Kilo veremiyorumm moralim çok bozuk

Kendim böyle bir deneyimim yok, maksimum 2 kg fazlam olmuştur şu zaman dek. Fakat çevremde gördüğüm 8-10 kg ve fazlası olan rakamlarda mutlaka bir sporla diyeti kombin etmeniz şart, çünkü vücutta eski form olmuyor. Ben fitness ve mat pilatesi ve reformer pilatesi yıllardır yapan biriyim, bu gibi sporlar aynı zamanda sıkılaşmanızı da sağlıyor.

Sadece kardiyo veya diyetle verilen kilolarda vücutta çok form kaybı oluyor, özellikle kollar, iç bacaklar. Günde 30 dk internetten faydalanabileceğiniz çok güzel hareketler var, özellikle mat pilatesini öneririm reformer düşünmeyenler için. Evde çok pratik oluyor.

Benim normalim 65-68dir, geçen sene 78e çıktım. Aralıklı oruç şeklinde kilo verdim, tabi bu herkese iyi gelecek diye bişey değil. Bol su, aralıklı oruç, tatlı krizleri için 1-2 hurma, arada acıkırsanız siyah üzüm kurusu, sarı leblebi, akşam yemeğinde eğer ekmeksiz olmaz derseniz karabuğday veya tam buğday ekmeği o da bir tanecik, protein sebze karbonhidrat dengeli tabak mesela haşlanmış tavuk göğsü sebze haşlaması ve bulgun pilavı gibi falan derken kendimi çok sıkmadan 67ye düştüm. Tabi öncesinde hormonlarınızda troidlerde vs bir sıkıntı var mı diye mutlaka test yaptırın

Benim normalim 65-68dir, geçen sene 78e çıktım. Aralıklı oruç şeklinde kilo verdim, tabi bu herkese iyi gelecek diye bişey değil. Bol su, aralıklı oruç, tatlı krizleri için 1-2 hurma, arada acıkırsanız siyah üzüm kurusu, sarı leblebi, akşam yemeğinde eğer ekmeksiz olmaz derseniz karabuğday veya tam buğday ekmeği o da bir tanecik, protein sebze karbonhidrat dengeli tabak mesela haşlanmış tavuk göğsü sebze haşlaması ve bulgun pilavı gibi falan derken kendimi çok sıkmadan 67ye düştüm. Tabi öncesinde hormonlarınızda troidlerde vs bir sıkıntı var mı diye mutlaka test yaptırın
Teşekkürler tiroid im var o yüzden metabolizmam yavaş maalesef

X