Kayınpeder sorunu

Gayet güzel anlıyorum şu ana kadar üye olanlara sorun kimin k.pederi mama hazırlamış tembelsiniz mızmızsınız detayları okudukça yorumların farklılaştığını insanları bıktırdığınızı görün
Prenses sendromundan kurtulun çoğu anne s 3-5. günde çocuğuna kendi bakmış temizliğini kendi yapmış hatta 3 çocuğa bakan 2 çocukla çalışan anneler var hem iş hem evde yorulan

Siz okuduğunuzu anlamıyor musunuz ben değil eşim istiyor. Ben vermek istemiyorum hatta bunun içinde tartıştık kaç kere. Eşime kaç kere dedim çocuk zature eşiğinden döndü üstünü doğru düzgün ortmuyorlar diye
Eşiniz neden istiyor? Geceleri de o baksın istediğiniz için. Hem çalışsın hem gelsin eve çocuk baksın. Çocuk bakmak zor geliyor ona buna satıyorsunuz.
Benim kayınpederim de kayınvalidem de bir gece uyanmamıştır öyle çpcuk için. Hele mama hazırlayacak.

Eşiniz neden istiyor? Geceleri de o baksın istediğiniz için. Hem çalışsın hem gelsin eve çocuk baksın. Çocuk bakmak zor geliyor ona buna satıyorsunuz.
Benim kayınpederim de kayınvalidem de bir gece uyanmamıştır öyle çpcuk için. Hele mama hazırlayacak.
Gece baksın istemiyorum zaten ben gece o ah dese ben uyanıyorum eşime kalk mama hazırlada demiyorum akşam yatana kadar 2-3saat içinde benim ihtiyacım olduğunda ilgilensin istiyorum ayrıca babası çocuk babasının gözüne bakıyor benle oynasın diye. Tepki görmeyince babadan çocuk ya yüzü düşüyor ya ağlıyor. çoğu zaman babasına ben diyorum çocuk oynamak istiyor iki oyna mutlu olsun diye.
Ben satmıyorum benim işim çocuk ben severekte yapıyorum.esim satiyor

Son düzenleme:
Gayet güzel anlıyorum şu ana kadar üye olanlara sorun kimin k.pederi mama hazırlamış tembelsiniz mızmızsınız detayları okudukça yorumların farklılaştığını insanları bıktırdığınızı görün
Prenses sendromundan kurtulun çoğu anne s 3-5. günde çocuğuna kendi bakmış temizliğini kendi yapmış hatta 3 çocuğa bakan 2 çocukla çalışan anneler var hem iş hem evde yorulan
Çocuğumla ilgili hiç tembellik yapmadım sakat belle kucağımda gezmek istedi gezdirdim işimi biraltim oyun oynadım. Çocuk uyudu yemek yaptım herkese. Çocuk uyudu ortalık topladım. Çocuk uyunca çamaşır vs isini hallettim. Gece 3+4 kere mamaya kalktım her birinde mamayı hazırla yedir uyut 1saat çoğunlukla 3 saat parça parça uyku ile durdum. Ayıp olmasın diye ayağımı uzatmadim ayağım agrirken. Grip oldum yan gelip yatmadım aç kalmasinlar diye. Evde eksik var diyip çocukla 800-1km ötedeki markete gittim geldim.
Tek beklentim tüm gün masabasinda bilgisayarda çalışan işin eve gelince azıcık ilgilensin ben bir bardak çayı rahatça içeyim ama onada yorgunum yada ya şu TV deki yayın bitmeden yapamam sen yap diyince ben yorulmadim mi diye sinirlendim.

ben sizi anladım konu sahibesi, bebek öyle küçükken hepimiz geçtik o yollardan, masa başı iş falan deseniz de eşiniz de yorgun olabilir akşam geldiğinde, ne bileyim arkadaşların dediği gibi battaniye ört vs kaybolabilir..

yine arkadaşların dediği gibi her şeyi yapmaya çalışmayın, salın biraz kendiniz, bi çanta hep hazır olsun elinizin altında, ben mamasında bi miktar ayırıp içine koymuştum bi su ısıtıp koyar onu alır çıkarsınız.

kimse eline sağlık demiyor, niye yoruyorsunuz ki kendinizi.

Ben cagirmadim eşim gelsinler istedi. Anne babası beraber geçirmek istedi ramazanda buradaki zamanı da.
Çocuğu da ben vermeyi hiç istemedim kavga ettim hep kavga ile verdim hep. Eşim gitsin çocuk uyuyayım derdinde. Gece ağlayıp mama için kalkınca bile rahatsız oluyor.

Ben doğurduguma bakıyorum onlar yokkende tekkende bunalsamda aglasamda yeri geldi tuvalete bile gidemesemde ben baktım şikayetçidir değilim 2 yıl izni boşa almadım ben çocuğumla ben ilgileneyim diye aldım
Bebeğe çok üzüldüm ya siz her şeyini ben yapıyorum babası da baksın diye şikayet ediyorsunuz babası gece bebeğin sesinden rahatsız olmamak için kv ye atıyor. Neden çocuk yaptınız ki kimse bakmak istemiyorsa? Mamasını bile hazırlayan bir kp iniz var yine de şikayet ediyorsunuz yanlış yapıyor diye.

Siz ne yapın biliyor musunuz bir bakıcı tutun işinize dönün çok ciddiyim böylesi herkes için daha iyi.

Bebeğe çok üzüldüm ya siz her şeyini ben yapıyorum babası da baksın diye şikayet ediyorsunuz babası gece bebeğin sesinden rahatsız olmamak için kv ye atıyor. Neden çocuk yaptınız ki kimse bakmak istemiyorsa? Mamasını bile hazırlayan bir kp iniz var yine de şikayet ediyorsunuz yanlış yapıyor diye.

Siz ne yapın biliyor musunuz bir bakıcı tutun işinize dönün çok ciddiyim böylesi herkes için daha iyi.
Ben rahatsız değilim ben babasida yardımcı olsun babsi ilerde ilişkisi iyi olsun istiyorum. 8ayda çocuk babaya yeni tepki veriyor görünce düşünün.

Kayınpederin beli agriyormus bel fıtığı varmış bizim için kaldırıyormus bakıyormuş. Benimde var bel fitigim dedim daha kötüyüm birde ben sakat belle ameliyatlı omuzla is yapıyorum kaldiririyorim

İse dönersem o yurt dışında cben Türkiye'de olucan yılda 2-3kere babayı gorecek

ben sizi anladım konu sahibesi, bebek öyle küçükken hepimiz geçtik o yollardan, masa başı iş falan deseniz de eşiniz de yorgun olabilir akşam geldiğinde, ne bileyim arkadaşların dediği gibi battaniye ört vs kaybolabilir..

yine arkadaşların dediği gibi her şeyi yapmaya çalışmayın, salın biraz kendiniz, bi çanta hep hazır olsun elinizin altında, ben mamasında bi miktar ayırıp içine koymuştum bi su ısıtıp koyar onu alır çıkarsınız.

Aynen kimse elinize sağlık demiyor. Oturduk konuştuk anlatmaya çalıştım ama bir oğlu yoruluyor bir o çalışıyor ben yorulmuyormusjm evde yardım ediyormuş bana. Sonrada benimde belim ağrıyor ile başlıyor lafa.

Battaniye örtü sorun değil biz uyku arkadaşını kaybettik hoş oda kocam yüzünden öldü ya neyse. Bu bardağı taşıran damla oldu. Ondan patladım diye anlattım anlamadı

Haklısınız her işe kosmuycam

Benim çocuk soğuk yemiyor termosla su alıp gidiyoruz mama kabimiz hep hazır çantasında. Eksilince takviye yapıyorum.
Biberon su çıkacağiz bir kere kontrol etmedim koşturmaktan biberonu unutturma dedim biberonu unuttuk açılıp ağlayınca farkettim

Ben rahatsız değilim ben babasida yardımcı olsun babsi ilerde ilişkisi iyi olsun istiyorum. 8ayda çocuk babaya yeni tepki veriyor görünce düşünün.

Kayınpederin beli agriyormus bel fıtığı varmış bizim için kaldırıyormus bakıyormuş. Benimde var bel fitigim dedim daha kötüyüm birde ben sakat belle ameliyatlı omuzla is yapıyorum kaldiririyorim

İse dönersem o yurt dışında cben Türkiye'de olucan yılda 2-3kere babayı gorecek
Kpiniz belim ağrıyor sizin için bebeği kaldırıyorum diyince benim de ağrıyor mu dediniz gerçekten? O sizin bebeğiniz kp inizin değil. Tabi ki sorumluluk sizde olacak.

Babasının ilgilenmesini istemekte haklısınız ama daha önceki mesajlarda normalde böyle olmadığını annesi babası gelince böyle olduğunu yazmışsınız o yüzden size tekrar aynı tavsiyesi veriyorum: Madem bebek bakimi bu kadar sorun oluyor siz de bel fitiğiyla zorlaniyorsunuz bakıcı tutup işinize dönün. Kv kp de gider böylece ortada sorun kalmaz. Tabi amacınız sorunu çözmekse.

Arkadaşlar ne yorum yaptı bilmiyorum ama bana göre tamamen haksızsınız. Tek haklı olduğunuz konu sizde kalmaları. Bizimde çocuğumuz var ama atomu parçalıyor gibi bile afra tafra yapmıyoruz.
Eminim sizin kıymetiniz daha fazladır gözlerinde. Sizin gibiler seviliyor genelde.

Kpiniz belim ağrıyor sizin için bebeği kaldırıyorum diyince benim de ağrıyor mu dediniz gerçekten? O sizin bebeğiniz kp inizin değil. Tabi ki sorumluluk sizde olacak.

Babasının ilgilenmesini istemekte haklısınız ama daha önceki mesajlarda normalde böyle olmadığını annesi babası gelince böyle olduğunu yazmışsınız o yüzden size tekrar aynı tavsiyesi veriyorum: Madem bebek bakimi bu kadar sorun oluyor siz de bel fitiğiyla zorlaniyorsunuz bakıcı tutup işinize dönün. Kv kp de gider böylece ortada sorun kalmaz. Tabi amacınız sorunu çözmekse.
Ben biz yorulmuyorumusuz gibi algılıyor ya ondan dedim benim çocuğum yapıcam. Ama bende yoruluyorum kucak istiyor tüm gün yatmak oturmak istemiyor belim sirtm ayaklarım ağrıyor 1 kere oda odamda uzandım diye laf oldu. Yoksa benim çocuğum ben omzum sakatta olsa yaparım

Size ne desek boş doğuran sizsiniz k.peder değil sezeryan doğum yapan kadınlar k.pederim yardım etmiyor diye ağlamadı
Bende sezwryan yaptım evde cumburcemaat birde 3 yasinda çocukla geldiler.cocuğumu koruycam diye ameliyatlı halde evin içinde koştum. birde beni hasta ettiler cam kapi açıp iyice hasta olup hastanelik olunca sabah erkenden biz gidiyoruz diyip gittiler.

Öneriniz için teşekkür ederim ben 3 kuruş para biriktirdim gereksiz harcama yapmayalim madem buradayız bir eziyet çekiyoruz kenara daha fazla koyalim derdindeydim cimri oldum(gelen temizlikçi evi süpürüp banyo siliyor 1000tl alıyor cam silse halı silse neyse bunlar yok evi supurme için niye verelim evde robot var Dyson var) ama bakıcı aklımda gelsin yapsın

Beraber donecektim Türkiye'ye onlar başka şehre gidecek biz gitmeyiz onla demişler çocukla ben tek donucem Türkiye'ye.

X