Kayınvalideden anne olmazmış 😅

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
5 yıl çocuk bakmak istiyorum de demiştim, onu geçiştirdi. Cevabı biliyor çünkü.
Onu da yaptım once tip okumak istiyorum dedim cunku onun uni.de mühendistim o nöbette çocuğa kim bakacak bir dr yeter dedi. Sonra hekimliği okumak istiyorum dedim. Aşkım oku oku yetmedi mi dedi. Şimdi de ne zamn çalışacaksın dedi geçenlerde. Evet öğrenci olan bn olsam beni okutmazmış bunu ona da söyledim. Saçmalama ofisini aç diyor.

Onu da yaptım once tip okumak istiyorum dedim cunku onun uni.de mühendistim o nöbette çocuğa kim bakacak bir dr yeter dedi. Sonra hekimliği okumak istiyorum dedim. Aşkım oku oku yetmedi mi dedi. Şimdi de ne zamn çalışacaksın dedi geçenlerde. Evet öğrenci olan bn olsam beni okutmazmış bunu ona da söyledim. Saçmalama ofisini aç diyor.
Bak biliyormuşsunuz cevabı. Bu adam size bedava ekmek yedirmez.

Yani biraz sert olacak ama tek meziyetiniz iyi puanlar alıp iyi bölümler okumak mı?
Önünüzdeki acımasızlığı görmüyor musunuz? Problemleri görmüyor musunuz? Eşiniz hakkında ufak şey yazılınca eşim çok iyi diye birkaç şey söylüyorsunuz. Oyunda kaybetmişsiniz arkadaşlarına gelip oynayın demiş bu mu o çok iyilik? Kıyafete karışmamak mı çok iyilik?

Biraz sosyal zekanıza yoğunlaşın, eşiniz sizin yaptığınız fedakarlığın farkında değil. Milyonda bir sizin gibi birine rastlardı ve rastladı ama hala size ilerle çalışırsın umarım diyebiliyor, şu yazdığınız durumda ailesine adam akıllı cevap veremiyor. Erkek gibi değil, eş gibi değil. Çok iyi bir kanka, bir arkadaş gibi.. Ailesi siz oldunuz artık eşinizin, nasıl ki hiçbir arkadaş ailesini arkadaşı için silmez ama arkadaşına çok değer verir çok iyiliği dokunur o hesap. Biraz silkelenin bence. Çıkaracağınız tırnaklarınız sadece kvye değil, eşinize de olmalı. Siz pasif eşiniz sizden daha pasif.

Başta üzülmüştüm size, bu durumda olmayı hiçbir kadın hak etmez. Bir kullanıcı yazmış zaten, iğne tüple uğraşmak istemiyorlar falan diye gerçek yani, çok da üzüldüm o yorumu okurken ama siz de etkili davranıp bir şey yapmıyorsunuz ki? Ben iki lisans bitirdim, mühendisim, erkeklerle aynı ortamdayım erkek gibiyim, istersem tıp okurum. Sorun bunlar değil zaten çok iyi ünide çift lisans mezunusunuz ama işe yaramamış. İsterseniz gidip dünyanın en iyi üniversitesinde tıp okuyun. Konuyla ilgisi yok bu durumun. Siz yine aynı siz olursunuz.
Olaylara aşırı yüzeysel bakıyorsunuz, dünya güzeli olun fark etmez. Karşı tarafın sizi gördüğü kadar, size baktığı kadarsınız.
Ama unutmuşsunuz bir ortama girince dikkat çeken bir kadınmış kendisi
Bunu es geçemeyiz cok önemli bu özellikle vurguladı

O size olan sevgisinden kizz
Bir ortama girince dikkat çeken ateşli sarisin olmanızdan o valla bak 😁

Ama unutmuşsunuz bir ortama girince dikkat çeken bir kadınmış kendisi
Bunu es geçemeyiz cok önemli bu özellikle vurguladı
Kara kuru bir kızla aldatıldığı gün anlar gün ışığı gibi görünmenin her şey olmadığını. Hayrullah abiye dönmüş kadın, dişil taraf törpülenmiş, evet dışarıdaki birçok adamın beraber olmak isteyeceği bir kadın ama evdeki ona bakınca anne görüyor, atm görüyor, fatura görüyor kira görüyor. Bunu anlamıyor.

Iyi de ben trde en iyi uni.den cift lisans mezunuyum. şuan yurtdışına çıksam bir maaşım oğlunun 3-4 aylık geliri o sadece okumadığı için kendisi kıskanıyor olabilir bizi. Ayrica bir sinirime bakar 6 yolda tıp okumam 😅😂😉🌱
Keşke en iyi üni den çift lisansınız olmasaydı. En azından kadın ne yapsın okumamış okutulmamış, kendini geliştirecek fırsatı olmamış, kocası bari iyi meslek sahibi olsun diye uğraşmış derdik. Siz kendinize eğitiminize donanımınıza diplomalarınıza bunu layık görüyor musunuz? Eşiniz gidecek hanımefendi. Ama yarın ama bir kaç ay sonra gidecek. Hesap sorduğunuz zaman da yapmasaydın etmeseydin, yaptığın iyiliği başıma kakma diyecek. Eş, karı koca olmamışsınız. Adamın eğitim masraflarına sponsor destek olmuşsunuz, okutmuşsunuz mesleğini eline vermişsiniz. Eline geçen ilk parayı evine eşine ailesine değil annesine harcamış. 25 kuruş veya 25 binin farkı yok, olay size danışmamak size layık görmemek sizi hiç hesaba bile katmamak. Hala ama öyle ama şöyle diyorsunuz pes.

Kimse aşktan veya aşksızlıktan ölmüyor ama sürünüyor. Maddi manevi çöküyor, belini zor doğrultuyor. Evliliğiniz evlilik değil, aşk sevgi saygı yok. Fedakarlık tek taraflı. Çocuk düşünüyoruz, benim işim ağır, gece uzun saatler nöbetlerim olacak, bize yardım eder misin bile demiyor annesine. Maaşının yarısını tık diye saymış acımamış.

Uyku numarası yapanı asla uyandıramazsın demişler, burada size ne kadar yazsak söylesek faydasız. Bazen öğrenmek ve kabullenmek için yaşamak gerekiyor. Bari çocuk dahil etmeyin bu ortama.

Kara kuru bir kızla aldatıldığı gün anlar gün ışığı gibi görünmenin her şey olmadığını. Hayrullah abiye dönmüş kadın, dişil taraf törpülenmiş, evet dışarıdaki birçok adamın beraber olmak isteyeceği bir kadın ama evdeki ona bakınca anne görüyor, atm görüyor, fatura görüyor kira görüyor. Bunu anlamıyor.
Tabiri caizse 6 yıl sırtından inmedigi kadının 6 ay çalışmaması dayanamamış ama olsun arkadaşlarını çağırmış ne olur yenilin demiş ben bir ortama girince dikkat çeken ateşli bir sarisin olmadığımdan empati yapamadım pek tabii
Belkide Turkiyede kadınların sorunu budur bilemeyiz 😁 kaç kadın var ki böyle bir Sibel Can bir konu sahibi 😁

Tup bebek için 3 sene bekledik ve 3 kez yaptırdık. 3. 'de yardım istedik o da zaten bebek için değildi eşimin harcı içindi. Ben çalışıyordum. O kayınvalidemin patavatsızlığı. Çocuk doğduğunda eşim mezun olmuş oluyordu. Tüp bebeği geçen sene şubattan itibaren yaptırdık. Ayrıca sizi bilmem ama biz de aileler böyle durumlarda birşey beklemeksizin yardım ederler.
Ee bizde de yardım ederler ama siz bir şey beklemeden ise niye saat aldınız?

Hem fiziği güzel, hem sarışın mavi gözlü, hem okumuş mühendis, hem ev geçindiriyor, hem otuz yaşında eli ekmek tutmayan sana bakıyor, hem seninle ücra iğrenç bir yere gelmeyi kabul ediyor, hem anana yaranmak için kışlık menemen, turşu vs yeni gelincilik yapıyor. Evi çekip çevirdiğine, yemek yapıp temizlik yaptığına da eminim...
Neymiş bu adam böyle ya 😅 Sultan Süleyman'da yok böyle saltanat

Yani biraz sert olacak ama tek meziyetiniz iyi puanlar alıp iyi bölümler okumak mı?
Önünüzdeki acımasızlığı görmüyor musunuz? Problemleri görmüyor musunuz? Eşiniz hakkında ufak şey yazılınca eşim çok iyi diye birkaç şey söylüyorsunuz. Oyunda kaybetmişsiniz arkadaşlarına gelip oynayın demiş bu mu o çok iyilik? Kıyafete karışmamak mı çok iyilik?

Biraz sosyal zekanıza yoğunlaşın, eşiniz sizin yaptığınız fedakarlığın farkında değil. Milyonda bir sizin gibi birine rastlardı ve rastladı ama hala size ilerle çalışırsın umarım diyebiliyor, şu yazdığınız durumda ailesine adam akıllı cevap veremiyor. Erkek gibi değil, eş gibi değil. Çok iyi bir kanka, bir arkadaş gibi.. Ailesi siz oldunuz artık eşinizin, nasıl ki hiçbir arkadaş ailesini arkadaşı için silmez ama arkadaşına çok değer verir çok iyiliği dokunur o hesap. Biraz silkelenin bence. Çıkaracağınız tırnaklarınız sadece kvye değil, eşinize de olmalı. Siz pasif eşiniz sizden daha pasif.

Başta üzülmüştüm size, bu durumda olmayı hiçbir kadın hak etmez. Bir kullanıcı yazmış zaten, iğne tüple uğraşmak istemiyorlar falan diye gerçek yani, çok da üzüldüm o yorumu okurken ama siz de etkili davranıp bir şey yapmıyorsunuz ki? Ben iki lisans bitirdim, mühendisim, erkeklerle aynı ortamdayım erkek gibiyim, istersem tıp okurum. Sorun bunlar değil zaten çok iyi ünide çift lisans mezunusunuz ama işe yaramamış. İsterseniz gidip dünyanın en iyi üniversitesinde tıp okuyun. Konuyla ilgisi yok bu durumun. Siz yine aynı siz olursunuz.
Olaylara aşırı yüzeysel bakıyorsunuz, dünya güzeli olun fark etmez. Karşı tarafın sizi gördüğü kadar, size baktığı kadarsınız.
Ben bana üzülun diye yazmadım bunları o yorumu da okumadım. Insanlara şans veremezseniz neyi kazanıp neyi kaybedeceginizi bilmezsiniz. Ben eşime tabi ki şans veriyorum. O beni aldatmadı ve ya psikolojik savaş içerisinde değiliz az önce kalktı aşkım sen kalkma diyip sahurunu yaptı ve sabah nöbette gidecek. Insanlar bir şeyleri yaşarlar ve ben de yaşıyorum. Size mücadele gibi gelmeyebilir ama onun benim yanımda oluşu bile bana güç veriyor. Hayatta ne tür zorluklarla karşılaşacağımızı biz belirleyemiyoruz. Karşımızdakini biz seçiyoruz ama davranışlarını da biz kontrol edemiyoruz sadece tepki veriyoruz. Ben gerekli tepkiyi zaten verdim. Şimdi karşı tepkiyi beklemeyi bırakıp sakinleşmek için ne yapabilirim dedim.Allahin bir kulu da klasik müzik dinle meditasyon yap demedi. Bir kişi kurtar kendini dedi bir başkası psikolog önerdi ama çok küçük bir yerdeyim. Psikolog yok ne yazık ki :KK43:

Bu kadar sure calistiginiza gore iyi bir kariyeriniz vaedir istediginiz zaman is bulabilirsiniz diye dusunuyorum.Size is bak dediginde cok yoruldum artik calismak istemiyorum deyin bakalim tavri ne olacak hatta bir sure calismayinda bakin bakalim o sizin kadar cesurmu?Eger bu yuku kaldiramazsa cevap belli zaten arkaniza bile bakmayin ben sizin yerinizde olsam cocuk mevzusunu bir kere daha gozden geciririrdim

Bu kadar sure calistiginiza gore iyi bir kariyeriniz vaedir istediginiz zaman is bulabilirsiniz diye dusunuyorum.Size is bak dediginde cok yoruldum artik calismak istemiyorum deyin bakalim tavri ne olacak hatta bir sure calismayinda bakin bakalim o sizin kadar cesurmu?Eger bu yuku kaldiramazsa cevap belli zaten arkaniza bile bakmayin ben sizin yerinizde olsam cocuk mevzusunu bir kere daha gozden geciririrdim
Evet daha boş dondugum iş görüşmem olmadı. Ayrıca üni.de asistanlık da yaptım. Ben de şimdi çalışmıyorum ama sanki bu kendime kötülük gibi geliyor.

Evet yanmasam neden bu saate online terapi yerine buraya yazayım.
Kaçacak bir yeriniz kalmadıysa kendinizi akışa bırakın. Uyuşturursanız dağılırsınız. Bi şey göreceksiniz bari uyanık olun ki daha az zarara uğrayın. Zaten çok vericilikten tükenme noktasına gelmişsiniz. Toparlayamazsınız valla.

Yasına gitmemiş dedim sonra da eşim bana küstü. 😂😂😂 sahuru bekliyorum ona bir şeyler hazırlayayım diye.
Saat 3'te açtığınız konuda anasınin kıyafetini yakıştıramadıniz diye size küsmüştü, ona hazırlamak için sahuru bekliyordunuz
az önce kalktı aşkım sen kalkma diyip sahurunu yaptı
Saat 5'te de 'askim sen kalkma ben hazirlarim' mi dedi? E hani küsmüştü, bu ne ponçik hareketler. Madem adamın küslüğü beş dakika sürüyor neden bunca üzülüp icerlediniz

Saat 3'te açtığınız konuda anasınin kıyafetini yakıştıramadıniz diye size küsmüştü, ona hazırlamak için sahuru bekliyordunuz

Saat 5'te de 'askim sen kalkma ben hazirlarim' mi dedi? E hani küsmüştü, bu ne ponçik hareketler. Madem adamın küslüğü beş dakika sürüyor neden bunca üzülüp icerlediniz
İşini gördürene kadar işte. Tabi ki dinlenebilirsin ama önce gönlümü yap.

Hem fiziği güzel, hem sarışın mavi gözlü, hem okumuş mühendis, hem ev geçindiriyor, hem otuz yaşında eli ekmek tutmayan sana bakıyor, hem seninle ücra iğrenç bir yere gelmeyi kabul ediyor, hem anana yaranmak için kışlık menemen, turşu vs yeni gelincilik yapıyor. Evi çekip çevirdiğine, yemek yapıp temizlik yaptığına da eminim...
Neymiş bu adam böyle ya 😅 Sultan Süleyman'da yok böyle saltanat
Ne yazik ki uluslararası mutfaktan yemekler yapıyorum.kv nin bilmediği ama çok sevdiği tatlılar baklavalar... Hamur açıyorum. Ama bunları karşılıksız yaptığımı düşünürken bir bakıyorum ki içim de bir yerlerde tek amacım normal bir aile yaşamına duyulan özlem hepsi bu... Ama bir yanım hep eksik annemin bunlardan haberi yok üzülmesin diye söylemiyorum. En iyisi yarın onu aramak...En son kv eşimden para istiyor dediğimde boş ver kuzum sen onun parası için onunla evlenmedin dedi. Belki yine vardır 75 yıllık güzel bir sözü

Ben bana üzülun diye yazmadım bunları o yorumu da okumadım. Insanlara şans veremezseniz neyi kazanıp neyi kaybedeceginizi bilmezsiniz. Ben eşime tabi ki şans veriyorum. O beni aldatmadı ve ya psikolojik savaş içerisinde değiliz az önce kalktı aşkım sen kalkma diyip sahurunu yaptı ve sabah nöbette gidecek. Insanlar bir şeyleri yaşarlar ve ben de yaşıyorum. Size mücadele gibi gelmeyebilir ama onun benim yanımda oluşu bile bana güç veriyor. Hayatta ne tür zorluklarla karşılaşacağımızı biz belirleyemiyoruz. Karşımızdakini biz seçiyoruz ama davranışlarını da biz kontrol edemiyoruz sadece tepki veriyoruz. Ben gerekli tepkiyi zaten verdim. Şimdi karşı tepkiyi beklemeyi bırakıp sakinleşmek için ne yapabilirim dedim.Allahin bir kulu da klasik müzik dinle meditasyon yap demedi. Bir kişi kurtar kendini dedi bir başkası psikolog önerdi ama çok küçük bir yerdeyim. Psikolog yok ne yazık ki :KK43:
Neye verdiniz o tepkiyi tam olarak? İnsanlar size soruyor çalışmak istemiyorum şu an dediğiniz ne der diye cevap vermiyorsunuz mesela. Eşinizle ailesi meselesini konuştunuz mu mesela?

Ayrıca üzülmemiz için yazmadığınız konuya üzülmem benim duygu durumumla alakalı. Hiçbir kadın bunu hak etmez, dağ gibi bir fedakarlığın sonucu bu olmamalı ve siz hala eşim sahurunu kendi yaptı? Diyorsunuz. Ufak şeylerle fazla mutlu oluyorsunuz. Gerekeni görmüyorsunuz. Bu beni üzüyor, sizin bu durumda olmanız. Kv o çirkin zihniyeti. Kimsenin hak etmeyeceği düşünceleri hakkınızda düşünüyorlar. Asalak yerine geçmişler sizi sömürmüşler, işleri bitmiş. Sizi istemiyorlar. (kv)

Ayrıca hepimiz zaten bir şeyler yaşıyoruz, ben de buraya yazıyorum napabilirim? Diye. Görmediklerimi başkası görsün gözümü açsın diye.
Siz biraz sorgulayın hayatınızı, eşinizi. Ufak şeyleri kenara alarak ama.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X