kayınvalidem ve davranışları

daha bunlar başlangıç o insanlar eşinin kanı canı onlar hep bir şekilde hayatınızda olucak bundan sonra ne kadar doğru yada yanlış yapsalarda sizin fikirlerinle uyuşmasalardaeşin o ailede yatişmiş onlarla olmak en büyük hakkı ve hep hayatında olmalarınıda isteyecektir sen şikayetlerini çok anlattığında dırdırcı olacaksın onun ailesini istemiyo olucaksın

keşke en başta başka bir ev tutsaydınız canım
her zaman için ailelerden biraz uzakta olmak iyidir
bu saydığın küçük sorunlar evlendikten sonra o kadar gözünde büyür ki
şimdi ilk yapman gereken yedek anahtarı kesinlikle vermemek:eek:lmaz:.bu ilerde çok sorun olur en azından bunu engelle

keşke orada oturmayı kabul etmeseydiniz. kayınvalidemle anakız gibiyiz. hergün en az 2-3 saat görüşürüz. ama onunla aynı binada oturmak istemedim hiç sorun da yaşamadık.
benim eşimin ailesi de karslı halaylar düğünde epeyce oldu. ama kürtçe şarkı çalınmadı. ve orkestraya tembihlerseniz 2 halay dışında çalmayın talimat böyle dersiniz diye. düğün günü sorun pek yaşamazsınız.
kayınvalidene açıkça söyle anne ben yokken benim evime girilsin istemem lütfen birbirimizin kişiliğine özeline saygı duyalım kırmak için demiyorum uzun zamandır demek istiyorum hep değişir diye erteledim ama ben bu durumlara geriliyorum diye söyle. nişanlınada söyle.
eğer şimdiden konuşmazsanız başınız çok ağrır.

Canım işin çok zor anlattıklarının bir kısmını bende yaşadım.merdivene halı sererdi benimde kaynanam halıyı kaldırdım ayağıma takılıyo diye .merdivenleri silerdi evinden benim eve gelirken merdivene bastığı terliklerle, evlenmemize 1 hafta kalmış yeni halılarımı sermişim içeri girdi söylenincede terliklerin temiz olduğunu idda etti .evin anahtarının yedeği kaynanamdaydı evlenmemize 4 ay falan var eşyaları yavaş yavaş getiriyorum çektm kapıyı aldım anahtarıda üstünden eşime demiş ben hırsızmıyım diye .sonra artık çeyiz serilmişti 1 hafta istemeyerek verdim anahtarı düğün günü de anahtar kapının üstündeydi giderken aldım anahtarı bidahada vermedim .yemek konusunuda şaşırdım benimkide aynı birkaç kere yemek yaparken gördüm . çok aç kalmadıkça yemedim yemeğini benimkide bitkisel teneke margarin kullanıyodu yemeklerde şimdi kalp hastası damarları tıkanıyo .
Şu anki durum düğününden beri küsüz.evime sokmuyorum alt katımda oturmasına rağmen.
Rahatsız olduğun şeyleri nişanlınla zamanında paylaşmaman hiç iyi olmamış .sen konuşursan kesin kavga çıkar.nişanlının konuşması lazım annesiyle.Nişanlın ne kadar kültürlü olsad ailesinin düzenine alışık olduğu için bu davranışlar ona doğal gelebilir.önce olayları görmesini sağlanman lazım ve önlem alınmadığı taktirde ilerde sorun çıkacağını anlaması lazım.ılk halletmen gereken anahtar meselesi anahtarı düğünden önce nişanlının annesinin elinden alması lazım yoksa durum çok vahim.
Düğün salonunuda biran evvel nişanlınla konuş müzikleri ayarla .
Düğün öncesi hiçbir şekilde kaynananla muhattap olma sorunlarla ilgili .yoksa düğünün rezil olur.
Ha bişey daha düğün takılarını kaynanan almak istiycektir önlemini al.biz en son takılar yüzünden kavga etmiştik sana bol şanslar

Canım işin çok zor anlattıklarının bir kısmını bende yaşadım.merdivene halı sererdi benimde kaynanam halıyı kaldırdım ayağıma takılıyo diye .merdivenleri silerdi evinden benim eve gelirken merdivene bastığı terliklerle, evlenmemize 1 hafta kalmış yeni halılarımı sermişim içeri girdi söylenincede terliklerin temiz olduğunu idda etti .evin anahtarının yedeği kaynanamdaydı evlenmemize 4 ay falan var eşyaları yavaş yavaş getiriyorum çektm kapıyı aldım anahtarıda üstünden eşime demiş ben hırsızmıyım diye .sonra artık çeyiz serilmişti 1 hafta istemeyerek verdim anahtarı düğün günü de anahtar kapının üstündeydi giderken aldım anahtarı bidahada vermedim .yemek konusunuda şaşırdım benimkide aynı birkaç kere yemek yaparken gördüm . çok aç kalmadıkça yemedim yemeğini benimkide bitkisel teneke margarin kullanıyodu yemeklerde şimdi kalp hastası damarları tıkanıyo .
Şu anki durum düğününden beri küsüz.evime sokmuyorum alt katımda oturmasına rağmen.
Rahatsız olduğun şeyleri nişanlınla zamanında paylaşmaman hiç iyi olmamış .sen konuşursan kesin kavga çıkar.nişanlının konuşması lazım annesiyle.Nişanlın ne kadar kültürlü olsad ailesinin düzenine alışık olduğu için bu davranışlar ona doğal gelebilir.önce olayları görmesini sağlanman lazım ve önlem alınmadığı taktirde ilerde sorun çıkacağını anlaması lazım.İlk halletmen gereken anahtar meselesi anahtarı düğünden önce nişanlının annesinin elinden alması lazım yoksa durum çok vahim.
Düğün salonunuda biran evvel nişanlınla konuş müzikleri ayarla .
Düğün öncesi hiçbir şekilde kaynananla muhattap olma sorunlarla ilgili .yoksa düğünün rezil olur.
Ha bişey daha düğün takılarını kaynanan almak istiycektir önlemini al.biz en son takılar yüzünden kavga etmiştik sana bol şanslar

ne kadar benzer şeyler anlatmışsınız, tek ben değilmişim demek ki.. bugun nişanlımla konuşmak istiyorum ben de, düğün öncesi.. biliyorum canı sıkılacak ama bunları şimdiden onunla konuşmam gerekiyor yoksa ipin ucu kaçıp gidecek.. teşekkür ederim gerçekten yorumlarınız için

ben de tahammül edemem her taraf her tarafta olunca çöp yıgınları hurdalar halılar sen anlatınca bile daraldım hiç sevmem kalabalığı
temizlediğim ev anında batarsa bile çok sinir olurum ki çok da titiz olmama ragmen bu durumlar cok sinirlendirir beni
sakın yedek anahtarı verme kayınvalidene çok sorun olur sen yıpranırsın eger anlattıgın gibiyse evine girer çıkarlar da
şimdiki evini gelene gidene göstermesine ise sabret diyeceğim canım ben kötüniyetli bir durum sezmedim kadıncağız göstermek istemiş
ama görümcen ayıp etmiş yeni geline eşyaları için zevksiz denmez kıskançlık yapmış
görümcenle mesafeni koru kayınvalideni de artık oldugu gibi kabullenmeye çalışacaksın güzelim
gerekirse tok git bir iki bişey yer çekilirsin

sakın ha sakın anahtar verme
eşyaların da ortak kullanılmasına göz yumma
görümcene şimdiden tavrını belli edebilirsin istediği çantayı kıyafeti vermeyerek
sonra da bişi istemeye yüzü olmaz

Son düzenleme:
Susdunuz , sevmediğiniz şeylere sesinizi çıkartmadığınız sürece
Size yapılan her davranışı hak ediyorsunuz demektir..
Hata sizin , baştan kabul etmiyecektiniz , yada tavrınızı belli edecektiniz..

iyide siz evli diilmiydiniz diğer konunuzda eşimin en yakın kız arkadaşıydı???anlayamadım ben ????

bence bastan hatalar yapmıssınız ısınız varken kayınvalıdelerınızın oldugu apatmana gelın gıdıyorsunuz ne kadar ıyı olursa olsun bırarada olmaz ne kadar bagımsızıs dersenız dıyın olamazsınız ben su anda nısanlıyım kayınvalıdemlerle konusmuyorum cunku hukmetmeye benım uzerımde baskı kurmaya calıstı tek bır telefonla herseyı bıtırdım nısanlımlada sıkıntılarımı paylastım su anda gorusmuyoru dugunume bıle gelmelerını ıstemıyorum hayatımda degıller ınsallah bundan sonrada olmazlar ama ısın var paranız oldugunu soyluyorsunuz dıblerıne gırıp oturuyorsunuz sımdı ılerde ve alıp cıkarım dıyen nısanlınız kendı evımız cocugumuza annem bakar yemek hazır daha ne ıstıyorsun der cunku erkeklerın hepsı bu....

bence tavrını baştan almalısın bu dönem stresli ama kesinlikle hafife almamalısın yaşadıklarını.çünkü ileride evleneceğin zaman bunlar senin önüne daha sık ve daha sert biçimde çıkacak.o zaman tahammül etmek zorunda kalacaksın.bu evlilik işini bir kez daha düşünmelisin...ömür boyu bu tür insanlarla yaşayıp onları düzeltmek için mi çabalayacaksın yoksa kendine göre birini bulup geliştirmek le mi uğraşacaksın?? seçim senin...

kayın validemi yermiyorum.. asla da okumadı diye onu küçük görmedim.. asla onları kendimden daha alt seviyede görmek gibi bi düşüncem olmadı.. yanlış anlaşıldım sanırım.. sadece arada yaşam tarzı açısından fark oldugunu belirtmek için yazdım.. asla aramızda siz kültürsüzsünüz biz değiliz vs. gibi şeyler geçmedi.. benim aile yapım çok küçük, az kişiden oluşuyor ve kopuğuz birbirimizden, onlar ise cok tutkunlar birbirlerine yardımlarını esirgemezler iyi gün olsun kötü gün olsun hep beraberlerdir.. ben zaten onların aile içindeki beraberliklerine çok imreniyorum.. beraber yanyana oturma önerisine ilk zamanlar o yüzden sıcak bakmıştım zaten.. yoksa onlarla bir sorunum yok.. siz yanlış anladınız beni..

Anlayanlar anladı canım.. hiç kendini yorma. çok haklısın bunlar çok can sıkıcı şeyler
Uzak otursanız pek iyi olacakmış.. benimde gözüme gelir böyle şeyler..
Küçümsemek değil asla.. kendileri nasıl yaşarsa yaşasın, neyi nasıl pişirirse pişirsin
Ama senin alanına girmeleri, seni huzursuz etmeleri yanlış...
Kendini geliştirmeyen insanlara ben kızıyorum .. hiç kendilerini yormuyorlar
Mesela cnm sizin eve geliyorlardır. sofra düzeni, çatal kaşık vs.. bunlardan bişeyler almaları lazım annesinin..
Bu herkes için gecerli.. bende çoğu ortamdan bişeyler kaptım.. şu düzen böyleymiş.. bu böyle konursa daha güzelmiş diye.. bunun cahillikle ilgisi yok.. kendini yetiştirmekle var.

Sana tavsiyem mesafeli ol.. işinden evine gel kurallarını koy.. bilsinler ki prensiplisin
Anahtar olayını unutun bence sakın vermeyin... ayrıca siz balayındayken.. sizin evde misafirleri yatırmaları. çok sinir bozu.. hemde çokk buna izin vermeyin bence...

Allah mutlu etsin a.s.

uzak olsanız ıyı olacakmıs..yoksa evliliğinizin ilk yılları kafanıza taktıgınız bu nedenlerle telef olup gidecek..ya da sabır gosterıp evlılığini on planda tutup eşinin hatrına hiç laf etmeyeceksın..eşinin ailesi sonucta eşini de kendini de yıpratma bence olan evliliğinize olur..2 yıl mı kalcan 3 yıl mı orada sonra sabret cok zor olacak ama sonunda kendı ayrı evine gecersın inşallah....

kesinlikle yedek anahtar vermeyin eminim eşiniz de anlayışla karşılayacaktır ve en baştan mesafenizi koyun. ilk önce gariplerine gider ama daha sonra alışırlar merak etmeyin.

nerden anladınki öyle olduğunu :) diğer konuda nikahımız oldu ama falanda demiyorki guclubacismile
neyse tartışma olmasın da aklıma takıldı sadece çelişkili geldi

nerden anladınki öyle olduğunu :) diğer konuda nikahımız oldu ama falanda demiyorki guclubacismile
neyse tartışma olmasın da aklıma takıldı sadece çelişkili geldi

madem bu kadar meraklısın arkadaşım diğer konularını da bi zahmet okuyuverşakkıdı
ondan sonra insanları yargıla:nazar:

kimseyi yargıladığım yok çelişkili geldi diyorum sadece siz neden alındınızki.evet şuan çok eski bir konusunu buldum ayrı şehirdelerdeymiş.ve bunalmış ilişkilerinden cinsellik falan olmuş gibi bi konu tamam.ama diğer konuda öyle diince şimdide nişan olunca garip geldi.olay aydınlandı

Son düzenleme:
X