Kayınvalide sebebiyle boşanma

Çok idare ettim ama yetti, kredisini doldurdu. Kv gittiğinden beri cildim bile güzelleşti sanki nefret bana hicte iyi gelmiyormuş meğer. Esimin abisi çok varlıklı ve eli açık annesine karşı bir yardımcı tutabilirler ki aslen ona da ihtiyacı yok gücü var isteği yok. Eski düzene devam diye tuttururlarsa da ben ve kızlarım yokuz artik.

Çok idare ettim ama yetti, kredisini doldurdu. Kv gittiğinden beri cildim bile güzelleşti sanki nefret bana hicte iyi gelmiyormuş meğer. Esimin abisi çok varlıklı ve eli açık annesine karşı bir yardımcı tutabilirler ki aslen ona da ihtiyacı yok gücü var isteği yok. Eski düzene devam diye tuttururlarsa da ben ve kızlarım yokuz artik.
İşte gidiyorlar ama sonrasında oğullarını doldurmaya ve duygu sömürüsü yapmaya devam ediyorlar. Bu sefer eş kişisi en olmadık anda, anam da anam diye patlıyor. Yumuşak karın değil işte o, masum görmeyin siz de bunu bence, düpedüz ana kuzusu olmak...

Arkadaşlar merhaba.
Çekişmeli boşanma davası açmak için çalıştığım ve yaşadığım yere dönmeyi bekliyorum, ailemin yanında tatildeyim.

2 çocuğumla boşanacağım. Tek sebebim kayınvalide terörü ve anneci koca. Kayınvalidenin defalarca evimde çocuklarımın önünde bana hakaretler etmesi, sürekli eşimi doldurması, aile hayatımıza müdahale etmesi, beni ailemin yanına göndermek istememesi ve tüm bunlara karşın eşimin beni kayınvalide ile görüşmeye zorlaması gibi akla hayale sığmayacak bir sürü kötülük sebebiyle evimden, eşimden soğudum.

Merak ettiğim şey şu. Boşanma davası ile birlikte eşime uzaklaştırma aldıracağım. Uzaklaştırmayı kayınvalide için de aldırabilir miyim? Çünkü şöyle ki, kayınvalide geldiğinde kapıyı tıklar hep ve ben ne zaman kargo kuryesi veya herhangi biri kapıyı tıklasa resmen ufak çaplı kriz geçiriyorum yaşadıklarım sebebiyle. Hiçbir şekilde kapımdan geçmesini dahi istemiyorum. Ara düzeltmeye vs hiçbir şekilde evime yaklaşmasın.

Bir de, boşanma davası ile birlikte kayınvalide kişisine manevi tazminat davası açabilir miyim? Aranızda bu sebeple boşanan veya boşanma aşamasında olan var mı?
O nasil kadinmis oyle evlerden irak.

bence tazminat davasina hic girmeyin. basiniza daha cok bulasir. nasil insanlar var ben anlamiyorum. Evliliklerin bitmesinin cogu sebebi kayinvalideler. Psikolojimi yipratti diyerek doktora basvurabilirsiniz. bu tür insanlardan tamamen uzaklasmaya bakin. Sagliginiz herseyden önemli

bence tazminat davasina hic girmeyin. basiniza daha cok bulasir. nasil insanlar var ben anlamiyorum. Evliliklerin bitmesinin cogu sebebi kayinvalideler. Psikolojimi yipratti diyerek doktora basvurabilirsiniz. bu tür insanlardan tamamen uzaklasmaya bakin. Sagliginiz herseyden önemli
Evet. Avukat arkadaşım var, boşanmaların yüzde 90 ı kayınvalide yüzünden oluyor diyor.

İşte gidiyorlar ama sonrasında oğullarını doldurmaya ve duygu sömürüsü yapmaya devam ediyorlar. Bu sefer eş kişisi en olmadık anda, anam da anam diye patlıyor. Yumuşak karın değil işte o, masum görmeyin siz de bunu bence, düpedüz ana kuzusu olmak...
Esimin anneciligi yüzünden neler çektim evlenmeden ayni eve girmeden.

Kayın valideniz uzaklaştırmayı hak etse de ben şahsen böyle bir şeyi çok gerekmedikçe önermem. Yoksa daha fazla eşinizle sorun yaşarsınız. Sizin sorunsuz eşiniz onun sinir çizememesi. Eşiniz bir kere annesine eşime karşıma deseyedi kayın valideniz zaten karışamazdı. Tek suçlu burda eşiniz.
Benim eşim de ailesiyle kaç kere konuştu ama değişen bir şey yok...

Birilerinin yanında, ya da benim yanımda oğluna "aman iyi olun" minvalinde konuşuyor ama alttan alta sinsice bizi sürekli birbirimize düşürüyor. Kasıtlı ara bozmak için mi yapıyor yoksa oğlum buna ayar verir bu da yola gelir bana köle olur diye ütopyada mı yaşıyor bilmiyorum. Ama sonuç olarak aramızı sürekli bozuyor.
Aynı benim kaynana kıskançlıktan aramızın bozulmasına sebep oluyor...

Malesef öyle ve eşim bunu göremiyor. Boşamaktan başka çarem kalmadı. Büyütmem gereken 2 küçük çocuğum var. Böyle boş beleş kavgalara kendimi hırpalayamam psikolojimi bozamam bozmamalıyım diye düşünüyorum..
Evet boş konularla psikolojiniz bozulmasın benim bozuldu zaten yeterince...

Annesi evime gelip bana her hakaret edişinde annesini elinden tuttu evine götürdü beraber orda benim dedikodumu yaptılar ben evde sinir harbi ağlamalar eşliğinde küçücük çocuklarımla ilgilenmek durumunda kaldım. Gurbetteyim bi de onların memleketinde. Kimsem yok yapayalnız. Eş kişisi küser 10 gün 15 gün...
En kötüsü de bu işte hiç haketmediğiniz şeyler yaşıyorsunuz...

İlk çocuğum balayında oldu korunmadığımız tek süreçte🥲 daha sonra düşüğüm oldu sağlık sorunları yaşadım doktor dedi ki artık doğal yoldan anne olamazsın eğer istiyorsanız tüp bebek yapın yaşın da geçiyor. Biz tüp bebek yapmadık istemedik. Derken bir anda hamile olduğumu öğrendim. Şok geçirdim. Olmaz demişlerdi çünkü.
Bu kadar problemde çocuk oluyor burda bir şey

Arkadaşlar merhaba.
Çekişmeli boşanma davası açmak için çalıştığım ve yaşadığım yere dönmeyi bekliyorum, ailemin yanında tatildeyim.

2 çocuğumla boşanacağım. Tek sebebim kayınvalide terörü ve anneci koca. Kayınvalidenin defalarca evimde çocuklarımın önünde bana hakaretler etmesi, sürekli eşimi doldurması, aile hayatımıza müdahale etmesi, beni ailemin yanına göndermek istememesi ve tüm bunlara karşın eşimin beni kayınvalide ile görüşmeye zorlaması gibi akla hayale sığmayacak bir sürü kötülük sebebiyle evimden, eşimden soğudum.

Merak ettiğim şey şu. Boşanma davası ile birlikte eşime uzaklaştırma aldıracağım. Uzaklaştırmayı kayınvalide için de aldırabilir miyim? Çünkü şöyle ki, kayınvalide geldiğinde kapıyı tıklar hep ve ben ne zaman kargo kuryesi veya herhangi biri kapıyı tıklasa resmen ufak çaplı kriz geçiriyorum yaşadıklarım sebebiyle. Hiçbir şekilde kapımdan geçmesini dahi istemiyorum. Ara düzeltmeye vs hiçbir şekilde evime yaklaşmasın.

Bir de, boşanma davası ile birlikte kayınvalide kişisine manevi tazminat davası açabilir miyim? Aranızda bu sebeple boşanan veya boşanma aşamasında olan var mı?

Boşanma avukatıyım.
Her ikisinide yapabilirsin.
Delillerini topla ve avukatından rica et onada açsın davayı.

Boşanma avukatıyım.
Her ikisinide yapabilirsin.
Delillerini topla ve avukatından rica et onada açsın davayı.
Hiçbir delilim yok aptal gibi, bu günleri hesap edip yaşamadığımdan ne kendileri ile mesajla tartıştım ne bir ses kaydım bişeyim var. Sadece aramızdaki konuşmalar. Annem babam biliyor bir kısmını. Biraz da aileme benim hakkımda söylediği sözler var. Aile şahitliği umarım yeterli olur..

Burda hep konusu çıktıkça anlatırım, benim kaynanam kocasından boşanmış, kötü anılarını anlatırdı asla kaynanası gibi olmıycağını söylerdi. Sonra gitti aynı hareketleri bana yaptı. Ben de hiç kavga etmeden bak ben senin oğlunu sevmişim evlenmişim mutlu olduğumuzu görüyosun niye ortalığı karıştırıyosun senin oğlun için mutlu olman gerekmez mi biz boşansak daha mı mutlu olucaksın dedim. Senin oğlun çok mu mükemmel de bana layık bulamıyosun sen benim gibi gelin bulduğuna şükret oğlunun hayatını ben toparlıyorum dedim. Görümcem de sağolsun aramış, ilerde çocukları olursa bizle görüştürmek istemezse ne yapıcaksın demiş.
Bir hareketinden sonra da kocam çok sinirlendi masayı yumruğuyla kırdı. Hiç de öyle şiddet yanlısı bi tip değildir ama kadın bizim evliliğimizi çok etkilemeye başlamıştı kocama hep ağlıyodum mutlu olduğum anlar azalmıştı. Ondan sonra kadın benden özür bile dilemedi tüm bunları unut yeniden başlayalım dedi.
Ben de kocama duyduğum minnetten dolayı ertesi gün kayınvalidemin doğumgunune pastasını alıp katıldım kadın bana uzun uzun sarıldı teşekkür etti. O gün bu gündür aramız iyi. Kıskançlıkları hala devam ediyor kadının huyu günlük sohbetlerde iğneleyici konuşur herkese karşı öyle ama ben beklentiyi yüksek tutmuyorum zaten. Bence siz o kadını artık boşverin.
Aaa cok iyi yapmışsınız vallahi benim hiç aklıma gelmedi bu durum helal olsun

Arkadaşlar merhaba.

Aç kız ödesin de tazminatı aklı başına gelsin.

X