Kayınvalide sebebiyle boşanma

Birilerinin yanında, ya da benim yanımda oğluna "aman iyi olun" minvalinde konuşuyor ama alttan alta sinsice bizi sürekli birbirimize düşürüyor. Kasıtlı ara bozmak için mi yapıyor yoksa oğlum buna ayar verir bu da yola gelir bana köle olur diye ütopyada mı yaşıyor bilmiyorum. Ama sonuç olarak aramızı sürekli bozuyor.
Böyleleri keşke anne olmasa da birilerinin başını yakmasa... Nalet olsun annelik bu değil yaaa

Onu demek bir yana dursun, annesi bana hakaretler ederken eşim telefonda oyun oynuyordu. Kv bana köpek derken vestiyeri yumrukladı eşim gene de annesine sen ne diyorsun demedi. Güya annesini evine götürürken kızmış bağırmış bilmemne. Ama annesi ondan sonra da bana hakaret etme cesaretini gösterdi. Demekki oğlunu sallamıyor yapacağını yapıyor. Ve yapmaya devam edecek.
Kocanıza yazıklar olsun biz bir çocuğumuz olsun yuvamız olsun diye uğraşırken o çocuklarını hiç düşünmüyor.
Benim koca da sessiz kalıyor ama ben hepsinin ağzına mıçtım şimdilik korkuyorlar ama cocuğum yok. Olmadığı için daha rahat boşanırım...

manevi tazminat açmak için buna bir kanıtın olması gerekiyo hastanelik olmuş olmak veya psikologtan alınacak bi rapor bile buna yeterli olur

Bitik durumdayım. Kafamda sürekli kv ve eş kişisi ile kavga ediyorum. Yetmiyor rüyalarıma giriyorlar. Boş kaldığım her an zihnim eski kavgalarda, düşündükçe hırslanıyorum. Enerjim çekilmiş gibi sanki. Öyle yorgunum ki. 8 yıldır aynı kavgalar.
Yazık size yaaa kıyamam. Allah onları bildiği gibi yapsın...

Boşanma avukatıyım.
Her ikisinide yapabilirsin.
Delillerini topla ve avukatından rica et onada açsın davayı.
Psikolojik şiddeti nasıl kanıtlayığ delil toplayabiliriz. Ses kaydı veya başka ne olabilir. Aklımda bulunsun en azından bundan sonra ki durumlarda delil toplucam dava açabilirim. Psikolog gittiğime dair de rapor var.

Bir de gelinini kendine kul köle etmiş, kendi fikirleriyle bir şey bilmeyen cahil yeni evli gelini hamur gibi yoğurup kıvama getirmiş, her şeyi öğretmiş , şimdi gelini ne becerikliymiş ne akıllıymış diye tebrik eden kayinvalideler de var.
Bizzat şahit oldum, eşimin kuzeni evlendiği günden beri kv ve kp ile , eşi ve su an 2 oğlu ile birlikte yaşıyor.
Öyle bir kadın ki gördüğün anda bile negatif elektriği insanı etkiliyor, onu ne zaman görsem başıma agrilar girerdi.
acaba gelin beni oğluma kötülüyor mu diye oğluyla gelinin yatak odasına kayıt cihazı yerleştirmiş bir kadından bahsediyorum.
Gelini annesine bile tek gidemezdi, yapışmış kv .
Annesinin evinde bile ondan izinsiz yanından kalkamazdi.
Ve eşimin akrabalarından olan bir kaç kadın , bu kadını takdir ediyor, düşünebiliyor musunuz?
Gelin evlendiğinde küçükmüş,bir şey bilmiyormuş, yıllar içinde ne güzel hamur gibi şekil vermiş de gelin olmuş, kadın olmuş. Bunları duydum malesef..
O pısırık oğlu da ( sinir oluyorum, bazen düğünlerde orada burada görüyorum) adamım diye dolaşıyor ortalıkta..
Bu kadınları bu kadar yüzsüzleştiren oğullarından başkası değil..

Konuyu şimdi gördüm çok üzücü gerçekten. Peki buraya yazmadığınız süreçte neler yaşandı, ne yaptınız, evinizde misiniz, anneniz babanız yanınızda mı
Evimdeyim ailemle birlikte. İşime başladım. Beyfendi asla bir adım atmadı. Aracı olan herkesi de utandırdı resmen. Ben de davayı açıyor olduğumu söyledim. Anlaşmazmış, para istiyormuş😂

Son durum ne ?Umarım evinize dönüp onlarin istediği gibi eşyaları vs sahiplenmesine,dağıtmasina izin vermemissindir.Kvye dava açabilirsin evet bir haberde görmüştüm.Avukatiniz varmış ona da danışmissinizdir.Merak etmeyin Rabbim yanına bırakmıyor sadece izleyin.

Evimdeyim ailemle birlikte. İşime başladım. Beyfendi asla bir adım atmadı. Aracı olan herkesi de utandırdı resmen. Ben de davayı açıyor olduğumu söyledim. Anlaşmazmış, para istiyormuş😂
Allah allah ne parası istiyormuş, bırak çekişmeli olsun, mahkemeye gidip gelmekle eskimezsiniz, uzak durmak zorunda kalmaları bile nimet sizin için. İştirak nafakası davası açın, çocuklar için nafaka versin boşanana kadar. Belli ki din iman para. Şerh işini hallettiyseniz sırrınız yere gelmez. Bu arada ekstra delil biriktirme şansınız varsa kullanın. Allah yardımcınız olsun. Hiç çıngar çıkarmadılar mı boşanma lafını duyunca

Allah allah ne parası istiyormuş, bırak çekişmeli olsun, mahkemeye gidip gelmekle eskimezsiniz, uzak durmak zorunda kalmaları bile nimet sizin için. İştirak nafakası davası açın, çocuklar için nafaka versin boşanana kadar. Belli ki din iman para. Şerh işini hallettiyseniz sırrınız yere gelmez. Bu arada ekstra delil biriktirme şansınız varsa kullanın. Allah yardımcınız olsun. Hiç çıngar çıkarmadılar mı boşanma lafını duyunca
Hayır çıkarmadı. Eve şerh koydurdum. Bunca olandan sonra anlaşmalı boşanmazmış. Çekişecek ne yanı varsa... altınlarıma ve evlenmeden önce aldığım arabamın parasına ortak olacakmış. Yarısını istiyormuş mahkemede görecekmişiz alıyor mu almıyor mu 😂

Takımlarıma ve evlenmeden önce aldığım arabamın parasına ortak olacakmış 😂
Takımlar derken takılar mı demek istediniz, set bilezik falan. Evlenmeden önce aldığınız arabadan havasını alır. Evi de satamadığına göre dımdızlak ortada şu an, beter olsun 😁

Umarım çocuklarınız büyüyüp de evlendiklerinde siz de kayınvalideniz gibi davranmazsınız.

Arkadaşlar merhaba.
Çekişmeli boşanma davası açmak için çalıştığım ve yaşadığım yere dönmeyi bekliyorum, ailemin yanında tatildeyim.

2 çocuğumla boşanacağım. Tek sebebim kayınvalide terörü ve anneci koca. Kayınvalidenin defalarca evimde çocuklarımın önünde bana hakaretler etmesi, sürekli eşimi doldurması, aile hayatımıza müdahale etmesi, beni ailemin yanına göndermek istememesi ve tüm bunlara karşın eşimin beni kayınvalide ile görüşmeye zorlaması gibi akla hayale sığmayacak bir sürü kötülük sebebiyle evimden, eşimden soğudum.

Merak ettiğim şey şu. Boşanma davası ile birlikte eşime uzaklaştırma aldıracağım. Uzaklaştırmayı kayınvalide için de aldırabilir miyim? Çünkü şöyle ki, kayınvalide geldiğinde kapıyı tıklar hep ve ben ne zaman kargo kuryesi veya herhangi biri kapıyı tıklasa resmen ufak çaplı kriz geçiriyorum yaşadıklarım sebebiyle. Hiçbir şekilde kapımdan geçmesini dahi istemiyorum. Ara düzeltmeye vs hiçbir şekilde evime yaklaşmasın.

Bir de, boşanma davası ile birlikte kayınvalide kişisine manevi tazminat davası açabilir miyim? Aranızda bu sebeple boşanan veya boşanma aşamasında olan var mı?
Evlilik direk kayınvalide yüzünden bitmez.
Onu yönetemeyen sınırını bildiremeyen koca yüzünden biter.

Ayrıca defalarca tekrar olmasına neden izin verdiniz? Böyle bi kocadan neden ısrarla 2 çocuk yaptınız?

Uzaklaştırma kararını herkes için aldırabilirsiniz yeterli delillerle. Kim olduğu fark etmiyor.

X