Kendimi geri zekal gibi hissediyorum :((

ben oyle buyuk bi sorun goremedim anlattiklarinda
esin sadece senden herseyin nerde oldugunu bilmeni istiyor
ama sen de onu tatli bi dille dagittiklarini toplamasi ve hobileriyle ilgili esyalardan kendisinin sorumlu oldugunu hatirlatirsan iyi olur
sana ev islerinde yardim ediyormus, savurganligi da birakmis
bence kafanda buyutuyorsun kucuk seyleri

psikolojik siddet falan abarti seyler bunlar
kimsenin kocası mukemmel degil, her evlilikte cesitli seyler vardir
ha bi de su dikkatimi cekti esinin isini tarif ederken araba tamircisi demissin, isyerinde ona oyle demiyorlardir, baska daha guzel bi adi vardir o meslegin
sen kafanda esinin meslegi ile ilgili rahatsizlik hissediyorsun, bu da esine yansiyordur bence

soylediklerim hosuna gitmeyecek belki seni desteklemedigim icin ama burda esini suclayarak biyere varamayiz

Ben esımın meslegınden rahatsız olsaydım evlenmezdımkı arkadasım. Yanı onu nasıl tanımlayabılırdımkı o ısı yapıyor cunku. Ben meslegını asla sorun etmedım soranlara da gogsumu gere gere soyledm yanı a.s

bugune kadar esinin her istedigini sanirim yapmissin ne olursa olsun senin yapacagini biliyor..
bu yuzden cocuk gibi isteklerinde israr ediyor istedigi olmayincada psikolojik baski yapiyor sana.
kisacasi dediklerini yapman icin burnundan getiriyor sende onunla ugrasacagiima yaparim diyorsun..
alistigi icin ona normal geliyor yaptiklari..
senin tarafindan simartilmayi ve ilgiyi seviyor bulamazsa deliriyor..
belkide siz bu konuda daha once korktugunuzu soylediginiz icinn bunu dile getiriyordur.
tabiki baskalariyla kiyaslamasi sizin guveninizi kirmaya calismasi destek olmamasi incitici ve cok yanlis..
onu bu konuda uyarin yaptiginin yanlis oldugunu soyleyin..
erkekler isten yorgun gelince disari cikmak istemiyor benimkininde bahaneleri vardir
bu konuda yalniz degilsinnn...

Haklısınız arkadaslar ben cok sımarttım esımı sanırım. O dsa bendekı vasıfların sadece ev hanımlıgından ıbaret oldugunu dusunmeye basladı.Gercekten de bunu farkettım gecen aksam bunu. Tatıldeyken bana kıtap almıstı Şeniz aksam o tv ızlerken ben de o kıtabı okumaya basladım o da ben ısten gelıyorum sen kıtap okuyorsun dedı ılgılenmıyormusum onunla. Ben ılgımle bu hale getırmısım sanırım esımı

baştan flört edip birbirinizi birazda olsa tanımadan mı evlendiniz daha başlardan asla taviz verme kendinden
unutma sen ne kadar izin verirsen karşındaki o kadar ezer seni

Selam arkadaşlar, benim sorunum şu: Eşimle 14 aydır evlıyız ve esımın sureklı benı becerıksız olarak gormesınden bıktım.Şu aralar acayıp moralım bozuk.Eskiden belli etmemeye calısırdım ama artık herkes farkedıyor uzgun oldugumu.
1. SORUN: Eşim sureklı benım bırseylerı beceremeyecegımı soyluyor ve bu benı sınır edıyor.Ehlıyet ıstıyorum.Cevap : "Sen ehlıyet alamazsın,korkaksın.Tedırgın oluyorsun hemen."Arkadan da ılla baska bırıyle kıyaslayıp ekler : "Bak Derya ( amca kızı) gibi araba kullanan kız gormedım daha.Ablam da oyle senın gıbı korkak." Sen ne anlarsın sen ne bılırsın laflarından da bıkmıs durumdayım.Bu arada esım lıse mezunu,dort sene yurtdısında calısmıs gelmıs sımdı bır otomotiv sirketinde araba tamırcısı,ben unıversıte 4. sınıf ıngılızce ogretmenlıgınde halen okumaktayım.
2. SORUN: Evımızde onun hobısı olan dort tane akvaryumumuz var ve bunların temızlıklerı yemı vs. bunlar sureklı bı yerlerde dagınık,esım zaten genelde dagınık gercı :) Evde sureklı "Şu nerde?,bu nerde?" sorularından bıktım artık.Bulamayınca da "zaten koydugun yerı bı kere hatırlasan kafamı kesıcem!"lafını anında yıyorum.Evde herseyın yerını ben bılmek hatırlamak zorundayım.Dun temızlık yaptık beraber esyaların yerını degıstırdık.Aksam saat 11 olmus balıklarından ıkısı mıkrop kapmıs ılacı nerdeymıs,nerden bılıyım ben dedım."Bırseyı de bul ya bır seyı de bul yani!" Sanki ben bılgısayar harddıskıyım.
3. SORUN:Ben esıme gore cok tutumluyum.Esım cok savurgandı ama bunu yavas yavas da olsa yenmeye baslamıstı.Bır senelık evlıyız benım aldıgım gıysı veya herhangı bırsey elımdekı parmak sayısını gecmez zaten ben ısteyınce " para durumumuzu bılıyorsun,nasıl alalım" der ama kendısı ucuz da olsa pahalı da olsa akvaryumu ıcın bısıler alır.
4. SORUN: Eşim hıc gezmeyı sevmıyor :KK43: Sureklı evdeyız. Hafta ıcı altıda ısten cıkıyor.Ben de ısten cıktıgım ıcın evdeyım sureklı.Ya kıtap okuyorum ya da yemek yapıyorum ya da temızlık. Eve gelıyor,ben tum gun zaten evdeyım,dısar cıkalım derım hayır yorgunum der.Yemek yapıyorum bugun bunu neden yapmadın sundan yapsaydın.E sulu nıye olmamıs bu. Iyıce sınır olmaya basladım yani!!!!! Ilk defa boyle cok taktım kafama bu sorunları.Arkadas ben mı cok takıyorum ya da ne yapmalıyım kendımı cıdden gerızekalı gıbı hıssedıyorum senağlama

siz üniversite mezunu olduğunuz için eşiniz kendi egolarını bastırmaya çalışıyor bence bunu bir kusur gibi görüp kendini bu şekilde üst pozisyona çıkarmaya ÇALIŞIYOR bence sizde artık tavrınızı değiştirin ve ona karşı biraz bilginizi kullanın oda bunları gördükçe yeri gelince mahcup yeri gelince ezilmiş hissedicek belki kendini ama aklıda başına gelicek..

Senin adina cok üzüldüm canim ne yasadigini nasil kendini hisseitigini o kadar iyi anliyorum ki
Isin zor degismez böyle insanari ne mutlu nede tatmin edebilirsin herzaman söylicek söylenecek seyleri vardi yaranamazsin hic bi zaman!
Bu tip insanlar elestirilerine ragmen kendileri aslinda is bittirici ve beceriklide degildir.Genelde özgüveni eksik olan baskalarini elestirerek egolaini tatmin ediyorlar iste :KK19:
En sonunda bu basit gibi görünen elestirisel olumsuz konusmalar seneler gectikce yiyip bittirir seni
sonuc kendine olan özgüvenin sevgin saygin kalmamis hasta insan olup cikarsin :2:
cok vakit gecirmeden al karsina konus güzelcene ciddiyetini anlat hatta uzamana basvurun sorunu giderin.Ama kendini ezdirme o konusmalarina firsat verme gerekirse göz dagi vermekden kacinma

X