Aşılama Kemoterapi Sonrası Aşılama Hakkında Bilgi Sahibi Olanlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

icefrezya

🌼
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2013
925
1.747
Herkese selamlar hanımlar. Kasım 2019da yaşadığım düşükten sonra 3 ay korunma, sonrasında tsh yüksekliği için ilaç kullanma, ardına korona çıkması sebebiyle doktor tavsiyelerine uyarak temmuza kadar ertlemiştik çocuk mevzusunu. Temmuz ayında ise eşime lenfoma tanısı kondu ve spermleri ne olur ne olmaz denilerek donduruldu. Yani kemoterapiyle beraber kısırlık gelişebilme ihtimaline karşı böyle bir önlem alındı. Allah nasib ederse, her şey yolunda giderse eşimin tedavisi yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak (en az 4 kür kemo+radyoterapi veya 6 kür kemo şeklinde) şimdi tedavi bittikten sonda en az 6 ay korunmak gerekecek ki biz biraz pimpirikli olduğumuz için 1 yılı bulabilir bu süre. Biz de bu süreci değerlendirmek adına ocak şubat gibi aşılama yaptıralım diyoruz ancak hiç bilgim yok bu konuda. Sorularım şunlar, bilenler yanıtlarsa sevinirim
1) bu süreç öncesinde genetik testi yaptırmak istiyorum, bunun için ne yapmam gerekiyor ve kan verilerek mi yapılıyor?
2) aşılama için üniversite hastanesinde dondurulan spermleri özel hastaneye naklettirerek yaptırmak mümkün mü?
3) benim yumurtlama ile ilgili hiç bir sıkıntım yok elhamdülillah, bu süreçte herhangi bir hormon tedavisi vs uygulanır mı?
4) bir de eşleri bu süreçten geçip daha sonra evlat sahibi olanlar varsa onlarla da konuşmak isterim.
Şimdilik aklıma takılanlar bunlar, teşekkür ediyorum.
(yaşlarımız benim 30, eşimin 35)

Mune Mune K Kazen merhaba, acaba konumu cevap alabileceğim bir bölüme taşır mısınız? İçerik olarak gebeliğe hazırlıklaa ilgili lakin daha komplike olduğu için bilen insanlar belki görmezler burada.

Mune Mune K Kazen merhaba, acaba konumu cevap alabileceğim bir bölüme taşır mısınız? İçerik olarak gebeliğe hazırlıklaa ilgili lakin daha komplike olduğu için bilen insanlar belki görmezler burada.

Merhaba,

öncelikle geçmiş olsun, konu hakkında arkadaşlara bildirim yolladım, konu hakkında bilgisi olan mutlaka sizinle burada paylaşım yapacaktır.

Arkadasımın eşi testis kanseriydi spermleri alınıp donduruldu .dondurulmus spermle tüp bebek yaptılar .siz de hormon alırsınız tedavi sürecinde.ben asılamayla gebe kaldım 14 gün hormon iğnesi vurdum.cok çok gecmiş olsun sağlıklu günleriniz olsun inşallah

Arkadasımın eşi testis kanseriydi spermleri alınıp donduruldu .dondurulmus spermle tüp bebek yaptılar .siz de hormon alırsınız tedavi sürecinde.ben asılamayla gebe kaldım 14 gün hormon iğnesi vurdum.cok çok gecmiş olsun sağlıklu günleriniz olsun inşallah
Yani kadında sıkıntı olmasa bile mi hormon alınıyor?

Ve çok teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için, âmin inşallah 💚

Merhaba ,

Konu hakkında bilgim yok ama bildirim geldi çok geçmiş olsun umarım en tez zamanda hayırlısıyla sağlığınıza kavuşursunuz ve bebeğinizi de kucağınıza sağlıkla alırsınız

Çoook gecmis olsunn. İnsallah hersey yolunda gider sizin için🙏🏼 kadın bildigim kadarıyla aşılamada da tüpde de ilaç kullanıyor hormon icin

Genetik testler bir çok açıdan yapılabilir.Siz sadece kendiniz için mi yaptıracaksınız? Eğer amaç, sağlıklı embriyo elde edebilmekse, bunu hem eşiniz hem sizin yaptırması gerekir diye düşünüyorum.Üreme sağlığı ile ilgilenen doktorlar size daha açıklayıcı bilgi verirler.
Transfer için acele etmeyin. Eşinizin tedavisi tamamlanana kadar bekleyin.Gebelik elde edildikten sonrası takiplerinizde yapılacak, bir takım tarama ve tanılama testleride olacak, duruma göre doktorunuzun önerilerine göre hareket edersiniz zaten.Eşinize acil şifalar diliyorum.Herşeyden en önemlisi sağlık.

Konuya dair fikrim yok eşinize acil şifalar diliyorum sadece.Benim annem de meme ca atlattı geçen yıl.4 kür kemo+radyoterapi almıştık. Hepsi geçiyor bir şekilde. Tek yapmanız gereken doktorunuza güvenmek,onlar her şeyi düşünüyor sağolsunlar.

Genetik test anneme yapmışlardı hastalık genetikse bende de olmasın die,sadece kan aldılar annemden.Diğer soruları bilemiyorum maalesef .Acil şifalar ve sağlıkla bebeğinizi kucağınıza aldığınız günleri çabucak görmeniz dileğiyle🙏💕

Yani kadında sıkıntı olmasa bile mi hormon alınıyor?

Ve çok teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için, âmin inşallah 💚
Öncelikle çok geçmiş olsun 🌸
Bizim erkek faktörlü bir sorunumuz vardı bende hiçbir problem yoktu ama yine de birsürü hormon ilacı kullandım ve hâlâ kullanıyorum. Sorun bizde olmasa bile tedavi bizim üzerimizde olduğu için hormon ilacı illaki veriyorlar.🤔

Genetik testler bir çok açıdan yapılabilir.Siz sadece kendiniz için mi yaptıracaksınız? Eğer amaç, sağlıklı embriyo elde edebilmekse, bunu hem eşiniz hem sizin yaptırması gerekir diye düşünüyorum.Üreme sağlığı ile ilgilenen doktorlar size daha açıklayıcı bilgi verirler.
Transfer için acele etmeyin. Eşinizin tedavisi tamamlanana kadar bekleyin.Gebelik elde edildikten sonrası takiplerinizde yapılacak, bir takım tarama ve tanılama testleride olacak, duruma göre doktorunuzun önerilerine göre hareket edersiniz zaten.Eşinize acil şifalar diliyorum.Herşeyden en önemlisi sağlık.
Eşim kemoterapi aldığı için şu an genetik test onun için geçerli değil, ki kemoterapi öncesi bi genetik test yaptılar sonuçları bekliyoruz ancak neyle ilgili bilmiyoruz. Emin olmamakla beraber sanırım tedavi bitince bi genetik tarama yapılır belki bebek içinde o zaman baktırırız nasibse.

Çok güzel bilgi vermişsiniz, teşekkür ediyorum. İnşallah tüm hastalarla beraber eşimde tam şifayla kavuşur. 💚

Çok geçmiş olsun görümcenizin Rahmi alınmıştı değil mi o durumda hamilelik olur mu
Cok sagolun rahmini son anda almaktan vazgecmisti doktor yumurtaliginin birini aldilar kemoterapisi falan bitmisti diger yumurtalikta da kist goruldu bir ameliyatta ondan oldu ama o temiz ciktigi icin yumurtaliga dokunmadilar yani rahminide almadilar.ama planli bir gebelik gerekli onada simdilik beklmedeyiz

Herkese selamlar hanımlar. Kasım 2019da yaşadığım düşükten sonra 3 ay korunma, sonrasında tsh yüksekliği için ilaç kullanma, ardına korona çıkması sebebiyle doktor tavsiyelerine uyarak temmuza kadar ertlemiştik çocuk mevzusunu. Temmuz ayında ise eşime lenfoma tanısı kondu ve spermleri ne olur ne olmaz denilerek donduruldu. Yani kemoterapiyle beraber kısırlık gelişebilme ihtimaline karşı böyle bir önlem alındı. Allah nasib ederse, her şey yolunda giderse eşimin tedavisi yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak (en az 4 kür kemo+radyoterapi veya 6 kür kemo şeklinde) şimdi tedavi bittikten sonda en az 6 ay korunmak gerekecek ki biz biraz pimpirikli olduğumuz için 1 yılı bulabilir bu süre. Biz de bu süreci değerlendirmek adına ocak şubat gibi aşılama yaptıralım diyoruz ancak hiç bilgim yok bu konuda. Sorularım şunlar, bilenler yanıtlarsa sevinirim
1) bu süreç öncesinde genetik testi yaptırmak istiyorum, bunun için ne yapmam gerekiyor ve kan verilerek mi yapılıyor?
2) aşılama için üniversite hastanesinde dondurulan spermleri özel hastaneye naklettirerek yaptırmak mümkün mü?
3) benim yumurtlama ile ilgili hiç bir sıkıntım yok elhamdülillah, bu süreçte herhangi bir hormon tedavisi vs uygulanır mı?
4) bir de eşleri bu süreçten geçip daha sonra evlat sahibi olanlar varsa onlarla da konuşmak isterim.
Şimdilik aklıma takılanlar bunlar, teşekkür ediyorum.
(yaşlarımız benim 30, eşimin 35)
Asilama ya da tüp bebeğin nedeni her ne olursa olsun o dönemde siz muhakkak hormon iğnesi ya da en azından hap olarak kullanıyorsunuz

Öncelikle çok geçmiş olsun 🌸
Bizim erkek faktörlü bir sorunumuz vardı bende hiçbir problem yoktu ama yine de birsürü hormon ilacı kullandım ve hâlâ kullanıyorum. Sorun bizde olmasa bile tedavi bizim üzerimizde olduğu için hormon ilacı illaki veriyorlar.🤔
Çok sağolun, doğru tedavi kadın üzerinden yürütülüyor o zaman gerekecektir. Allah hayır versin bakalım neler göreceğiz....
Teşekkür ediyorum 💚 Allah sağlıkla kucağınıza almanızı nasib etsin. 🍀

X