Kim haklı biri bana söylesin?

Sevimsizpamukseker

Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
269
-5
23
Teyzem kızı nişanlıyen damadı geliyor diye herkesi kovardi kimse yanıma gelmesin derdi
Bütün damatlarında aynısını yaptı. kendisi hatay da,
Hataya gelen bir kaç gününe ziyaret edip gidiyor
Ben de nişanlıyım şimdi ve Ankara 'dan geliyorum çok oturmyacağım bir ay kadar hadi bir buçuk ay kadar oturacağım
Nişanlı iki yıl olacak ev bulamıyoruz bende nişanlımın Çok özlediğimden ben geldim işi çok var diye
Her gün gelmiyor bir yandan nişanlım dayımın arkadaşı bu bir iki uzak akrabayız.
Bir gün geliyor iki gelmiyor neyse ve şahsen biri geldiğini de yanında pek oturamıyorum
Aynı Teyzem geldi dayım şakalaştı niye geldin diye olay başıma patladı
Sonra dedi ki sizde geliyorsunuz bize kızımla damadım geldiğin de
Bende dedim ki gece gelmiyoruz gündüz geliyoruz dedim
Olay büyüdü büyüdü lafı uzattı bana dedi ki ben iki kardeşimin yanına geliyorum sana gelmiyorum dedi
Bende öyle deyince çıktım kapıyı çarptım arkamdan terbiyesiz dedi sonra içeriye girdim bana terbiyesiz deme dedim
Gel vur dedi ben benden büyük olana elimi uzatmam dedim ve çıktım
Not: ben teyzem ve dayımın yanında oturuyorum diğer teyzem evli başka yerde oturuyor ve bu teyzem şimdi ki olan teyzem ve dayımı evsiz kalınca bir iki ay kadar oturdular ev yok diye ev bulanan kadar her gün laf sokarak teyzemi ve dayımı kovdu

Son düzenleme:
Teyzem kızı nişanlıyen damadı geliyor diye herkesi kovardi kimse yanıma gelmesin derdi
Bütün damatlarında aynısını yaptı. kendisi hatay da,
Hataya gelen bir kaç gününe ziyaret edip gidiyor
Ben de nişanlıyım şimdi ve Ankara 'dan geliyorum çok oturmyacağım bir ay kadar hadi bir buçuk ay kadar oturacağım
Nişanlı iki yıl olacak ev bulamıyoruz bende nişanlımın Çok özlediğimden ben geldim işi çok var diye
Her gün gelmiyor bir yandan nişanlım dayımın arkadaşı bu bir iki uzak akrabayız.
Bir gün geliyor iki gelmiyor neyse ve şahsen biri geldiğini de yanında pek oturamıyorum
Aynı Teyzem geldi dayım şakalaştı niye geldin diye olay başıma patladı
Sonra dedi ki sizde geliyorsunuz bize kızımla damadım geldiğin de
Bende dedim ki gece gelmiyoruz gündüz geliyoruz dedim
Olay büyüdü büyüdü lafı uzattı bana dedi ki ben iki kardeşimin yanına geliyorum sana gelmiyorum dedi
Bende öyle deyince çıktım kapıyı çarptım arkamdan terbiyesiz dedi sonra içeriye girdim bana terbiyesiz deme dedim
Gel vur dedi ben benden büyük olana elimi uzatmam dedim ve çıktım
Not: ben teyzem ve dayımın yanında oturuyorum diğer teyzem evli başka yerde oturuyor ve bu teyzem şimdi ki olan teyzem ve dayımı evsiz kalınca bir iki ay kadar oturdular ev yok diye ev bulanan kadar her gün laf sokarak teyzemi ve dayımı kovdu
Sen ne anlatıyon be abi gözünü seveyim be abla..

Diyo ki özetle ; teyzemin kızı nişanlı iken damadı geleceğinde bizi misafir etmek istemezdi,gündüz bile zor kalırdık.
Şimdi ben nişanlı iken damat geleceği halde teyzem bana 2 gece yatili geldi.
Öyle oluncan da konu sahibi lafı sokmuş,teyze de karşılık vermiş vs vs..
Helal olsun be😄.

Nişanlınizi özleyip bulunduğu şehre gittiniz, dayanızın evinde görüşüyorsunuz. Ne anlıyorsunuz bu görüşmelerden?

Teyze de damatlar gelince misafir kabul etmiyormuş. Nedir bu aile evinde sık sık nişanlı agirlama sevdası? Değişik geldi.

Diyo ki özetle ; teyzemin kızı nişanlı iken damadı geleceğinde bizi misafir etmek istemezdi,gündüz bile zor kalırdık.
Iyi de kimin evinde kaliyo? Kendi de birinde misafir sanki

bunu başa tutturabilirsek mükemmel olacak sanki

Siz teyzenize karşı hırslanmışsınız fırsatı yakalayınca da eteginizdeki taşları dökmüşsünüz. Tamam dayiniz şaka yollu teyzenize atıfta bulunmuş ama siz de oradan atlayıp laf çarpmışsınız. Bence buna gerek yoktu; neticede evinize gelen misafire karşı fırsat kollayıp laf vurmak ve akabinde ergence bir tavırla kapıyı çarpmak vs çok saygısızca.
Teyzeniz, kendi kardeslerini deprem döneminde evinden kovduysa bu sizin meseleniz değildir. Bunu gerekçe gibi göstererek teyzeyi olumsuz lanse etmenin anlamı yok. Sizlik bir durum değil.
Teyzenin de falsoları var ama sizi bağlayan bir durum yok. Kendi kendinizi ortaya atmışsınız.

Iyi de kimin evinde kaliyo? Kendi de birinde misafir sanki
dayısında
ve hatta bir başka teyzesi daha var o da dayıyla birlikte kalıyormuş

bu sorun yapılan teyze de daha başka bir evde kalıyormuş ama hepsi hatayda
nişanlı da hatayda
işi olduğu için nişanlı ankaraya gelemiyormuş (kızın ailesi depremden sonra ankaraya yerleşmiş demek ki) kız hataya gelmiş

dahası 1-1.5 ay kalacakmış bu insanların evinde
Nişanlınizi özleyip bulunduğu şehre gittiniz, dayanızın evinde görüşüyorsunuz. Ne anlıyorsunuz bu görüşmelerden?

Teyze de damatlar gelince misafir kabul etmiyormuş. Nedir bu aile evinde sık sık nişanlı agirlama sevdası? Değişik geldi.
değil mi?
hadi son 1 seneyi anladım deprem tüm hesapları şaşırtmış olabilir de
bunlarda eskiden de varmış bu nişanlı ağırlama

valla nişanlı ağırlamakla ilgili hiç iyi duyumların izlenimlerim yok kimse kusura kalmasın

dayısında
ve hatta bir başka teyzesi daha var o da dayıyla birlikte kalıyormuş

bu sorun yapılan teyze de daha başka bir evde kalıyormuş ama hepsi hatayda
nişanlı da hatayda
işi olduğu için nişanlı ankaraya gelemiyormuş (kızın ailesi depremden sonra ankaraya yerleşmiş demek ki) kız hataya gelmiş

dahası 1-1.5 ay kalacakmış bu insanların evinde

değil mi?
hadi son 1 seneyi anladım deprem tüm hesapları şaşırtmış olabilir de
bunlarda eskiden de varmış bu nişanlı ağırlama

valla nişanlı ağırlamakla ilgili hiç iyi duyumların izlenimlerim yok kimse kusura kalmasın
Ben etrafımda hic görmedim, duymadım, eve kimsenin gelmesini istemeyecek hatta bunu ilan edecek kadar önemli tutulan 2-3 günde bir olan damat agirlama olayını. Ne yapıyorlar merak ettim 😬 Dışarıda görüşmeye mi izin vermiyorlar acaba? Gözümüzün önünde otursunlar diye düşünüyor olabilir aileler. Aklıma bir tek bu ihtimal geldi.

X