Kayınvalidem iyi niyetli ben mi fesatım

Canim onunda iki secenek var. Demek ki senin kv boyle biri. Ya her dediginu kulak arkasi edeceksin. Ya da ben sadece sevdigim adam ile evlenmiyorum aile ile de evleniyorum, aldim da ote mi gittim sanki bozuyorum bu nisani diyip atacaksin yuzugu. Neden boyle diyorum bu kv derdi bitmez cunku. Simdi bag evi sorun olur sonra baska seylerde bulur. Hep kafa agrin olur bir sure sonra esinde arada kalmaktan bikar ustelik anneside iki duygu somurusu yapar sen kotu olursun.
Duygu sömürüsü yapmadıgı hiç bir konu yok neredeyse zaten allahım sabır ver

Duygu sömürüsü yapmadıgı hiç bir konu yok neredeyse zaten allahım sabır ver

Amin. Sen iyi dusun tasin arti yonlerini eksi yonlerini yaz. Evlenince o ask sevgi kalmiyor canim zaten, kendine her zaman bir gun bu bendeki ask biterse eger beni bu adamla bi omur devam etmeye , ailesini cekmeye hangi sebepler tutacak, diye sor.

Müthiş bir soğukluk ve mesafe koyun aranıza... saygısızlık yapmayın koskoca kadın ile sakın bir söz münakaşaya girmeyin derim. Bırakın ne hali varsa görün bir daha da evine falan gitmeyin bence. Müstakbel eşiniz evlendikten sonra bu kadına karşı sizi korur mu? Ezdirirmi sizi savunur mu bunu çok iyi düşünün tasının. Şayet emin değilseniz bence evlenmeyin. Çünkü cadı ve sizi sevmeyen bir kaynananız olacak

Kendisinin arama saati yok zaten hiç bir zaman uygun bir saatte arama beni gecenim 3 ünde arayıp saçma sapan konuştuguda çok olmuştur geçen hafta mesela gece 2 uyumakla uyumamak arasında ki evre vardırya tam dalıcam telefon çaldı o saatte insan korkuyo bi de açtım napıyosun kızım yatak odanın komidinin üstüne çerçeve aldınızmı diye sordu saçma sapan ve kapattı hiç anlam veremedim hiç
Bu kadın normal değil zır deli. Manyak mı ne? Lütfen sizde biraz tavrınızı koyun gecenin o saatinde arayam kim olursa olsun kızılır. Öyle ezik durursan tavrını ortaya koymazsan daha çok üzer bu kadın seni.

Okadar mutsuzumki en mutlu olmam gereken zamanlar da hevesle aldıgım her şeyde kötü yorumlar duymak beni çok yıprattı. Benim seçtigim aldıgım bir şey kötü bile olsa güle güle kullan kızım demek varken sürekli eleştiriye maruz kalıyorum
Çünkü susarak iyi gelin olmaya çalisarak bunu hakediyorsunuz. Niye sizi üzmesine izin veriyorsunuz? Siz böyle sustukça çok üzerinize gelir.

Tıpkı kuzenimin kayınvalidesi! Öyle ileri giderdi ki kırma konusunda kuzenim kalakalırdı. Kuzenim de tıpkı siz! İnanılmaz bir iyi niyet, naiflik... Sonra sonra kuzenim de ters davranmaya başladı. Kadın zorla bunu istedi ve bir ara küstüler, oğlunu doldurmaya çalıştı, oğlu ilk zamanlar kuzenimi suçlardı sonra annesine karşı durmaya başladı çünkü kuzenim artık annene dayanamıyorum diye bayrağı çekti falan filan... Demem o ki; bu tip bir kayınvalide sizin her ne kadar karakterinize aykırı da olsa sizi zamanla kötü gelin olmaya itiyor. Gerçi kötü gelinlik de değil, hak eden hak ettiğini bulmalı. Benim kayınvalidem de iyidir hoştur ama o da patavatsızca laflar söyler ben gerilirim. Evlerine ilk kez gittiğimizde oğlumu üzüyorsun dedi annemlerin yanında, oğlum sayende yaşlandı falan dedi ben oralı olmadım. Nişanımda moralimi bozdu millete biz istemedik gençler birbirini istemiş biz de birşey diyemedik dedi, elbisemi beğenmedi bu ne böyle daha güzel yok muydu dedi ben de nişanlımın adını söyleyip birlikte bunu beğendik dedim. Sonra eşimle bir kavgamızda gözüm şişti morardı oğlu beni dövdü ve biliyordu aman bişey yoktu abartılıyor demiş arkamdan. Ben de çok iyi niyetliydim ama zorla bozuyorlar niyeti bazen. Bazı şeyleri çok ağır ama sizinki kadar değildir. Ben hiç aramam sormam çoğu zaman o da aramaz sormaz ama biraraya geldiğimizde de birkaç laf yerim he der geçerim kendimce napalım... Size tavsiyem kesinlikle bol mesafe!... Bir de eşim annesini hep tutar, bir şey demişse elbette iyi niyetlidir asla kötü bir şey demez annesi. Yanlış bir şey yaptığında bile mutlaka bir sebebi vardır eşimin nazarında. Neyse ki nişanlınız sizi tutuyor :)

Bende öyle seziyorum aslında ama istemiyorum beni kıskanmasın sonuçta biz oğluyla mutluyuz. Ha birde hep kapalı bir gelin istemiş ben açığım ama sadece başım açık namazımı kılarım duamı ederim onada ilk başta çok söylenmişti ama oğlu bir problem etmedigi için vazgeçti sonradan ya anlayacagınız herşeyim ama herşeyim problem hiç bir şeyden memnun mutlu olmuyo ve bunu sürekli bana belli ediyor gerek hareketleriyle gerek sözleriyle herşeye kötü yorum yapıyor karakteri böyle desem uzun zamandır birlikteyiz çok iyi tanıyorum öyle degil bir tek bana karşı böyle
canım benim sana bir tavsiye vereyim sakın aman iyi gelin olayım ay kalp kırmayayım diye devam edersen evliliğinin en güzel ilk yılı sana zehir olur tecrübe ile sabittir bende öyle senin gibi davrandım sonra bir baktım AAA kadın benim evimi yönetiyor her şeye halıya dökülene bile bana kızmaya kalkıyordu en sonunda ben bir patladım şimdi destur eder birşey derken bu arada bir buçuk yıllk evliyim çok gecikmeden tepki verdim şükür sen basında ver keşke bende nisanliyken mesafeli olsaydım diyorum lütfen mesafeni koru ıyi yüzüne kanma o seni belliki istemiyor benim ki gibi sen mesafei olursan eşinle aranda hiç problem olmaz emin ol

Tıpkı kuzenimin kayınvalidesi! Öyle ileri giderdi ki kırma konusunda kuzenim kalakalırdı. Kuzenim de tıpkı siz! İnanılmaz bir iyi niyet, naiflik... Sonra sonra kuzenim de ters davranmaya başladı. Kadın zorla bunu istedi ve bir ara küstüler, oğlunu doldurmaya çalıştı, oğlu ilk zamanlar kuzenimi suçlardı sonra annesine karşı durmaya başladı çünkü kuzenim artık annene dayanamıyorum diye bayrağı çekti falan filan... Demem o ki; bu tip bir kayınvalide sizin her ne kadar karakterinize aykırı da olsa sizi zamanla kötü gelin olmaya itiyor. Gerçi kötü gelinlik de değil, hak eden hak ettiğini bulmalı. Benim kayınvalidem de iyidir hoştur ama o da patavatsızca laflar söyler ben gerilirim. Evlerine ilk kez gittiğimizde oğlumu üzüyorsun dedi annemlerin yanında, oğlum sayende yaşlandı falan dedi ben oralı olmadım. Nişanımda moralimi bozdu millete biz istemedik gençler birbirini istemiş biz de birşey diyemedik dedi, elbisemi beğenmedi bu ne böyle daha güzel yok muydu dedi ben de nişanlımın adını söyleyip birlikte bunu beğendik dedim. Sonra eşimle bir kavgamızda gözüm şişti morardı oğlu beni dövdü ve biliyordu aman bişey yoktu abartılıyor demiş arkamdan. Ben de çok iyi niyetliydim ama zorla bozuyorlar niyeti bazen. Bazı şeyleri çok ağır ama sizinki kadar değildir. Ben hiç aramam sormam çoğu zaman o da aramaz sormaz ama biraraya geldiğimizde de birkaç laf yerim he der geçerim kendimce napalım... Size tavsiyem kesinlikle bol mesafe!... Bir de eşim annesini hep tutar, bir şey demişse elbette iyi niyetlidir asla kötü bir şey demez annesi. Yanlış bir şey yaptığında bile mutlaka bir sebebi vardır eşimin nazarında. Neyse ki nişanlınız sizi tutuyor :)
kusura bakmayın da bir şey soracağım ayıp olmazsa siz naptınız eşiniz sizi dövdükten sonra acaba?

canım benim sana bir tavsiye vereyim sakın aman iyi gelin olayım ay kalp kırmayayım diye devam edersen evliliğinin en güzel ilk yılı sana zehir olur tecrübe ile sabittir bende öyle senin gibi davrandım sonra bir baktım AAA kadın benim evimi yönetiyor her şeye halıya dökülene bile bana kızmaya kalkıyordu en sonunda ben bir patladım şimdi destur eder birşey derken bu arada bir buçuk yıllk evliyim çok gecikmeden tepki verdim şükür sen basında ver keşke bende nisanliyken mesafeli olsaydım diyorum lütfen mesafeni koru ıyi yüzüne kanma o seni belliki istemiyor benim ki gibi sen mesafei olursan eşinle aranda hiç problem olmaz emin ol
Bence de en başında kırmızı çizgileriniz net olursa o kadar problemleri çözmede başarılı olursunuz. Baştan alışsın herkes sizin kişiliğinize, nelere izin verip vermeyeceğinize...

kusura bakmayın da bir şey soracağım ayıp olmazsa siz naptınız eşiniz sizi dövdükten sonra acaba?
Boşanıp boşanmadığımı soruyorsanız boşanamadım :KK43: eşime küstüm bir daha olmayacağı konusunda emin olmaya çalıştım. Bir kaç kez oldu en sonkinde büyük olay oldu kıyamet koptu bir daha olursa gideceğimi söyledim.

Boşanıp boşanmadığımı soruyorsanız boşanamadım :KK43: eşime küstüm bir daha olmayacağı konusunda emin olmaya çalıştım. Bir kaç kez oldu en sonkinde büyük olay oldu kıyamet koptu bir daha olursa gideceğimi söyledim.
aynen boşanma konusunu soracaktım inşallah tekrar olmaz bazı insanlar cabuk gemileri yakabiliyor bazilarida sabretmeyi deniyor ben neden boşanmadınız diyemem uzaktan davul sesi gibi olur öyle dersem Allah yardımcınız olsun

Bence kiskanclik baslamis belki kendi bile farknda olmayark yapiyor. Oglum elden gidecek yada biriyle paylasacgm korkusu. Valla bana siz gayet iyi niyetli gelseydinz. Benm bisyimi elestrse ben hemen araya mesafe koyarim. Smdi seviysn ediysn diye katlaniyosn ama iyi dusun ve nisanlnla acik acik konus. Seni istemiyo gibi duruyo

Kuzeninizede sizede çok üzüldüm gerçekten benim kayınvalidemi anlatıyosun sanki her bir araya gelindiğinde bende sürekli laf yiyorum bugün gerçi sinirden ve yorumlardan mesafe kararı aldım uygulamaya çalışacagım elimden geldigince nişanınızdaki olaya çok üzüldüm demekki bu kayınvalidenin mutlu günleri bozma huyu sadece benimkine has degilmiş

O zaten bir şeyleri hep kendi anlamak istedigi gibi anlar nedenini bilmiyorum inan neden öyle dedi ama şuna eminim iyi niyetle demedi ses tonu çok kırıcıydı bilseydim öyle dicek açmazdım nişanlımın yanına inince görmemişim aramışsın diye dönerdim mesela ben haberi var gelirken şunu alın bunu alın diye arıyodur diye bile düşündüm inanırmısın ay böyle anlattıkça kendime salak diyesim geldi
estagfirullah. bence su ana kadar sabrettiginiz gibi biraz daha sabredin. nisanlinizi sahit tutun her seye telefonla konusmak yerkne mesajlasin kayinvalidenizle ki laf degismesin. sizi cok iyi anliyorum. buradaki yorumları okudukca daha cok yukseliyorsunuz. sakinliginizi korumaya calisin.

Bence kiskanclik baslamis belki kendi bile farknda olmayark yapiyor. Oglum elden gidecek yada biriyle paylasacgm korkusu. Valla bana siz gayet iyi niyetli gelseydinz. Benm bisyimi elestrse ben hemen araya mesafe koyarim. Smdi seviysn ediysn diye katlaniyosn ama iyi dusun ve nisanlnla acik acik konus. Seni istemiyo gibi duruyo

Konuşucam ilk görüştüğümüzde telefonda bu meseleyi uzatıp konuşmak istemedim nişanlımla yüz yüze konuşmak daha etkili olur diye düşündüm.

estagfirullah. bence su ana kadar sabrettiginiz gibi biraz daha sabredin. nisanlinizi sahit tutun her seye telefonla konusmak yerkne mesajlasin kayinvalidenizle ki laf degismesin. sizi cok iyi anliyorum. buradaki yorumları okudukca daha cok yukseliyorsunuz. sakinliginizi korumaya calisin.
Anlatırken o anı yaşamak gibi bi huyum vardır bu yükseliş ondan bir de sinir oldugun insana diyemediginde sakin olmak elde degil keşke şunu deseydim bunu deseydim deyip duruyorum kafam hep dolu

X