kaynanayı napmalı kaynar kazana atmalı diyenlerin topiği

yorumları okudum,sonunda dayanamayıp yazmaya karar verdim
eşimin ailesi kendi evleri olduğu halde,maddi durumları iyi olduğu halde kızının yanınd oturuyo
ne var,sana ne bundan diyebilirsiniz
fakat benimle evleninceye kadar eşim de onlarla oturmuş
eşimin parasını hep beraber afiyetle yemişler
nişanlandığımda 20000 borcu vardı eşimin
ne olduğunu sordum
ablamlar ev aldı kredilerini ödedim,annemin yazlığını döşedim,yeğenimin bakımını üstlendim
hım tamam dedim,hani bağlı ailedir falan filan düşündüm
sonra biz evlendik,hiç bi şey yok kızlar,bir tek çöp bile yok
ve kvalidemlerin durumu gerçekten ii
eşim yine arada istedikleri zaman gönderiyodu para
sonra ablası 2.evi aldı
yine kredinin bi kısmını eşime yıkmaya çalıştılar
bu arada görümcemler de biz de öğretmeniz ve biz kiradayız ve de doğu görevi için şu an doğudayız
biz de yardım edemeyiz dedik,e bizim de borcumuz,sıkıntımız var
annesi,kayınbabam,görümcem,eşi hepsi düşan oldu
kv gözümün önünde kriz geçirdi
üstüne üstlük hiç bi zaman ağzımı açmayan bana sen etkiledin oğlumu diye beni suçladı
yani musluk kapanıncaya kadarmış sevgileeri
araba aldık,kvalidem olmaz böyle dedi,gitti kızının altına sıfır araba aldı
ben daha böle bi aile ne gördüm ne duydum,bu anlattıklarım çok az kısmı kızlar
daha sonra bana içindekileri kustu
yok beni sevmiyomuş,istemiyomuş,çocuğum olrsa torunu diilmiş o
sadece kızkının çocukları onun torunuymuş falan filn
inanın kızlar bu yaza kadar bizi ok sevdiklerini sanırdım,her gün annem diye arardım
ne kadar safmışımm ya
sözün kısası
MESAFE.onu bilir onu söyleim
çok yıprandık eşimle,çok üzüldük
ama şimdi mesafeliyizuzağız,mutluyuz

ya bu ikinci konu okuduğum.merak ettim.bu kardeşler kredi borçlarını nasıl diğer kardeşe ödetiyorlar?yani bizim burda kardeşte kardeşin 1 lirası kalmaz benim aklım bunu almıyor bir türlü.

ya bu ikinci konu okuduğum.merak ettim.bu kardeşler kredi borçlarını nasıl diğer kardeşe ödetiyorlar?yani bizim burda kardeşte kardeşin 1 lirası kalmaz benim aklım bunu almıyor bir türlü.

biraz fazla iyi niyetli olunca,aman ablamın herşeyi olsun ben bekarım diyince,bi taraftan ablacım ablacım diyen bi ablan,bi taraftan öder benim oğlum diyen bi anne olunca 20000 lira gibi bi borcun olur arkadaşım
ve tabi bu musluk evlenince kesilirse de sebebi sen olursun
benim oğlum böle değildi,evlenince değişti,sebebi de karısı derler

cevabın için teşekkür ederim canım. aslında bana karşı hiç yanlış bir tutumu olmadı, tam tersine ne kadar çok gidersem görürsem o kadar mutlu oluyor. ben de ona moral vermek için elimden geldiğinde manevi olarak yardımcı olmaya çalışıyorum.

ama bazen de çok bunaldığımı hissediyorum, acaba bencil miyim diye düşünüyorum. hep bir şeylerden şikayet ediyor, oğlu ile kavga edince onu şikayet ediyor, kardeşinin karısı evini temizlemeye gelmemiş lafta gelin olacakmış anca misafir gibi geliyormuş. bunları bana söylüyor, eski kocasını şikayet ediyor 20 sene önceki olayları hatırlayıp sinirleniyor, bazen ağlıyor. ailede özel hayat olarak ne varsa öğrendim, istemesem de. yorum da yapamıyorum olumlu ya da olumsuz. bazen tüm hayatım böyle mi geçecek diye düşününce bunalma geliyor... bu durumun da hastalığı ile ilgisi yok huy yani. şimdi arada bir gördüğüm için tabiiki elimden geldiğince iyi davranıyorum ama aynı evde her gün bunları dinleyebilecek sabırda bir insan değilim. sevgilimle de çok kavga ediyorlar ona da çok karışan ve dominant yönetmeye çalışan bir insan. yönetemeyince kavga çıkıyor (Allah için anne kuzusu değil), sonra da onu gelip bana şikayet ediyor, ben de bence oğlun haklı diyemiyorum, demeyince içimde kalıyor. illa ona hak vereceksin başka türlü asla rahat edemez ve konuyu da kapatmaz.

Canim kadincagizin icini bilemem ama genelde yasli insanlar cok konusur sanirim seninkide altmis yasin ustunde.ben bir hafta boyunca ayni kisiyle yaptigi tartismayi dinlemistim.saka gibi ama bazan arkaarkaya uc kez anlattigi olurdu.her seferinde de ilki gibi olurdu.bu yonde diyebilecegim sey dinlemeye calis ya da en azindan dinliuor gibi gorun.sevgilin seni ezdirmeyecekse bunu biliyorsan icini rahat tut.sen yine de cok gidip gelme.yasayan biri olarak soyluyorum.birak ozlesin de cagirsin.ogluyla ilgili sikayet edip fikrini sorarsa siz anne ogulsunuz ben aranizdaki muhabbete karisamam ki de gec.yoksa cok agrir basin.Allah dinleme sabri versin.hakkinda her seyin en hayirlisi olsun.

ortalarda yazdığın yorumu okudum,
hani kayınvalidenle kızları konuşurken duymuşsun..?
kayınvaliden gerçekten çok cahil.
cahil insanla başedilmez.
kayınvalide melek de olsa aynı evde yaşamak çok zordur,
kaldıki böyle Allah korkusu olmayan cahil bir insanla yaşamak...
hayat kısa arkadaşım,
göm o sevgiyi içine yol yakınken dön.
emin ol ilerde çok daha pişman olursun.
hayatta unutulmayacak birşey yoktur.
insanoğlu unutmaya programlıdır,
öyle olmasa kimse tutunamazdı hayata..
gerçek olan tek şey ilahi aşktır,tükenmeyen odur.
aşık olursun evlenirsin,aşk biter yerini sevgi,huzur alır.
ama Allah aşkı tükenmez.
değmez bir adam için(seni kollayamayan bir adam diyelim) bir cahille ömrü tüketmeye.
ben kayınvalidenin bu derece had safhada kötü olduğunu bilmiyordum ilk yorumumda.
yorumum kaynanası ne çok kötü ne çok iyi,arada sırada tatsızlıklar yaşanan kaynana gelin ilişkileri içindi.
yani sindirilebilir boyutta olmasıydı,
fakat senin durum farklı.
neden kendine bu kötülüğü yapıyorsun?
ailene anlat duyduklarını.nişanlınada.
fakat dediğim gibi değmez....gerçekten değmez,
hayat kısa.zorlaştırma hayatını,zorlaştırmaya değecek çok insan çıkar karşına.
bu insanlarsa sadece vakit kaybı.

Hakli oldugun yerler cok arkadasim.ama peygamberimizin ve yaradanin en sevmedigi helal bosanmadir.ben bunu en son cozuk olarak goruyorum.aslinda nisanlim aldigi terbiye nedeniyle annesine bir sey demiyor.onun da farkindayim ama insan bekliyor iste...bi de o da seviyor.her tartismadan sonra o da rahatsizlaniyor.sadece ayri eve ikna sart.ama bunu nasil yapabilirim bilemiyorum

benim kaynanamda tam bir cadı.. 1 de görümcem eşimin 3 teyzesi annannesi hepsi karışıyor ayrıca eşimle aramı bozmak çocuğumu almak istiyolar. çok dertliyim ÇOKKKKKKKKKKKKK

benim kaynanamda tam bir cadı.. 1 de görümcem eşimin 3 teyzesi annannesi hepsi karışıyor ayrıca eşimle aramı bozmak çocuğumu almak istiyolar. çok dertliyim ÇOKKKKKKKKKKKKK

o ne demek ya?? cocugu almak nedir?? Allah kadini kadinin sirretinden korusun ya daha neler duyacagiz bakalim :KK43:

biraz fazla iyi niyetli olunca,aman ablamın herşeyi olsun ben bekarım diyince,bi taraftan ablacım ablacım diyen bi ablan,bi taraftan öder benim oğlum diyen bi anne olunca 20000 lira gibi bi borcun olur arkadaşım
ve tabi bu musluk evlenince kesilirse de sebebi sen olursun
benim oğlum böle değildi,evlenince değişti,sebebi de karısı derler

degisecek tabi.aile kurdu ogullari.daha dogal ne olabilir? para kaynagi mi canim esin? sinirlendim haa.

Hakli oldugun yerler cok arkadasim.ama peygamberimizin ve yaradanin en sevmedigi helal bosanmadir.ben bunu en son cozuk olarak goruyorum.aslinda nisanlim aldigi terbiye nedeniyle annesine bir sey demiyor.onun da farkindayim ama insan bekliyor iste...bi de o da seviyor.her tartismadan sonra o da rahatsizlaniyor.sadece ayri eve ikna sart.ama bunu nasil yapabilirim bilemiyorum

iyide siz evli misiniz?
nikahınız olsa bile siz aynı evde yaşamamışsınız daha.
yani evlilik kurumu adına ortak bir paylaşımınız yok.
sen kendin için hayırlı olanın bu olduğunu bilemezsin.
kaç kişi var nişandan dönen,sonra evlenip çok mutlu olan.
çünkü onların alın yazısı başkaydı ve Rabbim hayırlısını verdi.
anne baba saygısı başkadır,aile olduğunun bilincine varmak başka.
benim eşimde ailesine çok düşkün fakat yeri gelir ailesine biz artık aileyiz karışmayın der sözüyle,davranışıyla.
senin şuan tek bahanen sevgin aslında.
haklısında kolay değildir...
fakat evli bir bayan olarak söylüyorumki,
çok çok pişman olacaksın...
özelliklede aynı evde yaşamayı kabul ettiğin için.
bizim ailelerle aramızda 900 km var,
inanır mısın o bayramlarda bile 1 hafta kalıyoruz,burnumda tütüyor evim.
kaldıki benim kayınvalidem çalışıyor ve özünde iyide bir kadın.
herşeye rağmen insan kendi evini istiyor.

şimdi gördüm birde 70 yaşındaymış,daha çok kızdım.
o yaşa gelmiş az çok görüp geçirmişsindir,
hala dünyalığın derdine düşmüş,hemde en kötü şekilde...
o yaştakiler ne iyilik yapsak da Allah bizi affetse diye dolaşıyorlar tabiri caizse..
çok şaşırdım..
50 yaşında kadının yaptığı eziyete az çok aklım erer de 70 yaşındakini gerçekten anlamıyorum.
hiç mi Allah korkusu yok ya?
başlarda yaşlılığına ne dediğini bilmezliğine hastalığına veriyordum hiç kızmıyordum.son 6 aydır önce ona sonra kendime kızıyordum.ta ki o konuşmayı duyana kadar.3 gün sonra da nişanlımla çok komik bişi için nişan atma aşamasına gelince anladım ki o düşündüklerimin hiç biri yok.oğlunu elinden almak niyetinde de değilim.öyle olsa,yapabieceğim çok fazla şey var ve o da bunun farkında.ama neden böyle :KK43: gerçekten üzülüyorum.hayalimdeki kaynana bu değildi :KK43:

ama bence insanlar asıl yaşlandıkça daha bencil oluyorlar özellikle çocuklarına eziyet ediyorlar.

o kadar büyütüp gözün gibi bakıyorsun, sonra çocuğun büyüyünce de onun hayatını zindan ediyorsun. ayrıca hakkımı helal etmem diye vicdan yaptırıyorsun, eskiden yaptığın emeklerin ne değeri kaldı ki böyle sürekli kafasına kakınca...
son sözlerinde haklısın kıymeti kalmıyor.mesela bana kötülük yaptığını zannediyor ama fark etmiyor oğlunu çıkmaza soktuğunu :KK43:
ben bir üzülüyorsam nişanlım on üzülüyor.yazık çok arada kalmış hissediyor.üstelik yakında onu da bıktıracak farkında değil.
işte o zaman ben naparsam yapayım yakınımızda olamaz ama anlamıyor ki hatun...aslında onlar için çabaladığımı göremiyor :KK43:

burda nişanlına üzüldüğünü yazmışsın, üzülme arkadaşım sakın üzülme, o sana üzülsün bence, nişanlın annesinin seni üzmesine üzülsün,
nişanlına sakın acıma, acınacak hale düşürmesin seni.Çünkü asıl nişanlının çabalaması lazım , sen söylemeden onun görmesi lazım annesinin seni üzdüğünü vs...

Eğer göre göre, yada sen söylediğin halde pasif kalıyorsa o adam evlendikten sonra bu konuda inan hiç değişmez, ama annesi değişir daha da çekilmez daha da paylaşamaz hale gelir.
Ben böyle olmasını istediğim için yazmıyorum, bunu birebir yaşadığım için yaşıyorum. Ölç tart düşün, pişman olma diye söylüyorum, herşey eşte erkekte biter, erkek pasifse, sürekli senden idare bekliyorsa,ağzını ailesine açmıyorsa, açsada zorla açıyorsa, ya da zamanla geçer diye peygamber sabrı gösteriyorsa, habire annesine kafa sallıyor, sonra sana da gelip kafa sallııyorsa o erkek sadece pasiftir. Gerçek eş, sevdiğini annesine de kimselere de üzdürmez, İşte o erkek , annesini gerektiğinde seninde idare etmene değecek erkektir de zaten.

bir de ha aynı ev, ha karşılıklı daire, ha altlı üstlü daire,hepsi eşit bence yani çekeceklerini değiştirmez. Uzak ol sen yine de uzak ol bari biraz daha.
en azından kendi düzenimiz olur.tutarım elinden evimize götürürüm fişekliyemez o zaman.ama uzakta olunca nişanlım haberli habersiz benli bensiz görmeye gidecek işte o zaman da doldurulacak.herkesin huzuru kaçacak.uzak evleri göze alamıyorum.kendimize ait halı yıkama fabrikamız var.hem patronuz hem işçi.akşama eve yorgun argın döncez.kısa ziyaretten fazlasına zamanı kalamıcak zaten.hem kadıncağız da hasta.bişiye ihtiyacı olursa el atması kolay olur.bana sadece ayrı evler yetecek.
vicdanının sesini susturabilse konuşacak biliyorum ama kendisiyle mücadelesi büyük şimdi.ben de üstüne gitmek istemiyorum.ama şuan öyle aklı karışık ki...iç dökmelerimi bile dinleyebilecek kapasitesi yok ne yazık ki.

evet doğru anladın benim sevgilimin annesi rahatsız, o yüzden yalnız yaşaması uygun değil Allah korusun birşey olailir hastalığı ilerler başka da çocuğu yok.
beraber yaşamakla ilgili kabllenmişliğim var ama bazı davranışlarına alışamıyorum o hep yanında kızı gibi göreceğibirini istiyor anladığım kadarı ile, beraber ev gezmelerine gitsin, evde beraber yemek yapsın sohbet etsin çok mutlu oluyor ben de bunları yapıyorum şu anda ama sürekli de yapamam bunalırım

canım sürekli yapamayacaksan yanlış anlama ama hiç bulaşma derim.çünkü insan olarak hepimizin tabiatında alıştığımız bişiyi her zaman istemek var.ve hep aynı şiddetle istemiyoruz,şiddetimiz artıyor.bunu bir göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim.nişandan önce çok iyi düşün.çünkü ileri doğru atılan her adım hata yaptıktan sonra dönmeyi daha da zor duruma sokuyor.bence otur artı ve eksi listeni yap.öyle değerlendir.Allah yar ve yardımcın olsun.

en azından kendi düzenimiz olur.tutarım elinden evimize götürürüm fişekliyemez o zaman.ama uzakta olunca nişanlım haberli habersiz benli bensiz görmeye gidecek işte o zaman da doldurulacak.herkesin huzuru kaçacak.uzak evleri göze alamıyorum.kendimize ait halı yıkama fabrikamız var.hem patronuz hem işçi.akşama eve yorgun argın döncez.kısa ziyaretten fazlasına zamanı kalamıcak zaten.hem kadıncağız da hasta.bişiye ihtiyacı olursa el atması kolay olur.bana sadece ayrı evler yetecek.
vicdanının sesini susturabilse konuşacak biliyorum ama kendisiyle mücadelesi büyük şimdi.ben de üstüne gitmek istemiyorum.ama şuan öyle aklı karışık ki...iç dökmelerimi bile dinleyebilecek kapasitesi yok ne yazık ki.

Fişekleme dediğin uzak yakın dinlemez , eşinle sürekli beraber gitsen de ara bozmak istiyorsa bozar, sen gitmesen de bozar. Nişanlıyız diyorsun , daha aynı evde oturmadıgınız halde ara bozmaya çalışıyor diyorsun. Hatta yakın olursan ona daha çok batar herşeyin, daha çok mudahale eder, onunda herşeyi sana daha çok batar. Uzakta olursan belki bi nebze kurtarırsın. İşten yorgun argın dönücez demişsinde, annesi kapı komşusu olacaksa annesinin evinde dinlenmeyeceğinizi nerden biliyorsun. Bunun önünü alamazsın her şekilde aynı şey olur demek istiyorum. Çünkü evlenince işten geldik yorgunuz lafını erkek ailelerine anlatamıyosun hele ki yakınsan. Ne kadar yakın olursan o kadar daha çok yakınlık istiyorlar. Bi nevi mecbur hissedeceksin kendini.

Uzak olman senin için , sizin için daha iyi olur. Kapı komşusu ,ya da alt katta olmak ,aynı evde olmakla aynı şey bence. En azından 1-2 semt uzak olmalısın.
Ama sen, ben iç İçe yaşarım, zaten öyle bir aileden geldim, bişey yaparsa alınmam üzülmem, aynı samimiyette devam ederim diyorsan ,tabi ki sen bilirsin. Zaten bir cümle kurmuşsun sizin oralarda ilk 5 sene içinde kaynanayla oturuluyor şeklinde.

Sorunlar çıktıgında ki şimdiden çıkmış ve kaynana daha da karışmaya ve kırmaya başladıgında , huzur bozdugunda uzakta bile o mesafe ne kadar zor alınırken, yakın olunca o mesafeyi korumak emin ol çok daha güç oluyor. Mecbur istemesende , çok daha kırgında olsan yapmak zorunda olacaksın artık. Hasta kadın demişsin ama kendi kendine yetebiliyor ki diğer çocuklar o kadar rahat. Başka çocukları da varmış, Onlar bakmıyor demişsin, onlarda annelerine gitmeli bakmalı gerektiğinde. Ama aynı evde oturacağınız için ,ya da karşı dairede vs oturacağınız için , dolayısıyla da sürekli siz gideceğiniz için, diğer kardeşlerini de annelerine bakmamaya, gitmemeye daha çok alıştırmış olacaksınız.

Bakıp bakmama mesele değil, demek istediğim her şeyi şimdiden nişanlın görev edinmiş. Eğer bunu kabul ediyorsan ki öyle görünüyor,o zaman şikayet etme, çünkü hamama giren terler. Burada yazıp dertleşmek istemiş olabilirsin ama evlendikten sonra eğer ki seni daha çok üzüp kırarlarsa , ki bazı konuşmalarınıda duymuşsun eğer ki bunun için uğraşırsa o zaman burada dertleşmek de fayda etmez olur senin için. O yuzden üzülme o zaman söyledikleri laflara, hiç de yadırgama. Peygamber sabrı göstermen gerekecek çünkü. Buna hazırsan otur. Kırıldım dediğin için hazır olmadıgını düşündüm, o yuzden bunları yazmak istedim.

Nişanlın içinde bi kaç şey söylemek istiyorum, Sen seviyosundur nişanlındır anlıyorum ama evlenince böyle herşey aşk ve sevgiyle olmuyor. Şimdiden annesiyle en azından bir konuşma yapması gerekirken onu dahi yapmıyor. Konuşmayı erteliyorsa inanki konuşamayacaktır. Çünkü konuşacak insan beklemez. Zaten seni aynı evde yaşamaya iten nişanlın. Yani nişanlının asıl bunu istememesi gerekirdi. Aynı evde oldugunuzda nişanlının sürekli anne yapma anne etme diyeceğini mi sanıyorsun , sen yine ona dert yanacaksın , o da nereye kadar annesine dur diyebilir zaten şimdiden dahi diyemezken . Şimdiden neyin vicdanını yapıyor onu da anlamadım. Annesiyse annesi, hepimizin annesi var. Hele ki biz kocalarımıza haksız birşey yapılsın o biricik annelerimize kızarız bile. Aklı karışacak da bi durum yok. Çünkü zaten nişanlın senin şimdiden kırıldığının bilincinde oldugu halde aynı evde yaşamak istiyor. Ben nişanlını hiç masum görmüyorum. Belki bana kızıyorsundur ama kızma. İnşallah burda söylediklerimiz yine de olmaz, olmamasını da yürekten dilerim.

Son düzenleme:
Canim kadincagizin icini bilemem ama genelde yasli insanlar cok konusur sanirim seninkide altmis yasin ustunde.ben bir hafta boyunca ayni kisiyle yaptigi tartismayi dinlemistim.saka gibi ama bazan arkaarkaya uc kez anlattigi olurdu.her seferinde de ilki gibi olurdu.bu yonde diyebilecegim sey dinlemeye calis ya da en azindan dinliuor gibi gorun.sevgilin seni ezdirmeyecekse bunu biliyorsan icini rahat tut.sen yine de cok gidip gelme.yasayan biri olarak soyluyorum.birak ozlesin de cagirsin.ogluyla ilgili sikayet edip fikrini sorarsa siz anne ogulsunuz ben aranizdaki muhabbete karisamam ki de gec.yoksa cok agrir basin.Allah dinleme sabri versin.hakkinda her seyin en hayirlisi olsun.

canım ezdirmeyecek gibi görünüyor çünkü mesela şöyle oldu. onun annesi ve babası ayrı beni babası ile tanıştırmaya götürmüştü ve babası beni beğenmemiş istememiş. bu kız sana uygun değil demiş. ama üvey annesi çok iyi bir kadın beni de çok sevmişti. ben ramazan bayramında babasının bulunduğu ile ziyarete gitmiştim. onları da göreyim dedim hediyemi aldım, önceden de kardeşine haber vermiştim (babasının 2. evliliğinden olan üvey kız kardeşi). neyse o şehre gittiğim gün ben kızı aradım sonra açmayınca mesaj attım ben geldim canım diye. bana hiçbir şekilde geri dönmedi aramama cevap vermedi.

sevgilim babasının bunu yaptırdığını düşünüyor. ve o günden beri asla onlarla konuşmadı resmen ilişkisi kesti. her zaman haklının yanında oluyor yani. ben hiçbir şey yapmama gerek kalmadan kardeşini ve babasını sildi. onlar da hala beni aramadı biliyor musun. ben istemezdim böyle olmasını kardeşi ile görüşmek isterdim çünkü benden bayağı küçük üniversiteli bir kız. babası doldurmuştur onu. üzüldüm yani belki ilerde nişan falan olduğunda görüşmeye başlarız.

bu arada babasının beni istememesinin sebebi benim çekingen durduğum ve pek konuşmayışım, o arada şanssızlık işte cildim çok kötüydü. beni çirkin bulmuş. şu an cildim tamamen değişti pürüzsüz oldu neyse konu bu deği.
ayrıca da sonradan sırtımdan ameliyat olduğumu öğrenmiş. o yüzden.

yorumları okudum,sonunda dayanamayıp yazmaya karar verdim
eşimin ailesi kendi evleri olduğu halde,maddi durumları iyi olduğu halde kızının yanınd oturuyo
ne var,sana ne bundan diyebilirsiniz
fakat benimle evleninceye kadar eşim de onlarla oturmuş
eşimin parasını hep beraber afiyetle yemişler
nişanlandığımda 20000 borcu vardı eşimin
ne olduğunu sordum
ablamlar ev aldı kredilerini ödedim,annemin yazlığını döşedim,yeğenimin bakımını üstlendim
hım tamam dedim,hani bağlı ailedir falan filan düşündüm
sonra biz evlendik,hiç bi şey yok kızlar,bir tek çöp bile yok
ve kvalidemlerin durumu gerçekten ii
eşim yine arada istedikleri zaman gönderiyodu para
sonra ablası 2.evi aldı
yine kredinin bi kısmını eşime yıkmaya çalıştılar
bu arada görümcemler de biz de öğretmeniz ve biz kiradayız ve de doğu görevi için şu an doğudayız
biz de yardım edemeyiz dedik,e bizim de borcumuz,sıkıntımız var
annesi,kayınbabam,görümcem,eşi hepsi düşan oldu
kv gözümün önünde kriz geçirdi
üstüne üstlük hiç bi zaman ağzımı açmayan bana sen etkiledin oğlumu diye beni suçladı
yani musluk kapanıncaya kadarmış sevgileeri
araba aldık,kvalidem olmaz böyle dedi,gitti kızının altına sıfır araba aldı
ben daha böle bi aile ne gördüm ne duydum,bu anlattıklarım çok az kısmı kızlar
daha sonra bana içindekileri kustu
yok beni sevmiyomuş,istemiyomuş,çocuğum olrsa torunu diilmiş o
sadece kızkının çocukları onun torunuymuş falan filn
inanın kızlar bu yaza kadar bizi ok sevdiklerini sanırdım,her gün annem diye arardım
ne kadar safmışımm ya
sözün kısası
MESAFE.onu bilir onu söyleim
çok yıprandık eşimle,çok üzüldük
ama şimdi mesafeliyizuzağız,mutluyuz
o da başka bi abeslik...kendinizi kurtarabilsiyseniz ne mutlu.kardeş kardeşe tabi ki destek olacak ama hakkını yemeyecek.ayrıca damada da helal,nasıl kabul etti bi arada kalmayı?

çocuğunu mu almak istiyorlar???o nasıl bir iş ya???daha detaylı anlatır mısın arkadaşım.

Fişekleme dediğin uzak yakın dinlemez , eşinle sürekli beraber gitsen de ara bozmak istiyorsa bozar, sen gitmesen de bozar. Nişanlıyız diyorsun , daha aynı evde oturmadıgınız halde ara bozmaya çalışıyor diyorsun. Hatta yakın olursan ona daha çok batar herşeyin, daha çok mudahale eder, onunda herşeyi sana daha çok batar. Uzakta olursan belki bi nebze kurtarırsın. İşten yorgun argın dönücez demişsinde, annesi kapı komşusu olacaksa annesinin evinde dinlenmeyeceğinizi nerden biliyorsun. Bunun önünü alamazsın her şekilde aynı şey olur demek istiyorum. Çünkü evlenince işten geldik yorgunuz lafını erkek ailelerine anlatamıyosun hele ki yakınsan. Ne kadar yakın olursan o kadar daha çok yakınlık istiyorlar. Bi nevi mecbur hissedeceksin kendini.

Uzak olman senin için , sizin için daha iyi olur. Kapı komşusu ,ya da alt katta olmak ,aynı evde olmakla aynı şey bence. En azından 1-2 semt uzak olmalısın.
Ama sen, ben iç İçe yaşarım, zaten öyle bir aileden geldim, bişey yaparsa alınmam üzülmem, aynı samimiyette devam ederim diyorsan ,tabi ki sen bilirsin. Zaten bir cümle kurmuşsun sizin oralarda ilk 5 sene içinde kaynanayla oturuluyor şeklinde.

Sorunlar çıktıgında ki şimdiden çıkmış ve kaynana daha da karışmaya ve kırmaya başladıgında , huzur bozdugunda uzakta bile o mesafe ne kadar zor alınırken, yakın olunca o mesafeyi korumak emin ol çok daha güç oluyor. Mecbur istemesende , çok daha kırgında olsan yapmak zorunda olacaksın artık. Hasta kadın demişsin ama kendi kendine yetebiliyor ki diğer çocuklar o kadar rahat. Başka çocukları da varmış, Onlar bakmıyor demişsin, onlarda annelerine gitmeli bakmalı gerektiğinde. Ama aynı evde oturacağınız için ,ya da karşı dairede vs oturacağınız için , dolayısıyla da sürekli siz gideceğiniz için, diğer kardeşlerini de annelerine bakmamaya, gitmemeye daha çok alıştırmış olacaksınız.

Bakıp bakmama mesele değil, demek istediğim her şeyi şimdiden nişanlın görev edinmiş. Eğer bunu kabul ediyorsan ki öyle görünüyor,o zaman şikayet etme, çünkü hamama giren terler. Burada yazıp dertleşmek istemiş olabilirsin ama evlendikten sonra eğer ki seni daha çok üzüp kırarlarsa , ki bazı konuşmalarınıda duymuşsun eğer ki bunun için uğraşırsa o zaman burada dertleşmek de fayda etmez olur senin için. O yuzden üzülme o zaman söyledikleri laflara, hiç de yadırgama. Peygamber sabrı göstermen gerekecek çünkü. Buna hazırsan otur. Kırıldım dediğin için hazır olmadıgını düşündüm, o yuzden bunları yazmak istedim.

Nişanlın içinde bi kaç şey söylemek istiyorum, Sen seviyosundur nişanlındır anlıyorum ama evlenince böyle herşey aşk ve sevgiyle olmuyor. Şimdiden annesiyle en azından bir konuşma yapması gerekirken onu dahi yapmıyor. Konuşmayı erteliyorsa inanki konuşamayacaktır. Çünkü konuşacak insan beklemez. Zaten seni aynı evde yaşamaya iten nişanlın. Yani nişanlının asıl bunu istememesi gerekirdi. Aynı evde oldugunuzda nişanlının sürekli anne yapma anne etme diyeceğini mi sanıyorsun , sen yine ona dert yanacaksın , o da nereye kadar annesine dur diyebilir zaten şimdiden dahi diyemezken . Şimdiden neyin vicdanını yapıyor onu da anlamadım. Annesiyse annesi, hepimizin annesi var. Hele ki biz kocalarımıza haksız birşey yapılsın o biricik annelerimize kızarız bile. Aklı karışacak da bi durum yok. Çünkü zaten nişanlın senin şimdiden kırıldığının bilincinde oldugu halde aynı evde yaşamak istiyor. Ben nişanlını hiç masum görmüyorum. Belki bana kızıyorsundur ama kızma. İnşallah burda söylediklerimiz yine de olmaz, olmamasını da yürekten dilerim.
anladım arkadaşım,haklısın.tşk ederim.

canım ezdirmeyecek gibi görünüyor çünkü mesela şöyle oldu. onun annesi ve babası ayrı beni babası ile tanıştırmaya götürmüştü ve babası beni beğenmemiş istememiş. bu kız sana uygun değil demiş. ama üvey annesi çok iyi bir kadın beni de çok sevmişti. ben ramazan bayramında babasının bulunduğu ile ziyarete gitmiştim. onları da göreyim dedim hediyemi aldım, önceden de kardeşine haber vermiştim (babasının 2. evliliğinden olan üvey kız kardeşi). neyse o şehre gittiğim gün ben kızı aradım sonra açmayınca mesaj attım ben geldim canım diye. bana hiçbir şekilde geri dönmedi aramama cevap vermedi.

sevgilim babasının bunu yaptırdığını düşünüyor. ve o günden beri asla onlarla konuşmadı resmen ilişkisi kesti. her zaman haklının yanında oluyor yani. ben hiçbir şey yapmama gerek kalmadan kardeşini ve babasını sildi. onlar da hala beni aramadı biliyor musun. ben istemezdim böyle olmasını kardeşi ile görüşmek isterdim çünkü benden bayağı küçük üniversiteli bir kız. babası doldurmuştur onu. üzüldüm yani belki ilerde nişan falan olduğunda görüşmeye başlarız.
bak o zaman o kısmı iyiymiş.dedim ya,en detaylı halini bilen sensin.otur artı ve eksi listeni yap.öyle karar ver.hakkınızda en hayırlı olanını versin inşallah rabbim.

bu arada babasının beni istememesinin sebebi benim çekingen durduğum ve pek konuşmayışım, o arada şanssızlık işte cildim çok kötüydü. beni çirkin bulmuş. şu an cildim tamamen değişti pürüzsüz oldu neyse konu bu deği.
ayrıca da sonradan sırtımdan ameliyat olduğumu öğrenmiş. o yüzden.

geçmiş olsun canım.ne ameliyatı?

kaynanam bize geldi bir gelin daha ne ister ki

herseyime karısıp laf sokarsa baska ne isterim ki:KK47::KK47:

sana tek birşey söylüyorum kesinlikle evlenme! bende aynı durumdayım hatta konu açmıştım oku istersen aynı şeyleri yaşıyoruz kaynanamla yaşıyorum evlenicekkken babası öldü. sorunlarımız bir türlü bitmiyo kıskançlıkları,kaprisleri,acındırması en ufak bişeyde kocam olsaydı diye söze başlıyo eşimi de o şekilde vuruyo eşimde çok vicdanlı.sakın kendini kaynananın yerine koyma bende öyle yaptım o üzülmesin onun istediği olsun baktım ki o karısı ben annesi gibi oldum şuan bide hamileyim düşün yatak odamız hariç herşeyin içinde nereye gidersek bizimle gelir baştan belliydi olmayacağı ama evlendim bugün eşimle konuşmayı düşünüyorum biliyorum çözüm yok yine annesini koruyacak ama olmuyo mutsuzum. bunları sende yaşayacaksın aklın varsa EVLENME! bana çok dediler dinlemedim ama sen kendini yakma

kaynanam bize geldi bir gelin daha ne ister ki

herseyime karısıp laf sokarsa baska ne isterim ki:KK47::KK47:
öyle deme arkadaşım.idare etmeye çalış.biraz kalıp gidecek ne de olsa...

sana tek birşey söylüyorum kesinlikle evlenme! bende aynı durumdayım hatta konu açmıştım oku istersen aynı şeyleri yaşıyoruz kaynanamla yaşıyorum evlenicekkken babası öldü. sorunlarımız bir türlü bitmiyo kıskançlıkları,kaprisleri,acındırması en ufak bişeyde kocam olsaydı diye söze başlıyo eşimi de o şekilde vuruyo eşimde çok vicdanlı.sakın kendini kaynananın yerine koyma bende öyle yaptım o üzülmesin onun istediği olsun baktım ki o karısı ben annesi gibi oldum şuan bide hamileyim düşün yatak odamız hariç herşeyin içinde nereye gidersek bizimle gelir baştan belliydi olmayacağı ama evlendim bugün eşimle konuşmayı düşünüyorum biliyorum çözüm yok yine annesini koruyacak ama olmuyo mutsuzum. bunları sende yaşayacaksın aklın varsa EVLENME! bana çok dediler dinlemedim ama sen kendini yakma

ayrı ev istiyorum ben.inş olacak :) son gelişmeler olacak diyor :)

öyle deme arkadaşım.idare etmeye çalış.biraz kalıp gidecek ne de olsa...

ayrı ev istiyorum ben.inş olacak :) son gelişmeler olacak diyor :)

tabi haklısın aynı evde yasayanlara Allah sabır versin kadın 1günde beni benden alıyor
geçen 2hafta kalmıstı patlamıstım sıkıntıdan

X