Kayınpeder sorunu

İşte o sırada kontrol ederken battaniye dedim örtü sonraxan hayır bana 10dk örtü sordu hangi örtü diye anlatıyorum anlamıyor. 8-9aydir aynı örtü ilw çıkıyoruz hiç mi dikkat etmez insan
düz mantıklar diyorum anlamazlar diyorum 100 kere kavga edersin yeri geliyor kendi çocuğunda görmüyor erkekler böyle

Ya neden kıyameti koparsin ki. Ölum var, kalım var , hastalık var. Kocanız her daim yanınızda mi olacak ? Bu tabuyu aşmanız gerekiyor. Yok asmam diyorsanız da bir musluk için 2 hafta kocanizin aramasını beklerken laf etmeye hakkınız yok.
Evin işi bende iken bir zahmet oda o işleri mi halletse?
Market pazar alışveriş birşey alincak araştır ev tasincak ev ara çocuğun doktorunu takip et. Usta vs Isini o yapsa olmuyor mu?

Herkes bakıyor kendi çocuğuna, herkes acemi.
Sırayla gelip aylarca kalmalarına me gerek var?
Küçücük bebekli halinizle kimseye değişiklik yaşatmak zorunda da değilsiniz uzun uzun.
Fazla telaşlısiniz, biraz rahatlamaniz lazım.
Yurt dışı olunca bir gelmeye kalsınlar bizede masraf diye.
Dediğiniz gibi rahatlamak lazım ama nasıl

Eşim şuan konuşmuyor benle konuşuyorsa şunu yap bunu yap bir nevi psikolojik şiddet var suan

Evin işi bende iken bir zahmet oda o işleri mi halletse?
Market pazar alışveriş birşey alincak araştır ev tasincak ev ara çocuğun doktorunu takip et. Usta vs Isini o yapsa olmuyor mu?
Bu adamla damdan düşerek mi evlendiniz.huyu belli suyu belli. O zaman baştan konusacaktiniz.bu saydığınız her şeyi ben de ustleniyorum.hatta eşime özellikle karışmamasini rica ediyorum çünkü tam benim istediğim gibi olmuyor. Ben yapı olarak da atılgan - iş halledebilen bir insanım aktifim. Derdimi nokta atışıyla anlatabiliyorum.

Ben sizin neye dolduğunuzu, neden bu kadar küçük şeylere böyle büyük tepkiler verdiğinizi anladım ve kesinlikle haklısınız.
Bizde de durum böyleydi. Dışarı çıkcaz ben çocukları hazırlarım, küçüğün mamasını suyunu bezini ek gıdasını ayarlarım, büyüğe meyve su alırım, kendim elime ne geçerse giyer çıkarım. Bi ara çanta hazırlamayı eşime devrettim yarım yamalak yapıp geçti artık çocuklardan birini hazırlamayı ona bıraktım. Veriyorum kıyafetleri eline al giydir diyorum, küçüğü veriyorsam bezini de değiştir diye ekliyorum, büyüğü veriyorsam saçlarını tara topla diyorum.
Çocukların çantası da sürekli hazır artık. İçinde bez, ıslak mendil, yedek kıyafetler, iki tane kaşık ve bir tane hazır kavanoz mama hep duruyor. Çıkarken sadece su, biberon ve meyve koyup çıkıyorum. Kullandıkça yeniliyorum çantayı.
Aynı dueum benimde inanın bazen duşa girmek bile lüks.bezi değişecek yapmaz yapamam anca çocuğu soy ama giydirmesin. Ben onu hazırlama deniyorum sadece su ısıt kettle ile termosa koy.yorgunda yapar insan bunu ama yok.
2ayda bir kere uyuya kaldım onuda kp laf etti şimdi dün bir iş yapmadim yapmıyorum yemek iş yapar kendi.
Çocuğumlada ilgilenme anlasın diyor içimden bir ses ama yok olma diyorum

Bu adamla damdan düşerek mi evlendiniz.huyu belli suyu belli. O zaman baştan konusacaktiniz.bu saydığınız her şeyi ben de ustleniyorum.hatta eşime özellikle karışmamasini rica ediyorum çünkü tam benim istediğim gibi olmuyor. Ben yapı olarak da atılgan - iş halledebilen bir insanım aktifim. Derdimi nokta atışıyla anlatabiliyorum.
Türkiye'de iken böyle değildi.
Benden önce bazen temizlik yapalım derdi o supuruyorsa ben silip toz alıyordum.
Nezaman yurt dışına geldik o bir süre yanlız kaldı iş yerinde mutsuz böyle oldu.

Türkiye'de iken böyle değildi.
Benden önce bazen temizlik yapalım derdi o supuruyorsa ben silip toz alıyordum.
Nezaman yurt dışına geldik o bir süre yanlız kaldı iş yerinde mutsuz böyle oldu.
O zaman biraz zaman tanıyın eşinize bu sancılı süreci atlatsin güzel dille yaklaşın. Yavaş yavaş adapte olmasını sağlayın.

Evet biriktirdim. Çalışmıyorum aylardır izindeyim alışık değilim bunaldım. Muhabbet edicek insan yok. Tek isteğim yardım etmesi. Ben anne babası yörulmasin diye sabah erken kalkiyorum çocuğum uyurken yemek yapmaya. Tam gün içinde ihtiyacım olduğunda onlara uyumaya gidiyorlar. Onada lafım yok. Çocuk ağır belim sakat evin içinde alt değiştirmeye sürekli tasiyorum inanin çocuk uyusada bir banyo yapsam diye bakıyorum. Uyku dersen yok. gün boyu tek beklentim eşim gelince çocuğu alsın azıcık bana rahatça bir çay içimlik vakit olsun. Kendi dizimi filan izleyemiyorum TV de. Bunu söyledim kaç kere anlatamadım ben yoruldum yorgunum. Biz degilmiyiz kavga buradan basliyo hep
tamam da yazdıklarınızdan benim anlamadığım tam olarak şu. aileleriniz yardımcı olmak için sıra sıra size geliyorlar, fakat siz eşinizden istiyorsunuz o zaman aileler gelmesin bu bir, ikincisi yardım etmek için geliyorlar, fakat bir şeyler yapmalarını istemiyorsunuz burasını özellikle anlamadım. yani yardım etmeye gelen insan ortalığı toplar bir şeyler yapar zaten ama siz neden eşim yapmıyor ben büyüklere iş yaptırmak istemiyorum diyorsunuz. yine aynı noktaya geliyoruz o zaman neden geliyorlar?

evet mükemmelliyetçisiniz, her şey dediğiniz gibi eşiniz hemen yapsın istiyorsunuz buna da okey. ama belki aileleriniz gelip durduğu için eşiniz zaten 1 ay kalacaklar, bana düşen görevleri annem babam yapsın, gittilerinde ben yaparım diye düşünüyor olabilir mi? tekrar söylüyorum. eğer eşiniz sorumluluk alsın, denilenleri o yapsın, o baba diyorsanız ailelerin sıra sıra ne işi var? bebek olmuş 5 aylık.

eğer benim eşim normal zamanda bana yardımcı oluyorsa, annem babam ve ya onun anne babası geldiğinde bende yardımı onlardan beklerim. çünkü yardım etmeye gelmişler, ben yedireyim içireyim diye gelmemişler.

tamam da yazdıklarınızdan benim anlamadığım tam olarak şu. aileleriniz yardımcı olmak için sıra sıra size geliyorlar, fakat siz eşinizden istiyorsunuz o zaman aileler gelmesin bu bir, ikincisi yardım etmek için geliyorlar, fakat bir şeyler yapmalarını istemiyorsunuz burasını özellikle anlamadım. yani yardım etmeye gelen insan ortalığı toplar bir şeyler yapar zaten ama siz neden eşim yapmıyor ben büyüklere iş yaptırmak istemiyorum diyorsunuz. yine aynı noktaya geliyoruz o zaman neden geliyorlar?

evet mükemmelliyetçisiniz, her şey dediğiniz gibi eşiniz hemen yapsın istiyorsunuz buna da okey. ama belki aileleriniz gelip durduğu için eşiniz zaten 1 ay kalacaklar, bana düşen görevleri annem babam yapsın, gittilerinde ben yaparım diye düşünüyor olabilir mi? tekrar söylüyorum. eğer eşiniz sorumluluk alsın, denilenleri o yapsın, o baba diyorsanız ailelerin sıra sıra ne işi var? bebek olmuş 5 aylık.

eğer benim eşim normal zamanda bana yardımcı oluyorsa, annem babam ve ya onun anne babası geldiğinde bende yardımı onlardan beklerim. çünkü yardım etmeye gelmişler, ben yedireyim içireyim diye gelmemişler.
Yardım dediğim çocuğa bakma ilgilenme ve gezme için geldiler. Yaşlı insanlar benim beklediğim ev işi yemek değil (yemekte yemek alışkanlığımız farklı kendi cabi başka şey istiyorsa geçsin yapsinckarismam)

Belkıde haklısınız öyle düşünüyor olabilir ama ozAman bana bunu diyecek ben yaşlı insaandan sunugetir diyemem ki

Ama sizin bakış acinizdanda haklısınız böyle bakmamıştım

Bir yere gideceğiz çocuğa su hazırla ben diğerlerini yaparken herşeyi yapıyorum su yok . Çocuğu giydir ek gıda koy mama köy biheron köy çocuğun bezi o su busu derken çıkmadan yoruluyorum kaç kere dedim yardım et.
Abartmiyor musunuz? Biz de disari cikacagimizda bebegin cantasini hazirlayip bunlari koyuyoruz. Toplam 5 dakika suruyor.
Baslik kayinpeder. Ama kayinpederle sorununuz ne anlamadim. Esinizden bahsediyor gibisiniz daha cok.
Herkes yalniz buyutuyor cocugunu, tek siz degil. Oturup 2 bardak cay icmek sizin elinizde. Kafaya takacak yer ariyorsunuz

Ben aile içinde yabancı birileri olunca daha çok geriliyorum valla. Herkesi gönderin eşinizle yalnız bakın çocuğunuza. Bi o aile bi diğeri çok saçma.

Mevzu örtüden çıkıp herşeye benim kosturmam ne eksik varmı yok mu diye bakmamasi
Yani kusura bakmayın ama gerçekten çok saçma talebiniz var. Çocuğa şu anda tam zamanlı bakım veren sizsiniz. Çocuğun battaniyesini giysisiniz eşinizden çok bilen sizsiniz. İnatla bunu öğrenecek takibi sen yapacaksın demeniz çok gereksiz.
Oğlum beş yaşında. Eşim hala bana sormadan giysi seçemez. Hangisi ev hangisi dışarı kıyafeti ayırt edemiyor. Kafası daha yoğun çünkü ve tam zamanlı başında değil. Haftada iki gün evdeyken benim kadar hakim olamıyor. Ben bunun için neden olay çıkarayım ki?
Beklentileriniz saçma.
Ev işlerinde destek beklemeniz normal. Vakti varken çayı koysın, makine boşaltsın, bulaşık yıkasın , çamaşırı assın bunlar tamam. Ama çocukla ilgili olan şeylerin takibini de siz yapın. Bir çanta hazırlamak ne kadar zor olabilir ayrıca?
Abartıyorsunuz.

Ben sizi haklı buldum. gezmeye eğlenmeye gelmediler sanırım. Mümkünse burunlarını sokmasinlar. O ne demek biz yokken neler diyorsundur. Eee duyarsa ne yapacakmış. Evi b.k göturuyormus kalkıp temizlesinler. Ailenize anlatmayın. Ogrencin misiniz siz velileriniz gelsin kapissin .Mesafeli ve sakin davranın cevabınızı esirgemeyin.
Asıl amaç yardım için geldiler. Eşimde gezsij istiyorlar haklı olarak. Bizde canları sıkılmasın diye gezdiriyoruz.
Şeytan dürttü deki sizcyokken biz mutluyuz böyle değiliz diyede bir daha gelmezler ayıp olur diye söylemedim.
Kaldi ki ben hiç umursamiyorum ev işini benim önceliğim çocugunu yetiştirmek. Ama Kp gözünde şuan calismadigim için ben yapmaliymisim eşim değil.
Yemek yapmakta önemli degilmis
(,Hamile hamile bile laf etmeden yemek yaptım makine boşalttım doğuma 2gun kalana kadar)

Bende yapmıyorum artık baktım sabah eşim makineye bulaşıkları koymuş dün makineyi boşalttı. Ben koleyim ya diyorum eşime ne yapayim diyorum iş yaparken

Eşimde annemleri görüntülü arayıp çocugu göstermeme izin vermedi. evde soğuk savaş var simdi

Yani kusura bakmayın ama gerçekten çok saçma talebiniz var. Çocuğa şu anda tam zamanlı bakım veren sizsiniz. Çocuğun battaniyesini giysisiniz eşinizden çok bilen sizsiniz. İnatla bunu öğrenecek takibi sen yapacaksın demeniz çok gereksiz.
Oğlum beş yaşında. Eşim hala bana sormadan giysi seçemez. Hangisi ev hangisi dışarı kıyafeti ayırt edemiyor. Kafası daha yoğun çünkü ve tam zamanlı başında değil. Haftada iki gün evdeyken benim kadar hakim olamıyor. Ben bunun için neden olay çıkarayım ki?
Beklentileriniz saçma.
Ev işlerinde destek beklemeniz normal. Vakti varken çayı koysın, makine boşaltsın, bulaşık yıkasın , çamaşırı assın bunlar tamam. Ama çocukla ilgili olan şeylerin takibini de siz yapın. Bir çanta hazırlamak ne kadar zor olabilir ayrıca?
Abartıyorsunuz.
Ben takip ediyorum istediğin suyu ısıt termosa koy ben çoxugu giydiriyorum altını temizliyorum ilacını ver burnunu temizle çorabını takip et cntasinj düzenle tek isteğim suyu ısıt.
Arabadan sen indiriyorsun bebek arabasını örtu battaniye unutma arabaya da sen koyuyorsun bunları alırken de hemen bebek arabasının yanından al

Ben aile içinde yabancı birileri olunca daha çok geriliyorum valla. Herkesi gönderin eşinizle yalnız bakın çocuğunuza. Bi o aile bi diğeri çok saçma.
Annemler varken bunalmiyorim
Yemek bulaşık çay ütü temizlik annem yapıyor sen cocugunla ilgilen diyor sen boşuna izin almadın onu büyüt güzelce diyor. O işler olmayınca rahatım yeri geliyor çocuğu ben uyuturum sen dinlen diyor. Rahatım sinirlerde yıpranmıyoe ama Kp KV gelince tamam bitiyor.
Çocuğa ek gıda verecegiz doktor mama yok dedi Kp. 2aglasa başı ağrıyor sussun diziye mama verelim diyor bir gün kızdım bir bildiğiniz mama vermek yok mama doktor vermeyin dedi dedim annemde sahit.
En ufak seste rahatsız oluyor.oglum vurarak ses çıkmasını seviyor onda da rahatsız.

düz mantıklar diyorum anlamazlar diyorum 100 kere kavga edersin yeri geliyor kendi çocuğunda görmüyor erkekler böyle
Ne hali varsa görsün sındır tripliuim arabada da özür diledim haklısınız biraz abarttım ama asıl oglunuza kızdım yoruluyorum bunalmiyorim yardım bekliyorum dedim yok anlamıyor.daha dilemem.

Ama hakkımıda helal etmedim içimden.
Birde ucu bana dokunacak ama ah ettim oğlumda inşallah çalışmadığı bir süre olur ozAman bende ona zamanında bana çalışmıyor diye sem yapacaksin demiştiniz şimdi oglunuz çalışmıyor o yapacak diyeceğim inşallah tabi bosanmamis olursak.

Eşimi seviyorum ama böyle gitmez yani bende köle değilim

X