Kayınvalidem iyi niyetli ben mi fesatım

Evet arkadaşlar son zamanlar da bu soruyu kendime soruyorum kayınvalidem iyi niyetlide ben mi fesatım ben mi herşeyi abartıyorum diye. Nişanlıyım ev düzüyoruz yerleştiriyoruz yavaş yavaş kayınvalidem seçtigim herşeyi aldığım herşeyi begenmiyor ve ağzını burnunu büzüştürerek bunu mu aldın falankesinki şöyle deyip sürekli benim moralimi aşağıya çekiyor ilk başlarda kendi fikrini söylüyo canım tabikide söyleyecek bozulma hemen diyordum kendi kendime ama bir tane birşeye bile iyi yorum yapmadı hayırlı olsun bile demedi. Abartmıyorum mobilyalardan avizelere süs eşyalarından mutfak eşyalarına kadar herşeye kötü yorumlar yaptı. Hadi bu okadar önemli degil sonuçta kullanacak olan o evde yaşayacak olan benim. Ama asıl sorun şu ki kayınvalidemin 2 evi var biri bağ evi diğeri normal sürekli yaşadıkları ev. Bağ evine eşiyle gitmişler ve nişanlıma telefon açıp sende gel nasıl olsa yarın izinlisin demişler nişanlımda bana ailen izin verirse sende gel değişiklik olur dügün stresinden ikimizde bunaldık dedi bende kabul ettim ailemle konuştum tamam dediler git bende hazırlanmaya başladım makyaj yaptım giyindim montumu giydim çantamı hazırladım nişanlım evin önüne gelince beni arayacaktı ve inicektim bekliyodum telefonum çaldı bir baktım kayınvalidem arıyor açtım efendim annecim dedim napıyosun kızım buraya gelicekmişsiniz neden geliyosunuz biz yarın dönücez ne yapmaya geliyosunuz buraya dedi ama ses tonu okadar sert ve kızgın geliyoduki anlaşılan benim gidecegimden rahatsız olmuştu bende anca telefonda bilmiyorum öylesine gelicektik diyebildim sonra görüşürüz dedik ve kapattık nişanlım beni almaya geldi bende telefonda gelmek istmedigimi söyledim neden kararımı değiştini sorunca anlatmak durumunda kaldım normalde herşeyi şikayet eden bir tip değilimdir ama çok bozuldugum için paylaşmak istedim gelme der gibi oldu. Aşağıya indim nişanlımın yanına yüz yüze konuşalım dedigi için .Nişanlım haklısın sen dedi peki gelmek istemiyosan gelme kafana takma üzme kendini dedi oda çok sinirlendi kızdı bu konuya nasıl öyle der istemiyosa beni arayıp getirme diyebilir senin kalbini kıracagına dedi ve gitti . Muhtemelen oraya gidince annesiyle tartışmış olucakki kayınvalidem beni tekrar aramış sabah 8 de ama ben uyudugum için açamadım geri de dönmedim açıkçası uyanınca çünkü beni neden şikayet ettin ben sana gelme mi dedim diyecek ama apaçık demese de ne yapmaya geliyosun lafını üstüne basa basa sert bi şekilde söyledigi için ben öyle anladım aslında şikayet te etmedim sadece neden gelmek istemedigimi anlattım nişanlıma. Çok üzgünüm daha evlenmeden bu tarz sorunlar yaşadığım için. Facebookunda hiçbirşey paylaşmayan girmeyen kadın sabahtan beri bağ evinin önündeki ağacı taşı böceği paylaşıp duruyor görüyorum geçiyorum. Aslında çok iyi bir kadındır ama neden böyle yaptı anlamadım. Başkası olsa gelinim geliyor diye sevinir . Gitmezse gelmiyosun diye sitem eder mesela. Okadar üzgünüm ki ne yapmalıyım nasıl bi tavır takınmayılım diye düşünüyorum sürekli annemle bu konuyu paylaştım bana eğer sana neden gelmedin ben sana gelme mi dedim derse nişanlım getirmek istemedi başka zaman de çık işin içinden diyor aklım çok karışık. Karşılaşmak konuşmak istemiyorum çünkü gerçekten ne zaman konuşsak ne zaman bir araya gelsek beni inciticek kırıcak bişeyler mutlaka söylüyor ya da yapıyor.

normal değil bence

mesafeli ve dikkatli ol
hım bir de nişanlına karşı politik ol
sakin annesini kötüleme
bir sorun oldugunda annenı cok sevıyorum ama o neden böyle falan de
ezikleri oyna, sadece nişanlına ama
çümkü aynısını kv den de yapacak belli.

yaptıgı sey cok ayıp gidecek insana gelmeyın denmez

Her telefonu kapattıgımda keşke şöyle deseydim böyle deseydim diyorum inanırmısın. Hep keşkeyle kalıyor hepte ezdirmiyorum kendimi mesela bi örnek vereyim banyo fayanslarını özenle seçtim çok begenerek çok güzel oldu birlikte gittik gözümün içine baka baka bunu mu seçtin begendin başka bulamadın mı dedi ? Bende biz nişanlımla işte adını söyleyerek birlikte seçtik karar verdik begendik ben çok beğeniyorum ben öyle istedim dedim iyi ozaman dedi ama o andaki surat ifadesi çok kötü evet bir değil iki degil hep aynı şey. İnan iyi olmaktan sıkıldım yani kırılmasın nişanlım üzülmesin ben kötü olmayayım demekten yıprandım . Düşündüğün ne ömür boyu böylemi yaşayacaksın dersen evlendikten sonra gitmemeyi düşünüyorum evine tek başıma yani eşimle birlikte gidersek giderim onunla gider onunla kalkarım asla yanlız kalmak istemiyorum onunla oğlunun yanında pek canımı sıkamıyor çünkü. Şimdide gitmeyecegim hiç düğün yogunlugunu bahane etmeyi düşünüyorum başarabilirsem . Benim sorunum tam olarak aslında ben ne dersem diyeyim hangi bahane yada gerçegi söylersem söyleyeyim bana hep kırıcı yanıtlar veriyor dünyanın en haklı insanı oluyor mesela ozaman da ısrarla düşüncemi söyleyince saygısız oluyosun. Çok yıprandım artık
saygısız ol baktın olmuyor cingar cıkar kadın seni eziyo yorum yapma de

Sinyali öyle bir veriyorki zaten öyle haklıymış gibi oluyorki insanı kendinden şüphe ettiriyor gerçekten yandım azıcık dişli biri olsam keşke becerebilsem. Zaten kafayı ha yedim ha yicem yani bir yandan düğün stresi bir yandan masraflar e başka sorunlar da oluyor haliyle insanız ama inan en sinirimi bozan bu . Annem çok iyi niyetlidir polyana dediklerinden sürekli aman kızım saygılı ol aman kızım birşey deme kalbini kırma kötü olma arkandan konuşturma sen nişanlınla iyi olmaya bak he de geç der bana ama peki ya kafama taktıklarım ?

Bi an kendimi gordum.2 univ mezunuyym ama annem yuzunden ezik kaldim aman saygisizlik etme aman cevap verme diye diye kadini tepeme cikartti ve sadece kaynanam dgl eltim gorumcem kaynim sulalece ustume gelmeye basladilar.dugunume 1 hafta kala kaynanam aradi nisanlimla kavga etmisler para yuzunden bana dyoki ara soyle memur olmazsan koynuna girmem de dedi.hemen nisanlimi aradim bitti bu is dedm boyle terbiyesizlige gelemem dedm.annesiyke konusmus kadin hemen aradi ozur diledi ama ben bin pismanim kadin kendini belli etmis keske vazgecseydim bitirseydim..hayatimi zindana cevirdi her gittigimde laf sokardi ama abartisiz her seyden laf sokardi sustum hep ve gecen sene sonunda iftirasinida atti 22 haftalik bebegimi onun iftirasi yuzunden kaybettim. 1 yildir gorusmuyorum hicbirisiyle.cenazesine dahi gitmem allah iki cihandada yaksinn kavursun onu. ayril Diyemem ama sen susarsan yasayacaklarin bundan farkli olmayacak demesi benden.

Hayır çok yakın değil 20 dakika uzaklıkta onada çok söylendi zaten evi ben degil nişanlım seçti. Ama her fırsatta burada oturulurmu burası merkezi yer değil buraya gelinirmi asla oturmazdım evlendikten sonra ağlayacaksın neden daha yakın bi yerde degilim diye sürekli söyleniyor kendisi ama ev çok güzel nişanlım ve benim açımdan evin uzak olması bir problem degilken daha eve girmeden evden sogutmaya çalıştı beni hep
İletde kv sana geleceği zaman sende gelmeyin işim var yada zaten çıkıyordum dersin :) o çekinmiyorsa sende çekinmezsin.

kayınvalide zaten istemiyor..
burası net.
boşuna ona karşı sevimli olmaya çalışmayın.
onun sizi istemediğini bildiğinizi ve bu sebeple uzak durduğunuzu belli etmeniz lazım mesafenizle.
cümle uzun oldu ama açıklayıcı oldu sanırım :)
gerekmedikçe telefonlaşmayın.
sosyal medyanızı askıya alın bu süreçte..
evine davet etse de yalnız gitmeyin. ailenizle birlikte davet ederlerse gidin.

kayınvalideler eşyaları dekorasyonu beğenmez zaten. kuşak farkı var.
hiç duymayın.

bana da eşimin ailesi çok bayılmamıştı.
mantıklı hiçbir gerekçeleri yok.
yani güzel değil dese olmaz, işi gücü düzgün değil dese olmaz. ailesi düzgün değil dese o hiç olmaz.
dini, siyasi uyumsuzluk da pek yok
tek sebep aynı kültürün insanı olmayışımız olabilir.

eşyalarımı beğenmemişti kayınvalidem.
gelinliğimi beğenmedi.
çeyizimi beğenmedi.
kına kıyafetimi beğenmedi.

fesattır diyemem asla..
fesat değildir ama benimle ilgili bir şeyi beğendiğini de görmedim daha..

dert etmeyin. yoksay butonunu tıklayın :)

Anlattiklarina bakilirsa Kv. size baya sorun çikartacaga benziyor.Aslinda sen baya ilimli ve olumlusun bence,kv.de benim aldigim bir kürdana bile laf edemez hic kusura bakmasin edersede cevabini oyle bir alirki bir daha birsey soylemeye cesaret edemez 2.si sana resmen ben oglumu cagirdim sen niye geliyorsun demis ki ne kadar ayip evin musait degilse guzellikle kizim gelecekmissiniz ama biz yarin donmeye karar verdik daha genis bi vakitte sizi birlikte agirlarim olur mu demesi lazimdi.Sen iyi niyetlisin ama kv cok yuz vermissin boyle devam edersen önünü alamazsin cok ezilirsin canim

Yani çok hevesle aldığım şeylere laf diyoya çok sinir oluyorum ne bileyim kursagımda kaldı yani . Hayırlı olsun dedigini duymadık çirkin degil hepsi çok güzeller benim zevkim ben beğendim borca girdim masraf yaptım severek mutlu mutlu aldım herşeye burnunu kıvırdı herşeye. Artık tek laf etsin istemiyorum ah bunları yüzüme söylebilsem yorum yapmanı istemiyorum diyebilsem diyemem diyemedim
Benimde hevesimi kaçirdilar hep.hayirli olsun çok güzel lafini duymadik hiç 2taraftanda. bide annem bayılarak tuttugum evimide burun kivirarak kötülemişti.kadın cinsinden soğudum böyle cahil patavatsız yada kıskanç insanlar yüzünden

Efendim annecim mi? Kv ile cimli cımlı konusursan sonu ahanda böyle olur. Mesafe her zaman candır. Kötü gelin olsan herseye mırın kırın etseydin emin ol daha değerli olurdun

zaten önceleri böyle başlıyorlşar valla ben senin yerinde olsam herşeyi eşime anlatıyor imajı veririm ve asla taviz vermem. çünkü zamanında ben de yaptım aynı hataları tabiki söylüyceksin tabiki kırılacaksın hiç taviz verme hiçbir şekilde. sonra aynı benim gibi yagmur yagsa sebep sen olursun

zaten önceleri böyle başlıyorlşar valla ben senin yerinde olsam herşeyi eşime anlatıyor imajı veririm ve asla taviz vermem. çünkü zamanında ben de yaptım aynı hataları tabiki söylüyceksin tabiki kırılacaksın hiç taviz verme hiçbir şekilde. sonra aynı benim gibi yagmur yagsa sebep sen olursun
Bu imajı gerçekten vericem zaten bir kaç ay öncesinde bir yanlış anlaşılma yaşamıştık nişanlımla ben şikayet etmeyeyim diye sustugumdan . Ozaman bana çok sert çıkarak merhaba dese bana anlatıcaksın herşeyi ilk sendrn duyucam diye sert çıkmıştı

Efendim annecim mi? Kv ile cimli cımlı konusursan sonu ahanda böyle olur. Mesafe her zaman candır. Kötü gelin olsan herseye mırın kırın etseydin emin ol daha değerli olurdun
Artık cimleri cımları kaldırdım bu son olay dan sonra haketmiyor derlerya öyle birşey oldu

X