Lekeler, Çiller Karbon peeling,fraksiyonel co2 lazer ve q swicth hakknda bilgi edinmek isteyen buraya

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Dermaroller'ımın 2.gününü de bitirmiş bulunmaktayım.yüzümde kedi tırmalamış gibi izler var fakat beni 2 gün önce işlemden sonra hiç görmemiş olan arkadaşım görünce ciddi bir tepki verdi.yanakların hafif kırmızı ama lekelerin azalmış,yüzüne dolgunluk gelmiş dedi.tabi ben bunun ödemden kaynaklandıgını söyledim ama lekeler azalınca çukurlarımın belli bile olmadıgını mutlaka dermarollerın diğer seanslarını da yaptırmam gerektiğini söyledi..kızlar,içim ferahladı.Rabbim benim de dualarımı kabul ediyor mu ki artık??sabahlara kadar dualar ediyorum.Dermarollerden sonra tek başıma o işlem odasında yüzümde maskeyle beklerken içimi çeke çeke ağladım.Artık bu tedaviler beni tüketti ne zaman son bulacak bu acılı işlemler diye ağladım bir başıma..:KK50: Bütün bu işlerde vardır bir hayır deyip inancımı yitirmemeye çalışıyorum..yaşım daha 25 ..umarım önümüzdeki bikaç yıl içinde bütün hayatım rayına girmiş olur ..Bu arada E vitamini ampul çok işe yaradı yüzümdeki kızarıklıkları ve hassasiyeti azalttı.bu gece de C vitamini süreceğim.ampülleri annem babam ve ben 3ümüz sürüyoruz :) ziyan olmasın diye annemlere de veriyorum :))

:-) insallah Allah gonlune verir istedgn gbi olur cildin. Benmde yaptrdigim islemlerle hep daha kötu oldu yuzum bazen keske bastan ugrasmasaymisim diyorum. Yasim 24 ama cildimden dolayi 6yas falan buyük gösteriyorum insan icine bile cikmak istemiyorum oyuzden cokiyi anlayabiliyorum seni. Dermokozmetklerin hicbiri verdigim paraya degmedi:KK50: Cildim icin yaptgm duayi hhicbisey icın yapmadim bugune kadar

sevgili SULAK ben hep burdayım :) muayene için gerçekten çok istemişler.Lazer yaptıklarını sanıyordum seni yanlış yönlendirmek istemezdim özür diliyorum.Ankara'da bildiğim bir de Dr.Ekrem Civaş var..Civaş Klinik diye..isterseniz internetten bir araştırın.Benim anne tarafımın yarısı Ankara'da oldugu için bir ayagım da orda sayılır bu yüzden birkaç dr. adı biliyorum.Civaş klinikte bunlardan biri.

inci hocam sağolun telefonunu aldım arıycam ama bu dr saç ekimi konusaunda ihtisas yapmış sanırım yinede tlf la bilgi alıcam benim cildimde sivilceden kalan derin izler var ve siz co2 lazer öneriyordunuz tecrübelerinize dayanarak ve affınıza sığınarak hala aynı fikirdemisiniz yoksa başka bişeymi önerirsiniz anadolu ünv mezunuyum orada mavi hastanede şu an çok meşhur ve gerçekten bunu hakkeden Dr erçin özüntürk gözetiminde sivilceleri geçirmek için roakotan kullandım geçti daha sonra Erçin bey bana izler için lazer uyguladı cildim bayağı düzelmişti Ankara'ya dönünce kriz vurdu iş arama bulamama stres derken sivilceler daha büyük ve iyileşsede iz bırakıcak şekilde çıktı şükür işte buldum sivilcelerimde geçti ama izler çok derin kaldı çok isterim ancak tekrar Erçin beye gitme şansım yok şu an eskişehir ve İstanbulda muayenehanesi var o zman öğrenci olduğum için herhangi bir ücret ödememiştim belki şimdide eski hastası olduğumdan indirim uygular ancak bende 2 çocuk var küçüğü daha 2 yaşında biryere bırakma şansım yok işimi bile evden yürütüyorum ancak enfazla 3-4 saatliğine çıkabiliyorum herşeyi çok iyi ayarlayarak çok uzun yazdım tavsiyeleriniz benim için önemli

slm arkadaşlar ben 2 hafta önce lazer + prp yaptırdım izlerde gözle görülür bir düzelme yüzeyselleşme görüyorum fakat benim sorularımm

# yüzümü yıkadıktan sonra bir kaç dk nemlendirici sürmesem yüzüm hemen gerilmeye başlıyo bu gerilme hissi ne kadar sürede geçer acaba ?

# lazer yapılan yerlerde çok hafif kızarıklık hala sürüyo bu 5 gün geçmiş olmasına rağmen normal mi

# Ciltte bu lazer sonrası görülebilecek max. etki ne kadar zaman sonra ortaya çıkar ve bu gelişmeler nelerdir

# birde günde öyle bazen bi kaç tek sigara içiorum bunun zararı olur mu ?

acaba yaptıran arkadaşlar bu konuda yardımcı olursa sevinirim

uygulattığım lazer smartxide dot co2 en etkili cihazlardan bir tanesi ve doktor çok gerekirse 3 ay sonra gözeneklerin için 1 seans daha yapabiliriz demişti

cvp yazan arkadaşlara şimdiden tşk umarım hepimiz emeklerimizin karşılığını alırız ümitsizliğe kapılmayalım hi bir zaman ...

inci hocam sağolun telefonunu aldım arıycam ama bu dr saç ekimi konusaunda ihtisas yapmış sanırım yinede tlf la bilgi alıcam benim cildimde sivilceden kalan derin izler var ve siz co2 lazer öneriyordunuz tecrübelerinize dayanarak ve affınıza sığınarak hala aynı fikirdemisiniz yoksa başka bişeymi önerirsiniz anadolu ünv mezunuyum orada mavi hastanede şu an çok meşhur ve gerçekten bunu hakkeden Dr erçin özüntürk gözetiminde sivilceleri geçirmek için roakotan kullandım geçti daha sonra Erçin bey bana izler için lazer uyguladı cildim bayağı düzelmişti Ankara'ya dönünce kriz vurdu iş arama bulamama stres derken sivilceler daha büyük ve iyileşsede iz bırakıcak şekilde çıktı şükür işte buldum sivilcelerimde geçti ama izler çok derin kaldı çok isterim ancak tekrar Erçin beye gitme şansım yok şu an eskişehir ve İstanbulda muayenehanesi var o zman öğrenci olduğum için herhangi bir ücret ödememiştim belki şimdide eski hastası olduğumdan indirim uygular ancak bende 2 çocuk var küçüğü daha 2 yaşında biryere bırakma şansım yok işimi bile evden yürütüyorum ancak enfazla 3-4 saatliğine çıkabiliyorum herşeyi çok iyi ayarlayarak çok uzun yazdım tavsiyeleriniz benim için önemli
Sulak,Stres,yaş,hormonlar problemli bir cildi ne hale getirebilir en iyi ben bilirim.benim cildimin çökme dönemleri de zaten mezuniyet sonramla aynı dönemlere denk..senin iş bulamama stresi,çoluk çocuk derken meşguliyetlerini tahmin edebiliyorum.Çok şükür ki işssizlik sorununu atlatmışsın.İnşallah cilt sorununu da atlatırsın Allah'ın izniyle.Şimdi fraksiyonel Co2 lazer hakkında kesin ve net olarak şunu söyleyebilirim:Evet gerçekten belli bir düzeyde etkisi var ancak ben bugday tenli oldugum için ben de ileriki zamanlarda aşırı lekelenme yaptı.Lazerin değdiği yerler inanılmaz leke oldu ve ben cildimi bi türlü tertemiz berrak tutamadım.Akşamları bile güneş kremi sürmeme ragmen..Ama sen açık tenlisindir sende yan etki yapmaz.işte o zaman ben sizleri yanlış yönlendirmek istemiyorum...Benim doktorum lazere ilave olarak toplam 7 seans kimyasal peeling+5 seans karbon peeling yaptı..cildim yoruldu sanırım..ne doktoru ne lazeri suçlamak isterim bu konuda.bildiğim tek gerçek var o da benim bugday tenli biri ve lazerin üstüne epey peeling yaptırmış biri olarak bunların hepsinin bana daha hassas bir cilt olarak geri dönmüş olması..Belki benim tedavim iyi gitmedi..belki senin ki iyi gidecek ve benim yaşadıklarımı yaşamayacaksın..Allah bilir..

slm arkadaşlar ben 2 hafta önce lazer + prp yaptırdım izlerde gözle görülür bir düzelme yüzeyselleşme görüyorum fakat benim sorularımm

# yüzümü yıkadıktan sonra bir kaç dk nemlendirici sürmesem yüzüm hemen gerilmeye başlıyo bu gerilme hissi ne kadar sürede geçer acaba ?

# lazer yapılan yerlerde çok hafif kızarıklık hala sürüyo bu 5 gün geçmiş olmasına rağmen normal mi

# Ciltte bu lazer sonrası görülebilecek max. etki ne kadar zaman sonra ortaya çıkar ve bu gelişmeler nelerdir

# birde günde öyle bazen bi kaç tek sigara içiorum bunun zararı olur mu ?

acaba yaptıran arkadaşlar bu konuda yardımcı olursa sevinirim

uygulattığım lazer smartxide dot co2 en etkili cihazlardan bir tanesi ve doktor çok gerekirse 3 ay sonra gözeneklerin için 1 seans daha yapabiliriz demişti

cvp yazan arkadaşlara şimdiden tşk umarım hepimiz emeklerimizin karşılığını alırız ümitsizliğe kapılmayalım hi bir zaman ...
Zakkum öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim.Sakıncası olmazsa yaşını öğrenebilir miyim?Prp anti aging bir uygulama oldugu için sana kolayca yapmışlar insallah güzel sonuçlar alırsın..Prp uzun vadede benim de istediğim birşey ve nasıl yaptırdıgını bizzat yasadıgın deneyimlerinden paylaşırsan çok mutlu olurum.senin sorularının cevaplarına gelince : 1-yüzündeki gerilme hissi birkaç ay sürebilir çünkü cildine çok kuvvetli bir lazer uygulaması yapıldı.sen devamlı olarak nemlendir burda korkulacak bir durum yok.cildin yenileniyor daha ne olsun mutlu ol :) 2-lazer yapılan yerde kızarıklıgın 5 gün sürmesi çok normal bu süre bende bazı seanslarımda 14 gün kadar sürmüştü. 3-lazer sonrası görülebilecek maksimum etki3-6 ay arasında ortaya çıkar. 4-Sigara ASLAAAAA VE ASLAAAAA içmeee!!!!o cildine yazıkk tek tükten bişey olmaz,ahh bi keyf sigarası yakayım ya deyip kendini gazlama! o bir tek sigara bile o acılar çekerek geri kazanmaya çalıştıgın kolejinini çalar..yazık günah cildine,döktüğün paraya,acıyan canına...

Zakkum öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim.Sakıncası olmazsa yaşını öğrenebilir miyim?Prp anti aging bir uygulama oldugu için sana kolayca yapmışlar insallah güzel sonuçlar alırsın..Prp uzun vadede benim de istediğim birşey ve nasıl yaptırdıgını bizzat yasadıgın deneyimlerinden paylaşırsan çok mutlu olurum.senin sorularının cevaplarına gelince : 1-yüzündeki gerilme hissi birkaç ay sürebilir çünkü cildine çok kuvvetli bir lazer uygulaması yapıldı.sen devamlı olarak nemlendir burda korkulacak bir durum yok.cildin yenileniyor daha ne olsun mutlu ol :) 2-lazer yapılan yerde kızarıklıgın 5 gün sürmesi çok normal bu süre bende bazı seanslarımda 14 gün kadar sürmüştü. 3-lazer sonrası görülebilecek maksimum etki3-6 ay arasında ortaya çıkar. 4-Sigara ASLAAAAA VE ASLAAAAA içmeee!!!!o cildine yazıkk tek tükten bişey olmaz,ahh bi keyf sigarası yakayım ya deyip kendini gazlama! o bir tek sigara bile o acılar çekerek geri kazanmaya çalıştıgın kolejinini çalar..yazık günah cildine,döktüğün paraya,acıyan canına...

öncelikle sorularımla tek tek ilgilenip cvp yazdığın için teşekkürler ben 23 yaşındayım , prp işleminde ise öncelikle benden bir tüp kan alındı özel bir aleti var onun o bir tüp alınan kan özel makinesinde 8 dk işlendi ve elime tüp tutuşturuldu :) ondan sonra bende onu asistana verdim doktor ve asistan ilk etapta lazer uygulamasını yaptı tabi gözlerimde koruyucu gözlük olduğu için ben onu göremedim üstünede prp işlemini yapmışlar sanırım o lazerle açılan kanallara krem gibi sürdüler ben farketmedim bile hatta prp yi nasıl yapıcaksınız dedim onlar yaptık bile dediler :) umarım yardımcı olmuşumdur yanlız bu 2 haftalık sürede çok yıprandım bir daha yaptırmayı düşünmüyorum sanırım ciltteki etkisi max. 3-6 ay sonra çıkar demişsin bu etki nedir acaba gözenekler kapanıyormu tamamen ve izler birde sorularımda kızarıklık 5 gün yazmışım o 15 gün olucak kızarıklıklarım hala tam anlamıyla geçmedi acaba doktora görünüp kontrole gitsem mi insan içine çıkmaya utanıyorum kremli yüzle çok parlıyo ve hafif kızarıklık devam ediyor siz deneyimlisiniz gaiba benim yerimde olsanız neler yapardınız ??

öncelikle sorularımla tek tek ilgilenip cvp yazdığın için teşekkürler ben 23 yaşındayım , prp işleminde ise öncelikle benden bir tüp kan alındı özel bir aleti var onun o bir tüp alınan kan özel makinesinde 8 dk işlendi ve elime tüp tutuşturuldu :) ondan sonra bende onu asistana verdim doktor ve asistan ilk etapta lazer uygulamasını yaptı tabi gözlerimde koruyucu gözlük olduğu için ben onu göremedim üstünede prp işlemini yapmışlar sanırım o lazerle açılan kanallara krem gibi sürdüler ben farketmedim bile hatta prp yi nasıl yapıcaksınız dedim onlar yaptık bile dediler :) umarım yardımcı olmuşumdur yanlız bu 2 haftalık sürede çok yıprandım bir daha yaptırmayı düşünmüyorum sanırım ciltteki etkisi max. 3-6 ay sonra çıkar demişsin bu etki nedir acaba gözenekler kapanıyormu tamamen ve izler birde sorularımda kızarıklık 5 gün yazmışım o 15 gün olucak kızarıklıklarım hala tam anlamıyla geçmedi acaba doktora görünüp kontrole gitsem mi insan içine çıkmaya utanıyorum kremli yüzle çok parlıyo ve hafif kızarıklık devam ediyor siz deneyimlisiniz gaiba benim yerimde olsanız neler yapardınız ??

malesef tecrübelerim derin :) 2 haftalık bir yıpranmadan söz ediyorsun ben aynı filmin 2.yılını devirdim her saniyesi her repliği ezberimde.hepinizin sıkıntısını o kadar iyi anlıyorum ki,hepinizin kafasında bir soru işareti acaba ne olacak bu sonuç diye..Ama ah vah etmeye gerek yok arkadaşlar.yaptırdınız ve bitti!bu yola girmeyi göze aldınız..kimse sizi zorlamadı.doktorlar o aletlerin iyi sonuçlar verdiğini biliyor ama o lazerlerin hepsi Güney Kore'den geliyor ve o insanların hepsi açık tenli..malesef bizler çoğumuz bugday tenliyiz.bir aletten mucizeler bekleyip bir karmaşaya atıyoruz kendimizi.İlk doktorumun da bana söylediği gibi hiçbirşey sıfırlanmaz.ancak daha iyi hale getirilebilir.İşte lazerin malesef böyle bir bekleme ,yıpratma süreci var..ben sırf bu yüzden lazere bulaşmanızı istemiyorum.Zakkum Gözeneklerin büyük ihtimalle sıkılaşacak,cildin toparlanacak ancak bunun için biraz sabretmen lazım.yüzün parlıyor diye insan içine çıkmamazlık yapma.sür sen nemlendiricini.birşeyin de farkına var bu yaptırdıgın tedavi şimdi değil ama ileride sana olumlu olarak geri dönecek.ve maddi durumu olmayıp bu lazeri yaptıramayan o kadar çok insan var ki..sen şanslısın hayata küsecek bi durumun yok,hele kimseden çekinek hiç..lazerden kısa vadede sonuç beklemek yanlış lazer anca işte böyle yıpratır tıpkı beni de yıprattıgı gibi..ben bu sene o süreci bir kez daha göze alamadıgım için dermaroller yaptırdım..Ben senin yerinde olsaydım tedavimi yaptırdıgım doktoruma güvenirdim.prp uygulaması çok iyi olmuş birkaç kez daha yaptırırsan süper bir sonuç alacagından eminim.

doğru söylüyorsun sen sanırım aceleci davranıp panik yaptınız ve tedavi üstüne tedavi yaptırdınız ve cildiniz yorulmuştur aslında sizinde düzeliceğine inanıyorum ben çünkü okuduğum kadarıyla yaptırılabilecek tedavilerin büyük çoğunluğunu yaptırmışsınız
Benim sıkıntım bepanthene nemlendirici sürüyorum onun üstüne sebamed 30 faktör güneş koruyucu sürüyorum cilt bepanthene i hemen emiyo ama sebamed ciltte parlama yapıo sadece bepanthene sürüp çıksam olur mu ki acaba ama o da güneş koruyucu değil nemlendirici sadece o yönden rahatsızım tedaviyide akışına bırakıcam ve extra hiç bir uygulama yaptırmıyacam ben az 3 ay cildime bekleyip görelim bakalım artık içimden bir his doğru bir uygulama yaptırdığımı söylüyor tedavi sorunlu bölgelere hafif derin yapıldı bu yüzden muhakkak ki bekleyeceğim etkiyi alırım inşallah :KK43:

Inci hocam szce dermokozmetklrle bir cilt toparlanabilir mi?
Benim şikayetim cildimdeki gözenekler ve esneklik kaybi gevşeklik. Kullandiginiz e ve c vitamini ampullerinden memnun kaldinizmi

doğru söylüyorsun sen sanırım aceleci davranıp panik yaptınız ve tedavi üstüne tedavi yaptırdınız ve cildiniz yorulmuştur aslında sizinde düzeliceğine inanıyorum ben çünkü okuduğum kadarıyla yaptırılabilecek tedavilerin büyük çoğunluğunu yaptırmışsınız
Benim sıkıntım bepanthene nemlendirici sürüyorum onun üstüne sebamed 30 faktör güneş koruyucu sürüyorum cilt bepanthene i hemen emiyo ama sebamed ciltte parlama yapıo sadece bepanthene sürüp çıksam olur mu ki acaba ama o da güneş koruyucu değil nemlendirici sadece o yönden rahatsızım tedaviyide akışına bırakıcam ve extra hiç bir uygulama yaptırmıyacam ben az 3 ay cildime bekleyip görelim bakalım artık içimden bir his doğru bir uygulama yaptırdığımı söylüyor tedavi sorunlu bölgelere hafif derin yapıldı bu yüzden muhakkak ki bekleyeceğim etkiyi alırım inşallah :KK43:

Zakkum kesinlikle koruyusuz dışarı çıkma.cildini lekelendirir mahvedersin.içindeki hisse güven :)

Inci hocam szce dermokozmetklrle bir cilt toparlanabilir mi?
Benim şikayetim cildimdeki gözenekler ve esneklik kaybi gevşeklik. Kullandiginiz e ve c vitamini ampullerinden memnun kaldinizmi

Çirkine ben dermarollerımı yaptırdıgımdan beri cildime e ve c vitamini özellikle geceleri e vitaminini ampülü kırıp sürüyorum.valla dermarollerın 3.gününden itibren cildim normale döndü ve şu an o vitaminler sayesinde dolgunluk ve parlaklık hala devam ediyor..dermokozmetikle cildin toparlanabileceğini düşünmüyorum açıkçası.dermokozmetiklerle ilgili fikrimi belirtmiştim canım.

merhabalar incihocam. buradan arkadaşlara yardımcı olduğunuz için çook teşekkürler size.

benimde ufak bir sorum olacaktı;

bende geçen hafta cuma günü erbium lazer yaptırdım tüm yüze. ve bugün itibari ile herşey döküldü ve pembe bir cilt çıktı baya parlak bir cilt hemde. herkes co2 yaptırmış. bende co2 istemiştim doktorumdan erbiumda derin çalışırız co2 kadar etkili sonuc elde ederiz dedi bana bende tamam dedim üstelemedim. acaba üsteleyip co2 mi yaptırsaydım sizce?

ben 2 seans erbium 1 seansda co2 düşünüyorum acaba sizin düşünceleriniz nasıl tecrubeniz ne söylüyor bu konuda acaba..?

şimdiden teşekkür ederim.

Çirkine ben dermarollerımı yaptırdıgımdan beri cildime e ve c vitamini özellikle geceleri e vitaminini ampülü kırıp sürüyorum.valla dermarollerın 3.gününden itibren cildim normale döndü ve şu an o vitaminler sayesinde dolgunluk ve parlaklık hala devam ediyor..dermokozmetikle cildin toparlanabileceğini düşünmüyorum açıkçası.dermokozmetiklerle ilgili fikrimi belirtmiştim canım.

Cellex c ve skinceuticals gbi markalri cok öneriyolar ama fyatlari çok yuksek. E vitamininin yuzde tuylenme yaptgni duymustm sizce dogrumu bu

fraksiyonel co2 tedavisinin 16. günündeyim sivilcelenme belirtilerim başladı sanırım kullandığım güneş koruyucudan kaynaklanıyo normal bi durum mu sizce ne yapmalıyım ??

merhabalar incihocam. buradan arkadaşlara yardımcı olduğunuz için çook teşekkürler size.

benimde ufak bir sorum olacaktı;

bende geçen hafta cuma günü erbium lazer yaptırdım tüm yüze. ve bugün itibari ile herşey döküldü ve pembe bir cilt çıktı baya parlak bir cilt hemde. herkes co2 yaptırmış. bende co2 istemiştim doktorumdan erbiumda derin çalışırız co2 kadar etkili sonuc elde ederiz dedi bana bende tamam dedim üstelemedim. acaba üsteleyip co2 mi yaptırsaydım sizce?

ben 2 seans erbium 1 seansda co2 düşünüyorum acaba sizin düşünceleriniz nasıl tecrubeniz ne söylüyor bu konuda acaba..?

şimdiden teşekkür ederim.

deeply ben üniversitedeyken eski doktorum bana da erbium yapmıştı 6 seans.ve inanır mısın co2'den falan bin kat iyi gelmişti o zamanlar gençliğin verdiği yenilenmeden midir nedir bilmiyorum :) daha stressiz daha heyecanlı bir hayatım vardı sanırım o zamanlar :) leke falan da yapmamıştı bende.Neden Co2 yaptırdın dersen ben son teknoloji oldugu için doktorumun ısrarıyla co2 istedim.co2 gelince zaten erbium yapmaz olmuştu doktorum.Sen Co2'den buğday tenliysen leke tehlikesinden dolayı uzak dur derim.doktoruna güven erbiumu dene ve sen de erbium sürecini bizlerle paylaş lütfen ..

Cellex c ve skinceuticals gbi markalri cok öneriyolar ama fyatlari çok yuksek. E vitamininin yuzde tuylenme yaptgni duymustm sizce dogrumu bu

ben markalara değil de iyi geldiğine inandıklarımı söylüyorum açıkçası benim aldıgım aldıgım evigen ampül 8-10 tl arası birşey olması lazım.faydasını da gördüm,görüyorum..tüylenme yapmaz diye biliyorum ben :)

fraksiyonel co2 tedavisinin 16. günündeyim sivilcelenme belirtilerim başladı sanırım kullandığım güneş koruyucudan kaynaklanıyo normal bi durum mu sizce ne yapmalıyım ??

co2'den sonra aynı problem bende de başladı hatta tam 2 kez de tetradox içmek zorunda kaldım.üst üste bepanthene ve güneş kremi sürüyorsun ciltte birikiyor tüm gün onlar.sabah-öğlen-akşam cildini temizle phı uygun bir temizleyiciyle,dairesel biçimde yüz fırçası kullanırsan yüzün o kirlerden arınmış olur.

X