Kayınvalidem iyi niyetli ben mi fesatım

canım benim sana bir tavsiye vereyim sakın aman iyi gelin olayım ay kalp kırmayayım diye devam edersen evliliğinin en güzel ilk yılı sana zehir olur tecrübe ile sabittir bende öyle senin gibi davrandım sonra bir baktım AAA kadın benim evimi yönetiyor her şeye halıya dökülene bile bana kızmaya kalkıyordu en sonunda ben bir patladım şimdi destur eder birşey derken bu arada bir buçuk yıllk evliyim çok gecikmeden tepki verdim şükür sen basında ver keşke bende nisanliyken mesafeli olsaydım diyorum lütfen mesafeni koru ıyi yüzüne kanma o seni belliki istemiyor benim ki gibi sen mesafei olursan eşinle aranda hiç problem olmaz emin ol

Çok değişik bir kadın Hani diyosunuzya evimi yönetiyordu diye benim aldıgım çeyize laf yapan oturmaya başladıktan sonrada kim bilir nelere karışacak

Evlilik arifesinde cok alıngan oluyoruz. Ben 11 yasindaki kiz kardesim diyebilecegim, ayni evde yasadigimiz kuzenim ile küsmüştüm bu begenip begenmeme yorumlarindan ötürü. Dugunume dair tek bir resmimiz dahi yok. Suan baktigimda ancak ne kadar sacmaymis, ne alinganlik yapmisim kucucuk cocuga diyebiliyorum. Kaynanan kac yasinda kadin. İllaki begenmeyecek. Belki annen de begenmiyor ama seni uzmemek icin dile getirmiyordur. Arada nesik farki var cok normal. Bu konuya takilma. Diger konu da ise sen haklisin. Kaynanan biraz sacmalamis orda. Ama onun açısından da bakmak gerekirse belki dugunden once şöyle oğlumuzla doya doya vakit gecirelim diye düşünmüş olabilirler. Fazla takilma. Fazla yüz göz de olma yeter.

Ya evindeki eşyaları beğenmemesi normal. Netice arada kuşak farkı var. Eğer bidaha benzer bişey söylerse “aaa annecim herkes beğendi çok modern buldu bi sen beğenmedin. Neyse zevk meselesi demekki” de. Sen bana zevksizmi diyosun derse de “ne alaka annecim ben öyle bişey mi dedim” de. Ayrıca eğer sana ben sana gelme mi dedim nerse ne yapmaya geliyoaun dedin ya de. Eğer onu mu anladın derse “bazı şeyler aptallara açık açık söylenir ve ben aptal olduğumu düşünmüyorum seninde öyle düşünmediğini görüyorum” de. Ayyy kız bana bak beee bende işte böyle sonra düşüne düşüne buluyorum. Olay anında asla aklıma gelmiyo :KK70:

Evet arkadaşlar son zamanlar da bu soruyu kendime soruyorum kayınvalidem iyi niyetlide ben mi fesatım ben mi herşeyi abartıyorum diye. Nişanlıyım ev düzüyoruz yerleştiriyoruz yavaş yavaş kayınvalidem seçtigim herşeyi aldığım herşeyi begenmiyor ve ağzını burnunu büzüştürerek bunu mu aldın falankesinki şöyle deyip sürekli benim moralimi aşağıya çekiyor ilk başlarda kendi fikrini söylüyo canım tabikide söyleyecek bozulma hemen diyordum kendi kendime ama bir tane birşeye bile iyi yorum yapmadı hayırlı olsun bile demedi. Abartmıyorum mobilyalardan avizelere süs eşyalarından mutfak eşyalarına kadar herşeye kötü yorumlar yaptı. Hadi bu okadar önemli degil sonuçta kullanacak olan o evde yaşayacak olan benim. Ama asıl sorun şu ki kayınvalidemin 2 evi var biri bağ evi diğeri normal sürekli yaşadıkları ev. Bağ evine eşiyle gitmişler ve nişanlıma telefon açıp sende gel nasıl olsa yarın izinlisin demişler nişanlımda bana ailen izin verirse sende gel değişiklik olur dügün stresinden ikimizde bunaldık dedi bende kabul ettim ailemle konuştum tamam dediler git bende hazırlanmaya başladım makyaj yaptım giyindim montumu giydim çantamı hazırladım nişanlım evin önüne gelince beni arayacaktı ve inicektim bekliyodum telefonum çaldı bir baktım kayınvalidem arıyor açtım efendim annecim dedim napıyosun kızım buraya gelicekmişsiniz neden geliyosunuz biz yarın dönücez ne yapmaya geliyosunuz buraya dedi ama ses tonu okadar sert ve kızgın geliyoduki anlaşılan benim gidecegimden rahatsız olmuştu bende anca telefonda bilmiyorum öylesine gelicektik diyebildim sonra görüşürüz dedik ve kapattık nişanlım beni almaya geldi bende telefonda gelmek istmedigimi söyledim neden kararımı değiştini sorunca anlatmak durumunda kaldım normalde herşeyi şikayet eden bir tip değilimdir ama çok bozuldugum için paylaşmak istedim gelme der gibi oldu. Aşağıya indim nişanlımın yanına yüz yüze konuşalım dedigi için .Nişanlım haklısın sen dedi peki gelmek istemiyosan gelme kafana takma üzme kendini dedi oda çok sinirlendi kızdı bu konuya nasıl öyle der istemiyosa beni arayıp getirme diyebilir senin kalbini kıracagına dedi ve gitti . Muhtemelen oraya gidince annesiyle tartışmış olucakki kayınvalidem beni tekrar aramış sabah 8 de ama ben uyudugum için açamadım geri de dönmedim açıkçası uyanınca çünkü beni neden şikayet ettin ben sana gelme mi dedim diyecek ama apaçık demese de ne yapmaya geliyosun lafını üstüne basa basa sert bi şekilde söyledigi için ben öyle anladım aslında şikayet te etmedim sadece neden gelmek istemedigimi anlattım nişanlıma. Çok üzgünüm daha evlenmeden bu tarz sorunlar yaşadığım için. Facebookunda hiçbirşey paylaşmayan girmeyen kadın sabahtan beri bağ evinin önündeki ağacı taşı böceği paylaşıp duruyor görüyorum geçiyorum. Aslında çok iyi bir kadındır ama neden böyle yaptı anlamadım. Başkası olsa gelinim geliyor diye sevinir . Gitmezse gelmiyosun diye sitem eder mesela. Okadar üzgünüm ki ne yapmalıyım nasıl bi tavır takınmayılım diye düşünüyorum sürekli annemle bu konuyu paylaştım bana eğer sana neden gelmedin ben sana gelme mi dedim derse nişanlım getirmek istemedi başka zaman de çık işin içinden diyor aklım çok karışık. Karşılaşmak konuşmak istemiyorum çünkü gerçekten ne zaman konuşsak ne zaman bir araya gelsek beni inciticek kırıcak bişeyler mutlaka söylüyor ya da yapıyor.
Seni ya baştan beri istemiyor yada birtakım şeyleri onun istediği düzende yapmadığın için kızgın...

Hayır çok yakın değil 20 dakika uzaklıkta onada çok söylendi zaten evi ben degil nişanlım seçti. Ama her fırsatta burada oturulurmu burası merkezi yer değil buraya gelinirmi asla oturmazdım evlendikten sonra ağlayacaksın neden daha yakın bi yerde degilim diye sürekli söyleniyor kendisi ama ev çok güzel nişanlım ve benim açımdan evin uzak olması bir problem degilken daha eve girmeden evden sogutmaya çalıştı beni hep
Resmen yapılan saygısızlık terbıyesızlık.. Sakın ama sakın boyuneğme bunlara asla da yakına gıtme ben 1yıl olcak evlendıgım. altlı üstlu oturyrm tamam ıyi yanları var rahatsız da edılmıyorum saygılı cogukonuda ama uzak olmak en güzeli yaptıgı yorumları asla kale alma bana da bu tarz bişey oldu. Eşyaları aldıgımız zamanlar. salonumu tugla taştan yaptırdm ünite duvarını herkes çok begendı kaynanam bu ne boyle tarzı konuştu esyalrımı onun ıstedıgı gb klasık almadım modern şeyler aldım hıc begenmedım dedı dıger konularda hc olumsuz yorumlar yapmadı ama bunlarda nedense takıldı. Bu da sırf kendıne gore mıllete gosteriş yapma isteğinden dolayıydı. GÖz yummadım asla. Ama sonra evımı düzdüğümde bayıldım dedi.. Ve yüzüne vurdum o günü gıkını çıkaramadı Herşeye saygını bozmadan cevap ver o senin fikrin zevkin anne tarzı cevaplar verebilirsin. Ama sakın enbaştan yapılanlara gözyumma. Ki nişanlılıkla evlilik dönemı arasında uçurum farklar var.Kendini hazırla şimdiden. Senin yapman gereken tek şey sana karışmaması konusunda gözdağı vermek. KAynanam okadar dobra herseye karısan biridir ki. Ben farkettıgım andan itibaren susmadım artık bana yorum yapmaya dahi çekinir.. sen de sakın çekınme sonuna dek haklısın. Oğlunu kıskanıyor da olabilir. Eğer bunu hıssedersen de eşine ufak tefek şeyleri anlatma sakın şikayet gb. Çok mühim olmadıkça. Aksine nişanlınla daha çok ilgilen ki. Amaca ulaşamasın.

aynen boşanma konusunu soracaktım inşallah tekrar olmaz bazı insanlar cabuk gemileri yakabiliyor bazilarida sabretmeyi deniyor ben neden boşanmadınız diyemem uzaktan davul sesi gibi olur öyle dersem Allah yardımcınız olsun
Sağolun aminnn... Doğrusu bir an sen de o zaman hakediyorsun gibi bir şey duyacağım sanmıştım. Burada bir değil bin derdim var diye konu açtım açtığıma pişman oldum bu tip söylemlerden dolayı. Sabrediyorum tabi, yuva kurmak zor yıkmak kolay derler ya, yıkmayı istemiyorum ama inşallah son olmuştur. Yoksa kimse yuvasını yıkmak istemez eminim...

Evet arkadaşlar son zamanlar da bu soruyu kendime soruyorum kayınvalidem iyi niyetlide ben mi fesatım ben mi herşeyi abartıyorum diye. Nişanlıyım ev düzüyoruz yerleştiriyoruz yavaş yavaş kayınvalidem seçtigim herşeyi aldığım herşeyi begenmiyor ve ağzını burnunu büzüştürerek bunu mu aldın falankesinki şöyle deyip sürekli benim moralimi aşağıya çekiyor ilk başlarda kendi fikrini söylüyo canım tabikide söyleyecek bozulma hemen diyordum kendi kendime ama bir tane birşeye bile iyi yorum yapmadı hayırlı olsun bile demedi. Abartmıyorum mobilyalardan avizelere süs eşyalarından mutfak eşyalarına kadar herşeye kötü yorumlar yaptı. Hadi bu okadar önemli degil sonuçta kullanacak olan o evde yaşayacak olan benim. Ama asıl sorun şu ki kayınvalidemin 2 evi var biri bağ evi diğeri normal sürekli yaşadıkları ev. Bağ evine eşiyle gitmişler ve nişanlıma telefon açıp sende gel nasıl olsa yarın izinlisin demişler nişanlımda bana ailen izin verirse sende gel değişiklik olur dügün stresinden ikimizde bunaldık dedi bende kabul ettim ailemle konuştum tamam dediler git bende hazırlanmaya başladım makyaj yaptım giyindim montumu giydim çantamı hazırladım nişanlım evin önüne gelince beni arayacaktı ve inicektim bekliyodum telefonum çaldı bir baktım kayınvalidem arıyor açtım efendim annecim dedim napıyosun kızım buraya gelicekmişsiniz neden geliyosunuz biz yarın dönücez ne yapmaya geliyosunuz buraya dedi ama ses tonu okadar sert ve kızgın geliyoduki anlaşılan benim gidecegimden rahatsız olmuştu bende anca telefonda bilmiyorum öylesine gelicektik diyebildim sonra görüşürüz dedik ve kapattık nişanlım beni almaya geldi bende telefonda gelmek istmedigimi söyledim neden kararımı değiştini sorunca anlatmak durumunda kaldım normalde herşeyi şikayet eden bir tip değilimdir ama çok bozuldugum için paylaşmak istedim gelme der gibi oldu. Aşağıya indim nişanlımın yanına yüz yüze konuşalım dedigi için .Nişanlım haklısın sen dedi peki gelmek istemiyosan gelme kafana takma üzme kendini dedi oda çok sinirlendi kızdı bu konuya nasıl öyle der istemiyosa beni arayıp getirme diyebilir senin kalbini kıracagına dedi ve gitti . Muhtemelen oraya gidince annesiyle tartışmış olucakki kayınvalidem beni tekrar aramış sabah 8 de ama ben uyudugum için açamadım geri de dönmedim açıkçası uyanınca çünkü beni neden şikayet ettin ben sana gelme mi dedim diyecek ama apaçık demese de ne yapmaya geliyosun lafını üstüne basa basa sert bi şekilde söyledigi için ben öyle anladım aslında şikayet te etmedim sadece neden gelmek istemedigimi anlattım nişanlıma. Çok üzgünüm daha evlenmeden bu tarz sorunlar yaşadığım için. Facebookunda hiçbirşey paylaşmayan girmeyen kadın sabahtan beri bağ evinin önündeki ağacı taşı böceği paylaşıp duruyor görüyorum geçiyorum. Aslında çok iyi bir kadındır ama neden böyle yaptı anlamadım. Başkası olsa gelinim geliyor diye sevinir . Gitmezse gelmiyosun diye sitem eder mesela. Okadar üzgünüm ki ne yapmalıyım nasıl bi tavır takınmayılım diye düşünüyorum sürekli annemle bu konuyu paylaştım bana eğer sana neden gelmedin ben sana gelme mi dedim derse nişanlım getirmek istemedi başka zaman de çık işin içinden diyor aklım çok karışık. Karşılaşmak konuşmak istemiyorum çünkü gerçekten ne zaman konuşsak ne zaman bir araya gelsek beni inciticek kırıcak bişeyler mutlaka söylüyor ya da yapıyor.
Canım 1. Kv çoğu kv gibi kıskanç ve bu hiç ama hiç bitmeyecek
2. Eşimle ben de aynen aynen yaşadık hepsini ve benim en en büyük hatam aşırı iyimser olmamdı. sana olma demem ama resmî dur en en en güzeli ve tek çözüm eşine şikayet etme. bu süreçte zor olur her şey zaten nişan düğün zor oluyor stresli falan bekle . ondan aşırı bir tepki yapmasını da bekleme sonuçta annesi ve zamanla sana bağlandıkça anlar . Benim eşimde çok iyi biri ama annesi ne yapsa susan biri bunu değiştiremedim ama gereksiz samimiyet kurmak hatam oldu .resmî kal bırak beğenmesin sen dinleme duyma ömür boyu bunu yap

Kuzeninizede sizede çok üzüldüm gerçekten benim kayınvalidemi anlatıyosun sanki her bir araya gelindiğinde bende sürekli laf yiyorum bugün gerçi sinirden ve yorumlardan mesafe kararı aldım uygulamaya çalışacagım elimden geldigince nişanınızdaki olaya çok üzüldüm demekki bu kayınvalidenin mutlu günleri bozma huyu sadece benimkine has degilmiş
Çok doğru karar vermişsiniz, mesafe çok işe yarıyor. Bir konuda kızarsanız kesinlikle tepkinizi koyun anlasın hatasını yoksa kırmaya devam eder...

Normalde iyi insandir lafiyla anlattiklarinin hepsi çok tezat şeyler bilmem farkindamisin.kayinvaliden olumlu biri degil belliki.işin biraz zor.

Bende öyle seziyorum aslında ama istemiyorum beni kıskanmasın sonuçta biz oğluyla mutluyuz. Ha birde hep kapalı bir gelin istemiş ben açığım ama sadece başım açık namazımı kılarım duamı ederim onada ilk başta çok söylenmişti ama oğlu bir problem etmedigi için vazgeçti sonradan ya anlayacagınız herşeyim ama herşeyim problem hiç bir şeyden memnun mutlu olmuyo ve bunu sürekli bana belli ediyor gerek hareketleriyle gerek sözleriyle herşeye kötü yorum yapıyor karakteri böyle desem uzun zamandır birlikteyiz çok iyi tanıyorum öyle degil bir tek bana karşı böyle
ben neredeyse iyi niyetli kayonvalide görmedim. belki vardir ama bana denk gelmedi cevremde. kayinvalidelerin bu kiskanclik krizlerine bi anlam veremiyorum. garip yani. bir de bizimki gibi yonetmeye kalkarsa evlendiginizde bu tur seylere müsade etmeyin. bu karakterdeki insanlar hicbir sekilde memnun ve mutlu olmazlar eleatirecek seyleri hic bitmez iyi bir sey cikmaz agzindan hic hayra konusmazlar. kv yuzunden birbirinizi yıpratmayın evliliiinize müdahale etmesine izin vermeyin

Ben bu kv biliyorum surekli ailenizin icinde olmaya calisan her seye kendi karar vermek isteyen her seyde ona gidip akil danismanizi isteyen senin oglunun yaninda bir ehemmiyetinin olmadigini aslolanin o ver fikirleri oldugunu kanitlamaya calisan bir tip.Anlasilan sen hep iyi niyetli ve alttab alan taraf olmussun YAPMA!Hep boyle davranirsan sana kimse aferin demez en son bir gun patlarsin en kotu sen olursun.Cunku afedersin en basindan veri kopek olanlar alisildiklari icin cok tepki almiyorlar ama susup susup konusanlar fesat sinsi oluyor sana sen ailenin disindasin vurgusu yapmaya calisiyor sen de ona biz oglunla senden ayri bir aile kurduk bu ailenin de reisi biziz diyeceksin tabi boyle direk degil her turlu davranisinla mesela aldigin seyleri begenmedi mi anne valla ben de oglunda cok begendik sonucta parayi veren de biziz kullanacak olan da biziz hem herkesin hosuna gitti bir tek sen begenmedin de kirmadan bir de asla esine sikayet etme kendi isini kendin hallet valla kimse icin bu kadar uzun yazmam bacim sen de benim ilk gelin oldugum zamanki ezikligimi gordum benim yasadiklarimi yasama diye yazdim Allah yardimcin olsun politik bir insansan benim yasadiklarimi yasamazsin

Ben bu kv biliyorum surekli ailenizin icinde olmaya calisan her seye kendi karar vermek isteyen her seyde ona gidip akil danismanizi isteyen senin oglunun yaninda bir ehemmiyetinin olmadigini aslolanin o ver fikirleri oldugunu kanitlamaya calisan bir tip.Anlasilan sen hep iyi niyetli ve alttab alan taraf olmussun YAPMA!Hep boyle davranirsan sana kimse aferin demez en son bir gun patlarsin en kotu sen olursun.Cunku afedersin en basindan veri kopek olanlar alisildiklari icin cok tepki almiyorlar ama susup susup konusanlar fesat sinsi oluyor sana sen ailenin disindasin vurgusu yapmaya calisiyor sen de ona biz oglunla senden ayri bir aile kurduk bu ailenin de reisi biziz diyeceksin tabi boyle direk degil her turlu davranisinla mesela aldigin seyleri begenmedi mi anne valla ben de oglunda cok begendik sonucta parayi veren de biziz kullanacak olan da biziz hem herkesin hosuna gitti bir tek sen begenmedin de kirmadan bir de asla esine sikayet etme kendi isini kendin hallet valla kimse icin bu kadar uzun yazmam bacim sen de benim ilk gelin oldugum zamanki ezikligimi gordum benim yasadiklarimi yasama diye yazdim Allah yardimcin olsun politik bir insansan benim yasadiklarimi yasamazsin

İnşallah çok teşekkür ederim yorumların için onun değişmeye niyeti yok madem ben değişeyim dimi :kızgın:

Kv davranislari beni de rahatsiz etti.
Muhtemelen sana tepki gösterip oğluna melek rollerine giriyor.

Taviz verme

Kendi zevkin. Kendi gezmen.
Onla vakit gecircegine nisanlinla geçir.
He nisanlin da anasıyla çok vakit geçirmek isterse sende kendine plan yap

Sağolun aminnn... Doğrusu bir an sen de o zaman hakediyorsun gibi bir şey duyacağım sanmıştım. Burada bir değil bin derdim var diye konu açtım açtığıma pişman oldum bu tip söylemlerden dolayı. Sabrediyorum tabi, yuva kurmak zor yıkmak kolay derler ya, yıkmayı istemiyorum ama inşallah son olmuştur. Yoksa kimse yuvasını yıkmak istemez eminim...
uzaktan ahkam kesmek kimine göre çok kolay kim ne yaşıyor ayrılsa gidecek yeri maddi durumu var mi bilemeyiz çalış illaki bakarsın yok çocukları bahane etme diyen insanlar yaşamadığı için kolay gelir gerçek dünyada sığınacak gidecek yerin mesleğin yoksa çekiyor insan benimde bir yakınım böyle senelerce çocukları büyüyene kadar mecbur çekti

Kayınvaliden tarafından bizzat davet edilmediğin bir yere asla ama asla gitme.
Sence bizzat davet etmediğini kabul etme.
Demekki onların olayı buymuş mesafe istiyor.
Hak vermek lazım.

Ayrıca içine sinerek aldığın eşyalar gerçekten içine sinmiş olsa ben “böyle seviyorum benim istediğim buydu” der geçersin. Ne takıyorsun?

İllaki cevap vereceksen “ben kullanacağım ben böyle seviyorum sen kendine alırken istediğini al” de geç.

Fesat demeyeceğim.
Toplum tarafından genel kabul görmüş kaynana hareketleri.

Kendine dikkat et mesalefeli ol ,kalbini kirma ama tepene cikmasina musade etme korktum ben çünkü evlenince bu esler anneci oluyor lutfen dikkat et

Not :fesat değilsin

Canım o kadar uzun yazmışsınki yarısını okuyamadım ama bu Kaynanalar hep mı bela olurlar anlamadım gitti:işsiz:

X