Kendi kendine uyumasını sağlamak: Ferber Yöntemi nedir?

kac aylikken basladiniz bu yontemi uygulamaya?Su anda 2,5 aylik kizim ayagimda uykuyla savasirken size bunlari yaziyorum.kizim uyumayi reddediyor gozleri kipkirmizi uykudan ama aslanuyumuyor mama ile besleniyor ayakta sallanarak uyudu simdiye kadar ama birkac gundur o da ise yaramiyor.ne ya
pacagimi bilmez haldeyim.ona bisey olacak diye cok korkuyorum uyumasi gerekli mutlaka ama yok.ne yapamaliyim bana bi akil verin tukeniyorum:KK43::KK5:

Ben de siZin gibi çok zor günler geçirdim gerek gaz gerek hazımsızlık problemi nedeniyle bir türlü tam bir düzene oturamamıştık.şimdi 6 buçuk aylık ve yeni düzene girdi sayılır.bebeğin çok küçük ve muhtemel ki gaz problemi var.ben kızım seninki kadarken öğlen 2 den gece 11 e kadar ayağımda salladığımı bilirim.düzene girmesi en az 4 ay...nolur sabırlı olmaya çalış,çok yorulduğunda eşinden ailenden yardım al.dayanılmayacak ve hiç geçmeyecek gibi geliyor.ağlaya ağlaya sabah 3 lerde 5 lerde forumlarda çare aradığım günler dün gibi.ama inan geçiyor.sabretmek dışında çaren yok cnm annelik böyle birşey:KK43:

Arkadaşlar mrb. 4 aylık bir kızım var. 32 haftalik doğdu. Premature doğduğu için ilk zamanlar uykuya eğilimi çok yüksekti. Fakat son iki aydır sallamaya alıştı malesef başka türlü uyutamiyorum.resmen depresyona girdim. Gündüz hiç uyumuyo diyebilirim. Uyku eğitimini vermeye çaliştm başarısiz oldum. Felaket derecede ağladı ve susmadı. Ne yapacağimi şaşırmış durumdaym. Yardminiza ihtiyacm var :KK43:

Ben bu yöntemi denedim fakat gördüm ki hiç de mantikli değil . tamam bizim de gece düzenli uyuyup ertesi güne dinçuyanmamiz ggerek ama burada göz ardı edilen ve psikolojik şiddet içeren bir uygulama var .zaten annelik fedakarlık dır emek ister en fazla iki yıl ... OÖnemli olan bize bahşedilen bu emanetleri robotlaştırmadan kişiliklerini zedelemeden onları en iyi şekilde yetiştirmek tir. Sevgiler...

bu yöntemdense tracy hogg un yatır kaldır yöntemi daha mantıklı geldi çocuğu o kadar ağlatmadan alıştırıyosun..

Tracy Hogg yapabiliyorsanız ne mutlu size :) E.A.S.Y (Kolay) diye bir metod geliştirmiş ama bebekleri çoktan memeye ya da başka bir şeye alışmış kişiler için pek de E.A.S.Y gelmedi bana. Tam tersi zor. Kitapta yazdığı gibi değil malesef ama tabiiki de bilmekte fayda var.

Benim bebeğim şu an 11 aylık. 10 aylık olduğunda (10 ay 1 haftalık) sonunda uyku eğitimine başladım. Ben Kim West ve Süper Dadı Pedagog Gözde Erdoğan'ın yöntemlerini tercih ettim, ama içine biraz da Tracy Hogg kattım yani yatır kaldır. Ve gerçekten işe yarıyor. Tavsiye ederim, kendinize inanın, sabırlı olun ve dayanın...yapabilirsiniz.
ben başımdan geçen herşeyi blogumda yazdım. blogspotta olarak bulabilirsiniz detaylarına bakmak isterseniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bebeğim şu an 11 aylık. 10 aylık olduğunda (10 ay 1 haftalık) sonunda uyku eğitimine başladım. Ben Kim West ve Süper Dadı Pedagog Gözde Erdoğan'ın yöntemlerini tercih ettim, ama içine biraz da Tracy Hogg kattım yani yatır kaldır. Ve gerçekten işe yarıyor. Tavsiye ederim, kendinize inanın, sabırlı olun ve dayanın...yapabilirsiniz.
ben başımdan geçen herşeyi blogumda yazdım. blogspotta olarak bulabilirsiniz detaylarına bakmak isterseniz

tracy hogg çok başarılı ama süper dadı dan uzak durun o kadının yöntemleri evlere şenlik, disiplin cezaları falan çocuğun öfkesini tamamen yanlış yere yönlendirmeye odaklı ve herkes onu eleştiriyor. bence çocuğunuzdan uzak tutun onun yöntemlerini:)

Son düzenleyen: Moderatör:
X