Kayınvalidem ve kocam

didofurby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2013
59
7
Kızlar merhaba...
Bu saatte beni dert teknesine dönüştüren ve sizden başka kimseye anlatamayacağım, kimseden akıl alamayacağım bir derdim var. Lütfen bana yardım edin...
Düğünden önce kayınvalidem bana karşı büyük terbiyesizlikler yapmıştı ama hepsine saygıdan susmuştum. Asıl kaos düğün zamanı başladı. Kayınvalidem çok cimri bir kadın. Şu evde salon takımı haricinde bir tane çöpü bile bulunmuyor. Biz 2 tane düğün yaptık kayınvalidem yüzünden. İlla memlekette de olcak aklınızı kullanın orada düğün yapan zengin olur kesinlikle orda olcak diye resmen bizi zorladı. İki düğünü de biz yaptık. Kendi köyündeki 600 liralık düğünü bile ödemedi! Ve ödemeyeceğini bize söylemedi bile düğün günü öğrendik! Neyse köydeki düğünde takı törenim 3 dakika falan sürdü. Herkes şaşırdı. Anneme bilezikleri taktırmadı bile öyle bir acele etti. Kimse hiç bir şey anlamadı. Düğünün sonunda öğrendim ki dışarı masa kurmuş ve köyde genelde para takıldığı için bütün paraları dışarda bizden habersiz toplatmış akrabalarına. Zaten bana da bi kaç çeyrek bi de tam altın dışında o 3 dakikadalık törende ekstra hiç bir şey takılmadı. Ve biz o topladığı paradan 1 kuruş bile görmedik. Bizim kaldığımız evde kocaman bir kasa olmasına rağmen o gizli gizli topladığı paraların hepsini başkasının evine götürmüş. Tabi ben bunun amacını anladım eşime bütün bu kolumdaki bilezikleri annemler yarın giderken götürcek dedim sert bir dille. Bileziklerimi bari o aç gözlü kaynanamdan kurtarmaya çalışıyordum. Neyse düğün bitti. Eşim annesine bileziklerin gideceğini anlatıyor ama ayak üstü 10 tane yalan söyledi anasından nasıl korkuyorsa. neyse en sonunda kasa kiraladık ona koyacaklar falan dedi eşim ve kayınvalidem de kabul etmek zorunda kaldı. Sanki onun ne haddineyse!!! Bu ara zaten ben içimden sabır diliyordum. Kayınvalidem o sırada tamam ama sabah kuyumcuya götürüp tarttırırız dedi. Eşim de ne alakası var ya sabah erkenden çıkcaz sayar kaç bilezik varsa veririz dedi. Kayınvalidem de ÖYLE OLMAZ YA BÜYÜK BİLEZİK ALIP KÜÇÜĞÜNÜ KOYARLARSA dedi....! Ben orda artık patladım. Evlenmeden önce bir çok terbiyesizlik yapmıştı bana ama ben eşimin annesi diye saygımdan hep susmuştum. Ama annemlere ablamlara resmen hırsız demeye getirdi! Hem de bütün düğünde takılan paraları bizden habersiz çalan kendisi olmasına rağmen!!! Kızlar resmen kıyametleri kopardım! Bir de yalancı ki... daha 1 dakika önce söylediği seyi ben öyle bir şey söylemedim diyo. Resmen ağlattım onu orda! Ama sabahında çaldığı paraları sayıp cebine attığı için gayet mutluydu. Bize çok masraf yaptım diyip el koydu bütün paraya ve miktarını bile söylemedi! Neyse biz balayına çıktık. Ben tavır koydum konuşmıycam bir daha kayınvalidemle diye. Eşim bazen telefonu bana uzatıp emrivaki yaparak konuşturuyordu o kadar.
Sonra eşim bana duru durup yüklenmeye başladı. Annem sana ne yaptı da böylesin. Anlatıyorum hem aileme hırsız dedi hem de zamanında bana yaptığı terbiyesizlikleri anlatıyorum annem öyle şey yapmaz, o amaçla yapmamıştır, şaka yapmıştır sürekli savunuyordu annesini. Bir şekilde güzelce konuyu kapatıyordum başka bir gün bidaha açıyordu. En sonunda ”ben senin annene saygısızlık yapmadım. Annen bana çok yaptı ama. Sırf anneni sevmiyorum diye mi bu kadar üzülüyorsun? Senin annen benim sevebileceğim karakterde bi insan değil. Gelsin saygımı gösteririm yine” dedim son kez güzelce kapattım konuyu. Sonra yine sırf annesini sevmiyorum ve aramıyorum diye resmen benimle çok büyük kavgalar etti. O kadar sinirleniyorum ki git anananla evlen boşanıyorum senden diyip çekip gittim bile evden. Yalvar yakar geri döndürdü beni eve. Ama hala beni anlamıyor. Bana hak vermiyor. Felaket bir şekilde anacı. Ya önceden hele ki ilk sevgili olduğumuz yıl falan annesiyle kırk yılın başı konuşan adam birden bire anacı oldu o kadar şaşırıyorum yani.
Neyse bugün işten eve geldi eşim. Saçma sapan tripli falan. İlk defa böyle ama. Bütün akşam konuşmadı ben de hiç yanaşmadım. Neyse uyurken telefonuna baktım dedim kesin annesiyle konuştu. Resmen 1 saatten fazla konuşmuşlar gerçekten. Annesi 2 yüzlü bir kadın. İyiymiş gibi davranıyor sanki saf masum hiç bir günahı yokmuş gibi. Ama o kadar pislik bir insan ki eşimin olmadığı her yerde benim burnumdan getirdi şeytan yüzünü hep ortaya çıkardı! Şimdi annesi madur ben ise kötü gelin oldum gözünde. Ve bugün sergilediği tavır da bu sebepleydi eminim. Gidip konuşayım desem hiç bir şey düzelmiyor hatta daha kötü olcak artık sinir krizleri geçirip yakacağım gemileri. Kadını arayıp bişey yokmuş gibi konuşsam yemin ederim içim almıyor o kadar midem bulanıyor ki o kadından inanamazsınız! Tiksinti geldi bana. Bir de zamanında nasıl seviyordum ben bu kadını... O iğrenç yüzünü gördüğümde bile hiçbir şey yokmuş gibi çektim ta ki annemlere o imada bulunana kadar. Yemin ederim hayatımda gördüğüm en iğrenç insan. Eşime yüz kere söyledim annen yüzünden seninle kavga etmek istemiyorum çünkü senin annen gibi birisi olmadığını biliyorum diye ama eşim annesini sevmiyorum ve aramıyorum diye bana bu tavırları yapmaya devam ediyor! Ne yapayım ben gerçekten bilemedim artık. Burnumdan getirdi bu kadın evliliğimi daha 3 aylık evliyim... İstanbıldaki gerçek düğüne 1 gün önce gelip ertesi gün gitti sanki başkasının düğününe gelir gibi. Evimi zorla bi 5 dk gördü. Hiç de utanmadı herşeyi bizim ve benim ailemin karşılamasına. Hatta parası cebinde kaldı diye mutlu bile olmuştur. Bide üstüne düğünde takılan paralara da bir güzel el koydu. Nasıl oyunlar düzenledi düğünde inanamazsınız sırf parayı biz anlamadan alıp götürebilmek için. 1 kere laf etmedim eşime hayırdır annen ne yapıyor demedim. Çünkü onun da haberi yoktu. O da aynı benim gibi şok oldu. Yani helal olsun o kadar şey oldu gıkını bile çıkarmadı bu konularda diyeceğine sırf annesini aramıyorum diye şu yaptığı tavırlara bak. Annesini savunması da o gün ağlamış kadın benden özür dilemiş... evet ağladı ama köşeye sıkıştığı için başka kaçcak yol bulamayıp gözyaşlarını silah olarak kullandı. Hem de özür cümlesi aynen söyleydi “yazıklar olsun sana ben öyle bir şey söylemedim ama yine de özür dilerim” di. ayrıca o gece Kocam ilk annesine o cümleyi söyledin diyordu sonra anasının ağladığını görünce birden hatırlamıyorum söyleyip söylemediğini oldu... Bu kadın bizim evliliğimizi bitirecek diye çok korkuyorum. Çünkü kocamın böyle sözünün eri olmadığını ve en önemlisi haksız olsa bile annesinin yanında olduğunu görmem... Ya yine olsun annesi sonuçta atamaz yani ama bu kadar kör gibi annesini tutup bana cephe alması yavaş yavaş beni soğutuyor. Şimdiki aklım olsa bu adamla evlenir miydim diye sorguluyorum kendimi...
kocamdan korkmuyorum kendimden korkuyorum uzaklaşcam kocamdan ve artık sevmiycem onu diye...
bana bir akıl verin lütfen arkadaşlarım...

Özet geçiyorum düğünde altınlara paralara çöken iğrenç pislik kaynana(ben demiyorum lütfen).
Para insanların arasını açan birşey keşke bu para pul olaylarını bu kadar büyütmeseydiniz.
İkincisi siz kaynanayı tamam burda böyle yerdenyere vurmuşsunuz ama sakın çevrenizdeki insanlara böyle anlatmayın çünkü insanların üzerinde pek olumlu izlenim bırakmıyorsunuz şu halinizle sakin olmayı öğrenin hakkınızıda arayın ama başkalarına iğrenç,pislik vs diyerek yapmazsanız sizin açınızdan daha iyi olur.

Çok üzüldüm adınıza. Var böyle aç gözlü insanlar. Bence yanlış yoldan gidiyosunuz. Eşinizin yanında güler yüzlğ olun eşinizi aradığında sizde konuşun hatrını sorun,eşinize asla şikayet etmeyin amaaaa başbaşayken gözümde değerin 0 tavırlarını sonuna kadar hissettirin.

Nerdeyse benzer olaylar geçti basımdan ve ne mutlu ki o kaynana denilen ıgrenc şahısa bizi ayırmayı becerdi. 7 senelik tanıdım adamdan soğuttu beni. (Tabiki başka olaylarda var). Bende anlam veremiyorum aynısı bizdede öyleydi sevgiliyken anasinin lafını çiğneyip gecen insan birden evlenince anasi baş tacı benide cephe ye aldılar birlikte. Kocanız hakli haksız ayırmıyor, herzaman da bu böyle olcak. Bence eşinizin yanında annesine hürmet gösterip eşiniz olmadığında laflarla iğneleyin. Aynı onun yaptığı gibi. Müsaade etmeyin evliliginizi bitirmeyen böyle insanlar yüzünden. Yuva kolay kurulmuyorm O onun annesi ne yapsa yapsın hep hakli olacaktır eşinize onu kotulemeyin hicbir zaman. Altan altan verin cevabını..

Kızlar merhaba...
Bu saatte beni dert teknesine dönüştüren ve sizden başka kimseye anlatamayacağım, kimseden akıl alamayacağım bir derdim var. Lütfen bana yardım edin...
Düğünden önce kayınvalidem bana karşı büyük terbiyesizlikler yapmıştı ama hepsine saygıdan susmuştum. Asıl kaos düğün zamanı başladı. Kayınvalidem çok cimri bir kadın. Şu evde salon takımı haricinde bir tane çöpü bile bulunmuyor. Biz 2 tane düğün yaptık kayınvalidem yüzünden. İlla memlekette de olcak aklınızı kullanın orada düğün yapan zengin olur kesinlikle orda olcak diye resmen bizi zorladı. İki düğünü de biz yaptık. Kendi köyündeki 600 liralık düğünü bile ödemedi! Ve ödemeyeceğini bize söylemedi bile düğün günü öğrendik! Neyse köydeki düğünde takı törenim 3 dakika falan sürdü. Herkes şaşırdı. Anneme bilezikleri taktırmadı bile öyle bir acele etti. Kimse hiç bir şey anlamadı. Düğünün sonunda öğrendim ki dışarı masa kurmuş ve köyde genelde para takıldığı için bütün paraları dışarda bizden habersiz toplatmış akrabalarına. Zaten bana da bi kaç çeyrek bi de tam altın dışında o 3 dakikadalık törende ekstra hiç bir şey takılmadı. Ve biz o topladığı paradan 1 kuruş bile görmedik. Bizim kaldığımız evde kocaman bir kasa olmasına rağmen o gizli gizli topladığı paraların hepsini başkasının evine götürmüş. Tabi ben bunun amacını anladım eşime bütün bu kolumdaki bilezikleri annemler yarın giderken götürcek dedim sert bir dille. Bileziklerimi bari o aç gözlü kaynanamdan kurtarmaya çalışıyordum. Neyse düğün bitti. Eşim annesine bileziklerin gideceğini anlatıyor ama ayak üstü 10 tane yalan söyledi anasından nasıl korkuyorsa. neyse en sonunda kasa kiraladık ona koyacaklar falan dedi eşim ve kayınvalidem de kabul etmek zorunda kaldı. Sanki onun ne haddineyse!!! Bu ara zaten ben içimden sabır diliyordum. Kayınvalidem o sırada tamam ama sabah kuyumcuya götürüp tarttırırız dedi. Eşim de ne alakası var ya sabah erkenden çıkcaz sayar kaç bilezik varsa veririz dedi. Kayınvalidem de ÖYLE OLMAZ YA BÜYÜK BİLEZİK ALIP KÜÇÜĞÜNÜ KOYARLARSA dedi....! Ben orda artık patladım. Evlenmeden önce bir çok terbiyesizlik yapmıştı bana ama ben eşimin annesi diye saygımdan hep susmuştum. Ama annemlere ablamlara resmen hırsız demeye getirdi! Hem de bütün düğünde takılan paraları bizden habersiz çalan kendisi olmasına rağmen!!! Kızlar resmen kıyametleri kopardım! Bir de yalancı ki... daha 1 dakika önce söylediği seyi ben öyle bir şey söylemedim diyo. Resmen ağlattım onu orda! Ama sabahında çaldığı paraları sayıp cebine attığı için gayet mutluydu. Bize çok masraf yaptım diyip el koydu bütün paraya ve miktarını bile söylemedi! Neyse biz balayına çıktık. Ben tavır koydum konuşmıycam bir daha kayınvalidemle diye. Eşim bazen telefonu bana uzatıp emrivaki yaparak konuşturuyordu o kadar.
Sonra eşim bana duru durup yüklenmeye başladı. Annem sana ne yaptı da böylesin. Anlatıyorum hem aileme hırsız dedi hem de zamanında bana yaptığı terbiyesizlikleri anlatıyorum annem öyle şey yapmaz, o amaçla yapmamıştır, şaka yapmıştır sürekli savunuyordu annesini. Bir şekilde güzelce konuyu kapatıyordum başka bir gün bidaha açıyordu. En sonunda ”ben senin annene saygısızlık yapmadım. Annen bana çok yaptı ama. Sırf anneni sevmiyorum diye mi bu kadar üzülüyorsun? Senin annen benim sevebileceğim karakterde bi insan değil. Gelsin saygımı gösteririm yine” dedim son kez güzelce kapattım konuyu. Sonra yine sırf annesini sevmiyorum ve aramıyorum diye resmen benimle çok büyük kavgalar etti. O kadar sinirleniyorum ki git anananla evlen boşanıyorum senden diyip çekip gittim bile evden. Yalvar yakar geri döndürdü beni eve. Ama hala beni anlamıyor. Bana hak vermiyor. Felaket bir şekilde anacı. Ya önceden hele ki ilk sevgili olduğumuz yıl falan annesiyle kırk yılın başı konuşan adam birden bire anacı oldu o kadar şaşırıyorum yani.
Neyse bugün işten eve geldi eşim. Saçma sapan tripli falan. İlk defa böyle ama. Bütün akşam konuşmadı ben de hiç yanaşmadım. Neyse uyurken telefonuna baktım dedim kesin annesiyle konuştu. Resmen 1 saatten fazla konuşmuşlar gerçekten. Annesi 2 yüzlü bir kadın. İyiymiş gibi davranıyor sanki saf masum hiç bir günahı yokmuş gibi. Ama o kadar pislik bir insan ki eşimin olmadığı her yerde benim burnumdan getirdi şeytan yüzünü hep ortaya çıkardı! Şimdi annesi madur ben ise kötü gelin oldum gözünde. Ve bugün sergilediği tavır da bu sebepleydi eminim. Gidip konuşayım desem hiç bir şey düzelmiyor hatta daha kötü olcak artık sinir krizleri geçirip yakacağım gemileri. Kadını arayıp bişey yokmuş gibi konuşsam yemin ederim içim almıyor o kadar midem bulanıyor ki o kadından inanamazsınız! Tiksinti geldi bana. Bir de zamanında nasıl seviyordum ben bu kadını... O iğrenç yüzünü gördüğümde bile hiçbir şey yokmuş gibi çektim ta ki annemlere o imada bulunana kadar. Yemin ederim hayatımda gördüğüm en iğrenç insan. Eşime yüz kere söyledim annen yüzünden seninle kavga etmek istemiyorum çünkü senin annen gibi birisi olmadığını biliyorum diye ama eşim annesini sevmiyorum ve aramıyorum diye bana bu tavırları yapmaya devam ediyor! Ne yapayım ben gerçekten bilemedim artık. Burnumdan getirdi bu kadın evliliğimi daha 3 aylık evliyim... İstanbıldaki gerçek düğüne 1 gün önce gelip ertesi gün gitti sanki başkasının düğününe gelir gibi. Evimi zorla bi 5 dk gördü. Hiç de utanmadı herşeyi bizim ve benim ailemin karşılamasına. Hatta parası cebinde kaldı diye mutlu bile olmuştur. Bide üstüne düğünde takılan paralara da bir güzel el koydu. Nasıl oyunlar düzenledi düğünde inanamazsınız sırf parayı biz anlamadan alıp götürebilmek için. 1 kere laf etmedim eşime hayırdır annen ne yapıyor demedim. Çünkü onun da haberi yoktu. O da aynı benim gibi şok oldu. Yani helal olsun o kadar şey oldu gıkını bile çıkarmadı bu konularda diyeceğine sırf annesini aramıyorum diye şu yaptığı tavırlara bak. Annesini savunması da o gün ağlamış kadın benden özür dilemiş... evet ağladı ama köşeye sıkıştığı için başka kaçcak yol bulamayıp gözyaşlarını silah olarak kullandı. Hem de özür cümlesi aynen söyleydi “yazıklar olsun sana ben öyle bir şey söylemedim ama yine de özür dilerim” di. ayrıca o gece Kocam ilk annesine o cümleyi söyledin diyordu sonra anasının ağladığını görünce birden hatırlamıyorum söyleyip söylemediğini oldu... Bu kadın bizim evliliğimizi bitirecek diye çok korkuyorum. Çünkü kocamın böyle sözünün eri olmadığını ve en önemlisi haksız olsa bile annesinin yanında olduğunu görmem... Ya yine olsun annesi sonuçta atamaz yani ama bu kadar kör gibi annesini tutup bana cephe alması yavaş yavaş beni soğutuyor. Şimdiki aklım olsa bu adamla evlenir miydim diye sorguluyorum kendimi...
kocamdan korkmuyorum kendimden korkuyorum uzaklaşcam kocamdan ve artık sevmiycem onu diye...
bana bir akıl verin lütfen arkadaşlarım...
Eşini suçlu hissettir sende. Mesela sen benim annemi ne kadar arıyorsun de. Sen annemi ararsan ben de senin anneni öyle ararım de. Ya sinir oluyorum erkeklerin anneciği ile konuşturma yarışına. Kendileri aramaz ama kayınvalidelerini. Kadın aynı kadın. Gelini aramıyor diye yaygara yapar, damadı aramasa sallamaz aman kızım boşanıp gelmesin diye korkar

Sizin içiniz çok dolmuş. Bence sorunları sadece kv ile yaşamıyorsunuz. Eşinizde de hata var. Size yapılanları görmüyor mu. Bu kadar göremiyor mu.tabiki görüyor biliyor.
eşlerinize toz kondurmayacağım derken kvye olan öfkeniz artıyor. Tüm hatalar ondaymış gibi kendinizi doldurup duruyorsunuz.
“ sen bir meleksin anan kötü “ psikolojisini hiç anlamıyorum. Daha yeni evlisiniz resmen acı çeliyorsunuz eşinizin taraf tutmayı bırakıp adaletli davranmaya başlaması lazım.

Biraz daha sabretseniz eminim işler yoluna girecektir. Tabii eğer eşiniz vicdanlı ve adil biriyse.. biz ilk evlendiğimizde benim eşimle aramda da aynı sorunlar olmuştu. Gerçekleri gördüğü halde görmemezlikten gelip adaletsiz davranıyordu. Sonrasında olan bazı olaylardan sonra benim yanımda durdu. Böylelikle sorun çözülmüş oldu. Ama şunu hatıtlatmakta fayda var. Ben hiçbir zaman annesi ile ilgili kaba,kırıcı,hakaretvari konuşmamıştım. Ne eşime karşı ne de annesine karşı asla saygımı bozmadım. Sonunda da kazandım. Sizde mücadelenizi saygıyı bozmadan sürdürün. Eğer eşiniz vicdanlı biriyse mutlaka kazanırsınız

Bende evliliğimin ilk başlarında üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri yaşadım. Benim en büyük şansım eşim hep destekçim oldu ve ayrı bir şehirde yaşıyor oluşumuzdu. Zaman zaman çok sinirlenip aşırı tepkiler verebiliyordum öfkenizi anlıyorum. Şu aşama da size verebileceğim tavsiye ne kadar kinlenip düşünüp kurup sinirlenseniz de olan size olacak bu yüzden olabildiğince sakin kalıp eşinizle aranızın bozulmasına yuvanızın huzursuz olmasına izin vermeyin. İnanın öyle anlar geliyor ki lafı insanın yüzüne tokat gibi çarpıp geçiyorsunuz. Sakin kalmaya çalışın eşinizle çıkın gezin dolaşın oda göz yaşıyla acındırmayla işini çözüyorsa sizde taktiksel yaklaşın olaylara. Bir yerden sonra bütün maskeler düşüyor kim yanlış kim doğru ortaya çıkıyor sadece sabır ve sakinlik.

Üzüldüm adınıza ama eşinizi de şu yönden anlayabiliyorum. Adam belki annesinin bu yüzünü ilk defa görüyor ve inanamıyor kendiyle bir mücadele halinde 'yok ciddi dememiştir ,' 'şakadır' , 'annem nasıl yapar' diyordur kafası karışıktır belki. Ve ağladığını duyunca da pişman olduğunu düşünüp şans vermek istemiştir annesine. Ben bu durumu annem-babamla değil ama ailemden çok yakın gördüğüm birisiyle yaşadım. Evlendikten sonra eşim sayesinde gerçek yüzünü görmeye başladım. İlk başlarda anlam veremedim inanamadım konduramadım çünkü eşimin dedikleri o insanın kafamdaki profiline çok aykırıydı. Bence eşiniz de şu an benimle aynı durumu yaşıyor. 'mantıklı sebebi vardır yoksa niye yapsın' dedim, 'belki şu anlamda demiştir' vs dedim. Yani yaptığı herşeye mantıklı ve iyimser bir kılıf uydurdum ister istemez. Bunun için eşimle tartıştığım o kişiyi eşime karşı savunduğum dönemler de oldu. Yani hep bir umut eşimin haksız çıkmasını bekledim ama o kişi her defasında beni hayal kırıklığına uğrattı ve elinde büyüdüğüm insan, can yoldaşım, anne yarım dediğim insandan şu an tiksiniyorum. Annemden daha yakındı bana dibinden ayrılmazdım kadının ama şu an aramıyorum bile. Bayramda karşılaşırsak merhaba o kadar. Bunlar zamanla olacak şeyler. Sabırlı olun bence. Ben eskiden teyzemle bu durumda olacağımızı asla hayal edemezdim. Ama oldu. 3 aylık evlisiniz daha. Eşinize zaman tanıyın.

Bir de şu annemi ara muhabbetine hiç anlam veremiyorum. Ne ben ne eşim, birbirimize hiç annemi ara şunu ara bunu ara demedik. İnsan doğal olmalı yani ister arar ister aramaz. İçinden gelmedikten sonra ne anlamı var. Eşimle bu konuda tamamen aynı olduğumuz için çok şanslı hissediyorum kendimi. Bence eşinize deyin ki anneni içimden gelmeden de olsa rol icabı aramamı istiyorsan arayayım ama annen hakkındaki gerçek hislerimi hiçbir zaman değiştiremezsin. Ve şart koyun sizden habersiz sizin onayınız olmadan hiçbir zaman ailesine maddi destek çıkmasın. Ben olsam bu şartı koyarak yapay telefon görüşmesi yapardım.

Him canım bak kv iLe ugrasma bosuna sinirlerin yıpranır bak daha taze evlisin yazik sana hasta olursun sonra esin annesini atsa atamaz satsa satamaz bunu bastan kabul et yok bana bunu yaptı yok söyle dedi diye oyle herseyi esine soyleme tabi paralari toplamak gibi buyuk bir seyi soylemen iyi olmuş orasi ayri ara da hazmedemedigin seyleride söyle ama cephe almiscasina öyle herseyi soyleme anlatabiliyormuyum sen tepki gosterdikce o annesini savunmaya gecer buda seni delirtir asıl mesele etkilimisin tepkilimisin senin nasıl davrandığında o anasida olsa kapının dışında sen öylemi yanında uyuyorsun birkere bende benzer sorunları yasıyorum seninle esin telefonu uzatıp emrivaki mi yapıyor konus ama kısa tut sesin soğuk olsun kv gittigin zaman soguk davran hissetsin mesafeyi koy canım öyle cephe alarak bir yere varamazsın sonra sen kötü olursun

Sonuna kadar haklı olsanız bile eşiniz annesi hakkında eleştiri istemiyor
Sevmeyin ama yerine göre davranın
Konuşulacaksa
Görüşülecekse o an ne olması gerekiyorsa öyle davranın
Bu önerim valide için degil tamamen sizin mutlulugunuz
Huzurunuz için yuvanızda validenin etkisi olmasın diye yazıyorum

Sonuna kadar haklısın. Ama tepkin aşırı. Esin ne kadar eşin de olsa annesinin o yüzünü görmek istemiyor ve sen zorladikca o annesine yanaşacak. Yaşadığım için biliyorum. Sen saygini koruyup çok da cvp vermeden mesafeli şekilde gorus. Annesi nasılsa abuk subuk davranmaya dvm edecek o zaman haksızlıklari daha net görür eşin

Eşinize annesi hakkında taraf tutmasını talep etmeyin. Tutamaz haksız olsada tutamaz. Verdiğiniz tepkiler bu yönde. Siz haklısınız. Haklı olduğunuzu kocanızın onayını alarak tasdiklemek istiyorsunuz. Başka bir sorununuz yoksa. Bu konuyu çok uzatmayın derim. Sonuçta eşiniz karşınıza geçip günlerce sizinle annesinin çekiştirmesini yapamaz. Haklı olsanız bile yapamaz. Sonuçta ağız ucuyla bile özür dilemiş. Ona sayın kapatın konuyu. Gidin boynuna sarılın demiyorum. Zaten aynı evde oturmuyorsunuz mesafeli bir şekilde görev bilinciyle hareket edin. Eşinize de artık bu mevzuları açmayın. Aynı şeyleri sizin aileniz yapsaydı sizde annenizi silemezdiniz. Ve her gün her gün sizin annenizin yaptıkları eşiniz tarafından yüzünüze vurulsaydı sizde yeter artık derdiniz bir yerde. Önemli olan siz karı koca iyi iseniz. Mesafeli olarak kapatın bu konuyu size ve evliliğinize yazık.

yahu neden bu insanlar tükenip bitmiyor
altınlar kadınındır ötesi var mı ne el uzatıyosun laf söylemeye bile hakkın yok hem de hiç bi masraf yapmamışken
bizim düğünde de takı merasimi oldu ben gelin odasına girip çıkarcaktım annemle kayınvalidem başımızda bekliyodu. anneme dedim hadi gidelim çıkartalım diye. keseye koydum verdim anneme götürdü eve ertesi gün gittik aldık ondan.
kayınvalideye söz hakkı bile tanımadım, neden tanıyim çünkü

Aynı bizimkini gördüm vallahi.. 2 yüzlü demissin ama ben bizimkinin kaç yüzlü olduğunu sayamadım🤔 7 yıl olacak evleneli ilk başlarda eşim de bana öyle yapardı şimdi alıştı az çok, hiç aramıyorum . Bide 1 yıl beraber oturdum düşün :mad:

Zaten kimsenin şu kaynanalar ile derdi bitmedi mübarek.
1 i kötü 2 si kötü 3 ü kötü anlarım da hepsi mi kötü de bütün gelinler melek? anlayamıyorum.

Çok ilginç ya

bazen haklı olmak yetmiyor haklısınız evet sonuna kadar. Ama kendinize eziyet etmeyin .Sağlığınızdan olursunuz. Kabullenin kv nizi onun hakkında çok fazla düşünmeyin ve onun sizi kullanmasına fırsat vermeyin. Bazı anne babalar gerçekten çocuklarının mutlu olmalarını hiç istemiyorlar sizin kv de de siz boşanın diye bakan mutsuz bir kadın. allah ıslah etsin

Kocan arasın gitsin gorsun anasını, ne sana baskı yapmaya ne Kavga etmeye hakkı yok seninle.
Kendinden asla ödün verme. Bende o emrivaki elime telefon tutusturulmasını cok yasadım zamanında hayatta en nefret ettıgım seylerden biri. Sonra bosandık.
Kocan annesini sevebilir gidebilir arayabilir ama, sana ısrar edemez. Zaten saygısızlık yapmamışsın otursun buna sukretsın.

Hepsini okumadım ama koçanı seviyorsan,evinde huzur olsun istiyorsan politik ol. Akşam kican geldiğinde hadi anneni arayalım,gün içinde annenle konistun sana çok selamı var de arada sırada,kadından asla şikayet etme. Ama yok ikisininde canı cehenneme diyorsan saydir gitsin bu dünyaya Trip çekmeye mi gekdik.

X