Lekeler, Çiller Karbon peeling,fraksiyonel co2 lazer ve q swicth hakknda bilgi edinmek isteyen buraya

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Kızlar Merhaba uzun bir aradan sonra tekrar buradayım..2 yıllık co2 Fraksiyonel lazer,carbon peeling,q swicht ve kimmyasal peeling tecrübelerim neticesinde cildimde %20 dışında bir ilerleme kaydedemedim malesef.ilk başlarda bin bir umutla ve heyecanla yaptırdıgım,yaptırdıgım birkaç ay iyi görünen fakat 6.aydan sonra yeniden çöküntülerle dolu bir cilt...2 yıllık tecrübem neticesinde ben de bir hadis-i şerifte de geçen sözü uyguladım.''Bir yerden rızk alamıyorsan o kapıyı değiştir''...ve ben 10 yıllık doktorumdan vazgeçtim.kırgınlıklarım,üzüntülerim var o ayrı..İsim yapması,ünlü olması,ödüller alması bir yana benimki gibi problemli bir ciltle yeterince uğraştıgını düşünüp ayrıca beni hastası olarak beni gözden çıkardıgını düşündüm..bu sene farklı bir sene olsun..en azından cildine takık,fiziken muhteşem ama cilde gelince sınıfta kalan bir öğretmen olmak istemedim.ve yeni bir bayan dr la tanıştım..ona 2 yıllık tedavi sürecimi anlattım bu arada ben bu dr a aktif sivilcelerim için de gittim..bana yaptırdıgım fraksiyonel lazerin benim gibi bugday tenliler için risk taşıdıgını,kapıdan girer girmez izlerimin leke ve sivilcelerimden daha çok dikkat çektiğini söyledi..ve ekledi:ömür boyu bunlarla yaşamak zorunda değilsin.mesoroller denilen bi uygulamadan bahsetti (10 seanslık) ve buna ilaveten 3 seans PRP önerdi..Mesoroller dediği bildiğimiz Dermaroller..Prp 'de anti aging bir uygulama olmasına ragmen cildi aydınlatan bir tedavi.güzellik uzmanı arkadaşıma sordum kesinlikle yaptırma bunlar para tuzagı ve eski çağlardan kalmış bi uygulama.sen en iyi tedaviyi cildine yaptırdın artık cildinle ugrasma dedi.ama ben yine de dayanamadım forumlardan araştırma yaptım.güzel sonuçlar alanlar var.çukurları yüzeyselleşen,lekeleri azalan insanlar varmış dermaroller'la ..hayret ettim 10 yıllık dr um bir kez bile bahsetmedi halbuki bana bundan..başlıgın konusunu değiştirmek istemiyorum ama Co2 frak. lazeri artık bir daha yaptırmamak üzre kapatıyor ve aranızda Dermaroller yaptıran varsa onlardan yardım istiyorum...sevgiyle kalın

kızlar cuma günü özel bir klinikte ilk Dermaroller seansımı yaptıracağım.3 aylık bir tedavi ...son umudum bu tedavi..yaşadıklarımı sizinle paylaşacağım..

yaklaşık 6 aydır bu sitedeyim ama yeni üye oldum.benim de 2 sorunum var uzamayan saç ve bıyık-alın-yanaklarda koyu ala bula lekeler(güneşten 3.derece yanıktan kalma -sonra kimyasal peeling hassasiyetnden kalma leke sorunu). dermarrollerı bu sitede duymuştum.bazıları alıp kendi evde yapyormuş. izmirdeyim ben.burda aplus diye bi klinikle görüştüm.bana fraksiyonel co2 lazerden ziyade 6 aylık DR.Obigami diye bi amerikalı uzmanın ilaçla cilt soyma tedavisini yapmak istedi.ama verdikleeri ilaç toplamı 900 tl ve her ay 150 tl lik ayrıca bi ilaç alacaktım :KK43: bir de mavili ışık yaparz demişti.(mavili bişeydi hatrlamıyorum) bunun fiyatı 200tl idi.bana epey pahalı geldi :KK43: şuan yanak alın vs geçtim dudak üstündeki kalın bıyık görüntü yüzünden kendiime olan güvenim azaldı :KK43: şuan beklemedeyim. şu meşhur BB (missha ) kreme nasıl ulaşabilirim onun araştırmasındayım.tedavini takip edicem 3 ay sonra yorumunu merak ediyorum.geçmiş olsun .. (buğday tenliyim)

merhaba,,ben de 2 yıldır yüzümde geçmeyen lekelerle uğraşıyorum malesef.3 seans dermaroller ve 2 seana ta prp yaptırdım,,hiçbir faydasını görmedim,,tercih yine de sizin...

Kızlar Merhaba uzun bir aradan sonra tekrar buradayım..2 yıllık co2 Fraksiyonel lazer,carbon peeling,q swicht ve kimmyasal peeling tecrübelerim neticesinde cildimde %20 dışında bir ilerleme kaydedemedim malesef.ilk başlarda bin bir umutla ve heyecanla yaptırdıgım,yaptırdıgım birkaç ay iyi görünen fakat 6.aydan sonra yeniden çöküntülerle dolu bir cilt...2 yıllık tecrübem neticesinde ben de bir hadis-i şerifte de geçen sözü uyguladım.''Bir yerden rızk alamıyorsan o kapıyı değiştir''...ve ben 10 yıllık doktorumdan vazgeçtim.kırgınlıklarım,üzüntülerim var o ayrı..İsim yapması,ünlü olması,ödüller alması bir yana benimki gibi problemli bir ciltle yeterince uğraştıgını düşünüp ayrıca beni hastası olarak beni gözden çıkardıgını düşündüm..bu sene farklı bir sene olsun..en azından cildine takık,fiziken muhteşem ama cilde gelince sınıfta kalan bir öğretmen olmak istemedim.ve yeni bir bayan dr la tanıştım..ona 2 yıllık tedavi sürecimi anlattım bu arada ben bu dr a aktif sivilcelerim için de gittim..bana yaptırdıgım fraksiyonel lazerin benim gibi bugday tenliler için risk taşıdıgını,kapıdan girer girmez izlerimin leke ve sivilcelerimden daha çok dikkat çektiğini söyledi..ve ekledi:ömür boyu bunlarla yaşamak zorunda değilsin.mesoroller denilen bi uygulamadan bahsetti (10 seanslık) ve buna ilaveten 3 seans PRP önerdi..Mesoroller dediği bildiğimiz Dermaroller..Prp 'de anti aging bir uygulama olmasına ragmen cildi aydınlatan bir tedavi.güzellik uzmanı arkadaşıma sordum kesinlikle yaptırma bunlar para tuzagı ve eski çağlardan kalmış bi uygulama.sen en iyi tedaviyi cildine yaptırdın artık cildinle ugrasma dedi.ama ben yine de dayanamadım forumlardan araştırma yaptım.güzel sonuçlar alanlar var.çukurları yüzeyselleşen,lekeleri azalan insanlar varmış dermaroller'la ..hayret ettim 10 yıllık dr um bir kez bile bahsetmedi halbuki bana bundan..başlıgın konusunu değiştirmek istemiyorum ama Co2 frak. lazeri artık bir daha yaptırmamak üzre kapatıyor ve aranızda Dermaroller yaptıran varsa onlardan yardım istiyorum...sevgiyle kalın

city35 bence lazer işine girme.bugday tenliysen hele o fraksiyonel lazere hiç bulaşma benim ömrümden 2 yılımı çalan bir uygulama o..ben sana Cosmelan Enzim peeling denilen bir peeling öneriyorum.derin güneş ve dogum lekeleri olan bir öğretim görevlisi arkadaşım 12 seans karbon peelingten fayda görmedi ama 3 ayda bu bahsettiğim peelingle yüzündeki bütün problemlerden kurtuldu..cildin lekesiz,aydınlık görülmesi tabiki çok güzel ama akne scarı gibi bir sıkıntım varken sanırım benim için 2.planda bu durum..ama sen şu Cosmelan Enzim peelingi bi araştır derim.öyle lazere falan girme boşu boşuna daha da lekenirsin..bu arada BB krem diye bahsettiğin krem Body shopta var geçen hafta denemiştim ama Body shoptan epey alışveriş yapınca bir sonraki maaş gününü beklemeye karar verdim :21: :KK49: ayrıca dermakozmetikle ilgili nereye giderseniz gidin adım başı para..benim bu yeni tedavim 3500 tl ye mal olacak..ömrümden gidenleri toplarsam 3500 çerez parası gibi geliyor.gerekirse bütün maaşımı yatırırım yeterki düzelsin şu cilt:KK50:

merhaba,,ben de 2 yıldır yüzümde geçmeyen lekelerle uğraşıyorum malesef.3 seans dermaroller ve 2 seana ta prp yaptırdım,,hiçbir faydasını görmedim,,tercih yine de sizin...

alin07 sadece leken varsa dermaroller tercih edilecek uygun bir işlem mi kararsız kaldım...karbon peeling var,q switch var..var da var yani :)) peki sen dermaroller ı denemiş ve yaşamış biri olarak uzun ve düzenli seanslar sonucunda akne izlerini geçireceğini düşünüyor musun fayda görür müyüm sence ?bir de kaç mm lik roller kullandı sana drun? işlem sırasında canın yandı mı?ve son olarak işlem sonrası cildinde herhangi bir gerileme ,lekelenme vs hassasiyet oldu mu?işlem sonrası ne yapmam gerekiyor biraz bahseder misin rica etsem?

Hepimiz belli sıkıntılarla bütün maddi gücümüzü sonuna kadar kullanarak,sabahlara kadar net başında emek harcayarak acaba benim için en iyi tedavi hangisi diye araştırıp duruyoruz arkadaşlar..bu başlıgı açtıgımdan beri şimdiye kadar herkese elimden geldiğince cevap verdim ve kendisiyle ilgilendim.Bu başlıgın açılış amacını bir kez daha hatırlatmak istedim sizlere..ben her ne kadar tedavimi ünlü doktorlara yaptırıyor olsam ve bilgi sahibi olsam bile bazen yaşamış deneyimlemiş birine danışmak bana daha çok mantıklı geliyor.bu yüzden soru sordugum arkadaşlarım lütfen yazacagım,anlatacağım deyip kaçak oynamasınlar..bilgilerimizi paylaşıp birbirimizin yaralarına merhem olalım inşallah..bu başlık altında herkes samimi bir şekilde paylaşımda bulunsun lütfen...sevgi ve saygılarımla incihoca ...

alin07 sadece leken varsa dermaroller tercih edilecek uygun bir işlem mi kararsız kaldım...karbon peeling var,q switch var..var da var yani :)) peki sen dermaroller ı denemiş ve yaşamış biri olarak uzun ve düzenli seanslar sonucunda akne izlerini geçireceğini düşünüyor musun fayda görür müyüm sence ?bir de kaç mm lik roller kullandı sana drun? işlem sırasında canın yandı mı?ve son olarak işlem sonrası cildinde herhangi bir gerileme ,lekelenme vs hassasiyet oldu mu?işlem sonrası ne yapmam gerekiyor biraz bahseder misin rica etsem?

güneş lekelerim var.yaklaşık 2,5 sene önce yapılan lazer işleminden sonra daha da belirginleşip büyüdüler malesef...onun için asla tekrar lazer uygulaması düşünmüyorum.Akne izleri güneş lekelerine göre daha yüzeysel olduğu için faydası olabilir,1,5 mm.kullanıldı,,emla krem sürülmesine rağmen oldukça can acıtıyor,,,sonrasında yüzünüz bayaa bi kızarıyor ama uzun süreli değil,,yaklaşık 4 saat sonrasında normale dönüyor,,,lekelenme olmadı.

city35 bence lazer işine girme.bugday tenliysen hele o fraksiyonel lazere hiç bulaşma benim ömrümden 2 yılımı çalan bir uygulama o..ben sana Cosmelan Enzim peeling denilen bir peeling öneriyorum.derin güneş ve dogum lekeleri olan bir öğretim görevlisi arkadaşım 12 seans karbon peelingten fayda görmedi ama 3 ayda bu bahsettiğim peelingle yüzündeki bütün problemlerden kurtuldu..cildin lekesiz,aydınlık görülmesi tabiki çok güzel ama akne scarı gibi bir sıkıntım varken sanırım benim için 2.planda bu durum..ama sen şu Cosmelan Enzim peelingi bi araştır derim.öyle lazere falan girme boşu boşuna daha da lekenirsin..bu arada BB krem diye bahsettiğin krem Body shopta var geçen hafta denemiştim ama Body shoptan epey alışveriş yapınca bir sonraki maaş gününü beklemeye karar verdim :21: :KK49: ayrıca dermakozmetikle ilgili nereye giderseniz gidin adım başı para..benim bu yeni tedavim 3500 tl ye mal olacak..ömrümden gidenleri toplarsam 3500 çerez parası gibi geliyor.gerekirse bütün maaşımı yatırırım yeterki düzelsin şu cilt:KK50:

hemen inceleyeceğim.teşekkürler..ama eğer imkanınız varsa İZMİRde doktor tavsiyeleri bekliyorum arkadaşlar.

arkadaşım dermarollerı deneyımlemişti yanılmıyorsam iğnesi 1mm olandı. çok memnunum demiştı bana iğneli epilasyondan olan çukurluklar doldu dedi. dermarollerle bırlıkte exsuvıance diye bır ürün sürmüşler ürün adını net yazamamış olabılırım. sonuç olarak kapantı dedi delikler gözenekler.b ende cesaret edıp yaptıramadım iğnelerden korktum

arkadaşım dermarollerı deneyımlemişti yanılmıyorsam iğnesi 1mm olandı. çok memnunum demiştı bana iğneli epilasyondan olan çukurluklar doldu dedi. dermarollerle bırlıkte exsuvıance diye bır ürün sürmüşler ürün adını net yazamamış olabılırım. sonuç olarak kapantı dedi delikler gözenekler.b ende cesaret edıp yaptıramadım iğnelerden korktum

kujum içim rahatlladı en azından gerçekten memnun olan birilerini duymak beni iyice heveslendiriyor.yarını da atlatırsam Cuma gününe saatler kaldı..çok heyecanlıyım bakalım nasıl olacak.doktorumun her adımını sizlerle paylaşacağım ve eğer ben bu cildimi istediğim seviyeye getirebilirsem herkes için bir umut mutlaka var demektir..heyecanla Cuma'yı bekliyorum..Dualarınızla beraber ..

Dün akşamüstü ağlayarak ve korkarak gittiğim hastanede ilk seansım yapıldı.cildime Emla krem sürülüp 45 dk kadar bekletildi bu arada kremin daha iyi etki etmesi için üzerinde poşet benzeri birşeyle bekledim.sonra dr işleme aldı.ilk yaptıgında aa ne kadar da basit hiç acımıyor dedim.2.kez üstünden geçerken hüngür hüngür ağladım.1.5 luk dermaroller kullanıldı.yanaklarımdaki izlere daha fazla uyguladı doktor.bittikten sonra üzerine bir serum sıktı ve ardından 30 dklık nem maskesi yapıldı.dün kıpkırmızı bi yüzüm vardı hatta babam halimi görünce ağlamaklı oldu.kendine yaptıgın eziyete yazık dedi.neyse eve geldim dün hiç yüzüme su,krem vs değdirmedim.dr sadece yarından itibren nemledirmemi söyledi bunun için de La rochun bi kremini önerdi ama almadım bepanthene yi tercih ederim her zaman..bugünse yüzümde bir pembelik var o kötü kırmızılıklar gitti.yüzümde hafif bir ödem oldugu iiçn çukurlarım neredeyse kapanmış gibi görünüyor ama gerginlik ve parlaklık kesinlikle hissediliyor..ve kimse alınmasın gücenmesin ama gerçekten o Co2 lazer denen aletle yüzümü yaktırdıgıma değmemiş..şu an lazeri yaptırdıgımdaki görüntünün aynısı var ve daha hızlı düzeliyor cildim..şu an makyaj yapıp sokaga çıkabilirim yani..tavsiye eder miyim? yzünüz benimki gibiyse ve her yolu deneydirseniz evet..ama yaptırırken canımdan can gitti bunu söylemeden geçemeyeceğim.

Umarım bu dermarollerdan en az %50 dönüt alırsınız da şu çektiğinize değer .Bana tavsiye ettiğiniz enzim peelingi araştırdım gayet mantıklı ama İzmir'de bunu yapanı bulamadım.Şehirdışına çıkma durumum da yok şuan.Kendi doktorunuza leke için dermaroller önerir mi ve İzmir'de bu enzim peeling yapan meslektaşı var mı sorabilir misiniz? Tekrar geçmiş olsun.Umarım 3 hafta sonra çok daha güzel haberlerinizi burdan okuruz...

inci hocam slm inşallah arada bakıyorsunuzdur buraya Ankara'da bahsettiğiniz dr a telefon açtım muayenesi 150 dediler ve lazer yapmıyorlarmış kafam karıştı kurban bayramından sonra gitmeyi düşünüyordum kaldım ayrıca pahalı gelgi muayene ücreti Ankara'da başka cildiye doktoru önerebilirmisiniz

Umarım bu dermarollerdan en az %50 dönüt alırsınız da şu çektiğinize değer .Bana tavsiye ettiğiniz enzim peelingi araştırdım gayet mantıklı ama İzmir'de bunu yapanı bulamadım.Şehirdışına çıkma durumum da yok şuan.Kendi doktorunuza leke için dermaroller önerir mi ve İzmir'de bu enzim peeling yapan meslektaşı var mı sorabilir misiniz? Tekrar geçmiş olsun.Umarım 3 hafta sonra çok daha güzel haberlerinizi burdan okuruz...[/QUO

çok teşekkür ederim benim de tek temennim bu cildi belli bir seviyeye getirip o halini korumak..her şeyi yaptırdım artık bu son çareydi..kendi doktorum benim akne çukuru olmayan yerlerime de dermaroller yaptı ufak çiller ve lekelerim geçermiş öyle söyledi.ben onun yalancısıyım şu an :) henüz ödem var ve net sonucu söyleyemiyorum..

inci hocam slm inşallah arada bakıyorsunuzdur buraya Ankara'da bahsettiğiniz dr a telefon açtım muayenesi 150 dediler ve lazer yapmıyorlarmış kafam karıştı kurban bayramından sonra gitmeyi düşünüyordum kaldım ayrıca pahalı gelgi muayene ücreti Ankara'da başka cildiye doktoru önerebilirmisiniz

sevgili SULAK ben hep burdayım :) muayene için gerçekten çok istemişler.Lazer yaptıklarını sanıyordum seni yanlış yönlendirmek istemezdim özür diliyorum.Ankara'da bildiğim bir de Dr.Ekrem Civaş var..Civaş Klinik diye..isterseniz internetten bir araştırın.Benim anne tarafımın yarısı Ankara'da oldugu için bir ayagım da orda sayılır bu yüzden birkaç dr. adı biliyorum.Civaş klinikte bunlardan biri.

Eczaneden Evigen ampül ve rodoxon c vitamini ampul aldırdım.gece yatmadan cildimi temizleyip ikisini karıştırıp sürmeyi planlıyorum.doktor önermedi tamamen 10 yıllık dermatoloji tecrübeme dayanarak aldıgım kendi kararım hadi bakalım sabah nasıl uyanacagım :))

Eczaneden Evigen ampül ve rodoxon c vitamini ampul aldırdım.gece yatmadan cildimi temizleyip ikisini karıştırıp sürmeyi planlıyorum.doktor önermedi tamamen 10 yıllık dermatoloji tecrübeme dayanarak aldıgım kendi kararım hadi bakalım sabah nasıl uyanacagım :))

Incihca mrb. Szn yazdklrnzi uzn zmandr takp edyrm. Allah razi olsn burdaki paylasmlrnzla okdr cok yardmci olyrsnzki. Vakt ayrp btn dneyimlerinizi paylastiginiz için çok tşkler. Ben size bi konuda danismak istiyorum. Gercekten cilde iyı Gelen dermokozmetkler varmi sizce. Bicok urun denedim yalniz memnun kaldgm hicbişey olmadi yuzm hep daha fazla lekelndi cansizlasti.

Incihca mrb. Szn yazdklrnzi uzn zmandr takp edyrm. Allah razi olsn burdaki paylasmlrnzla okdr cok yardmci olyrsnzki. Vakt ayrp btn dneyimlerinizi paylastiginiz için çok tşkler. Ben size bi konuda danismak istiyorum. Gercekten cilde iyı Gelen dermokozmetkler varmi sizce. Bicok urun denedim yalniz memnun kaldgm hicbişey olmadi yuzm hep daha fazla lekelndi cansizlasti.

merhaba cirkine yazdıklarım sizlere faydalı olabiliyorsa ne mutlu bana.ben çok sancılı dönemler geçirdiğim için burada bir nebze tecrübelerimi paylaşıp sizlere yol göstermek istedim.İnşallah Rabbim hepimzin çabalarını yerine ulaştırır.cilde iyi gelen dermokozmetiklerden öneririm fakat DDF,Dermologica,Murad,Clinique,The Body shop gibi markaların ürünlerini kullanmama rağmen hiçbirinden tam anlamıyla memnun kalmadım.Bu bence benim cilt yapımın bozukluguyla alakalı :) bu markalara asla suç bulmaya hakkım yok zira tedavideki 2.yılını devirmiş biri olarak cildim için verdiğim uğraşlarla hep başa dönüyorum.sorun onlarda değil yani bende :) Annem evde marketten aldıgı nivea kremi sürüyor yüzüne yüzü Nebahat Çehre gibi..Her şey yapımızla ve cilt tipimizle alakalı..Ancak tek bir istisna ürün söyleyebilirim Dermalogica'nın Pirinç özlü ayndılatıcı peelinginin çok faydasını gördüm..

X