Kayınvalidenin oturduğu apartmandan ev almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yeğenim 2 yaşında :) haklısınız tuzum kuru ablam durumunda olsaydım o şekilde düşünürdüm belkide ama şuan öyle düşünemiyorum . oda benim gibi düşünemiyor. empati yapıyoruz desekte aynı şartlar sağlanmadığı sürece empati yapamıyoruz malesef. Henüz çocuğum olmaması ve kaynanamla 1 hafta bile yakın mesafede oturmamak tecrübesizlikse ğer evet bu konuda tecrübesizim ve deneyimlemeden tecrübe kazanamayacağım . Babaannem bizi pek sevmez ama biz her gitiğimizde bulaşık varsa tezgahında yıkar evi kirliyse temizler ne içeceksek onu biz koyarız. babaannem kaynanasıyla yaşıt ablamın. Elbette cezalandırırsın yaptıklarından dolayı ama ben vicdanen kötüde olsa ben orda otururken 75 yaşında kadının iş yapmasına müsade etmem edemem. babaannem olur anneannem olur annem olur kaynanam olur. herkesin düşüncesi farklıdır K KIR PAPATYASII . başka şekilde cezalandırılabilir mesela kaynanası her kış doğalgaz faturası ödememek için ablamın evine geliyor 3 ay burda kalıyor mesela buna müsade etme işim var de evim müsait değil de yada her yıllık izin bayram koşa koşa sivasa gidiyorlar evlendi evleneli iyi gelirleri olmasına rağmen tatile gitmediler. mesela tatile gidecez deyin diyorum ki gerçekten gidin yalan söylemeyin . orada 15 kalacağınıza 5 gün kalın bunuda yapmıyorlar . yani cezalandırmak ben gideyim kadın bana hizmet etsin olmamalı.. benim tamamen kendi tercihim sizi eleştrmiyorum çünkü ablamda sizin gibi düşünüyor.
Anlattıkça ablaniza daha da çok hak vermeye başladım . Az bile yapıyor .

Gönülden diliyorum insallah agzinizin tadı bozulmaz ve bebeğinizi sağlıkla büyütürsünüz

Miras hukuku kocasının 45 dairesi var o yüzden bu ev şu garip oğlanın hakkı demiyor yalnız. Çakallığa bak ya 😄 neyse zaten ölüm gerçekleşince herkes payının peşine düşer size de avuç içinize bakmak düşer.
teşekkür ederim güzel ve seviyeli yorumunuz için :) sayenizde arsa daha mantıklı gelmeye başladı bu akşam konuşalım tekrar şu işi. Allah'a şükür başkasının payındada parasındada gözümüz yok fikir almak için yazdım istediğim şeyleri bana yararlı olacak yorumları aldım okudum . sizin gibi bir kelimeye bir cümleye takılıp orda vuranların yorumunu ciddiye almıyorum . anne baba eşim ve kızkardeşler vicdanen gerekli bölüşmeyi yapmışlar kurcalamadım herkes kabul etmiş ama kurcalarım çünkü gerçekten bir eşitsizlik varmış ev alırsak artık bir eve ihtiyacımız yok kızların payı neden fazla olsun .. iyi oldu değindiğiniz tekrar teşekkür ederim.

Sadece konuyu açtığınız ilk yoruma göre düşündüklerimi yazacağım. Diğer yorumları okumadım.
Bence evi alın. Binada herkes kendi halinde yaşıyor. Şimdi insanlar kendi eşinin ailesine göre değerlendirme yapabilir. Ama siz zaten sorun da yaşamamışsınız. Bebek doğunca yardımcı da olurlar. Her kayınvalide, görümce kötü olacak diye bir şey yok. Bence evi kaçırmayın.

teşekkür ederim güzel ve seviyeli yorumunuz için :) sayenizde arsa daha mantıklı gelmeye başladı bu akşam konuşalım tekrar şu işi. Allah'a şükür başkasının payındada parasındada gözümüz yok fikir almak için yazdım istediğim şeyleri bana yararlı olacak yorumları aldım okudum . sizin gibi bir kelimeye bir cümleye takılıp orda vuranların yorumunu ciddiye almıyorum . anne baba eşim ve kızkardeşler vicdanen gerekli bölüşmeyi yapmışlar kurcalamadım herkes kabul etmiş ama kurcalarım çünkü gerçekten bir eşitsizlik varmış ev alırsak artık bir eve ihtiyacımız yok kızların payı neden fazla olsun .. iyi oldu değindiğiniz tekrar teşekkür ederim.
Miras bırakacak ve alacaklar kendilerince karar vermişken bunu mu kurcalayacaksınız😱😅
Direkt kayınbaba ve kayınvalidenize söyleyin bence böyle olmaz diye ahahsdd

ham

Hamileyim ve yazmaktan yoruldum vallahi 10 defa açıklama yaptım rica etsem okuyabilir misiniz?

Okudum, zeytinlik gelirini bilmiyorum o yörede yaşamadığım için ama bir sorun olursa hukuki yollarla çözülür zaten. Aynı binada oturma konusunda da şunu diyeyim, kaynanamla aramız oldukça iyi. Bana bile isteye bir kötülüğünü de görmedim, her zor günümüzde birbirimizin yanında olduk. Ama ama ama... Doğum yaptığımda kaynanama da lohusalık geldi sanki ve beni delirme noktasına getirdi. Benimle beraber lohusalığı bitti onun da 😂 Sonra normale döndük. Ama hani yine de kendi evimin sınırını çizmekte baya zorlandım bebekten sonra. Önceden taviz vermemiş olmama rağmen bakın. Kendi annem insanın sınırlarına aşırı saygı gösteren bir kadın, torunu olunca onun içinden de canavar çıktı resmen. Kaynanaya özel bir durum değil yani bu. Şimdi uzakta yaşıyoruz sadece yazları aynı binadayız ama ben tayin olunca ne annemle, ne kaynanamla bu kadar yakın otururum. İkisi de melek insanlar ama yok yani çok zorlayıcı bir durum. Ama ev baya baya uygunmuş, satın alın bence, hiç olmadı yatırım olur veya belki sizin deneyiminiz bambaşka olur.

Öyle çok içli dıslı, gelişli gidişli bir ilişki sizi rahatsız etmiyor veya etmeyecekse sorun olmayabilir. Ben bu tarz icli dışlı, canimlı cicimli ilişkiler sevmediğim için uzaktayım. Ona rağmen evliligimizin ilk başlarında hep gelinsin gidilsin, birlikte bir seyler yapilsin diye beklediler. K.pederim devamli esimi arar, nerdesiniz diye sorardi. Frappeyle surda oturuyoruz dediginde ise ben de geleyim beni de alın derdi. Başlarda ben de sizin gibi çok iyi insanlar diye düşünüp aynı apartmana veya mahalleye yerlesseydim inanin ki pencereye cikip imdaaatttt diye bagirirdim 😅 ust kattasınız neden asagi inmiyorsunuz? Nereye gidiyorsunuz? Tarzi sorulara hazirlikli olmaniz gerekiyor. Bi yere gittiginizde onlari davet etmediyseniz icten ice buna alinacak vs vs vs...ama siz sanki böyle olsa bile rahatsızlık duymayacaksınız gibi duruyor. Aksi taktirde ilerleyen zamanlarda ablam hakliymiş tarzi bir konu acmanız çok olası.

Okudum, zeytinlik gelirini bilmiyorum o yörede yaşamadığım için ama bir sorun olursa hukuki yollarla çözülür zaten. Aynı binada oturma konusunda da şunu diyeyim, kaynanamla aramız oldukça iyi. Bana bile isteye bir kötülüğünü de görmedim, her zor günümüzde birbirimizin yanında olduk. Ama ama ama... Doğum yaptığımda kaynanama da lohusalık geldi sanki ve beni delirme noktasına getirdi. Benimle beraber lohusalığı bitti onun da 😂 Sonra normale döndük. Ama hani yine de kendi evimin sınırını çizmekte baya zorlandım bebekten sonra. Önceden taviz vermemiş olmama rağmen bakın. Kendi annem insanın sınırlarına aşırı saygı gösteren bir kadın, torunu olunca onun içinden de canavar çıktı resmen. Kaynanaya özel bir durum değil yani bu. Şimdi uzakta yaşıyoruz sadece yazları aynı binadayız ama ben tayin olunca ne annemle, ne kaynanamla bu kadar yakın otururum. İkisi de melek insanlar ama yok yani çok zorlayıcı bir durum. Ama ev baya baya uygunmuş, satın alın bence, hiç olmadı yatırım olur veya belki sizin deneyiminiz bambaşka olur.
teşekkür ederim :dua: 10 kadından 9 u lohusalık döndeminde problem yaşadığını yazmış. bakalım zaman ne gösterecek herkes için hayırlısı olsun yaşamadığım için hiçbir fikrim yok :KK42:

Merhabalar. 3 yıllık evliyim evlendiğimizden beri kirada oturuyoruz ben merkezdeyim annemler ve kaynanamgil merkeze 20 dakika uzakta başka bir ilçede oturuyorlar. kaynanamlar 4 katlı bir binada oturuyorlar alt katta 3 dükkan var 1.katta kaynanamlar üstünde kayınbabamın kuzeni en üst katta da diğer kuzeni oturuyor . aile apartmanı ama çok yakın değiller o sebeple tam aile sayılmaz. en üst kastta oturan adam eşinden ayrıldı kendiside yurt dışında yaşıyor . evi satmayı düşünüyorlarmış aile apartmanı olduğu için yabancıya satamazlar kaynanama söylemişler. şuan bulunduğum bölgede evler 1 milyon civarı kaynanamgilin yaşadığı ilçede 650-700 bine ev var. ev için istedikleri fiyat 380 bin . ben çok heyecanlandım ve çok istiyorum almayı . 200 m2 ev kocaman 4+1 kocaman 1 terası var falan filan işte. haber gönderdik alırız diye şimdi tekrar dönüş bekliyoruz. 1haftadır içimde tutuyordum bugün dayanamadım ablama söyledim afedersiniz ama resmen ağzıma sı.......ı benimki bile bile intiharmış kaynana üstünde oturulmazmış şok ettin beni diyor falan filan resmen 1 saat beni ikna etmekle uğraştı . ben kaynanamı çok seviyorum 3 yıllık evliyim 1 kere bile problem yaşamadım kendisiyle. ben çalışan bir kadınım . her yıl zeytinimi yapar konservemi yapar turşumu yapar. şuana kadar 1 lira istediğini görmedim kocamdan . yani annemlerle evlilik sürecinde kaynanamgilden daha çok problem yaşadım . kayınbabam desen ağzıvar dili yok . 2 görümcem var biri benimle yaşıt evli diğeri benden 6 yaş küçük bekar ama oda çalışıyor. yani evde kalan kimse yok akşama kadar kaynanam kayınbabam görümcem herkes çalışıyor tabiki benle eşimde çalışıyoruz. şuan hamileyim çocuğumu hiçimseyi tanımadığım 8 katlı 36 daireli bir apartmanda büyütmektense 3 katlı aile apartmanında aileyle büyütmek istiyorum . ablam o kadar canımı sıktıki ne yapacağımı bilemedim.. çocuğun doğunca değişirler diyor ablam ne alaka eşimle 4 yıldan sonra evlendik 3 yıldırda evliyiz 7 yıldır 1 kere problem yaşamamışım kadınla neden çocuktan sonra yaşayayım . ne yapacam bilemedim içimi dökmek istedim
Tipik gelin kaynana ilişkisi olduğunu dusunup, kaç kardeş cehennemden kombine al daha iyi yazacaktım 😂😂ama konuyu okuyunca önyargınin kotu birşey olduğunu bir kez daha anladım 😂😂Her gelin kaynana problem yaşayacak diye birşey yok önemli olan aradaki sevgi,saygı ve denge bu vakte kadar gayet iyi goturmussunuz,herkes sınırlarında kalırsa hicbirsey olmaz. ayrıca dediğiniz fiyata öyle bir ev alabilme imkanınız da yok artık Türkiye de hakkınızda hayirlisi olsun

yarın söyleyeyim görümcelerime baştan bölüşelim 30 yıllık hatta miras bölüşüleceği zaman belkide 50-60 yıllık olacak binayı bakalım hangisi ister.

Siz niye görümcelerinizle bölüşüyorsunuz, mirasın muhatabı siz misiniz? Onların istemeyeceğini düşündüğünüz evi siz niye istiyorsunuz? 30 yıllıkmış, eskiymiş, imarlı arsalar daha değerliymiş yazdığınıza göre.

Ayrıca ben de diğerlerine katılıyorum. Benim de kayınvalidem etliye sütlüye karışmayan, sakin sessiz biriydi ama kızım doğduktan sonra canavar çıktı içinden.

Siz niye görümcelerinizle bölüşüyorsunuz, mirasın muhatabı siz misiniz? Onların istemeyeceğini düşündüğünüz evi siz niye istiyorsunuz? 30 yıllıkmış, eskiymiş, imarlı arsalar daha değerliymiş yazdığınıza göre.

Ayrıca ben de diğerlerine katılıyorum. Benim de kayınvalidem etliye sütlüye karışmayan, sakin sessiz biriydi ama kızım doğduktan sonra canavar çıktı içinden.
Mesajı okurken ilk hafta kayınvalidem ve annemin başımda olacağı geldi aklıma Allah bana sabır versin amin 🤣🤣

Merhabalar. 3 yıllık evliyim evlendiğimizden beri kirada oturuyoruz ben merkezdeyim annemler ve kaynanamgil merkeze 20 dakika uzakta başka bir ilçede oturuyorlar. kaynanamlar 4 katlı bir binada oturuyorlar alt katta 3 dükkan var 1.katta kaynanamlar üstünde kayınbabamın kuzeni en üst katta da diğer kuzeni oturuyor . aile apartmanı ama çok yakın değiller o sebeple tam aile sayılmaz. en üst kastta oturan adam eşinden ayrıldı kendiside yurt dışında yaşıyor . evi satmayı düşünüyorlarmış aile apartmanı olduğu için yabancıya satamazlar kaynanama söylemişler. şuan bulunduğum bölgede evler 1 milyon civarı kaynanamgilin yaşadığı ilçede 650-700 bine ev var. ev için istedikleri fiyat 380 bin . ben çok heyecanlandım ve çok istiyorum almayı . 200 m2 ev kocaman 4+1 kocaman 1 terası var falan filan işte. haber gönderdik alırız diye şimdi tekrar dönüş bekliyoruz. 1haftadır içimde tutuyordum bugün dayanamadım ablama söyledim afedersiniz ama resmen ağzıma sı.......ı benimki bile bile intiharmış kaynana üstünde oturulmazmış şok ettin beni diyor falan filan resmen 1 saat beni ikna etmekle uğraştı . ben kaynanamı çok seviyorum 3 yıllık evliyim 1 kere bile problem yaşamadım kendisiyle. ben çalışan bir kadınım . her yıl zeytinimi yapar konservemi yapar turşumu yapar. şuana kadar 1 lira istediğini görmedim kocamdan . yani annemlerle evlilik sürecinde kaynanamgilden daha çok problem yaşadım . kayınbabam desen ağzıvar dili yok . 2 görümcem var biri benimle yaşıt evli diğeri benden 6 yaş küçük bekar ama oda çalışıyor. yani evde kalan kimse yok akşama kadar kaynanam kayınbabam görümcem herkes çalışıyor tabiki benle eşimde çalışıyoruz. şuan hamileyim çocuğumu hiçimseyi tanımadığım 8 katlı 36 daireli bir apartmanda büyütmektense 3 katlı aile apartmanında aileyle büyütmek istiyorum . ablam o kadar canımı sıktıki ne yapacağımı bilemedim.. çocuğun doğunca değişirler diyor ablam ne alaka eşimle 4 yıldan sonra evlendik 3 yıldırda evliyiz 7 yıldır 1 kere problem yaşamamışım kadınla neden çocuktan sonra yaşayayım . ne yapacam bilemedim içimi dökmek istedim
kocaman evi çok uyguna bulmuşsunuz,çok hem de.. bence alın yerleşin,cocuk da olacakmış ona da bakarlar yardımcı olurlar.. aranız da iyimiş. benim de sorunum yok. ben olsam ben de alırdım..çok mu sorunoldu..sat evi çık yaniii.. ki olmaz bence. küçük çucugun varken insana çok ihtiyacın oluyor

Geçen hafta bir tanıdığımız (erkek) şöyle dedi eşime:

"Biz 7 senedir evliyiz, ama aslında biz 1 senedir evliyiz, meğer dünya varmış ama biz farkında değilmişiz."

Bunu söyleme sebebi adamın kendi ailesi ile geçen seneye kadar aynı sitede oturması.

Kıssadan hisse.
nerde o kafada erkek cogunlugu ana duskunu buda bizim türklere mahsus cünkü

siz genel olarak laf sokan ters cevap veren biri değilseniz, kayınvalidenizin "idare edilebilir" söylenmelerini umursamayacaksanız sorun yaşamazsınız.
20 dakikalık mesafede gelmiyorlarsa size yük olmamayı dert ediniyorlar demektir.

valla gayet iyi fiyat bence o özellikteki bir ev için. her aile apartmanı kötü olur diye bir kural yok. bizim yan binamız aile apartmanı, 3 katlı. en üstte kiracı var, diğer katlarda kaynana kayınpeder, ara katta da oğulları oturuyor. herkes kendi halinde yani. üstelik ev kocaman, bizim oturduğumuz evin 1.5 veya 2 katı var rahat. çift cepheli falan, bakımlı güzel bir bahçesi var. belli ki adamlar zamanında arsa üzerine kendileri yapmış veya yaptırmış.

Ablan ev alıyor olmanı hazmedememiş gibi duruyor. Aynı şartlarda başka ev olsa tabi ordan al deriz ama görünüşe göre yok. Ozaman kendi çıkarlarını düşün ve evi gözü kapalı al. Çocuğun oluncada çok rahat edersin. Her kayınvalide öcü değil,belli ki sizinkide öyle değil.

Bende kayinvalidemle anlasirim severim de bazı huyları hariç e bnmde onun sevmediği huylarım var aynı bina da oturmam ama ben olsam evi alırım çok uygun çünkü kiraya veririm veya taşınır sorun yaşarsam kiraya verir kendim kiraya çıkarım fiyat iyi çünkü bu zaman da yatırımlık ta olsa alinir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X