Kilo almayan bebek

Dali1312

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2015
9
1
38
Herkese merhaba oğlum 10 gün sonra 17 aylık olacak boyu 77.5 cm kilosu 10 kg aslında çok iştahsız sayılmaz ama az az sık sık yiyor ve kilo alamıyor boyunda kısa gibi ne yaptıysam olmuyor doktorumuz fortini mama verdi süt şeklinde ama onuda içmek istemiyor gerçekten artık çok kafama takmaya başladım kilo alımı ve boyu için önerileriniz varsa çok sevinirim bütün gün internet üzerinden araştırma yapıyorum ve makul tarifleri deniyorum yine olmuyor yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler:KK43:

Herkese merhaba oğlum 10 gün sonra 17 aylık olacak boyu 77.5 cm kilosu 10 kg aslında çok iştahsız sayılmaz ama az az sık sık yiyor ve kilo alamıyor boyunda kısa gibi ne yaptıysam olmuyor doktorumuz fortini mama verdi süt şeklinde ama onuda içmek istemiyor gerçekten artık çok kafama takmaya başladım kilo alımı ve boyu için önerileriniz varsa çok sevinirim bütün gün internet üzerinden araştırma yapıyorum ve makul tarifleri deniyorum yine olmuyor yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler:KK43:
Merhabalar boy ve kilosu Persentil değeri kaç görünüyor ? Anne sütü mü devam sütü mü içiyor benim oğlum şubatta 2 yaşına girecek bende çok tarif denedim son bir ayda kg aldı diyebilirim 12,5 kg şu an .sabhları yumurtasına kaşar peyniri rendeliyorum ve Muz ceviz tahin pekmez kilo aldırdı sanırım başka ekstra hiçbir şey yemedi birde balık yağı veriyorum

Merhaba anne sütü aliydevam.sutu çok denedim ama asla almıyor muz ceviz tahin pekmezi hepsini karıştırip mi vermeliyim bebeğinizin kilo almasına çok sevindim maşallah diyelim:) persentil değeri %25 e düştü %50 idi teşekkürler tekrar

Merhaba anne sütü aliydevam.sutu çok denedim ama asla almıyor muz ceviz tahin pekmezi hepsini karıştırip mi vermeliyim bebeğinizin kilo almasına çok sevindim maşallah diyelim:) persentil değeri %25 e düştü %50 idi teşekkürler tekrar
Vitaminleri kan değerleri normal mi?
Tereyağ
Tahin-pekmez
Kaşarpeynir
Yumurta
Somon
İlikli kemik suyu
Paça
İrmik

Vitaminleri kan değerleri normal mi?
Tereyağ
Tahin-pekmez
Kaşarpeynir
Yumurta
Somon
İlikli kemik suyu
Paça
İrmik
Merhaba öncelikle ilginize teşekkürler kan değerleri normal irmik ve tahin pekmez hariç hepsini veriyorum şimdi tahin pekmez baslicam onun dışında doktor bugün polivit ve zinci şurup verdi oğlum ilk bir kaç kaşığı yiyor sonra asla yemiyor:,(

Anne sütüne düşkünse iştahsızlık yapabiliyor . Günde kaç kere emiyor? Benim oğlum meme delisiydi saat başı emer hiçbir şey yemezdi . 18 aylıkken 10.400 dü . 19 aylıkken memeyi azalttık günde 3 e düşürdüm sonra iştahı açıldı 1 ayda neredeyse 1 kilo aldı. Şimdi 22 aylık olacak yakında 12 kg .

Merhaba öncelikle ilginize teşekkürler kan değerleri normal irmik ve tahin pekmez hariç hepsini veriyorum şimdi tahin pekmez baslicam onun dışında doktor bugün polivit ve zinci şurup verdi oğlum ilk bir kaç kaşığı yiyor sonra asla yemiyor:,(
Haftalık bir program hazırlayın
Düzenli olarak ağırlığı bunlara verin
Haftada üç gün somon verin, üç kaşık da olsa kârdır
Çok mu uyuyor gün içinde?
Banyo, açık hava, hareket acıktırır
Hergün sıcak soğuk demeden açık havada yorulsun, banyosunu akşam değil oynayıp enerji attıktan sonra gün içinde yaptırın ki acıksın yesin
Çok mu sık birşeyler veriyorsunuz acıkmaya fırsatı olmuyor mu bir dikkat edin
Öğün öncesi birşey vermeyin meyve çerez gibi
Yemeklerini yoğurtla ayranla meyve suyuyla verip tıkamayın, yemek arası su vermeyin

Anne sütüne düşkünse iştahsızlık yapabiliyor . Günde kaç kere emiyor? Benim oğlum meme delisiydi saat başı emer hiçbir şey yemezdi . 18 aylıkken 10.400 dü . 19 aylıkken memeyi azalttık günde 3 e düşürdüm sonra iştahı açıldı 1 ayda neredeyse 1 kilo aldı. Şimdi 22 aylık olacak yakında 12 kg .
Evet çok düşkün sabaha kadar hiç bırakmıyor çalıştığım için işten gelince de sürekli emmek istiyor memeyi azaltmaliyim sanirim teşekkürler

X