Kilo veremiyorumm moralim çok bozuk

80 kilo aşiri fazla değil (boyunuz 150cm değilse).
Kalori sayarak verebilirsiniz. Ben yillardir kalori sayarak yaşiyorum. Yemeği seven bir insan icin tek cözüm bu. Asla sıki bir diyet yapamam. Arada börek, tatli olmadan olmuyor.

Ben 73 kiloyla hamile kaldim (tüp bebek aşamasinda 13 kilo aldim). Doğuma 75kilo girdim.

Doğumda 7 kilo gitdi ve şuanda 60 kiloyum (14 aylik bebeğim). Bebiş 3430 gram doğdu
Yaa ne güzel ideal kilonuza ulaşmışsınız bebişinde kilosu iyimiş maşallah

İnsan isteyince verir yeterki istesin(tabi hastalık falan yoksa)ben üç ayda diyetisyen yardımı falan olmadan çok zorlamadan 10 kilo verdim.hemde pandemi dönemiydi ama ne yaptım ettim boğazımı tuttum ve verdim.siz denemeden yapamam diyosunuz.

Şu an bunu size aç bi ilaç şeklinde yazıyorum. Açlıktan gözüm dönmüş haldeyim.

Ben tatlı sevmem. Abur cubur ile hiç aram yoktur. Ama mantı,pilav ekmek severim.

Hayatım boyunca hiç kilolu olmadım. Antidepresan tedavisi görene kadar...

Ilaclar çok kili yaptı 10 kilo fazlam vardi.

Geçenlerde bir iki kırıcı söz beni aşırı etkiledi diyete başladım

Bi tek iftarda sebze veya et yemeği, salata cacık yiyorum. Rafine şeker, karbonhidrat asla yok. Su içiyorum. Evde leslie yapıyorum.

2 kilo verdim. Daha dolu dolu 1 hafta olmadan. ama cok sert ilerliyorum asla esnetmiyorum. Pişip pişmedigine bakmak için bile ağzıma 2 tane pirinç tanesi koymuyorum .

Benim avantajım inatçı olmamdir. Kafaya koyduysam yaparım ölürüm ama dönmem. Hayat mottom bu. Zayiflamayi kafaya koydum.

Bu kiloyu yiyerek almadim ama yemeyerek vereceğim. Aç yatıyor olsam bile

Kızlarr 80 kilo olmuşum yaa moralim çok bozuk acil zayıflamam lazım. Bide gebelik düşünüyorum diğer ay aşılama olabilir belki onlarda kilo yapıyomuş e bide üstüne hamilelikte var o da hızlı kilo alımı derken kafayı yicem. Ramazan ayına güvenmiştim. Ama akşamları dayanamıyorum tatlıya falan. Evde bazen egzersiz falan yapıyorum hareket ediyorum iftardan sonra da eşim yorgun geliyo yürüyüşe çıkamıyorus. Boğazımı da durduramıyorum. Nolurr yardım edin ya napıcamm 😩😩
Kilo almamak vermekten kolay. O yüzden almamaya bakacaksın ilk etapta. Öyle arada yapılan egzersizle de olmaz. Fazla kilonuz epey var aslında, kafaya koyarsanız hızla gider. Ama spor artı diyet şart. Gebelik de düşünüyormuşsunuz aslında bi diyetisyene gidip hem öncesi hem süreçte destek alsanız olmaz mı?

Ben çok az ciddi anlamda az yiyen bir insan olarak çok yeme, kendini tutamama olayını anlamıyorum. İnsanları gözlemliyorum cidden gereksiz fazla yemek tüketiyorlar. İş yerinde öğle yemeğinde mesela ben az bir çorba, bir kaşık sulu yemek, bir kaşık pilav/makarna biraz salata yiyorum. Millet tabağını tepeleme dolduruyor, sulu yemeği, çorbayı ekmekle gömüyor üstüne pilav/makarna yiyor. Benim yediğim miktar da doyuruyor insanı, niye mideyi tıka basa doldurmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Mideler midelikten çıkmış artık, çuvala dönmüş. Üstelik yemekten sonra ağırlaşıyorlar, enerjileri düşüyor, birkaç saat verimli çalışamıyorlar. Çünkü şeker tavan yapıyor o kadar karbonhidrattan sonra. Herkes kilodan, göbekten, basenden, selülitten şikayetçi. Ama boğazımı tutayım diyen yok.

Aslında yapabilirsiniz gözünüzde büyütmeseniz. Yapamıyorum diyorsunuz ama tartıda kilonuzun eksildiğini gördükçe motive olcaksınız.

ben kendi yaptıklarımı söyleyeyim sabah aç karna 2bardak su ve türk kahvesiyle güne başlıyordum.çocuklardan dolayı dışarı çıkıp yürüyemediğim için TV den Leslie açıp evde spor yapmaya çalıştım . sağlıklı kahvaltı tabağı 2dilim tam buğday ekmeği ile ilk öğünü tamamladım.arada bol su içmeye devam ettim.akşam yemeğini saat 5 te yapıp yeme içme olayını kesiyordum arada kaçamaklarımda olmasına rağmen ayda 5kilo verdim bu şekilde. Tabi ramazanda bunu devam ettiremedim ama en azından kilo almadan devam ediyorum.ramazandan sonra tekrar bu şekilde başlayacağım.
5 te yeme içmeyi nasıl kestiniz kaçta uyuyorsunuz 🥹

20li yaşlarımın başında 48 kilo bir kızken 30 yaslarima gelince tartıda 65 kiloları gordum. Boyum 160 bu arada. Üstelik insülin direncim, pcos ve tiroidim olduğu için kilo vermekte zorlanıyorum, asla veremiyorum hastalıklarım var gibi bir düşüncem vardi. Ama vermek için de hiçbir şey yapmadığımı biliyordum içten içe.

Öncelikle katı diyetler sürdürülebilir bir şey degil onu söyleyim. Dukan diyeti, isveç diyeti falan denemiştim. Bırakınca daha çok abaniyor insan yiyip içmeye. Bazı şeyleri alışkanlık haline getirerek yaşamaya alışmak daha verimli.

Ben önce her yere yürüyerek gitmeye başladım. Mesafe uzunsa vakit yarattım yarım saat erken çıktım evden ve yürüdüm. Toplu taşıma kullandiysam bir durak erken indim yürüdüm. Bu yüzden yürümek için eşinin işten gelmesini bekleme. Kendin hayatına hareket kat. Asansör kullanma, merdiven kullan. Basit gibi görünen müthiş katkıları olan hareketler bunlar.

Sonra eve birkaç spor aleti aldım. Maddi olarak zorlarsa basit ip, direnç bandaji ve küçük ağırlıklar ve hatta su şişeleri bile olur. Youtubetan günde 15 dakikanı ayırıp yağ yakımı hareketlerini yaparsan ve bunda günde 30 dakikani yürüyüşle tamamlarsan bitti gitti. Vaktini bile alan bir şey değil.

Beslenme konusunda da kalori açığı yaratmadan asssssla kilo verilmiyor. Beyaz ekmeği ölçülü şekilde tam buğday ekmeği ile değiştir. Hamur işi, paketli abur cubur bunlara biraz ara ver ya da 2-3 haftada bir ödül günü yap kendine. Ama onun dışında malesef yememek gerekiyor. Aç kalmadan bu iş olmuyor. Protein sütler benim işime çok yaramıştı bu sürecte. Hem laktozsuz hem yağsız hem şekersiz fakat aromalı sütler hem tatlı ihtiyacımı karsiliyordu, hem protein ihtiyacımı hem de tokluk hissi veriyor.

Bu şekilde 3 ay gibi bir sürede 9 kilo verdim. Üstelik ben bahsettiğim ödül gününü haftada bir yapıyordum:)

Kızlarr 80 kilo olmuşum yaa moralim çok bozuk acil zayıflamam lazım. Bide gebelik düşünüyorum diğer ay aşılama olabilir belki onlarda kilo yapıyomuş e bide üstüne hamilelikte var o da hızlı kilo alımı derken kafayı yicem. Ramazan ayına güvenmiştim. Ama akşamları dayanamıyorum tatlıya falan. Evde bazen egzersiz falan yapıyorum hareket ediyorum iftardan sonra da eşim yorgun geliyo yürüyüşe çıkamıyorus. Boğazımı da durduramıyorum. Nolurr yardım edin ya napıcamm 😩😩
80 kiloyken zayıflamaya kalktım boyum 173. Sonuç hep kilo olarak geri döndü. Eklendikçe eklendi. 2 yılın sonunda 125 olmuştum. Hep yarıda bırakıyodum nasılsa veremem diye. Diyet yaptığım dönemlerde hep sıkıyodum kendimi. Huzursuzdum. Sonra bişey oldu harekete geçiren ne oldu tam bilmiyorum içsel bişeyde olmuş olabilir online diyetisyen desteği almaya karar verdim. Tam iki ay oldu 18 kg verdim. Haftada 3 de spor yapıyorum evde 1 saat kadar. Eliptik bisikletimle küçük bi yürüyüş bandım var. Verdiğim kilo daha da fazla görünüyor. Ramazan geldiğinden beri pide koymadım ağzıma. Tatlı hiç yok. İşin garibi canımda istemiyo artık. Önce kafamızda halletmemiz gerekiyor bu işi. Herkes yapıyo biz neden yapamıyalım.

Ben çok az ciddi anlamda az yiyen bir insan olarak çok yeme, kendini tutamama olayını anlamıyorum. İnsanları gözlemliyorum cidden gereksiz fazla yemek tüketiyorlar. İş yerinde öğle yemeğinde mesela ben az bir çorba, bir kaşık sulu yemek, bir kaşık pilav/makarna biraz salata yiyorum. Millet tabağını tepeleme dolduruyor, sulu yemeği, çorbayı ekmekle gömüyor üstüne pilav/makarna yiyor. Benim yediğim miktar da doyuruyor insanı, niye mideyi tıka basa doldurmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Mideler midelikten çıkmış artık, çuvala dönmüş. Üstelik yemekten sonra ağırlaşıyorlar, enerjileri düşüyor, birkaç saat verimli çalışamıyorlar. Çünkü şeker tavan yapıyor o kadar karbonhidrattan sonra. Herkes kilodan, göbekten, basenden, selülitten şikayetçi. Ama boğazımı tutayım diyen yok.
Zayıfken ve normal miktarda yiyorken ben de sizin gibi düşünüyordum. Çok anlamsız geliyordu dolu dolu yemek, yağlı ve şekerli gıdaları bol miktarda tüketmek; ben o şekil yesem tolere edemiyordum. Doğumdan sonra süt yapsın bahanesi altında bir yemeye başladım ,su an duygusal nedenlerle çok yüksek ihtimalle, artık kendimi durduramıyorum. İnsanları bilmeden kınamışım herhalde, benim başıma gelmez diyordum şu an bu döngüden kurtulamıyorum.

Canınız tatlı çektiğinde wasa veya karabuğday patlağı üzerine fıstık ezmesi üzerine de çilek doğrayabilirsiniz isteğe bağlı tarçın da atabilirsiniz. 18 kg verirken sık yaptığım ara öğünlerden biriydi. Ya da şekersiz barlar hurmalı yulaf topları vs satılıyor onlardan alabilirsiniz kahve yanına

Herkese çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz harikaa. Kafama koydum zayıflıcam. Bayramın ilk günü kilomu yazcam buraya 2 hafta var tam. Şu an ramazan'da iftarda ölçülü yemek yicem tatlı isteğimi 1 ya da 2 tane hurmayla bastırcam. Sahura kadar bol su. Çayla aram yok onun yerine yeşil çay. İftara yakın da 30 dk. Leslie. Hadi bakalım 2 haftada ne olcak. Sonrasında da sağlıklı beslenmeyi öğrencem inşallah

Kilo almamak vermekten kolay. O yüzden almamaya bakacaksın ilk etapta. Öyle arada yapılan egzersizle de olmaz. Fazla kilonuz epey var aslında, kafaya koyarsanız hızla gider. Ama spor artı diyet şart. Gebelik de düşünüyormuşsunuz aslında bi diyetisyene gidip hem öncesi hem süreçte destek alsanız olmaz mı?
Diyetistene gittim klasik şekerli unlu herşeyi kes diyo Allahın izniyle dikkat edicem kafaya koydum

Şu an bunu size aç bi ilaç şeklinde yazıyorum. Açlıktan gözüm dönmüş haldeyim.

Ben tatlı sevmem. Abur cubur ile hiç aram yoktur. Ama mantı,pilav ekmek severim.

Hayatım boyunca hiç kilolu olmadım. Antidepresan tedavisi görene kadar...

Ilaclar çok kili yaptı 10 kilo fazlam vardi.

Geçenlerde bir iki kırıcı söz beni aşırı etkiledi diyete başladım

Bi tek iftarda sebze veya et yemeği, salata cacık yiyorum. Rafine şeker, karbonhidrat asla yok. Su içiyorum. Evde leslie yapıyorum.

2 kilo verdim. Daha dolu dolu 1 hafta olmadan. ama cok sert ilerliyorum asla esnetmiyorum. Pişip pişmedigine bakmak için bile ağzıma 2 tane pirinç tanesi koymuyorum .

Benim avantajım inatçı olmamdir. Kafaya koyduysam yaparım ölürüm ama dönmem. Hayat mottom bu. Zayiflamayi kafaya koydum.

Bu kiloyu yiyerek almadim ama yemeyerek vereceğim. Aç yatıyor olsam bile
İstikrarlı azimli olmak çok güzel. İnşallah sağlıkla ideal kilonuza ulaşınırsınız

X