Kayınvalidenin oturduğu apartmandan ev almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
beni yanlış anladınız ben kötülemedim ablamda kendine göre haklı 2. yazdığımdada bunu belirttim . Cici gelin olma gibi bir çabam yok inanın 32 yaşındayım bu cici gelin olayım kaynanam beni sevsin kafasında değilim. kötü bişey görmedim şuana kadar görsem elbetteki tavrımı koyarım sınırımı çizerim. Anneliğini hiç kötülemedim böyle bir kanıya nasıl vardınız anlamadım. şehrin bir ucunda ev aldı yeğenimi göremiyoruz dedim. Bu anneliğini eleştirmek mi oluyor? Annem bana geldiğinde neden kaynanam konuşsun afedersiniz de onlara ne . ya da annem neden kaynanamgille aynı binadayım diye bana gelmesin ben onun kızı olmuyor muyum oraya taşındığım zaman . Ki dediğim gibi zaten 20 dakikalık mesafede oturmama rağmen kimsenin evime gelip gittiği yok çalışıyoruz geç geliyoruz yoğunuz diye. keşke annem hergün bana gelsede kaynanam konuşsa. annem evime en son 3 ay önce geldi zaten biz her hafta düzenli gittiğimiz için. bu benim yaramdır hep laf sokarım çünkü bizi davet ettiklerinde benimde evim var sizde gelin neden gelmiyorsunuz gibi gibi. yani söylediklerinizde haklısınız ama benim en müzdarip olduğum konu kimsenin bana gelmemesi olduğu için ihtimal verdiğiniz şeylerin tedirginliğini yaşamıyorum .
biraz değişiktir ablam mesela şehrin bir ucunda ev aldılar annemlere 1 saat mesafede neden bu kadar uzak diyorum daha iyi kimse gelmez diyor ama ben öyle olmak istemiyorum ki. haftada bir görüyoruz yiğenimi oda o kadar alışmışki kimse olmadan yaşamaya bize alışması çok uzun sürdü ben çocuğum öyle olsun istemiyorum hala bilsin teyze kuzen bilsin :) birde akraba olduğu için ödemede de zorluk çıkarmazlar yani öyle demişler biraz olaylı boşandılar evi elden çıkarmak istiyorlar birde aile apartmanı olunca yabancı gelip oturmaz baktım olmadı işe gidiş geliş sıkıntı oluyor çocukta büyüdü der merkeze geri gelirim
Haftada bir gelen yegeniniz nasıl hala ,teyze ,kuzen bilmiyor olabilir yapmayın konu sahibi :) çocuğunuz olunca siz iki güne bir mi goruseceksiniz kendi ailenizle . Yani şu zamana kadar tuzunuz kuru olduğu için bu kadar rahat yorum yapıyorsunuz ve bu yüzden dediğimi anlamıyorsunuz . Ablama kızıyorum gittiğinde is yapmıyor kayınvalidesi kahvaltı hazırlamış yazan da sizsiniz bize kadar herkesi eleştirdi boşan dedik dediniz en son . Bunu demeden önce yazmıştım değil mi her şey tek taraflı değil diye . Demek ki değilmiş . Sizde iki haftada bir kahvaltıya gitmekle kurulan ilişkiyi aynı apartmanfa olan ilişkiyle bir tutuyorsunuz. Yaşınız da baya varmış ama tecrübe eksikliği mi bilmiyorum benim tek takildigim nokta ablanizla ilgili verdiğiniz tepkiler . Bulaşık yıkamasina söylendi yaşlı kaynanası var yapsa eline mi yapışır gibi . E sizin kaynananiz da hep genç kalmayacak evde otururken onlar da yaslanacak sorumluluklar artacak bakalım o zaman ne olacak

aynen zaten bizim hep bahçeli ev hayalimiz vardı ileride kısmet olur belki bu arada eşim tek oğlan kaynamların oturduğu evde zaten ileride kendisine kalacak yıktırılır mütahite verilir yani seçenek çok aslında
Tek oğlan ona kalacak? Yoo kaç cocuk varsa aralarında bölüşülecek. Hazretleri kocanız ve sizin böyle planlarınız varsa şimdiden suya düşebilirler.
Konuya gelince aynı ilçeden 400-500 minvalindeki başka evlere bakardım ben. Kayınvalidemle problem yaşamadım ama yine de içiçe oturmazdım.

kaynanamlar hak yiyecek evlat kayıracak insanlar değiller. bende değilim . biz 7 kardeşiz 6 kız 1 erkek kardeşim var annem arada şakasını yapar herşeyi erkek kardeşinize bırakacam size kocanız baksın diye ben ve kız kardeşlerim tepkimizi koyar böyle bir şeyi kabul etmeyeceğimizi söyleriz.
Ne diyelim bu yazdığınıza, ne kadar adilsiniz diye tebrik mi edelim.
İş kendinize dönünce tabiki kabul etmezsiniz. Bir de çok ulvi bir şey gibi yazmışsınız ya. 😀

Tek oğlan ona kalacak? Yoo kaç cocuk varsa aralarında bölüşülecek. Hazretleri kocanız ve sizin böyle planlarınız varsa şimdiden suya düşebilirler.
Konuya gelince aynı ilçeden 400-500 minvalindeki başka evlere bakardım ben. Kayınvalidemle problem yaşamadım ama yine de içiçe oturmazdım.

Aaaa ben tek çocuk sandım eşini. Tek erkek diye mi payı komple o alacak ? Oha artık 2022 yılında.

Eşinizin evi olmadığı için ev eşinize veriliyor. Şu durumda kızlara daha önceden ev vermişlerdir ki şimdi ev vermiyorlar. Oyle mi?

Çünkü biz de tarla sahibiyiz. Fındık tarlalarımız var ama fındığın kilosu değil 55 lira, 255 lira da olsa 1 senelik mahsulden ev alınmaz. Gideri çoktur çünkü. Altı temizlenir mesela, buna yakıt ve iş gücü lazımdır. Toplanması, kabuklarından ayrılması, kurutulup çuvallanması daima para ve insan gücüdür. Getirecek olduğu parayı daha getirmeden yarısını en başta götürür çünkü. Zeytin de öyledir.

Ev alması için tek çıkar yol tarlayı satmaktır. O da ancak büyük araziler için geçerlidir.
ben Dünden beri neden kızların haklarını yiyen biri oldum anlamadım . kendi aralarında bu şekilde anlaşılmış en başından beri benim ne kabahatim var burda anlamadım . Görümcem evli eşinin 4 dairesi var yok evi benmi istiyorum desin. kızlar bu konu geldiğinde yok biz tarla bahçede istemiyoruz diyorlar ama kaynanam ve eşim hiçte öyle bişeye müsade etmezler. kaynanamların evi 30 yıllık bina Allah göstermesin ama miras bölüşülecekte o ev olacak 50 yıllık bina ben ne yapayım 50 yıllık daireyi. neden kimse bu açıdan bakmıyor. Benim eşim mühendis üniversite okumuş kızlar kazanmadılar sınavı biri evlendi diğeri çalışıyor . kaynanam kızlar üniversite okumadı onların masrafı olmadı diye onlara haksızlık yaptığını düşünüyor o sebeple daha çok para edecek birşeyi en başından beri kızlara vereceğini söylüyor. Seçenek bana sunulsa ben tarlayı isterim onlar alsınlar evi. ki zaten evi alırsak tekrar konuşulur ve seçenek sunulsa ben bahçeyi istediğimizi söylerim ilerde toparlanırız ev yapar bahçe içinde otururum . eğer önünüzde bakma ihtimaliniz varsa hatay samandağında 30 yıllık binaların fiyatına bakın birde 2 dönüm imarlı zeytinlik fiyatlarına bakın..

Kayinvalide her sabah arkamdan evime girecegine , kuru ekmek yerim oturur kendi cocuguma kendim bakarim Kafa huzurum olur en azindan
:) Siz öyle yaparsınız,çalışan insanlarız yıllarca eğitimini aldıgımız mesleklerimiz ve kendimizce kariyerlerimiz var,para evet çok önemli ama her insan sadece para için çalışmıyor.Her kayınvalide de aynı değil,gelin kayınvalide etiketlerinden sıyrılıp insan olarak birbirini seven destekleyen kadınlar da mevcut,kardeşim şanslı ki öyle bir kayınvalideye denk gelmiş.

Merhabalar. 3 yıllık evliyim evlendiğimizden beri kirada oturuyoruz ben merkezdeyim annemler ve kaynanamgil merkeze 20 dakika uzakta başka bir ilçede oturuyorlar. kaynanamlar 4 katlı bir binada oturuyorlar alt katta 3 dükkan var 1.katta kaynanamlar üstünde kayınbabamın kuzeni en üst katta da diğer kuzeni oturuyor . aile apartmanı ama çok yakın değiller o sebeple tam aile sayılmaz. en üst kastta oturan adam eşinden ayrıldı kendiside yurt dışında yaşıyor . evi satmayı düşünüyorlarmış aile apartmanı olduğu için yabancıya satamazlar kaynanama söylemişler. şuan bulunduğum bölgede evler 1 milyon civarı kaynanamgilin yaşadığı ilçede 650-700 bine ev var. ev için istedikleri fiyat 380 bin . ben çok heyecanlandım ve çok istiyorum almayı . 200 m2 ev kocaman 4+1 kocaman 1 terası var falan filan işte. haber gönderdik alırız diye şimdi tekrar dönüş bekliyoruz. 1haftadır içimde tutuyordum bugün dayanamadım ablama söyledim afedersiniz ama resmen ağzıma sı.......ı benimki bile bile intiharmış kaynana üstünde oturulmazmış şok ettin beni diyor falan filan resmen 1 saat beni ikna etmekle uğraştı . ben kaynanamı çok seviyorum 3 yıllık evliyim 1 kere bile problem yaşamadım kendisiyle. ben çalışan bir kadınım . her yıl zeytinimi yapar konservemi yapar turşumu yapar. şuana kadar 1 lira istediğini görmedim kocamdan . yani annemlerle evlilik sürecinde kaynanamgilden daha çok problem yaşadım . kayınbabam desen ağzıvar dili yok . 2 görümcem var biri benimle yaşıt evli diğeri benden 6 yaş küçük bekar ama oda çalışıyor. yani evde kalan kimse yok akşama kadar kaynanam kayınbabam görümcem herkes çalışıyor tabiki benle eşimde çalışıyoruz. şuan hamileyim çocuğumu hiçimseyi tanımadığım 8 katlı 36 daireli bir apartmanda büyütmektense 3 katlı aile apartmanında aileyle büyütmek istiyorum . ablam o kadar canımı sıktıki ne yapacağımı bilemedim.. çocuğun doğunca değişirler diyor ablam ne alaka eşimle 4 yıldan sonra evlendik 3 yıldırda evliyiz 7 yıldır 1 kere problem yaşamamışım kadınla neden çocuktan sonra yaşayayım . ne yapacam bilemedim içimi dökmek istedim
Köy köy uzerinde olur ama ev evin üstüne olmaz. Uzakta diye tatlısınız bide yakından görün bakalım

Ya senden Allah razı olsun. Tam bu mesaja kadar "erkek evlat ayıran bir aileden bahsediyorsunuz, ne kadar çalışan memur modern takilan tipler olsa da azıcık kazıyınca nasıl insanlar olduğu ortaya çıkacak" diyen bir mesaj bekliyorum. Ama yok kimse yazmiyor. Bu nokta kimsenin dikkatini çekmemiş.

Ortadoğu ve arap zihniyetini o kadar kanıksamışız ki bir kişi çıkıp da tam da bu noktayı irdelemiyor.

Konu sahibi olsam, bana ve evladıma gorumcemin hakkını yedirmeye çalışan kv ile kp ve buna pek tabii riza gösteren eşimi kafamda bi sorgularim.

Hak yemekten bir tek ben mi korkuyorum arkadaslar biri bana aciklayabilir mi?

Eşimin babasının 10 dönüm yeri var sadece. Cinsiyete bakmaksızın herkese 2 dönüm olarak dağıttı. Öyle de yapmak zorunda. Bana gorumcemin 2 yetiminin hakkı lazim değil. Mahkemei kübrada Allah bana bu hakki sorar çünkü. Dünya mali için böyle bir yükün altına asla giremem.
Allah'a şükür cahil insanalr değiliz okumuş işinde gücünde insanlarız konuyu defalarca açıkladım tekrar tekrar yorulmadan açıklarım. Kaynanamlr 3 kız kardeş kaynanamın erkek kardeşleri para içinde yüzerken kızlar zor zamanlar geçiriyorlar. kaynanamın babası öldü mirası da zaten zengin olan dayılara bırakmış dayılarla 1-2 konuşuldu dayılar yanaşmayınca kızlar dava yoluna gittiler. eşim ve kardeşleride sonuna kadar kaynanamın tarafındalar. kaynanam dava açacak paramız yok çok para gider dedi eşimle evli olan görümcem tuttular avukatı. kaynanam şu dünyada kızların hakkını yiyecek yada yedirtecek en son insan . keşke herkes öyle olsaydı . hak yiyecek kafada olsak neden ev almak için uğraşayım zaten eninde sonunda kaynanamın evi bana kalacak derdim. insanları bu kadar kolay yargılamayın verdiğim cevapları okuyup öyle yazardım ben olsaydım .

:) Siz öyle yaparsınız,çalışan insanlarız yıllarca eğitimini aldıgımız mesleklerimiz ve kendimizce kariyerlerimiz var,para evet çok önemli ama her insan sadece para için çalışmıyor.Her kayınvalide de aynı değil,gelin kayınvalide etiketlerinden sıyrılıp insan olarak birbirini seven destekleyen kadınlar da mevcut,kardeşim şanslı ki öyle bir kayınvalideye denk gelmiş.
Benim kayinvalidem de cok iyi bir insan, eminim istesem her isimi de seve seve yapar. Ama aile bireyleriyle bu ksdar icli dışlı olmak mahremiyete aykiri ve evliligi tehlikeye sokar bence. Yuvamin huzuru da her seyden önemli

Ben iki aile ile de aynı binada oturmayı istemem açıkçası ama öyle olunca illa kötü olacak diye birşey yok. Var etrafımda güzel örnekler.
Bunun için biraz rahat olmak,evim,yatak odam dememek gerekiyor.
Kuzenim kayınvalidesiyle karsi dairelerde oturuyor. Başka ev aldı ama kayınvalide çocuklarına baktığı için gitmiyor. Kayınvalide evine girip çıkıyor onlar yokken, çocuklardan dolayı.
Bu tarz şeyleri dert etmeyecekseniz olur.
Yaşayıp görmeniz lazım.

Ablaniz da zaten sıkıntılı şeyler yaşamis eşinin ailesiyle. Öyle bir tecrübe ile size verdiği tepki çok normal.

Ne diyelim bu yazdığınıza, ne kadar adilsiniz diye tebrik mi edelim.
İş kendinize dönünce tabiki kabul etmezsiniz. Bir de çok ulvi bir şey gibi yazmışsınız ya. 😀
siz beni defalarca yazdığım şeyleri okumadınız mi okumuyor musunuz? ben kendim içinde başkası içinde kabul etmeyeceğimi yazmışım tabi siz kendiniz olunca kabul etmezsiniz ne alaka. 10 defa açıkladım bi zahmet suçlamadan önce geçip okuyun. valla ben haksızlığa uğradığımızı düşünüyordum ama meğersem biz haksızlık ediyormuşuz. yarın söyleyeyim görümcelerime baştan bölüşelim 30 yıllık hatta miras bölüşüleceği zaman belkide 50-60 yıllık olacak binayı bakalım hangisi ister. sizin bulunduğunuz bölgeyi bilmiyorum ama bu bölgede imarlı arsalar evlerden daha çok para yapıyor emin olun . eşimin bu durumu savunmasıda annemler beni okuttular üniversitede çok para harcadılar kızlar üniversiteye gitmedi. hem biz çalışır çabalar daha iyisini alırız onların elinde iş yok ileride satarlar yada ev yaparlar yada mahsulünü satar ellerine para geçer . bu şekildeydi. bu arada yine siz saldırmadan belirteyim kızların 2 side lise mezunu 2 yıl dershaneye gitmişler ama yerleşememişler yani tamamen kendi istekleri ile.

al ya hamilesin yarın bir gün o insanlar o kadar faydalı olacak ki iyi anlaşıyormuşsunuz zaten bakarlar yardım ederler bebeğine.
ablanı dinleme. o fiyata nerde ev var yıllarca kira da mı oturacaksınız.
valla ben kaynanamı çekmeye çalışıyorum benim oturduğum semte, sırf çocuk düşünüyoruz ilerde bakar bende işime devam ederim diye kariyersiz yapamam ben. evde körelemem. bazen bir şeyleri fırsata çevirmek lazım. :)

ben Dünden beri neden kızların haklarını yiyen biri oldum anlamadım . kendi aralarında bu şekilde anlaşılmış en başından beri benim ne kabahatim var burda anlamadım . Görümcem evli eşinin 4 dairesi var yok evi benmi istiyorum desin. kızlar bu konu geldiğinde yok biz tarla bahçede istemiyoruz diyorlar ama kaynanam ve eşim hiçte öyle bişeye müsade etmezler. kaynanamların evi 30 yıllık bina Allah göstermesin ama miras bölüşülecekte o ev olacak 50 yıllık bina ben ne yapayım 50 yıllık daireyi. neden kimse bu açıdan bakmıyor. Benim eşim mühendis üniversite okumuş kızlar kazanmadılar sınavı biri evlendi diğeri çalışıyor . kaynanam kızlar üniversite okumadı onların masrafı olmadı diye onlara haksızlık yaptığını düşünüyor o sebeple daha çok para edecek birşeyi en başından beri kızlara vereceğini söylüyor. Seçenek bana sunulsa ben tarlayı isterim onlar alsınlar evi. ki zaten evi alırsak tekrar konuşulur ve seçenek sunulsa ben bahçeyi istediğimizi söylerim ilerde toparlanırız ev yapar bahçe içinde otururum . eğer önünüzde bakma ihtimaliniz varsa hatay samandağında 30 yıllık binaların fiyatına bakın birde 2 dönüm imarlı zeytinlik fiyatlarına bakın..
Miras hukuku kocasının 45 dairesi var o yüzden bu ev şu garip oğlanın hakkı demiyor yalnız. Çakallığa bak ya 😄 neyse zaten ölüm gerçekleşince herkes payının peşine düşer size de avuç içinize bakmak düşer.

Benim kayinvalidem de cok iyi bir insan, eminim istesem her isimi de seve seve yapar. Ama aile bireyleriyle bu ksdar icli dışlı olmak mahremiyete aykiri ve evliligi tehlikeye sokar bence. Yuvamin huzuru da her seyden önemli
Emin olun evinin huzuru herseyden önemli olan bir tek siz değilsiniz :KK66:.Bu insanlar da evlatlarının evine müdahale edecek,onların düzenlerini bozmaya hayatlarına karısmaya tenezzül edecek insanlar değil,basmakalıp düşüncelerden bağımsız değerlendirin.İyi günler

Merhabalar. 3 yıllık evliyim evlendiğimizden beri kirada oturuyoruz ben merkezdeyim annemler ve kaynanamgil merkeze 20 dakika uzakta başka bir ilçede oturuyorlar. kaynanamlar 4 katlı bir binada oturuyorlar alt katta 3 dükkan var 1.katta kaynanamlar üstünde kayınbabamın kuzeni en üst katta da diğer kuzeni oturuyor . aile apartmanı ama çok yakın değiller o sebeple tam aile sayılmaz. en üst kastta oturan adam eşinden ayrıldı kendiside yurt dışında yaşıyor . evi satmayı düşünüyorlarmış aile apartmanı olduğu için yabancıya satamazlar kaynanama söylemişler. şuan bulunduğum bölgede evler 1 milyon civarı kaynanamgilin yaşadığı ilçede 650-700 bine ev var. ev için istedikleri fiyat 380 bin . ben çok heyecanlandım ve çok istiyorum almayı . 200 m2 ev kocaman 4+1 kocaman 1 terası var falan filan işte. haber gönderdik alırız diye şimdi tekrar dönüş bekliyoruz. 1haftadır içimde tutuyordum bugün dayanamadım ablama söyledim afedersiniz ama resmen ağzıma sı.......ı benimki bile bile intiharmış kaynana üstünde oturulmazmış şok ettin beni diyor falan filan resmen 1 saat beni ikna etmekle uğraştı . ben kaynanamı çok seviyorum 3 yıllık evliyim 1 kere bile problem yaşamadım kendisiyle. ben çalışan bir kadınım . her yıl zeytinimi yapar konservemi yapar turşumu yapar. şuana kadar 1 lira istediğini görmedim kocamdan . yani annemlerle evlilik sürecinde kaynanamgilden daha çok problem yaşadım . kayınbabam desen ağzıvar dili yok . 2 görümcem var biri benimle yaşıt evli diğeri benden 6 yaş küçük bekar ama oda çalışıyor. yani evde kalan kimse yok akşama kadar kaynanam kayınbabam görümcem herkes çalışıyor tabiki benle eşimde çalışıyoruz. şuan hamileyim çocuğumu hiçimseyi tanımadığım 8 katlı 36 daireli bir apartmanda büyütmektense 3 katlı aile apartmanında aileyle büyütmek istiyorum . ablam o kadar canımı sıktıki ne yapacağımı bilemedim.. çocuğun doğunca değişirler diyor ablam ne alaka eşimle 4 yıldan sonra evlendik 3 yıldırda evliyiz 7 yıldır 1 kere problem yaşamamışım kadınla neden çocuktan sonra yaşayayım . ne yapacam bilemedim içimi dökmek istedim
Ablanizdan da herkesten de iyi siz tanırsınız onları problem yaşayıp yapamayacağınız ki bu devirde 380 ev mi var resmen bedava 4+1 bide ayrıca çalışan bayansibiz kv bakar bakmaz bilemem ama 1 saat bile bazen insan birine ihtiyaç duyuyor çocuk düşüyor atesleniyor bir şey oluyor hemn koşup yardım isteyeceğin bir insan olur bana mantıklı geldi açıkçası ayrıca zateb çalıştığın için bir mesafenin hep olur aradaki saygı çerçevesi karşılıklı bozulmaz bence

Haftada bir gelen yegeniniz nasıl hala ,teyze ,kuzen bilmiyor olabilir yapmayın konu sahibi :) çocuğunuz olunca siz iki güne bir mi goruseceksiniz kendi ailenizle . Yani şu zamana kadar tuzunuz kuru olduğu için bu kadar rahat yorum yapıyorsunuz ve bu yüzden dediğimi anlamıyorsunuz . Ablama kızıyorum gittiğinde is yapmıyor kayınvalidesi kahvaltı hazırlamış yazan da sizsiniz bize kadar herkesi eleştirdi boşan dedik dediniz en son . Bunu demeden önce yazmıştım değil mi her şey tek taraflı değil diye . Demek ki değilmiş . Sizde iki haftada bir kahvaltıya gitmekle kurulan ilişkiyi aynı apartmanfa olan ilişkiyle bir tutuyorsunuz. Yaşınız da baya varmış ama tecrübe eksikliği mi bilmiyorum benim tek takildigim nokta ablanizla ilgili verdiğiniz tepkiler . Bulaşık yıkamasina söylendi yaşlı kaynanası var yapsa eline mi yapışır gibi . E sizin kaynananiz da hep genç kalmayacak evde otururken onlar da yaslanacak sorumluluklar artacak bakalım o zaman ne olacak
yeğenim 2 yaşında :) haklısınız tuzum kuru ablam durumunda olsaydım o şekilde düşünürdüm belkide ama şuan öyle düşünemiyorum . oda benim gibi düşünemiyor. empati yapıyoruz desekte aynı şartlar sağlanmadığı sürece empati yapamıyoruz malesef. Henüz çocuğum olmaması ve kaynanamla 1 hafta bile yakın mesafede oturmamak tecrübesizlikse ğer evet bu konuda tecrübesizim ve deneyimlemeden tecrübe kazanamayacağım . Babaannem bizi pek sevmez ama biz her gitiğimizde bulaşık varsa tezgahında yıkar evi kirliyse temizler ne içeceksek onu biz koyarız. babaannem kaynanasıyla yaşıt ablamın. Elbette cezalandırırsın yaptıklarından dolayı ama ben vicdanen kötüde olsa ben orda otururken 75 yaşında kadının iş yapmasına müsade etmem edemem. babaannem olur anneannem olur annem olur kaynanam olur. herkesin düşüncesi farklıdır K KIR PAPATYASII . başka şekilde cezalandırılabilir mesela kaynanası her kış doğalgaz faturası ödememek için ablamın evine geliyor 3 ay burda kalıyor mesela buna müsade etme işim var de evim müsait değil de yada her yıllık izin bayram koşa koşa sivasa gidiyorlar evlendi evleneli iyi gelirleri olmasına rağmen tatile gitmediler. mesela tatile gidecez deyin diyorum ki gerçekten gidin yalan söylemeyin . orada 15 kalacağınıza 5 gün kalın bunuda yapmıyorlar . yani cezalandırmak ben gideyim kadın bana hizmet etsin olmamalı.. benim tamamen kendi tercihim sizi eleştrmiyorum çünkü ablamda sizin gibi düşünüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X