Kesilen süt nasıl geri gelir acil yardım!

lices74

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2023
81
39
25
Merhaba arkadaşlar kızım şuan 2 aylık 5 günlük ve sütümün kesilmesi bir ayı bulmadı. Zorlu bir doğum sonrası doktor hatası yüzünden doğumda kızımın omuzu takıldı haliyle sol kolu felç, sinirleri zarar gördü ve içeride oksijensiz kalmış. Suyumu erken patlattılar uzun bir doğumdu neyse yenidoğan yoğun bakımında kaldı biberonla mama veriyorlardı üstüne kızımın sarılığı çıktı. Ben başka şehirde kızım başka sehirdeydi, psikolojik olarak çökmüştüm ah doktor yok mu bir de beni uyusturmadan kestiler üstüne kolu kırılmış karnını bir yere carpissindir dedi beni suçladı yani çatim darmış normal doğum için uygun bir bedenim yokmus ve beni sezeryana almamış. Kızım 3250 doğdu daha kilolu olsaydı hiç cikamazdi neyse kızımın yanina gittim orada kaldım süt sagiyorum bir yandan ama bir türlü cogalmiyordu 25 mlde kaldım. Bir şeyler yemedigimden uykusuzluktan olsa gerek, bir tek bol su kuruyemiş kuru meyveler yedim. Eve geldigimde annem gitti kaynanam kaldı devamlı sütun az emzir çocuğu diyee diye moralim iyice bozuldu çünkü sanki ben bilerek emzirmiyorum gibi davrandı. Sağlık ocağına gittik bir de beni şikayet etti haliyle bende kavga ettim evden yolladım şimdide laf sokmaya devam ediyor ben mi emzireyim çocuk aç gibisinden vb. Sütümü daha az sağmaya başladım sonra da sütüm kesildi kızımın durumu aynı ergenliğe kadar takip şuan fizik tedavisi görüyor doktor ne olursa olsun sütünü ver emzir ya da sağ dedi bu çocuğu iyileştiren sütün ve düzenli uyuması dedi ee benim sütüm kesildi ne yapmalıyım sizce nasıl geri gelir uzun vakit oldu lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler.

İnternette sütünüz gelmese bile bir hafta 3 saatte bir emzirin Hormonlar yine çalışacak diye okumuştum. Bir deneyin isterseniz.
Az sütü çoğaltmak için kimyon, rezene, sıcak masaj filan diyorlar ama onlar size fayda etmez.

İnternette sütünüz gelmese bile bir hafta 3 saatte bir emzirin Hormonlar yine çalışacak diye okumuştum. Bir deneyin isterseniz.
Az sütü çoğaltmak için kimyon, rezene, sıcak masaj filan diyorlar ama onlar size fayda etmez.
Keşke emse bir kez bile emmedi alt çenesi de geride doktor zorlanır demişti hiç tutmak istemedi

Öncelikle cok gecmis olsun. Siz elinizden geleni yapiyorsunuz yaziminizdan bu cok belli. Asla unutmayin ki bebekler mamayla da gayet saglikli guzel bir sekilde buyur kendinizi kotu yada eksik hissetmeyin. Size baski yapanlara ac kalmasindansa mamayla karninin doymasi daha iyi diyin. Bu sirada sagmaya, guzel beslenmeye dikkat edin.

Bu arada illla vajinal mutlaka vajinal herkese vajinal yazanlar da utansin, insanlar tavsan gibi 5-10 tane dogursun diye vajinale zorlamak ne kadar etik ne kadar hipokrata uygun.

Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşım.
Teşekkür ederim fizik tedavi yanıt vermezse 1.5 yaşından sonra zorlu operasyonlar bizi bekliyor çevremde duzelsinde ne kadar olursa olsun diyorlar ben kızımın o acılara nasıl dayanacagini düşünüyorum

Öncelikle cok gecmis olsun. Siz elinizden geleni yapiyorsunuz yaziminizdan bu cok belli. Asla unutmayin ki bebekler mamayla da gayet saglikli guzel bir sekilde buyur kendinizi kotu yada eksik hissetmeyin. Size baski yapanlara ac kalmasindansa mamayla karninin doymasi daha iyi diyin. Bu sirada sagmaya, guzel beslenmeye dikkat edin.
Teşekkür ederim biraz da olsa motive oldum yaşadığım şeyler yetmiyor gibi bir de milletin lafını sözünü çekiyoruz millette hiç empati yok

Teşekkür ederim fizik tedavi yanıt vermezse 1.5 yaşından sonra zorlu operasyonlar bizi bekliyor çevremde duzelsinde ne kadar olursa olsun diyorlar ben kızımın o acılara nasıl dayanacagini düşünüyorum
Allahım güç kuvvet versin inşallah arkadaşım.

Bu arada illla vajinal mutlaka vajinal herkese vajinal yazanlar da utansin, insanlar tavsan gibi 5-10 tane dogursun diye vajinale zorlamak ne kadar etik ne kadar hipokrata uygun.
Cok haklısın benim de doğumum bu yönde olabilirdi erken davranmasalardı, bayan için çok üzüldüm. Rabbim şifa versin

Keşke emse bir kez bile emmedi alt çenesi de geride doktor zorlanır demişti hiç tutmak istemedi
Canım bebek emmeden o süt gelmez maalesef. Süt olmasa bile mutlaka emzir iki memeyide orası uyarıldıkça süt gelecek. Kuru incir, kuru dut çatı, bestlak damla, hipp anne çayı bunlar ben de faydalı olan şeyler

X