Kendimi bildim bileli hiç bir işim rast gitmiyor

LinaEvelyn

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2018
14
2
42
Kendimi bildim bileli hiç bir işim rast gitmiyor.
Hep hüzün keder engeller ne yapacağımı bilemez hale geldim artík. Allaha inancım sonsuz her halime şükrediyorum dualarımı kendim için deyil başta kızım eşim ve sevdiklerim için ediyorum herşeye rağmen nekadarda şükretsem gerçekler ortada bunları bilinç altı yok sayamıyorum inanın ne yapacamı bilmiyorum artîk piskolojim iyce bozuldu herşey boş ve anlamsız gelmeye başladı mücadele edemez duruma geldim çok yoruldum inanın. 4 dörtlük biri deyilim olamayızda zaten yanlız kötü biri hiç deyilim kendimden çok etrafımı düşünürüm yardım etmeyi severim insanları asla yargılamam dinler anlar hep kendimi onların yerine koyarım son ekmeyim olsa kendim yemez yediririm ve ben atamdan böyle gördüm ve pişmanda deyilim böyle olduğum için yanlîz insanlar böyle deyil işte iyiliye kötülük herkes kendini düşünüyor ne üzücü. Dert dinlersin ama sen anlatınca kimse dinlemek istemez.Sürekli seni işleri olunca ararlar ama işin düştüyünde kimse olmaz etrafında. Hadi bunlarıda geçtim takıntı yapmam zaten bu tür olaylara yanlız yüzüm hiçmi gülmicek şu hayatta hani eşimle kızímla etrafımda olan aile, arkadaş yolunda gitmeyen işler, Hastalıklarım..... Kızlar size soruyorum yokmu hiç çaresi yada olanlarî kabullenmem mi lazım bu benim Kaderim deyip böyle devammı

Hep hüzün keder engeller ne yapacağımı bilemez hale geldim artík. Allaha inancım sonsuz her halime şükrediyorum dualarımı kendim için deyil başta kızım eşim ve sevdiklerim için ediyorum herşeye rağmen nekadarda şükretsem gerçekler ortada bunları bilinç altı yok sayamıyorum inanın ne yapacamı bilmiyorum artîk piskolojim iyce bozuldu herşey boş ve anlamsız gelmeye başladı mücadele edemez duruma geldim çok yoruldum inanın. 4 dörtlük biri deyilim olamayızda zaten yanlız kötü biri hiç deyilim kendimden çok etrafımı düşünürüm yardım etmeyi severim insanları asla yargılamam dinler anlar hep kendimi onların yerine koyarım son ekmeyim olsa kendim yemez yediririm ve ben atamdan böyle gördüm ve pişmanda deyilim böyle olduğum için yanlîz insanlar böyle deyil işte iyiliye kötülük herkes kendini düşünüyor ne üzücü. Dert dinlersin ama sen anlatınca kimse dinlemek istemez.Sürekli seni işleri olunca ararlar ama işin düştüyünde kimse olmaz etrafında. Hadi bunlarıda geçtim takıntı yapmam zaten bu tür olaylara yanlız yüzüm hiçmi gülmicek şu hayatta hani eşimle kızímla etrafımda olan aile, arkadaş yolunda gitmeyen işler, Hastalıklarım..... Kızlar size soruyorum yokmu hiç çaresi yada olanlarî kabullenmem mi lazım bu benim Kaderim deyip böyle devammı
Mızmızlanmayı bırakmayı deneyin. Sağlıklı aileniz var şükretmeyi yeterince yapmıyor olabilirsiniz. Kimsenin hayatı 4*4 değil ama enerji sömüren cinstensiniz o belli

Bende aynıyım ,üstümde bir negatiflik var ve bir türlü atamıyorum.
Şükür ediyorum ama demekki kalpten değil içten değil .
Yoksa gerçekten Allaha şükür herşeyimiz var .
Ailem çocuklarim eşim sağlikli , çalışıyoruz,evimiz (kredi ödüyoruz halen)
Ama bir türlü mutlu huzurlu değilim ne elime atsam önce binlerce çaba ile ulaşiyorum .

Mızmızlanmakmı bu ben hiç deyilim ilk kez buraya içimi döktüm kimseyle konuşamadığım için belki banada bir akıl veren olur diye. Yanlız nedense biliyordum böyle direk Negativ yorumlarında geleceyini. Önyargı... Siz nereden biliyorsunuz eşimin nasıl biri olduğunu ve benim hastalığîm ne derecede oldunu? Enerji sömüren? Nedense insanlar tarafíndan çok sevilen biriyim elimden her iş geldiyi için yanlız senin gibi düşünen insanlara üzülüyorum. Önyargı v.s

Bende aynıyım ,üstümde bir negatiflik var ve bir türlü atamıyorum.
Şükür ediyorum ama demekki kalpten değil içten değil .
Yoksa gerçekten Allaha şükür herşeyimiz var .
Ailem çocuklarim eşim sağlikli , çalışıyoruz,evimiz (kredi ödüyoruz halen)
Ama bir türlü mutlu huzurlu değilim ne elime atsam önce binlerce çaba ile ulaşiyorum .
Haklısınız daha kalbden dua etmeliyiz belkide yetersiz geliyor

Lütfen biraz kitap okuyun, türkçeniz hata dolu çocuğunuz da varmış.
Biraz bakış açınızı değiştirin. Her şeyin kötüsünü görür gibi bir enerji yayıyorsunuz. Mantık sınırları dışında şeyler istiyorsanız olmaz zaten, olmayacan duaya amin denmez.
Türkçem iyi deyil zaten haklısın. Yanlız inanın gerçekleri yazdım bu görüş açışı deyil bire bir yaşadıklarım. Asıl buraya gerçekte eşimin ailesinin bana ne yaşattıklarını yazmadım çünki forumda bu benimkine benzer sorunu yazıp yardım edileceyi yerde onlara sürekli saldırıya uğradıklarî için dedim banada aynısını yaparlar. Bu yüzden kısa kestim ve detaylarına girmeden bu şekil yorumunuzu bekledim

Mızmızlanmakmı bu ben hiç deyilim ilk kez buraya içimi döktüm kimseyle konuşamadığım için belki banada bir akıl veren olur diye. Yanlız nedense biliyordum böyle direk Negativ yorumlarında geleceyini. Önyargı... Siz nereden biliyorsunuz eşimin nasıl biri olduğunu ve benim hastalığîm ne derecede oldunu? Enerji sömüren? Nedense insanlar tarafíndan çok sevilen biriyim elimden her iş geldiyi için yanlız senin gibi düşünen insanlara üzülüyorum. Önyargı v.s
Amaan bi kerede yanılayım ya. Dokununca kusuveren tiplerdensiniz bu kadar saldırı niye. Eşiniz hakkında veya sağlığınız hakkında bir kelimem yok insanlara iftira atıp saldırıp nasıl iç huzuruna kavuşmayı düşünüyorsunuz aman ya banane zaten öf gittim ben 🫡

Amaan bi kerede yanılayım ya. Dokununca kusuveren tiplerdensiniz bu kadar saldırı niye. Eşiniz hakkında veya sağlığınız hakkında bir kelimem yok insanlara iftira atıp saldırıp nasıl iç huzuruna kavuşmayı düşünüyorsunuz aman ya banane zaten öf gittim ben 🫡
Ne saldırısı neden böyle düşünüyorsunuz hemen. Yanıldınız yoruma sadece açıklama yazdım. Bu arada benim türkcem fazla iyi deyil belki kendimi iyi de ifade edememişsimdir kusura bakmayaın

İyi özellikleriniz var belki ama siz her işe böyle nasılsa iyi gitmiyor diye mi başlıyorsunuz ? Enerjiniz bana çok negatif geldi.

Benim de hayatimda bir cok sorunlar oldu
Hastaliklar yasadim ölümden döndüm
Gecen gun de bir trafik kazasi gecirdim burnum bile kanamadan çıktım araç pert!
Is yerinde mobbing gordum is hayatim hala berbat idare modundayim
Tek basina yasiyorum (annem birkac gune gidecek ziyarete gelmisti)
Bekarim eşim sevgilim cocugum yok
Bunca seye ragmen yasiyorum, nefes alıyorum, sagligim yerinde diye şükrediyorum
Isimi de sevmiyorum ama napalim hayatimizi idame etmek icin calisiyoruz en azindan kendi kendime yetebiliyorum diye kendimi teselli ediyorum hayati seviyorum umutluyum herseye ragmen
Hastaneye gittiginizde gercekten herseye sukrediyorsunuz neler neler gordum
Gecen sene deprem oldu hala cadirda yasayanlar var
Evet hayatta zorluklar var, kimse de pollyanna olamaz olmamali da
Ama bazen istediğin olmuyorsa, elinde olanlarin kiymetini bilmek lazim
Ne guzel esiniz çocuğunuz var sagliginiz da insallah yerindedir. Bazen yagmuru izleyip bir bardak cay icmek bile insani mutlu edebilir. Küçük seylerden haz almayi denemenizi tavsiye edebilirim.

İyi özellikleriniz var belki ama siz her işe böyle nasılsa iyi gitmiyor diye mi başlıyorsunuz ? Enerjiniz bana çok negatif geldi.
Bu benim görüş açım olsa inanın haklısınız ama deyil. Misal vereyim akrabam evini yenilemek istedi ve kimse yardımcı olmadı beni çağırdı badana tapedi lambaları yere laminat döşemesin ben kendim yaptım birde hergün onunla mağazalara koşturdum mobilyalarî için ve bu işleri bittikden sonra hergün arayan işi bitince aylar geçti ne arıyor ne soruyor tek bu deyil başka birsürü olan şeyler var ve ben buna üzülüyorum

Benim de hayatimda bir cok sorunlar oldu
Hastaliklar yasadim ölümden döndüm
Gecen gun de bir trafik kazasi gecirdim burnum bile kanamadan çıktım araç pert!
Is yerinde mobbing gordum is hayatim hala berbat idare modundayim
Tek basina yasiyorum (annem birkac gune gidecek ziyarete gelmisti)
Bekarim eşim sevgilim cocugum yok
Bunca seye ragmen yasiyorum, nefes alıyorum, sagligim yerinde diye şükrediyorum
Isimi de sevmiyorum ama napalim hayatimizi idame etmek icin calisiyoruz en azindan kendi kendime yetebiliyorum diye kendimi teselli ediyorum hayati seviyorum umutluyum herseye ragmen
Hastaneye gittiginizde gercekten herseye sukrediyorsunuz neler neler gordum
Gecen sene deprem oldu hala cadirda yasayanlar var
Evet hayatta zorluklar var, kimse de pollyanna olamaz olmamali da
Ama bazen istediğin olmuyorsa, elinde olanlarin kiymetini bilmek lazim
Ne guzel esiniz çocuğunuz var sagliginiz da insallah yerindedir. Bazen yagmuru izleyip bir bardak cay icmek bile insani mutlu edebilir. Küçük seylerden haz almayi denemenizi tavsiye edebilirim.
Üzüldüm Rabbimden inşAllah hayatınîzda herşeyiniz dahada güzel olur ve tüm engeller kalkar mutlu olursunuz inşallah. Ne güzel yazmışsînız inanın çok hoşuma gitti bunca olanlara rağmen bakış açînız. Benim hastalığım da bende ölümden döndüm kanserdim ve çok şükür atlattım. Eşim ile mutlu deyilim sabrediyorum sadece

Üzüldüm Rabbimden inşAllah hayatınîzda herşeyiniz dahada güzel olur ve tüm engeller kalkar mutlu olursunuz inşallah. Ne güzel yazmışsînız inanın çok hoşuma gitti bunca olanlara rağmen bakış açînız. Benim hastalığım da bende ölümden döndüm kanserdim ve çok şükür atlattım. Eşim ile mutlu deyilim sabrediyorum sadece
Cok gecmis olsun bir daha yaninizdan yorenizden geçmez hastaliklar insani cok degistiriyor olgunlastiriyor
Esinizle ilgili sorunlar da insallah nihayete varir
Konusmaya ihtiyaç duyarsaniz ozelden de yazabilirsiniz

Cok gecmis olsun bir daha yaninizdan yorenizden geçmez hastaliklar insani cok degistiriyor olgunlastiriyor
Esinizle ilgili sorunlar da insallah nihayete varir
Konusmaya ihtiyaç duyarsaniz ozelden de yazabilirsiniz
Amin inşAllah cümlemize Allah razı olsun çok teşekkür ederim bu arda

Bu benim görüş açım olsa inanın haklısınız ama deyil. Misal vereyim akrabam evini yenilemek istedi ve kimse yardımcı olmadı beni çağırdı badana tapedi lambaları yere laminat döşemesin ben kendim yaptım birde hergün onunla mağazalara koşturdum mobilyalarî için ve bu işleri bittikden sonra hergün arayan işi bitince aylar geçti ne arıyor ne soruyor tek bu deyil başka birsürü olan şeyler var ve ben buna üzülüyorum
Hayatta ilişkiler alma verme dengesi üzerine kurulur. Birine karşılıksız yardım yapıyorsanız bu sizi üzmez, çünkü içinizden gelmiştir, sadece yapmak sizi hoşnut eder teşekkür beklemezsiniz.
Eğer teşekkür ya da karşılık bekleyeceğiniz bir yardım yapacaksanız, yapacağınız yardımlarda ölçülü olarak başlayın. Bu verdiğiniz örnekte akrabanızın işine yardım etmemişsiniz ki siz yapmışsınız. Siz yardım ettiğiniz de size yardım edecek insanlarla ufak ufak alışverişlerle kurun ilişkinizi
Ayrıca kendi kendinize üzülmek yerine bi arayın bakalım neden hiç aramamış sizi?

X