Karpuz diyeti

Devys

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
281
224
Merhaba kizlar,

Aranizda karpuz diyetini deneyen varmi? Ben bugunden itibaren basladim ama bana gore daha cok karbonhidrat diyetine benziyor, tek fark uc ogunde birer dilim karpuz ve bir dilim peynir tuketiliyor (peynir sart)
7 gunde 5 kilo verdiriyormus, ne kadar saglikli bilemem ama, kilolarimdan kurtulmak icin denemek istiyorum, acaba gercekten 5 kilo gidiyormu diye.. ?! Hedef 50/52 kilo olmak, suan 70 kiloyum.

Liste su sekilde:
BİRİNCİ GÜN:
  • Kahvaltı: Bir dilim karpuz, 1 dilim yağsız beyaz peynir, 1 dilim kepekli ekmek
  • Ara öğün: Bir kase yağsız yoğurt
  • Öğlen: Bir dilim karpuz
  • Akşam: Bir porsiyon tavuk göğsü, yeşil salata, 1dilim kepek ekmeği
  • Ara öğün: 1 dilim karpuz
İKİNCİ GÜN:
  • Kahvaltı: Bir dilim karpuz, 1 bardak çay, 1 adet yumurta, 1 dilim kepek ekmeği
  • Ara öğün: 5 adet ceviz ya da fındık
  • Öğlen: Bir dilim karpuz, 1 porsiyon patlıcan salatası, 1 dilim kepek ekmeği
  • Akşam: Bir porsiyon ızgara biftek veya yağsız tavuk, 1 dilim kepek ekmeği
  • Ara öğün: Bir dilim karpuz, 1 dilim yağsız peynir

ÜÇÜNCÜ GÜN:
  • Kahvaltı: Bir dilim karpuz, 1 bardak yeşil çay, 1 dilim kepek ekmeği
  • Öğlen: Bir porsiyon ızgara balık, bol yeşillikli salata, 1 dilim kepekli ekmek
  • Akşam: Bir kase yağsız yoğurt, bol yeşillikli salata, haşlanmış 1 tabak sebze

DÖRDÜNCÜ GÜN:
  • Kahvaltı: Bir dilim karpuz, 1 dilim kepek ekmeği
  • Öğlen: Az miktar yağda kavrulmuş mantar, salata, 1 dilim kepek ekmeği
  • Ara öğün: Bir dilim karpuz, 1 su bardağı ayran
  • Akşam: Bir porsiyon ızgara köfte, yeşilliklerden hazırlanmış salata

BEŞİNCİ GÜN:
  • Kahvaltı: Bir dilim karpuz, 1dilim yağsız peynir
  • Ara öğün: Beş adet ceviz ya da fındık
  • Öğlen: Fırında pişmiş kabak mücveri, 1 dilim kepek ekmeği ve bolca salata
  • Ara öğün: Bir dilim karpuz
  • Akşam: Bir tabak zeytinyağlı sebze yemeği ve salata
ALTINCI GÜN:
  • Kahvaltı: Bir dilim karpuz, 1 adet haşlanmış yumurta veya 1 dilim peynirle yapılmış yağsız omlet, 1 dilim kepek ekmeği, salatalık, domates
  • Öğlen: Bir kase yağsız yoğurt, 1 porsiyon haşlanmış mevsim sebzeleri
  • Ara öğün: Bir dilim karpuz, 1 dilim kepek ekmeği, 1 dilim beyaz peynir
  • Akşam: Bir kase yağsız yoğurt, 1 porsiyon haşlanmış mevsim sebzeleri
YEDİNCİ GÜN:
  • Kahvaltı: Bir dilim karpuz, 1 dilim kepekli ekmek
  • Öğlen: Bir kase yağsız yoğurt, 1 porsiyon haşlanmış mevsim sebzeleri
  • Ara öğün: Bir dilim karpuz, 1 dilim kepek ekmeği, 1 dilim beyaz peynir
  • Akşam: Bir kase yağsız yoğurt, 1 porsiyon haşlanmış mevsim sebzeleri

Kız kız bacım sonra karpuz gibi olmayayım için dışım karpuz olacakk :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

Kız kız bacım sonra karpuz gibi olmayayım için dışım karpuz olacakk :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

Valla orasini bilemem, ben sahsen karpuzu cok severim ama 7gunun sonunda nasil olurum bilmem :KK70: Fakat disiplin ve motivasyon sifir bende, kac gun yaparim bilmiyorum. Daha once hurma diyetiyle 4 gunde 3 kilo verdim ama sonraki hafta aldim tekrar :KK70:
Bu diyet biraz daha farkli gibime geliyor...

yogun is hayati, ve iki cocuklu anne oldugum icin pratik ve hizli yemekleri seciyorum oda dogal olarak diyeti yarida kesmeme neden oluyor :KK43:

Valla orasini bilemem, ben sahsen karpuzu cok severim ama 7gunun sonunda nasil olurum bilmem :KK70: Fakat disiplin ve motivasyon sifir bende, kac gun yaparim bilmiyorum. Daha once hurma diyetiyle 4 gunde 3 kilo verdim ama sonraki hafta aldim tekrar :KK70:
Bu diyet biraz daha farkli gibime geliyor...

yogun is hayati, ve iki cocuklu anne oldugum icin pratik ve hizli yemekleri seciyorum oda dogal olarak diyeti yarida kesmeme neden oluyor :KK43:
Hmm vallaha nediyim.bacim bizim hatunalrin gelmesini beklersen zor yani bir sürü diyet konuları var tanıdıklarını etiket yapta yardımcı olacak kisiler gelir etiketsiz gelmiyor bizim hayinnn karilarrrrr :KK70: :KK70: :KK70: :duduk: :KK70: :KK70: :KK70:

Yedi gün!uk diyet listenizle kesin kilo verilir. Aslında bu listede kilo kaybını sağlayacak olan karpuz değil. Onun yerine herhangi bir mevsim meyvesini de koysaniz yine kilo verirsiniz. Hem besleyici tok tutucu hem de dengeli oranda doğru besinler var listede. Çok beğendim gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz.
Bu Ramazan'da sahurda karpuz, peynir yarım dilim tam buğday ekmeği yedigimde ertesi gün en az 500 Gr gidiyordu. Diyet grubundaki bir arkadaşıma tavsiye ettim. Lilimam Lilimam birkaç gün denedi sanırsam ...o da kilo kaybı yaşadığını söyledi.Karpuz lifli ve bol sulu olduğu için bı de ödem atıcı özelliğinden tercih edilebilir.

Yedi gün!uk diyet listenizle kesin kilo verilir. Aslında bu listede kilo kaybını sağlayacak olan karpuz değil. Onun yerine herhangi bir mevsim meyvesini de koysaniz yine kilo verirsiniz. Hem besleyici tok tutucu hem de dengeli oranda doğru besinler var listede. Çok beğendim gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz.
Bu Ramazan'da sahurda karpuz, peynir yarım dilim tam buğday ekmeği yedigimde ertesi gün en az 500 Gr gidiyordu. Diyet grubundaki bir arkadaşıma tavsiye ettim. Lilimam Lilimam birkaç gün denedi sanırsam ...o da kilo kaybı yaşadığını söyledi.Karpuz lifli ve bol sulu olduğu için bı de ödem atıcı özelliğinden tercih edilebilir.

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Insallah azimli olup 7ci gune kadar gelirim. Fakat ben ekmek yemiyorum ama tavsiye ediliyor. Yemesem olurmu>

Rica ederim. Ekmek yemiyorsaniz yanında çiğ badem, çiğ fındık veya ceviz yiyebilirsiniz. Doğru karbonhidrat ihtiyacınızı bu şekilde almış olursunuz. Başarılı bir diyet süreci geçirmeniz dileğiyle sonucu merak ediyorum. :KK200:

Evet abla bir hafta kadar yaptım tam uymadım bile ama acayip etkili, 10 gün gibi bir sürede 3 kg gitti.

Merhaba yine ben,
malesef ikinci gunde biraktim :) motivasyon sifir ve bunun sebebi, ev is cocuklar
Bu hafta tatile gidecem, kafami toparlayip enerji depolamak istiyorum. 3 hafta sonra donuyorum ve tekrardan spora baslayip bu diyete 9 eylul tarihinde baslamaya karar verdim. bir aylik bir sure icerisinde yaklasik 20 kilo vermek istiyorum.

tabiki zorlandigim zamanlar az ara vermeyi dusunuyorum, cunku coook yogun bir hayatim var ve kendime bazen hic vakit ayiramiyorum malesef. Uyku bile sifir bazen, ki bu sebebten dolayi enerjim dusuyor ve haliyle kilo veremiyorum yanlis besleniyorum, yorgun oluyorum ve duzgun yemek yiyemiyorum.

planli hareket etmeyi dusunuyorum, su sekilde:
Alisveris listesi hazirlayip, sadece ihtiyacim olan seyleri alacam(iki haftalik)
ve evde dolabin ayri bolumune yerlestirecem

buzluk seyleri: ornegin tavuk gogusu, balik, ihtiyacim olan seyi paketleyip ismimi yazacamki,
cocuklara veya esime hazirladigim zaman karistirmayim.

Haftada 3 gun 18e kadar calisitigm icin: 19dan sonra hic birsey yememeye ozen gosterecem.
2,5 litre su icmeye calisacam (cok su icebilen biri degilim malesef) haftada iki kere yuzmek istiyorum ve yada pilates dersi almayi dusunuyorum, sikilasmak icin hareket sart! Dogumdan sonra sarkik gobek cogu bayanin sorunu :KK43:

Insallah bu sefer basaracam, sayisiz kere diyete baslayip devam ettiremedigim icin 3 yildir fazla kiloyla geziyorum.

Diyet basarisizliklarima ragmen kendimi seviyorum ve kendime deger veriyorum, bu yuzden once KENDIM icin eski formuma donmeyi hedefliyorum.

Baslayacagim tarihte buraya yazacam ve insallah 1 aylik bir sure icerisinde detaylari paylasacam.
Benimle beraber baslamak isteyen varmi?

X