı zayıflama zamanı diye motive oldum. Umarım hayırlısıyla zayıflar cocuk sahibi olursun. Allah isteyen herkese nasip etsin.
Sivas'ın gülü Allah yardımcınız olsun çok zor bi durum cidden.

afatmas demek bir muzla akşamı edicen çok zorlamış olucan bünyeyi bari çerez falan alsan bi yerden.
Lawyercim haklısın hocayı yalnız bırakmamak lazım. Diyetisyenlerin yaygarası bu gene

Son düzenleme:
LEPTİN HORMONUNUN SALGILANABİLMESİ İÇİN NE YAPMAK LAZIM?

Çok basit bir anlatımla, bir şeyler yediğimiz zaman pankreasımız önce 2 saat insülin hormonunu salgılıyor. Ardından 2 saat da glukagon denen hormon salgılanıyor. yemek yememizden 4 – 5 saat geçip insülin ve glukagon salgıları tamamlandıktan sonra işte bizi zayıflatan LEPTİN hormonu salgılanmaya başlıyor. Leptin hormonu bizim depolarımızdaki yağları kullanarak vücudumuzun enerjisini sağlıyor. İşte biz (Karatay Sağlıklı Beslenmesini uygulayanlar) böyle fazla kilolarımızdan kurtuluyoruz.
Leptin hormonunun gece salgılanabilmesi için yemeğimizi en geç 19:00 – 20:00 de yiyip bitirmiş olmamız lazım. Buna göre 20:00 – 22:00 arası insülin salgılanacak, 22:00 – 00:00 arası glukagon salgılanıyor olacak ve saat 00:00 veya 01:00 den sonra da Leptin salgılanmaya başlayacak. Leptin hormonu en fazla bizim derin uykuda olduğumuz 02:00 – 05:00 saatlerde arası salgılanıyormuş.
Leptin hormonunun gündüz de salgılanmasını istiyorsak günde 2 veya 2,5 öğün yiyor olmamız öğünler arasındaki zamanı açmamız gerekiyor. Bu konuyu bir örnekle açıklamaya çalışalım. Saat 09:00 da kahvaltı yapan bir kişinin saat 11:00 ‘e kadar insülin hormonu salgılanacak. 11:00 – 13:00 arası 2 saat de glukagon hormonu çalışıyor olacak. 13:00 – 14:00 den sonra yağlarımızı yakacak leptin hormonu devreye girebilecek. Tabii ki ağzımıza 9 dan sonra hiçbir şey atmadıysak. 13:00 – 14:00 ‘den sonra yemek yemeyi açlık hissetmeden uzatabildiğimiz her sürede leptin depodaki yağlarımızı kullanarak enerjimizi sağlıyor olacak. Saat 16:00 da yemeğimizi yiyor olursak 2-3 saat leptin sayesinde yağlarımızı yakmış olacağız. Yemeği saat 17:00 gibi yiyecek olursak bu sefer de 3-4 saat depodan yemiş olacağız. İşte onun için 2 öğün sağlık demişler. Yeter ki bir önceki öğünümüzde yeterince ve doğru şeyler yemiş olun ve leptinin salgılandığı süre içinde beyniniz “bu kişi acıktı, yemek gelmiyor tasarruf moduna geç” sinyalini göndermemiş olması lazım. Acıktığınız anda hemen yemeğinizi yiyin.
Lütfen leptin hormonunuzun salgılanmasına olanak sağlayın ve günde iki öğün yemeye çalışın. İlk başlangıçta 3 öğün hatta 2,5 öğün yiyebilirsiniz ama gündüz de fazla yağlarınızı yakmak sizin elinizde. Şunu hiç unutmayın aralarda bir şey yemeyip ağzınıza şekersiz denen tatlandırıcılı sakızlardan bile atmış olsanız beyin “bu şeker yedi” sinyalini göndererek insülin salgısını başlatacak ve o anda leptin hormonunuz faaliyette ise faaliyetine son verip yerini insüline bırakmış olacaktır. İki öğün arasında size ikram edilen en ufak bir nesneyi leptin hormonunuzun salgılanmasının devam etmesini istiyorsanız lütfen yemeyin.

merhaba mahzen77

karatay diyetinde yeni katılanlardanım :)) bu hafta kilo bildirimi yapamıyorum regl dönemindeym çünkü. bol bol kilo vermeler sağlıklı bir şekilde :))

arkadaşlar canan karatay hocamızı haksız yere karalıyorlar malesef. Aşağıda vereceğim linkteki imza kampanyasına katılırsanız hocamıza destek olmuş olursunuz. Bizi zayıflatan ve türkiye için çok önemli olan bu bilim insanına desteklerinizi esirgemeyin

https://www.facebook.com/l.php?u=ht...d2aptmbxb_2sr3-qp97ıutdpetgq8horregsp7adj&s=1

güncelllll kızlar biz de destek verelim görmeyenler de görsünler diye yazıyı güncel tutmaya çalışalımmmm

Merhabalar
................Xc9 denize yürüyüş mesafesinde güvenli bi yerde oturmayo çok isterdim. Sen bu şansını çok güzel değerlendiriyorsun tebrikler
Bicnv hedefe az kalmış. Hep birlikte inşalllah.'

bi süre sonra nerede yürüdüğünün anlamı kalmıyor yeter ki temiz hava olsun ben sık ağaçların olduğu bi yeri tercih ederim kuş sesleri eşliğinde....

Merhabalar,

...............
Ben günde 3-4 fincan neskafe içiyorum,sütlü,şekersiz..Bırakamıyorum bağımlılık gibi...Umarım kilo vermede engelleyici değildir..

Arkadaşlar dün yazmıştım ama kilo çizelgesini nasıl yapıyorsunuz?Bir yardım lütfen :) Kolay gele...

nescafe işlenmiş gıda olduğu için yasak türk kahvesi veya filtre kahve içebilirsin türk kahvesini sütlü yapınca nescafeden farkı olmuyor
çizelgeyi tickerfactory.com adresinden yapıyorsun ayrıntılı anlatım için kk nın çizelgeler bölümünde bi sayfa vardı adresini hatırlayan bi arkadaş yazar

Arkadaşlar Canan Karatay hocamızı haksız yere karalıyorlar malesef. aşağıda vereceğim linkteki imza kampanyasına katılırsanız hocamıza destek olmuş olursunuz. Bizi zayıflatan ve Türkiye için çok önemli olan bu bilim insanına desteklerinizi esirgemeyin

https://www.facebook.com/l.php?u=ht...D2APTMBXb_2sr3-qP97IutdpetgQ8HoRRegsp7ADJ&s=1

ben de imzaladım canım burada paylaşman da iyi olmuş

kızlar leptinle ilgili bu yazıyı hepimiz tekrar hatırlayalım diye paylaştım...

arasıra bilgilerimizi tazelemekte fayda var tşk canım

merhaba mahzen77

karatay diyetinde yeni katılanlardanım :)) bu hafta kilo bildirimi yapamıyorum regl dönemindeym çünkü. bol bol kilo vermeler sağlıklı bir şekilde :))
regl dönemi de olsa bildirim yapıyoruz buraya ne kadar bağlı kalırsak diyet byapmamız o kadar kolay olur

yaaa kızlar size bu hazır satılan sarımsaklı çayları soracaktım.alıp kullanan oldu mu hiç ? elde yapmak zor geliyor bana okula gidiyorum çok erken saatlerde diğer saatler içinse üşeniyorum :))) bu konuda bilgi verebilcek olan varsa memnun olurum. çok teşkr ederm

regl dönemi de olsa bildirim yapıyoruz buraya ne kadar bağlı kalırsak diyet byapmamız o kadar kolay olur

bilmiyordum bunu.regl dönemi tartılmk doğru sonuç vermiyor diye okumuştum nette.haklısın diyete bağlılık için yapmk lazım.teşkler

günaydın canım ben de sabah 20dk kardiyo yaptım, güneşin doğuşunu falan izleyemiyorum ama rken kalkmak güne egzersizle başlamak çoook güzelll..

hoşgeldin canım, biz de özledik seni.. nasıl gidiyor evlilik?

hoş buldum canım. evlilikten çok bişey anlamadım daha. bakıcaz artık:)))))))))))

Anladim canim tsk ederim

Mrb hosgeldiniz 53 kg a karatayla mi indiniz ? Kactan indinir ve ne kadar surede tskler simdiden

62-53 aralığındaydım
şu an 54 üm
15 nisandan ramazana kadar düzenli yaptım sayılır
sonrası bayaa karıştı.
bu nedenle ben çok doğru bir örnek değilim bir sürü arkadaşlarım var burda doğru örnek olan. ama hepiniz eninde sonunda hedefinize ulaşacaksınız

hoşgeldin canım allah mesut etsin....dün listeyi ben yaptım ya gece aklıma geldin leneva eksık dıye hıssettım bır an sonrada o bizi hatırlayana kadar bırkaç ay daha gecer heralde dıye dusundum ama sen çabuk hatırlamıssın ..:)

aslında hep aklımdasınız. dünde bildirim yapıcaktım aslında tartılamadım. zaten de adet oldum çok doğru sonuç değildir

iyi valla nasıl olsun, yuvarlanıyoruz.. boynun nasıl oldu?

canım ben de sana link vermiştim geçmişe bir bak istersen..

bitki çayı türk kahvesi leptini bozmaz canım tabi şekersiz olması kaydıyla..

sagol mahzen boynum biraz daha iyi. Gerçi daha gece calısmalarından doktora gidemedim ama gecti sanırım..

ben de iyiyim seacım hele de eski motivasyonum yerine geldi daha da iyiyim... tabi ki sayenizde :KK16::KK16::KK16:
ne demek efendim birbirimizi motive etmeliyiz hep :)

yaaa kızlar size bu hazır satılan sarımsaklı çayları soracaktım.alıp kullanan oldu mu hiç ? elde yapmak zor geliyor bana okula gidiyorum çok erken saatlerde diğer saatler içinse üşeniyorum :))) bu konuda bilgi verebilcek olan varsa memnun olurum. çok teşkr ederm

bence sarımsak cayları yerine her gece 1 dis sarımsagı soyup ilac niyetine yutalım arkadaslar deneyin faydası cok :)

X