Kayınpederin vefatı ve kayınvalidenin durumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte aslında tam olarak bu. İstanbul’da yaşıyoruz ve bulunduğumuz semtte en kötü evler bile 15ten başlıyor. E emekli maaşı zaten 7.500 olacak. Biz çift maaş olduğumuz halde ucu ucuna denk getiriyoruz her şeyi. Yoksa gönül ister ki yakında bir ev tutalım elimiz hep üstünde olsun.

Kardeşim ve ailem aynı apartmanda oturuyorlar ama en azından yemekten sonra herkes kendi evine çekiliyor, rahat oluyorlar. Zor olduğunun ben de farkındayım, Rabbim kolaylık versin herkese
Bütün çocukları memurmuş herkes biraz verse kirası ödenir ki. Hiçbir şey aile huzurundan daha önemli değil.

Baba daha yeni vefat etmis bunlari konusmamaniz iyi olmus ben duzelene toparlayana kadar bizle kalsin diye soyledim surekli kalma olmaz hep birlikte yoplanip annene ev acmayi konusalim dersiniz zamani gelince. Simdiden stres olmaya gerek yok bekar olanda annesiyle kalir calisir herkes destek olur bir yoluna koyulur su anda bizle kalamaz mubabbeti yapmayin bence

Hiçe saymıyorum. Annem babaannem yüzünden çok çekti. Onlar da ne kavgalar etti, zorlukların farkındayım. Birebir yaşayan biriyim bu zorlukları, ancak buna vicdanım el vermiyor. sırtımı dönmek bana göre değil. bu sadece eşime olan sevgimden değil, kendi yapımdan kaynaklı
Sırtınızı döneceğiniz insan 59 yaşında ya, yaşlı sınıfına bile dahil değil vicdan meselesini fazla abartıyorsunuz. Eşimin babaannesi 85+ yaşında misafir olarak birkaç hafta kaldı yine de birçok şeyimiz kısıtlandı genç bir kadınla yaşayın da görün.

Bu konuyu gelinler değil kadının çocukları düşünmeli zaten , en büyük sorun gelinlerin sanki mecburmuş gibi hemen kv ye yer arama telaşına düşmeleri, çok saçma, konu sahibi de hemen sahiplenmiş zaten ...

Ya gülsem gülemiyorum üzülsem kendi etti kendi çekecek annesi bile evin büyük oğlu yakıştırması yapmis. Zannediyorlar ki ani ölüm de kadın hayatına devam edecek belki dus alacak gücü olmayacak bebek gelecek kocam görseydi diyecek normalde yapmadığı şeyleri ah olsaydı diyecek of çok ilginç bir konu ya
Geline tek düşen eşinin toparlanması. Ona bir eş ve çocuğuna baba lazım niye kocaman insanlara baba olsun onların babası vardi ztn esininde babasıydı ve onunda yasi
Birsuru isleri var mezarlık ziyareti isteyecekler mevlud isteyecekler hemen şehirden kaçmaya kalkmışlar
Asıl oraya daha sık gidilecek

Ben şahsen imkan varsa ev yer yurt varsa ayrı olması taraftarıyım sokakta kaldı desem neyse ama küçük oğluda yanında memleket çok uzaksa belki aynı şehir olur yine küçük oğlanla ayrı evde kalırlar memlekette evleri yokmuydu kp in maaşı falan ayrı eve çıkabilme durumları hiç mi yok sonra o küçük oğlan evlenir zaten o zamanda dönüşümlü kalır ki ben olsam maddi imkanımda olsa kv olarak ayrı evde olmak isterim çocuklarım benim yanıma gelsin ben ordan oraya gezeyim istemem öylede bir evin olmuyor bir orda bir burda ben 7 sene kv ile yasağın bu sene kendi evime çıktım aynı mutfakta yemek yaptık yedik içtik evlerimiz gece ayrildi 😀 öyle olması gerekiyordu simdi kendi evime çıktım şuan da annem benimle yaşıyor ama ayrı ev olabiliyorsa bence öyle olmalı yanınızda kalan insan içinde doğru olan bu bence.

Merhaba arkadaşlar, aslında konum tam olarak dert de sayılmaz ama ben çok tecrübesizim. Sizlerden akıl almak istiyorum.

Yakın zamanda kayınpederim vefat etti. gebelik durumundan dolayı cenazesine gidemedim. Eşim hala memleketinde, evin en büyüğü olarak yapılması gerekenleri yapıyor. Ailesini bir şekilde tekrar ayağa kaldırmaya çalışıyor. 3 erkek 1 kız kardeşler. Sadece en küçük erkek bekar ve tüm çocuklar farklı şehirlerde yaşıyorlar.

Eşim ailesine düşkün bir erkektir ama aramızdaki dengeyi de her zaman korumuştur. Ailesi de zaten uzakta olduğu için 1 yıllık evlilikte en fazla kurbanda gördüm onları 2 hafta kadar, öncesinde sadece nişanım ve düğünümde gördüm. Eşimin hem acısını hem de annesine düşkünlüğünü bildiğim için istersen gelirken anneni de getir dedim. Çünkü kv asla tek başına kendi şehrinde bile hayatını sürdürebilecek bir kadın değil. Okuma yazması da yok ve her şeyi kp ile yapardı, gerçekten birbirlerine hayat arkadaşıydılar. Zaten çocuklar da asla annesinin yalnız kalmasına izin vermezler, çünkü kp ani ölümle kaybettik.

Ben büyük aile ile büyümüş biri değilim, e yıllarca da okul, iş derken tek başına yaşamaya alışmış biriyim aslında. Ama anne baba söz konusu olduğunda eşime anneni getir dedim, çünkü Allah korusun benzer bir durum olsa ben de aynı desteği eşimden beklerdim ve yapardı da. Ancak arkadaşlarım emin misin, kv ile yaşayabilecek misin gibi olumsuz konuşunca acaba yanlış mı yaptım diye de istemsiz düşündüm. Kv dediğim dedik bir kadın aslında karakter olarak farkındayım ama oğulları ne derse onu da yapar. Kafam çok karıştı. Çünkü farkındayım ev ev üstüne her zaman çok zor olur ama diğer türlü de vicdanım el vermiyor.

Annem ise eğer eşim isterse almam taraftarı. Kadın tek başına yapamaz, eşin evin en büyüğü; alınması gerekiyorsa almalısın diyor. Bir de çocuk doğduğunda bakıcı ile uğraşacağına (Büyükşehir olduğu için güvenilir birini bulmak maddi manevi zorlayıcı olacak farkındayım, o yüzden erkenden bakımevine vermeyi düşünüyordum) kv destek olur. Biz gelsek gelsek kışın 2-3 ay gelebiliriz ama kv hep destek olur uzun vadede diyor.

Eltim de benden sonra nerde isterse kalsın falan dedi ama öncesinde o senle ben de yapamaz, kızının yanında rahat eder onlara alışkın falan dedi. Çünkü öncesinde kv 2-3 aylığına kızının yanına kalmaya gidermiş. Zaten şu anki ilk aşamada da kızı ben götüreceğim diyormuş ama son karar ne olur bilmiyorum. Bir de eltimle öncesinde ufak bir kırgınlık oluşmuş, o yüzden eltimin çok gönlü yok farkındayım.

Bekar olan ise şimdilik hiç kalma konusunda hesaba katılmıyor. Onu da bizim yaşadığımız şehire getirme derdindeler, sadece onu biliyorum. Eşim tüm aile birbirine yakın olsun istiyor. O gelince evleninceye kadar onda mı kalır diye düşüyorlar ya da dönüşümlü hepimizde kalır diye mi düşünüyorlar bilmiyorum. Acıları çok taze, ben de uzaktayım. Telefondan bu konuları da pek konuşmak istemiyorum, yanlış anlaşılma ihtimalim olabilir. Zaten yoğun oldukları için sadece birbirimizin iyi olduğunu duymak için kısa süreli konuşup kapatıyoruz telefonu.

Aslında en güzeli yaşadığımız şehire getirip bizlere yakın ev tutmak ama hepimiz kiracıyız zaten. Kira durumları da malum. Öyle maddi bir külfeti kaldırabilecek durumda değiliz. Hele ki şu an bebek gelmek üzereyken.

Yanlış mı yaptım kv bize gelebilir demekle? Ben olumlu düşünüp olumlu olması taraftarıyım her zaman ama bilmiyorum. Haklarını yiyemem, bayramda oradayken hamileyim diye tek bir iş bile yaptırtmadı bana kv. Sofrayı kaldırırken bile sen otur modundaydı hep. Ama tabi ilk kez beraberdik onun etkisi mi , yoksa oğluna olan düşkünlüğünden dolayı hep mi böyle olur bilmiyorum. Eşim kv’in favori oğlu. Tüm kardeşler de bunu kabullenmiş durumda, diğerlerinin söylediği laf bir tarafa eşimin söylediği laf bir tarafadır.
Bence vicdanınız nasıl rahat edecekse o şekil davranın. Bunu düşünüp eşinize söylemekle hata etmediniz herkes bu şekil düşünceli olmaz ama şu bir gerçek ki ev ev üstüne maalesef olmuyor. Çok sevseniz bile... Ha eğer gelecekse de mesafenizi koruyun fazla samimiyet zarardır. . Bir müddet o da gitmek isteyecektir kendi evine ..

Merhaba arkadaşlar, aslında konum tam olarak dert de sayılmaz ama ben çok tecrübesizim. Sizlerden akıl almak istiyorum.

Yakın zamanda kayınpederim vefat etti. gebelik durumundan dolayı cenazesine gidemedim. Eşim hala memleketinde, evin en büyüğü olarak yapılması gerekenleri yapıyor. Ailesini bir şekilde tekrar ayağa kaldırmaya çalışıyor. 3 erkek 1 kız kardeşler. Sadece en küçük erkek bekar ve tüm çocuklar farklı şehirlerde yaşıyorlar.

Eşim ailesine düşkün bir erkektir ama aramızdaki dengeyi de her zaman korumuştur. Ailesi de zaten uzakta olduğu için 1 yıllık evlilikte en fazla kurbanda gördüm onları 2 hafta kadar, öncesinde sadece nişanım ve düğünümde gördüm. Eşimin hem acısını hem de annesine düşkünlüğünü bildiğim için istersen gelirken anneni de getir dedim. Çünkü kv asla tek başına kendi şehrinde bile hayatını sürdürebilecek bir kadın değil. Okuma yazması da yok ve her şeyi kp ile yapardı, gerçekten birbirlerine hayat arkadaşıydılar. Zaten çocuklar da asla annesinin yalnız kalmasına izin vermezler, çünkü kp ani ölümle kaybettik.

Ben büyük aile ile büyümüş biri değilim, e yıllarca da okul, iş derken tek başına yaşamaya alışmış biriyim aslında. Ama anne baba söz konusu olduğunda eşime anneni getir dedim, çünkü Allah korusun benzer bir durum olsa ben de aynı desteği eşimden beklerdim ve yapardı da. Ancak arkadaşlarım emin misin, kv ile yaşayabilecek misin gibi olumsuz konuşunca acaba yanlış mı yaptım diye de istemsiz düşündüm. Kv dediğim dedik bir kadın aslında karakter olarak farkındayım ama oğulları ne derse onu da yapar. Kafam çok karıştı. Çünkü farkındayım ev ev üstüne her zaman çok zor olur ama diğer türlü de vicdanım el vermiyor.

Annem ise eğer eşim isterse almam taraftarı. Kadın tek başına yapamaz, eşin evin en büyüğü; alınması gerekiyorsa almalısın diyor. Bir de çocuk doğduğunda bakıcı ile uğraşacağına (Büyükşehir olduğu için güvenilir birini bulmak maddi manevi zorlayıcı olacak farkındayım, o yüzden erkenden bakımevine vermeyi düşünüyordum) kv destek olur. Biz gelsek gelsek kışın 2-3 ay gelebiliriz ama kv hep destek olur uzun vadede diyor.

Eltim de benden sonra nerde isterse kalsın falan dedi ama öncesinde o senle ben de yapamaz, kızının yanında rahat eder onlara alışkın falan dedi. Çünkü öncesinde kv 2-3 aylığına kızının yanına kalmaya gidermiş. Zaten şu anki ilk aşamada da kızı ben götüreceğim diyormuş ama son karar ne olur bilmiyorum. Bir de eltimle öncesinde ufak bir kırgınlık oluşmuş, o yüzden eltimin çok gönlü yok farkındayım.

Bekar olan ise şimdilik hiç kalma konusunda hesaba katılmıyor. Onu da bizim yaşadığımız şehire getirme derdindeler, sadece onu biliyorum. Eşim tüm aile birbirine yakın olsun istiyor. O gelince evleninceye kadar onda mı kalır diye düşüyorlar ya da dönüşümlü hepimizde kalır diye mi düşünüyorlar bilmiyorum. Acıları çok taze, ben de uzaktayım. Telefondan bu konuları da pek konuşmak istemiyorum, yanlış anlaşılma ihtimalim olabilir. Zaten yoğun oldukları için sadece birbirimizin iyi olduğunu duymak için kısa süreli konuşup kapatıyoruz telefonu.

Aslında en güzeli yaşadığımız şehire getirip bizlere yakın ev tutmak ama hepimiz kiracıyız zaten. Kira durumları da malum. Öyle maddi bir külfeti kaldırabilecek durumda değiliz. Hele ki şu an bebek gelmek üzereyken.

Yanlış mı yaptım kv bize gelebilir demekle? Ben olumlu düşünüp olumlu olması taraftarıyım her zaman ama bilmiyorum. Haklarını yiyemem, bayramda oradayken hamileyim diye tek bir iş bile yaptırtmadı bana kv. Sofrayı kaldırırken bile sen otur modundaydı hep. Ama tabi ilk kez beraberdik onun etkisi mi , yoksa oğluna olan düşkünlüğünden dolayı hep mi böyle olur bilmiyorum. Eşim kv’in favori oğlu. Tüm kardeşler de bunu kabullenmiş durumda, diğerlerinin söylediği laf bir tarafa eşimin söylediği laf bir tarafadır.
Bence eğer çalışıyorsanız sizde kalması iyi olur sizin için en azından kreş, bakıcı derdinden kurtulursunuz. Ben de sizin gibi bende kalsın demiştim kv istemedi bende kalmayı mecburen kreşe vereceğim çağında.

Ya gülsem gülemiyorum üzülsem kendi etti kendi çekecek annesi bile evin büyük oğlu yakıştırması yapmis. Zannediyorlar ki ani ölüm de kadın hayatına devam edecek belki dus alacak gücü olmayacak bebek gelecek kocam görseydi diyecek normalde yapmadığı şeyleri ah olsaydı diyecek of çok ilginç bir konu ya
Geline tek düşen eşinin toparlanması. Ona bir eş ve çocuğuna baba lazım niye kocaman insanlara baba olsun onların babası vardi ztn esininde babasıydı ve onunda yasi
Birsuru isleri var mezarlık ziyareti isteyecekler mevlud isteyecekler hemen şehirden kaçmaya kalkmışlar
Asıl oraya daha sık gidilecek
Toplum olarak saçma bir kültürle büyütülüyoruz o yüzden böyle oluyor aslında, evin en büyük oğlu babadır, evin kızı evliyse el olmuştur anne babaya bakamaz , bekar kayınlar gelin tarafından da bakılmalı eğer evlenmemişse , kv ve k.pedere evin oğulları bakar ama kızlarına düşmez, gelin geldiği kapıda ana babasının unutmalı eş ailesine bağımlı olmalı, kizin çocuğu değersiz ama oğlanın çocuğu altın gibi kıymetli, gelinler el kızı gibi gibi o kadar saçma mevzular var ki , toplumumuzun ne kadar cahil ne kadar geri kafalı olduğunu görüyorsunuz, bu kodlarla büyüyen nesil tabiki kayın Baba ölünce kv nin beraber oturması gerektiğini savunur , bu zihniyetle büyütülüyoruz kafamıza vura vura her yerde manipüle ediliyoruz, sonuç ise iç içe girmis saçma sapan aile ilişkileri...

İyi niyetiniz daim olsun inşallah 🙏🏻🌸Aynı evde yaşamadan nasıl olur bilemezsiniz. Ama aynı evde yaşamak bence zor olacaktır. Mutlaka aynı evin içinde yaşayıp memnun kalan vardır, ama burada okuduğum konulara göre yorum yapacak olursam genel olarak sıkıntılı geçiyor. Geri adım atmayın bence ama eşinizle konuşunca şunu ekleyebilirsiniz; “gelsin bizde kalsın, olmasa ya geri dönüşümlü bakarız ya da bekar kaynım ve annene yakınımızda bir ev tutar ortaklaşa kirayı öderiz” . En hayırlı şekilde sonuçlansın 🙏🏻

Kv yas sürecinde sağlıklı bir şekilde çocuk bakamaz. Ama diyelim ki geldi ve baktı güzelce. Daha sonra çocuk büyüyünce hadi biraz da diğerlerinde kalsın diyemezsiniz. Sorun yaşarsanız da sadece kızı kabul eder o da damat sürekli kabul ederse. Yani baştan nasılsa öyle sürmesini isteyecek herkes. Eltilerin, tamamen atıyorum, öyle olmasa bile,
Çocuğunu baktırdı şimdi işi bitti, der. Mesela eltim ev hanımı ama küçük çocukları var olmaz dediniz. Sizin de olacak. Üstelik ev hanımıyım ben alıcam demez. Çalışan bana mı çalışıyor, benim çocuklarıma ben baktım, der.
Kısaca işler yolunda gitmezse kimseye güvenmeyin evini açar diye. Uzakta yaşıyorsunuz. İnsanların gösterdiklerinden daha karanlık ve bencil tarafları olduğunu düşünürüm her zaman.

Toplum olarak saçma bir kültürle büyütülüyoruz o yüzden böyle oluyor aslında, evin en büyük oğlu babadır, evin kızı evliyse el olmuştur anne babaya bakamaz , bekar kayınlar gelin tarafından da bakılmalı eğer evlenmemişse , kv ve k.pedere evin oğulları bakar ama kızlarına düşmez, gelin geldiği kapıda ana babasının unutmalı eş ailesine bağımlı olmalı, kizin çocuğu değersiz ama oğlanın çocuğu altın gibi kıymetli, gelinler el kızı gibi gibi o kadar saçma mevzular var ki , toplumumuzun ne kadar cahil ne kadar geri kafalı olduğunu görüyorsunuz, bu kodlarla büyüyen nesil tabiki kayın Baba ölünce kv nin beraber oturması gerektiğini savunur , bu zihniyetle büyütülüyoruz kafamıza vura vura her yerde manipüle ediliyoruz, sonuç ise iç içe girmis saçma sapan aile ilişkileri...

Benim annem bu konuda mükemmel bir örnek. O yüzden hiç rahatsız olmadan sınırlarımı cizebiliyorum. Son bir kaç yıldır anında cevaptan da rahatsız olmuyorum eşim ztn adaletlidir onları eleştirir
Bu konuda çerçeve çok net ama bakalım karşıdan nasıl adım gelecek yoksa daha çok konu acilir

Taziyeniz çok yeni, iyi düşünmüşsünüz. Karşılıklı tavziler verilerek geçinilebilinir. Bu sizi eşinizin gözünde de yüceltir. Biraz idare edin bakalım sonrasında yeniden değerlendiririz 😉

Daha genç bir kadınmış, üstelik bekar oğlu da var. Sizle neden yaşasın, kendi evi kendi düzeni daha iyi olur.
Sizin yaşadığınız şehre geleceklerse bile yine ayrı ev açılır, oğlu ile yaşar.
Ne zamanki oğlu evlenir o zaman düşünülür. Kaldı ki elden ayaktan düşmedikten sonra yalnız da yaşayabilir.
Fatura yatıramaz falan diyorsunuz da bu işler otomatik halledilebilir. Eşinden sonra o da değişecek bazı becerileri bu saatten sonra kazanacaktır.

Sen en güzelini yapmışsın. Yarın birgün başınıza gelecek ölüm hak. Bu teklifi yapmanız güzel olmus eşiniz bilsin yeter. Kayınvalide gelirsede eğer huzurun bozulmaması için en başta ona evde kimin sözünün geçmesi gerektiğini bı şekilde goster kırmadan. Çünkü başka türlü olmaz oda gelip otorite kurmaya çalışırsa evde ortalık karışır. Genelde siz yönlendirin evin rutinini sakın bozma. Büyükler biraz karismayi sever. Kendinize müdahale ettirmeyin gerisinde sorun yasacaginizi sanmıyorum. Çok yaşlı değilse diğer çocuklarında da belli zaman aralıklarında kalabilir. Kizida mantıklı davranıyor yani bu dönemde gelininin yanında değilde kızının yanında daha çabuk toparlar diye düşünüyorum. Sonrasında da istediği çocuğunda kalabilir

İşte aslında tam olarak bu. İstanbul’da yaşıyoruz ve bulunduğumuz semtte en kötü evler bile 15ten başlıyor. E emekli maaşı zaten 7.500 olacak. Biz çift maaş olduğumuz halde ucu ucuna denk getiriyoruz her şeyi. Yoksa gönül ister ki yakında bir ev tutalım elimiz hep üstünde olsun.

Kardeşim ve ailem aynı apartmanda oturuyorlar ama en azından yemekten sonra herkes kendi evine çekiliyor, rahat oluyorlar. Zor olduğunun ben de farkındayım, Rabbim kolaylık versin herkese
ben de onu soracaktım
kadının oturduğu ev kendi evi mi?

kendi evi ise 7500 lira maaşla fatura ve karnını doyuracak kadar geçinir gider
bence hiç düzenini bozmadan kendi kendine yaşama becersi edinmesi en güzeli
çünkü daha yaşı 60 bile değil daha belki 30 senesi var, Allah bilir tabi de. hepsi çalışan çocuklarla bu bakım işinin sonu gelmez ki. bir evi olsun arada gezmeye tüm çocuklarına gitsin. şu ilk aylarda daha fazla desteğe tabi ihtiyacı olabilir ama ana fikrin kadının birinin yanında kalması olmaması esas mesele.

ama ev kendisinin değilse asıl o zaman daha sıkıntılı bir durum var

ben de onu soracaktım
kadının oturduğu ev kendi evi mi?

kendi evi ise 7500 lira maaşla fatura ve karnını doyuracak kadar geçinir gider
bence hiç düzenini bozmadan kendi kendine yaşama becersi edinmesi en güzeli
çünkü daha yaşı 60 bile değil daha belki 30 senesi var, Allah bilir tabi de. hepsi çalışan çocuklarla bu bakım işinin sonu gelmez ki. bir evi olsun arada gezmeye tüm çocuklarına gitsin. şu ilk aylarda daha fazla desteğe tabi ihtiyacı olabilir ama ana fikrin kadının birinin yanında kalması olmaması esas mesele.

ama ev kendisinin değilse asıl o zaman daha sıkıntılı bir durum var
Yaşadığı şehir uzak olduğu için tüm çocukları endişeleniyor. Babanın ani vefatında anneleri vardı yanında, komşulara seslenip ambulans çağrılmış. Ama Allah korusun anneye bir şey olsa kimsenin ruhu duymaz. Yakınımızda ve kendi evinde olsa hiç sorun olmaz zaten.

Burada yazanlardan dersler çıkardım arkadaşlar, dediğiniz gibi ev ev üstüne çok zor. Bunun en başından beri bilincindeydim zaten. İlk zamanlar kızının yanında olacağı için, birkaç aydan içinde neyin ne olacağı daha iyi belli olur. Ben bir kez teklifte bulundum, kesin olacak diye bir şey yok. Sonuçta eltim de aynı teklifte bir şekilde bulundu. Ancak olursa da nelere dikkat etmem gerektiğini sizlerin tavsiyeleriyle daha iyi idrak ettim.

Çok zor bir durum yine diyorum, Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Hiçbirimizin beklediği bir durum değildi.

Büyük riske girmissiniz.
Çok iyi naif kadın mi?
Bazısı etliye sütlüye karışmaz kendi halinde namazında niyazindadir .
Ondan mı teklif ettiniz?
Benim kendi kaynanam canlandı gözümde ben onunla ayni evde kalamam şahsen.
Taban tabana ziddiz.
Allah yardımcınız olsun.

Yaşadığı şehir uzak olduğu için tüm çocukları endişeleniyor. Babanın ani vefatında anneleri vardı yanında, komşulara seslenip ambulans çağrılmış. Ama Allah korusun anneye bir şey olsa kimsenin ruhu duymaz. Yakınımızda ve kendi evinde olsa hiç sorun olmaz zaten.
Yasadigi sehirde yakininda akrabalari yok mu. Agac kovugundan cikmadilar ya.rur Ne bilim kv kiz kardesleri yakindur filan. Onunla ayni durumda olan yakiji vardir git gel yaparlar. Valla brnim is yerinnde 59 yadindaki abla halen calsiyor. Ben den de hareketli. Ama bazi anneler hep duygu somurusu yapar. Iste kendi isini kendi yapamaz falan filan. Ozellikle esleri olynce oyle oluyolar. Bak ben o hatayi yaptim aldim evime. Bana yapmafigi hakaret kalmadi. Bundan sonra olusune dahi gitmem. Hata edersin. Esinle de aran bozulur. Sana abla tavsiyesi.

Benim de kp vefat etmiş. Eşim 2 kardeş, ikisi de erkek. Biz eşimle kvye 5 dk mesafede oturuyoruz. Çünkü illa, sizin deyiminizle "favori oğlunu" bana göre lafını geçirdiği oğlunu yanında istedi. İlla tayininizi buraya aldırın dedi. Ben de başta eşime hak verdim, haklısın annen yalnız gidelim orada yaşayalım dedim. Şuan boşanmanın eşiğindeyiz kv terörü yüzünden.
Eşiniz de ileriki zamanda annemin olduğu şehre taşınalım derse bunlar da aklınızda olsun.. illa siz de benim yaşadıklarımı yaşarsınız demiyorum tabi ama bunu yaşayan o kadar çok insan var ki. Yaşamayan bir elin parmağıdır heralde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X