Kendimi geri zekal gibi hissediyorum :((

Nasıl insanlar var bu dünyada bu yaşıma geldim hala çözemedim Sakın kendinizi öyle hissetmeyin.

bu yüzden herzaman erkek eğitim olarak kadına eşit veya üstün olacak derim erkek lise kadın üniversite mezunu oluncu erkek kompleks yapmaya başlıyor ve bunu bastırmak içinde her fısatta kadını aşağlayıp ezmeye çalışıyor şimdiye kadar gördüğüm bütün örnekler aynı kendini şimdiden bu kadar ezdirirsen bunun sonu gelmez.

canım bence eşin aşağılık kompleksinde.O lise mezunu ve tamirci(küçümsediğimi düşünme sakın) ama sen üniversite mezunu olacaksın hemde ingilizce öğretmeni olarak. E haliyle aslında sen daha üstünsün kültür bakımından ama oda bunun farkında ve seni aşağılayarak üste çıkmaya çalışıyor ne yazıkki. Benimde böyle bir nişanlım vardı. Ben daha iyi bir konumdaydım ama o çoğu zaman işsizdi. Bunu kompleks yapıp herşeyi burnumdan getirirdi. Çok konuştum çok anlattım bundan rahatsız olduğumu ama düzelmedi.bende yoruldum ve yol verdim ona. Kendime çok daha uygun,eşit konumda olan ve komplekssiz birini buldum ve inanılmaz mutluyum.Kısaca değişebileceğini düşünmüyorum seninkinin ama açık açık konuş yinede. Kendini asla değersiz ve aptal gibi görme.Değerinin farkında ol herzaman çünkü eşinin tamda yapmak istediği şey bu=senin kendini aciz ve aptal hissetmen.Ve bence onun yapamazsın,beceremezsin dediklerinin hepsini yap ve başar. Buda ona kapak olsunsengözlerimebaksanab

(ben çok doluyum bu tarz erkeklere karşı ondan biraz uzattım yazıyı-illet oluyorum böyle erkeğe yaa. Kompleksli varlıklar nolcak.Güya seni ezip kendi açıklarını kapatacak hıh:eek:klava:)

sen ondan daha iyi bir iş kariyer vs. imkanına sahip olduğun için daha iyi eğitimli olduğun için kompleksini bhu yolla yok etmeye çalışıyo işte kendi çapında..

Allah ını seversen arkadasım o nasıl laf ole ya
delı mı ne herıf :eek:lmaz:
sen de ona o şekilde davranırmısın lutfen
görsun bakalım asagılanmak ne demek
ay sınır oldum adama ya
kesınlıkle kendı kompleksını kapatmaya calısıyor

o lafı zaten saa yakıstıramadım da
ıng ogretmenlıgı de kolay okunmuyor
once bunu sne hatırla sonra da esıne hatırlat ıstersen
demek kı bız kadınlar kendı kapasıtemızın farkında olup hıssettırmeden karsı taraf alıgılayamıyormus

ıyı madem algılattırırız bız de demı arkadasım kaydirigubbakcemile5

adama kızıyorum karısına böyle davrandığı için o ayrı ama siz niye kendinize bu şekilde davrandırıyorsunuz.
ne demek taşın altına elini sokup babandan arabayı iste; neymiş beyefendi sigara içemiyormuş otobüste. zıkkım içsin..
adamın kişiliğini falan bilmem, herşey sizde biter.
yemeğe mi söylendi; açık büfe lokanta değil kardeşim, bugün bu var bunu yiyeceksin.
balığın ilacını mı bulamıyor, kendi çekmecesine koysun lazım olduğunda kullansın.
bu ne böyle, şamar oğlanı mısınız siz..

sizde eşinize o fırsatı vermeyin.........
kendinizi ezdirmeyin.......böle sessiz kaldıgınız sürecede dahada üzerinize gelir......
sizde kendinizi her şekilde koruyun.......
ne demekmiş.......ne kölesiniz her dedigini yapacak........
ne saf beceriksiz....
herkesin farkına varacak kadar bence tepkinizi verin.....tavrınızı koyun

senin en büyk hatan bence ne biliyormusun cnm...burada söyleniyorsun adama birşey söylenmiyorsun..birşeyi de hatırlasan bari dediğinde ben harddiskmiyim diye ona yapıştır cevabı..burada yazdıklarıı aynen ona de..

içinizde biriktirmeyin. ne derse anında beğenmediğinizi davranışı söyleyin. benim kocam birşeyi eleştirdiği an ileri gitmesine bile fırsat vermeden. keşke bunları bilen biriyle evlenseydin. bulduğunla yetin derim. asla devamı gelmez.
mutlu olmak için fazla eleştirip bunaltmadan olduğu gibi kabul etmek lazım bunları söyleyin eşinize.. ben daha fazla gezen daha az işime karışan beni övüp poh pohlayan bir eş isterdim ama bak olmuyor sevdiğim adamla mutluyum demelisiniz.

haddimi aşarak şöyle demek istiyorum: bence gerizekalı gibi davranan eşin...
tekrar özür dilerim ama tutamadım kendimi!!!

aman ya bırak kendi çapımda kendi kompleksleriyle takılsın
sen hayatını yaşamana bak
onun komplekslerine baglı ömrünü çürütürsün anca
hiççççç üzülmene değmez
fikrini sormazsın bidaha olur biter
:umursamaz:

Bence tahammül etmenize hiiiiiiç gerek yok bu laflara...

Siz çok seviyorsunuz eşinizi o belli, ama kendisi ne yazık ki kompleks yapmış kendine...

Bir de şu araba meselesine çok takıldım. benim babam astım hastası olsa ve arabasında sigara içilmiyorsa, benim eşim de asla böyle bir istemle gelemez bana...saygı nerede ?

Sizin adınıza üzüldüm çok, nitekim bu da bir çeşit şiddet. Psikolojik şiddet...

Eş insana keyif vermeli canım, onun yanında dünya güzeli dehası gibi hissedersin kendini...

Of çok üzüldüm, bence açık açık konuşmalınız, kendine gelsin eşiniz, böyle olmaz.

kocanın kompleksleri var belli.ya sekste yetersiz yada başka bi konuda senden daha aşağı seviyede.
belki de senin üniversiteyi okuyor olman onun lise mezunu olması.erkekler böyle şeylere gelemiyorlar genelde..

bence siz çok mantıklı bir hanımsınız hiç öyle düşünmeyin gerçekten...

ben oyle buyuk bi sorun goremedim anlattiklarinda
esin sadece senden herseyin nerde oldugunu bilmeni istiyor
ama sen de onu tatli bi dille dagittiklarini toplamasi ve hobileriyle ilgili esyalardan kendisinin sorumlu oldugunu hatirlatirsan iyi olur
sana ev islerinde yardim ediyormus, savurganligi da birakmis
bence kafanda buyutuyorsun kucuk seyleri

psikolojik siddet falan abarti seyler bunlar
kimsenin kocası mukemmel degil, her evlilikte cesitli seyler vardir
ha bi de su dikkatimi cekti esinin isini tarif ederken araba tamircisi demissin, isyerinde ona oyle demiyorlardir, baska daha guzel bi adi vardir o meslegin
sen kafanda esinin meslegi ile ilgili rahatsizlik hissediyorsun, bu da esine yansiyordur bence

soylediklerim hosuna gitmeyecek belki seni desteklemedigim icin ama burda esini suclayarak biyere varamayiz

Son düzenleyen: Moderatör:
bu erkekelri biz bu hale getiriyoruz biz gerizekalı gibi hissedersek onlarda gerizekalı olduğumuzu söyler. biz ne olduğumuzu biliyorsak o hala söylüyorsa zaten karşılığını alır. akıllı bir kadın bunlara takmamalı bence....

Seni ezmeye çalışıyor, baskı altına almaya çalışıyor ! Uyanık ol ! Daha başından böyle yaparsa, 10 - 15 yıl sonra ezik bir kadın olup çıkarsın. Pes etme, mutlu bir evliliğe sahip hiç bir kadın bunu havadan kapmamıştır emin ol ! Saygıyı - hoşgörüyü elden bırakmadan derdini anlat, onun bu tavırları yüzünden kendini iyi hissetmediğini bilsin.

bence iyi hissetmediğini bilmesi arkadaşımızın hiç bir işine yaramaz. adamın kumaşı bu değişmez. adam alışmış şımartılmaya ve pohpohlanmaya değişmesi zor. ama arkadaşımız o öyle diyor diye öyle hissetmemeli kendini. ben olsam var ya nasıl ezerim o adamı böcek gibi. hoş ondan bir farkım kalmaz belki ama terbiyesize terbiyesiz lazım bazen. ya sen biliyorsun ben üniversite okumuş insanım sana verdiler de bana mı vermeycekler olur onun söylediklerinin cevabı. yani alttan alıp ezildikçe tepene biner bunlar. arkadaşım malesef böyle ya baştan saygı sınırlarını çizip aşmayacaksın ve izin vermeyeceksin ya da başına geldi mi göstereceksin tırnaklarını. hiç öyle kendimi gerizekalı falan hissediyorum demeyin kimse gerizekalı değildir. her insanın donanımı ve yetileri farklıdır. kimse basma kalıp olmak zorunda değil kimse kimseye benzemek zorunda da değil. evt gayette ehliyet de alamıyor olabilirsiniz bu sizi gerizekalı yapmaz. eşiniz de mükemmel değildir ben olsam bende onun eksikliği (onun tabiriyle eksiklik)
yüzüne şak diye yapıştırırım. gözü kara olmak lazım :eek:

nefret ederım boyle erkeklerden... hem bı ıs beceremezler versen elıne hemde car car konusurlar. ya sabır dıyeceksın arkadasım ısın zor. ama ezdırmemeye calıs kendını.

gerizekalı değilsin :1closedeyes: eşin odun :nazar:

ehliyet almak için eşine sorma git yazıl al ehliyetini kaydirigubbakcemile2
iş çıkışı arkadaşınla buluş gez :1closedeyes:
spora yazıl temizlik için eve kadın tut evinde keyif yap
her dediğine tamam dersen çekmeye devam edersin topla kendini

Benim eşimde böyledir maalesef bir dönem kendime güvenimi kaybettirmişti.Ama toparlandım kendime geldim.Psikolojik şiddet çok yıkıcı oluyor maalesef.O da bunu istiyor ezik, ona muhtaç bir kadın olmanı.Sakın kendine güvenini kaybetme, daha çok görüş arkadaşlarınla, daha çok kitap oku.O kendini ezik hissetsin.Ben sırf bu sebepten y.lisansa bile başladım.O ezilsin karşımda.Nefret ediyorum şu erkek ırkından.

X