Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ben karatay diyeti yapmıyorum yapmam da. ayrıca elimde kitabı da var. aynı şeyleri tekrarlayıp durmuş. canan karatay a katılmıyorum ama saygım var lafı çarpıtma ben sizi eleştiriyorum. sen ekmek yeme. ideal kilona ulaşınca ekmeğe başla şişmeye de başla. 4yıllık öğretim veren beslenme ve diyetetik bölümü kaldırılsın o zaman. diyetisyenler canan hocanın muhatabı deilmiş kendisi öle sölüor.

Ben şimdi de zaman zaman yiyorum ve ekmek yediğim yemediğim dönem arasında bir kilo kaybı yok.
Eğer ki burada bu beslenme tarzını uygulayan insanlar halinden memnunsa zannetmem ki size laf düşsün.
Çoğumuz bundan sonrasında ekmeği fazla tüketmeyeceğimizi düşünüyoruz.
Bayramdır özel zamanlardır yediğimizde de kilo alanımız olmadı.
Kendisi nedenini açıklıyor zaten şimdiye kadar çarkın böyle dönmesinin.
Bu diyet ürünlerinden ne kadar para kazanan var.
Ama yıllarca okumuş ve bu konuların ilk temelini atmış bir insanla da bir diyetisyeni karşılaştırmak ne kadar doğrudur ?

üff cahil misiniz ya biri demiş ki ekmek kaç yüzyıldır var ki. bi başkası demiş ki oh herşey serbest şeker un patates vs. dışında doyana kadar yiyebilirim. ekmek kaç yüzyıldır var diyen arkadaşım sen kaç yüzyıldır varsın acaba. ona bakarsan baklagilleri de yeme. mercimek baklagil vs vs şimdi tek tek bunları saycak değilim. kısacası tarım toplumu olmadan önceki haline dön o zaman. ağaçlardan ne bulursan onu ye. avlayabiliyosan hayvan avla. şehir insanıyız biz şehir. atalarımız gibi beslenemeyiz onlar gibi yaşamıyoruz çünkü. belli başlı şeyler yasak dierleri serbest oh diyen arkadaşlar avuç avuç kuruyemiş yerseniz tabi kilo veremezsiniz. 3 yumurtalı pastırma yersen tabi kilo veremezsin. hepiniz saate bakıyosunuz biliyorum. 4 saat doldu 5 e girmek üzereyim kim bilir daha neler geçiriosunuz aklınızdan. kilo verenler hepiniz geri alcaksınız hepiniz bi gün ailenizin yediği o beyaz ekmeğe saldırcaksınız. :KK47:

bugun baya bi kafam karıştı benim arkadaşın ablasının çıkan tahlil sonucu ve benimde bir kaç arkadaşında çıkan sonuçlar ve anlatılanlar.bir yandanda canan hoca hocaların hocası olması bilgisi tecrubesi olmasa ne diye ugraşsın .bir yandan da bugun dahiliye doktorun anlattıkları arkadaşın sözleriyle örtüşüyor.
bizler gercekten çok enerji harcamayan şehir insanlarıki kendimi örnek göstereyim günde 10 saat oturarak çalışıyorum.bir ögle yemeginde kalkıyorum birde evde işte ne iş yapıyorsam.işyerimin kapısından arabama binip evin kapısında iniyorum.hiç yürüyüşe çıkamıyorum.çıkmakda istesem zamanım yok evdede çocukları tek bırakamıyorum.

bugun bana doktorun dedigi kısaca şöyle.

hiç bir diyeti şayet kilo versen dahi yaşamına uyarlayamayacaksan hiç boşuna yapma .diyet olarak yapacakların gayet basit.el ile üretilmiş gıdalardan uzak dur.orjinal gıda tüket.
meyvayı bırakma fakat etli meyva ye.(elma armut gibi)karpuz incir üzüm gibi glisemik endeksi yüksek olan meyvaları kilo vermek istedigin zaman yeme.pprotein oranını artır.
fakat ekmeksiz kesinlikle olmaz.günde en az 1rer dilim fazlas yok .tamam çok güzelde ceviz nereye kadar yiyebilirsin hayatının sonuna kadar yiyecenmi?ama ekmek yersen her ögün bir dilim günde yapar 300 kalori.ne yapcan yemegin suyunu koymayacaksın tabaga.et süt yogurdu artıracaksın..

şimdi ananem var 1914 dogumlu hala hayatta ve çok saglıklı annemle beraber yaşıyorlar banada bir mahalle ötede yani her hafda görüyorum.ne tansiyon ne kalb hepsi benden daha saglıklı.tüm hayatı boyunca ne yedi diye bakıyorum.köylüdür benim ananem .kendileri eker jkendileri yerler.ama gübre olarak ekiden hayvanlar vardı her evde onların tezekleri ile gübrelerdiler tarlaları yaşım 38 benim hatırladıgım 6-7 yaşlarımdaki bizde yardıma giderdi annem yaz tatillerini köyde gecirdim.

her evde tavuk inek koyun bi dolu o tavuklara kimse yem vermezdiki.eşelen eşelen yaşarlardı hatta biz toplardık sıcacık yumurtaları bazaen avluya yumurtlayanlar olurdu.

inekler e yonca biçerlerdi onlarla yeşil yeşil yonca yerlerdi yada otlatmaya götürürlerdi koyunlar zaten dagda agıllarda yaşarlardı çobana verirlerdi.

ve ekmekde yaparlardı hemde her hafta ne ekmek pişerdi fırınlarda sıra ile giderlerdi kadınlar tekne tekne hamur yogururlardı..

ve ananemler çapa yapardı o sıcaklarda sabahın 5 şinde giderlerdi akşamın yatsısında dönerlerdi eve.harmanını tarla sulamalarını ahır kütrümelerini ot biçmelerini anlatmıyorum daha tüm yaz köyde kimse bulamazsın..hep vucut gücü

şimdi günümüze gelelim.aynı köyde tavuk biile bulamazsın yok ettiler tavukları neymiş kuş gribi gelmiş.tohum yok i.saracoglunun dedigi gibiirbit tohumlar bırakın sunni gübreyi ilaçlamayı tohum geni oynanmış.fırınlar dahi yok bu sene canım bir köy ekemegi istedi haşhaşlı annem yaptıracak fırın bulamadı sönmüş hepi yok.herkes şehir ekmegi yiyormuş..

nerde tereyagı nerde yumurtası nerde ekmegi yokki dogal bişey.

canan hoca sölediklerinde çok haklı ona itimatım sonsuz fakat biz ne kadar dogruyu yaşıyoruz.önceki çalışmaya bak benim çalışmama bakın ne harıyorumki tüm gün.yedigim ne saglıklıki hadi yogurdumu ekmegimide kendim yaptım diyelim suyu ne edcez.
saglıklı su bulamıyorum içcek.çeşme suyu clorlu kaynak suyu alsan plastikte içine atıyorlar yosun tutmasın diye ilaç o ondan kötü.arıtma alsan bu sefer suyu öle arıtıyorki iyi vitaminleride arıtıyor.

yani arkadaşlar derin düşünürsek içinden çıkılamaz bir durum içindeyiz..

üff cahil misiniz ya biri demiş ki ekmek kaç yüzyıldır var ki. bi başkası demiş ki oh herşey serbest şeker un patates vs. dışında doyana kadar yiyebilirim. ekmek kaç yüzyıldır var diyen arkadaşım sen kaç yüzyıldır varsın acaba. ona bakarsan baklagilleri de yeme. mercimek baklagil vs vs şimdi tek tek bunları saycak değilim. kısacası tarım toplumu olmadan önceki haline dön o zaman. ağaçlardan ne bulursan onu ye. avlayabiliyosan hayvan avla. şehir insanıyız biz şehir. atalarımız gibi beslenemeyiz onlar gibi yaşamıyoruz çünkü. belli başlı şeyler yasak dierleri serbest oh diyen arkadaşlar avuç avuç kuruyemiş yerseniz tabi kilo veremezsiniz. 3 yumurtalı pastırma yersen tabi kilo veremezsin. hepiniz saate bakıyosunuz biliyorum. 4 saat doldu 5 e girmek üzereyim kim bilir daha neler geçiriosunuz aklınızdan. kilo verenler hepiniz geri alcaksınız hepiniz bi gün ailenizin yediği o beyaz ekmeğe saldırcaksınız. :KK47:

ben karatay diyeti yapmıyorum yapmam da. ayrıca elimde kitabı da var. aynı şeyleri tekrarlayıp durmuş. canan karatay a katılmıyorum ama saygım var lafı çarpıtma ben sizi eleştiriyorum. sen ekmek yeme. ideal kilona ulaşınca ekmeğe başla şişmeye de başla. 4yıllık öğretim veren beslenme ve diyetetik bölümü kaldırılsın o zaman. diyetisyenler canan hocanın muhatabı deilmiş kendisi öle sölüor.

Bu nasıl bir üslup! Forumumuzda bu tür üsluplara,tartışmalara,tartışmaya mahal vermeye izin vermiyoruz!

diyet demeyelim beslenme tarzı. kilo verme amaçlı yapmadım. bakalım nasıl ocak dedim. kolesterolüm yükseldi kabız oldum uzun süre aç kalınca yemeğe saldırdım. nerdeyse kilo alcaktım. ekmek yemediğim için kabız oldum. kuruyemiş yediğim için kolesterolüm yükseldi. cahil misiniz dedim diye kızan arkadaşım benim bilgimi birikimimi öğrenmeye çalışmış sen kimsin imasında bulunmaya çalışmış aklı sıra.

canım az önce gönderdim bildirim tablosunu onu dolduracaksın haftaya da bildirim yapınca listeye gireceksin gamzeecimm:KK16::KK16: çokk heyecanlıı oluyorr gerçektenn:KK52:
Bir gömlek ütüledim geldim 2 sayfa daha olmuş :) bilgi için sağol canım doldurayım ben o zaman onu yarın yollayayım :) heyecana ihtiyacım var haftaya artık :)))
hoşgeldin canım her hafta cuma günü geçen hafta ve bu haftaki kg ,aradaki farkı yazıp bildirim yapıyoruz ençok kg verenden başlayarak 1.2.3. gibi belirliyoruz bu işide her hafta başka arkadaşımız tapıyor yani sırası gelen yapıyo liste bu demek
Teşekkürler canım bu arada kızın çok tatlı maşallah..

biz burada birbirimize destek vermek için yazıyoruz sizin yaptığınıza bakın eşiniz doktor olabilir bilginizi bizimkinden daha fazla görüyorda olabilirsiniz ama çok şükür bizimde doktora gidecek sağlımızı korumaya yetecek gücümüz var diyeti yapmıyorsanızda yapan insanların aklını karıştırmayın bakın burda ne kadar kilo kaybeden insan var...

4 gündür karatay diyeti yapıyorum. gerçi hiç diyet gibide değil. hiç zorlanmadım.çok aşırı şekerli yememe rağmen,hiç yaptığım kahvaltı sayesinde 4 gündür hiç şeker aramadım,sürekli acıkmadım ,çok ta şaşırdım. kilo verme deneyimlerimi her hafta paylaşacağım. 60 kiloyum ilk hedefim 55 kilo olmak. :))

4 gündür karatay diyeti yapıyorum. gerçi hiç diyet gibide değil. hiç zorlanmadım.çok aşırı şekerli yememe rağmen,hiç yaptığım kahvaltı sayesinde 4 gündür hiç şeker aramadım,sürekli acıkmadım ,çok ta şaşırdım. kilo verme deneyimlerimi her hafta paylaşacağım. 60 kiloyum ilk hedefim 55 kilo olmak. :))

hoşgeldin canım:KK3:..merak etme 1 ay içinde kurtulursun karatayla 5 kilo fazlandan...:KK34:

hımmmm ne güzelmişşş o makine cnmm:KK53::KK53:
benim hep geç haberim oluyor böyle şeylerden.:26::26:
hangi markada var cnm, sen kullanıyo musun?:26:

evet aldım ve diyorumki ah neden daha önce almamışım..

ben tefalin yogurtçu makinesini aldım fiyatı 299 lira pahalı ama benim tefalde 70 lira indirirmim vardı onu indirtitrdim ve kredi kartınada kalını böldürdüm yani ayda 20 lira gibi bir taksit.

başka markalarında var sinbo falan ama tefalde süzme yogurt özelligi kimsede yok.

gecengün carefourda mulinex sinkini gördüm 89 lira idi.yazmış üsütne bebeginin yogurdunu kendin yap diye.kavanozları cam herhalde onunda ama bi bak istersen hoşuna gidermi.

tefalde diger başkalarından ayıran özellik küççük kavanozlarıda var cam onlar .onlarla cocuklarına meyvalı yogurtlar yapabiliyorsun tarifleri var.ben sade yapıyorum cam kavanozlarla.diger 2 kabı daha var onlarda 1rer litrelik süt alıyor bir gecede yani 2kilo yogurt yapabiliyorsun.onlar plastik fakat makine itibariyle dizaynı digerlerine göre farklı cam borcamlar sıgabiliyor dilersen camdada yapabilirsin mis gibi yogurt valla herkese tavsiye ederim

sinbonunkiler plastik kokuyormuş bilgine

karatay uygulayan arkadaşlara saygı duyuyorm fakat bende bir şey eklemek istiyorum
canan hoca hangi programa katılsaa hep tek kalıyor yani şimdiye kadar onu destekleyen bir diyetisyen göremedim benn :26::26::26:

bugun baya bi kafam karıştı benim arkadaşın ablasının çıkan tahlil sonucu ve benimde bir kaç arkadaşında çıkan sonuçlar ve anlatılanlar.bir yandanda canan hoca hocaların hocası olması bilgisi tecrubesi olmasa ne diye ugraşsın .bir yandan da bugun dahiliye doktorun anlattıkları arkadaşın sözleriyle örtüşüyor.
bizler gercekten çok enerji harcamayan şehir insanlarıki kendimi örnek göstereyim günde 10 saat oturarak çalışıyorum.bir ögle yemeginde kalkıyorum birde evde işte ne iş yapıyorsam.işyerimin kapısından arabama binip evin kapısında iniyorum.hiç yürüyüşe çıkamıyorum.çıkmakda istesem zamanım yok evdede çocukları tek bırakamıyorum.

bugun bana doktorun dedigi kısaca şöyle.

hiç bir diyeti şayet kilo versen dahi yaşamına uyarlayamayacaksan hiç boşuna yapma .diyet olarak yapacakların gayet basit.el ile üretilmiş gıdalardan uzak dur.orjinal gıda tüket.
meyvayı bırakma fakat etli meyva ye.(elma armut gibi)karpuz incir üzüm gibi glisemik endeksi yüksek olan meyvaları kilo vermek istedigin zaman yeme.pprotein oranını artır.
fakat ekmeksiz kesinlikle olmaz.günde en az 1rer dilim fazlas yok .tamam çok güzelde ceviz nereye kadar yiyebilirsin hayatının sonuna kadar yiyecenmi?ama ekmek yersen her ögün bir dilim günde yapar 300 kalori.ne yapcan yemegin suyunu koymayacaksın tabaga.et süt yogurdu artıracaksın..

şimdi ananem var 1914 dogumlu hala hayatta ve çok saglıklı annemle beraber yaşıyorlar banada bir mahalle ötede yani her hafda görüyorum.ne tansiyon ne kalb hepsi benden daha saglıklı.tüm hayatı boyunca ne yedi diye bakıyorum.köylüdür benim ananem .kendileri eker jkendileri yerler.ama gübre olarak ekiden hayvanlar vardı her evde onların tezekleri ile gübrelerdiler tarlaları yaşım 38 benim hatırladıgım 6-7 yaşlarımdaki bizde yardıma giderdi annem yaz tatillerini köyde gecirdim.

her evde tavuk inek koyun bi dolu o tavuklara kimse yem vermezdiki.eşelen eşelen yaşarlardı hatta biz toplardık sıcacık yumurtaları bazaen avluya yumurtlayanlar olurdu.

inekler e yonca biçerlerdi onlarla yeşil yeşil yonca yerlerdi yada otlatmaya götürürlerdi koyunlar zaten dagda agıllarda yaşarlardı çobana verirlerdi.

ve ekmekde yaparlardı hemde her hafta ne ekmek pişerdi fırınlarda sıra ile giderlerdi kadınlar tekne tekne hamur yogururlardı..

ve ananemler çapa yapardı o sıcaklarda sabahın 5 şinde giderlerdi akşamın yatsısında dönerlerdi eve.harmanını tarla sulamalarını ahır kütrümelerini ot biçmelerini anlatmıyorum daha tüm yaz köyde kimse bulamazsın..hep vucut gücü

şimdi günümüze gelelim.aynı köyde tavuk biile bulamazsın yok ettiler tavukları neymiş kuş gribi gelmiş.tohum yok i.saracoglunun dedigi gibiirbit tohumlar bırakın sunni gübreyi ilaçlamayı tohum geni oynanmış.fırınlar dahi yok bu sene canım bir köy ekemegi istedi haşhaşlı annem yaptıracak fırın bulamadı sönmüş hepi yok.herkes şehir ekmegi yiyormuş..

nerde tereyagı nerde yumurtası nerde ekmegi yokki dogal bişey.

canan hoca sölediklerinde çok haklı ona itimatım sonsuz fakat biz ne kadar dogruyu yaşıyoruz.önceki çalışmaya bak benim çalışmama bakın ne harıyorumki tüm gün.yedigim ne saglıklıki hadi yogurdumu ekmegimide kendim yaptım diyelim suyu ne edcez.
saglıklı su bulamıyorum içcek.çeşme suyu clorlu kaynak suyu alsan plastikte içine atıyorlar yosun tutmasın diye ilaç o ondan kötü.arıtma alsan bu sefer suyu öle arıtıyorki iyi vitaminleride arıtıyor.

yani arkadaşlar derin düşünürsek içinden çıkılamaz bir durum içindeyiz..

dahiliye uzmanı doktor benim söylediklerime benzer şeyler söylemiş neden acaba. çünkü canan karatay dışında bütün doktorlar aynı şeyi söylüyor. arkadaşım teşekkür ederim sana. benim de 83 yaşında bir dedem var ekmek yemeyince doymaz bazlama gözleme allah ne verdiyse. meyvesini eksik etmez. yemek ayırmaz. kuruyemiş yediğini hiç görmedim. ne kolesterol var ne şeker ne tansiyon. değerleri anneminkinden iyi. bi ara ben ona çayın yanında bisküvi ıvır zıvır yedirmeye başladım. her gün mutlaka veriyodum. odasına götürüyodum. yiyodu mutfağa bırakıyodu. bunu özellikle yaptım. doktora gitti kolesterolü yükselmiş biraz da şeker yükselmiş :) sonra vermedim tabi yemedi öle şeyler. dediğin gibi ambalajlı süpermarket ürünlerine gerek yok. vücudumuzun da onlara ihtiyacı yok. ama vücudun ekmeğe patatese pirince ihityacı var. bir kaşık da olsa. canan karatay ne diyor ağzınıza sürmiceksiniz diyor. yanlışş.

bugün seni hiç göremedim nerelerdeydin.Yoksa benim gibi senin de kayınvaliden yanında yarın da kayınpederin mi gelecek

karatay uygulayan arkadaşlara saygı duyuyorm fakat bende bir şey eklemek istiyorum
canan hoca hangi programa katılsaa hep tek kalıyor yani şimdiye kadar onu destekleyen bir diyetisyen göremedim benn :26::26::26:

diyetisyenler benim muhatabım değil diyor kendileri..

Zerdeçalın bir çok rahatsızlığı önlediği söyleniyor. Aslında bir sürü baharat faydalı ama ben özel olarak zerdeçalı kullanıyorum. Hindistan da en çok kullanılan baharatmış ve alzheimer ın en az görüldüğü ülke. Ayrıca ms hastalığında da tedavi edici olarak kullanılıyormuş. Gerçi tedavi edici özellikleri için ahmet hoca günde 1-2 tatlı kaşığı kullanımını öneriyor ben anca 1/2 çay kaşığı serpiyorumdur.

Çok haklısın arkadaşım yukarıda bahsettiğin hususların mutlaka dikkate alınması gerekir. Ben sporu maalesef sınırlı yapabiliyorum bel fıtığı hastasıyım ve akut dönemlerde sadece dinlenebiliyorum (tabi eğer her akşam 18:30 21:00 arası evde yapılan işleri saymazsak :KK37: şaka şaka sahyılmayacağını biliyorum :KK1:)Ama bence yediğimiz ürünlerin ne kadar Canan hoca nın bahsettiği kriterlere uygun olduğununda göz önünde bulundurulması gerekir. Bugün bizim buranın pazarı var. Milaslı köylüler geliyor. sürekli alışveriş yaptığım kişiye sorduğumda ablacım hiç bir yerde ilaçsız sebze bulamazsın ilaç atmak zorundayız dedi. Tohumu da ziraatten aldıyoruz israil tıhumuymuş dediYani doğalı yok bence doğala en yakını var herhalde ve bir de bizim bunlara ulaşabilme ihtimallerimiz.

Bugün endokrin uzmanındaki randevumuza gittik. O da kolesterolü yüksek buldu ama çok vahim görmedi siz bunu düzenleyebilirsiniz dedi. Balık tüketiminizi ve kuru baklagil tüketiminizi arttırın dedi. Yine aynı şekilde o da (ama hiç itici olmayan ve son derece mütevazi bir şekilde) her şeyden kararında tüketilmesinin iyi olduğunu genel olarak basit şekerler ve rafineri ürünlerden uzakdurulması gerektiğini söyledi.

Veeee tabiki tartıldım. üzerimde giysilerimle ve reglimden 1 gün önce 75 çıktım yuppppiiiii .

Sevgiler hepinize,

Teşekkür ederim Carmencim...

Kilon için de tebrikler canım...:nazar: :KK9:

Merhaba :)
Kion idealmiş aslında ama sen 5 kg fazlam var diyorsan doğrudur :KK66: 1ayda verebilirsin diye düşünüyorum.sporla da desteklersen süper olur

Çok iyi anlıyorum aynılarını yaptım ama artık gece canım hiç bir şey istemiyor.
Çok rahatım.
Hiç isteğim yok.
Regl döneminde bile truftan başka tatlı yemedim.
Spora da tekrar başlıyorsun halledersin kısa sürede ulaşırız umarım hedefimize.

bugün başladım nihayet. 5 mil Leslie yanında 20 dk da tae bo yaptım bir kaç egzersizle birlikte toplam 1 saat 45 dk sporum var. Yalnız bana kızmayın ama akşam sadece 2 ısırık steak house ve 2 gün kurusu yiyebildim çünkü filmin seansı 7 ydi ve ancak yetiştim, e film 9.30 da bitince bir şey yiyemezdim :KK43: şimdi 1 bardak büyülü bohça çilekli çay içtim, forumumuzu okuyorum.

aa ne guzel,akşamları cıkolata yedıgın halde kılo mu verıyorsun,hergun olmamıstır heralde ama dimi.

arada bır olunca vucut tolere edıyor,ben de gecen hafta akşamın 1unda kunefe yedım ve o hafta 1,6 kg verdım.ama bır seferlıktı o:26:

Ne yalan söyleyeyim, geçen hafta 4 gün üst üste bir de dün akşam yaptım:26:Kilo almadım evet ama çok az verebildim.

Oooo iyisin hakkaten. Yolun sonuna az kalmış. Çikolatayı minimuma indirsen onlar da hızlıca gidecektir:-)
Sağ ol gözlemecim az kaldı şükür. Çikolataya niye böyle saldırdım anlamadım, geçen ay regl dönemimde bile hiç kaçamağım olmamıştı ama neyse ki bugün düzene girdim. Evde yine şu kurabiyeli beyaz çikolatadan var koca bir kare ama canım istemedi. Sanırım bendeki durum şu, bir kez irademe yenik düşünce battı balık diyerek iyice devam ettiriyorum hatamı ama nasıl kilo verdiğimi etrafım da takdir edince silkelendim tekrar.

yok artık......:44:
başkası senin nickinle nasıl,neden yazsın....:44:

başkası deil kuzenim. benim eve geldi 2haftadır bende. o da buraya üye. kendi girişi sanmış yazmış. otomatik canım anladın mı. yani ben her bu siteye girişte nick şifre falan yazmıyorum. kuzenim de açınca kendi girişi sanmış farketmemiş. benim laptop ımdan girmiş. anladın mı canım anlatabildim mi güzelim

Bir de belirtmek isterim ki bazı arkadaşlar gayet düzgün endişelerini, kendi ya da yakınlarının tecrübelerini aktararak iyi niyetli biçimde bizimle paylaşıyorlar ancak kimisi de almış eline kara sür allah sür. Niye yaparlar anlamıyorum. Uymuyorsa yapma, endişelerini nazikçe belirt bitti gitti. Ne diye polemiğe girilir ki? Şurada aylardır bu beslenme şekliyle (çoğumuz da kaçamaklarla) kilo veriyoruz, motive oluyoruz. Yıllardır kilo verememiş, sağlığından olmuş, sosyal ortamlarda belki dışlanmış hanımlar belki de ilk kez zincirlerini kırma fırsatı buldu. Moral bozmayın arkadaşlar, kalp kırmayın ne olur, incitmeyin.

X