Kırkağaç'ta komando olarak askerlik yapan bildikleriniz...lütfen yardım!!!!!!!!!

Ah arkadaşım bu tariflere en iyi uyan benim sanırım.
Kardeşim Kırkağaçta acemi birliğini tamamladı, şuan izinde ama cumartesi günü Hakkari'yr gidiyor, oradan ilçelere dağıtacaklarmış.
Canım acayip sıkkın, anneme söylemedim ama oranın halkıda çok kötüymüş, mayın döşüyorlarmış, Allah tüm askerlerimizin yardımcısı olsun.
Hayırlısıyla gidip dönerler inşallah.

Ah arkadaşım bu tariflere en iyi uyan benim sanırım.
Kardeşim Kırkağaçta acemi birliğini tamamladı, şuan izinde ama cumartesi günü Hakkari'yr gidiyor, oradan ilçelere dağıtacaklarmış.
Canım acayip sıkkın, anneme söylemedim ama oranın halkıda çok kötüymüş, mayın döşüyorlarmış, Allah tüm askerlerimizin yardımcısı olsun.
Hayırlısıyla gidip dönerler inşallah.

ahh ahhh nasıl uyku uyucaz biz buralrda yaa bekliyorum bizde hazırlıyoruz kendimizi çook zor yalnız beklemek kadr kötüsüde yok kardeşinede hayrlı teskereler canm sende üzülme gurur duymalıyız onlar yiğit ama yine doldum şuan

allah frsat vermesin inşallh bu hainlere dokunamasınlar askerlerimize gece gündüz böyle dua ediyorum

Canım senin kardeşin daha gitmedi sanırım, biz 45 günü geçirdik ama asıl zorlu bekleyiş şimdi başlıyor. ınşallah geldikleri günüde görürüz.
Ama yemin törenindeki gururumuzu anlatamam...

ayın 22 sinde teslim canm giidcek işte alh nasip ederse bundan sonrası dahada zor biliyorum ve uykularım kaçıyo senn kardeşin komandomu suan

canım hayırlı teskereler şimdiden

benim kardesıomde acemi birligini manisa kırkagacta yaptı tam 90 gün jandarma komandoydu

usta birligi ıse muş malazgirtte yapmıstı

teskere alalı bugun tam 1 yıl oldu

rabbim tüm asker yolu bekleyenlere iki duyguyu da tatdırswın

1 askere yollamak

2 teskeresını aldıugı gunu gormek

ıkısıde bambaska duygular

or gunler canım cok agladım dolu dolu msktuplar yazdım benıum kardesıum dugunumude gorememıstı doguda oldugu ıcın :KK43:

yemn törenleri nasıl geciyo

acayıp guru verıcı

tanıyamazsın aten hepsı aynı oluyo jandarmalar ve komandoları ayırabılırsın o kadar

konusmalar atısmalar yemın torenı

hangısı hangı bolukte ellerınde yaılarla tutuyolar ona gore bulursun ancak kardesını

cunku o kadar buyuk bır kalabalıkkı anlatamam

ayrıca evcıl sızınle kalabılır bız ıkı gece kalmıstık kardesımle ama oteller heryer dolu

babam tarım kredıden emeklı

Bakır da(manısanın ılcesı) mısafırhanede kaldık yer yok

kesın aglarsın suan bıle aklıma geldı agladım

seref guru onur bambaska hgele atıslar acayıp

kardesının gozlerınden operım gurur duyun beresıyle onun

komando olmus sırınem benım

hayırlı teskereler sımdıden

acayıp guru verıcı

tanıyamazsın aten hepsı aynı oluyo jandarmalar ve komandoları ayırabılırsın o kadar

konusmalar atısmalar yemın torenı

hangısı hangı bolukte ellerınde yaılarla tutuyolar ona gore bulursun ancak kardesını

cunku o kadar buyuk bır kalabalıkkı anlatamam

ayrıca evcıl sızınle kalabılır bız ıkı gece kalmıstık kardesımle ama oteller heryer dolu

babam tarım kredıden emeklı

Bakır da(manısanın ılcesı) mısafırhanede kaldık yer yok

kesın aglarsın suan bıle aklıma geldı agladım

seref guru onur bambaska hgele atıslar acayıp

kardesının gozlerınden operım gurur duyun beresıyle onun

komando olmus sırınem benım

hayırlı teskereler sımdıden

saol canmm benm yaa aminn yazdıklarını tekrar tekrar ookudum çok duygulandrdın beni sen yaamafoldumben:gitme:zaten doluyum bi hayli kaç gündr ama hepimiz yaşıcaz bu duyguyu sizler atlatmışsınız ne güzel allahım bizlerde nasip etsin bütün kardeslerimize asıl içim gidince teslim olduğu gün yancak el sallarkenn offf ilk günler zor olcak ama allah yardım eder inançlıyız dualarla yollucaz kardeşimi inşalah

ılk gunler or oluyo hemde cok or ınanamıyosun gıttgıne asker olduguna bos odasına bakıyosun bos yatagına dısardaymıs ısteymıs bırazdan gelkıcekmıs gıbı gelıyo abla pc den kalkta bıraz ben oturcam dıycekmıs gıbı aranızdakı dıyaloglar nasıldı ama sankı yanına gelıcekmıs gıbı oluyosun takı elıne resmı gecınce bılıyosunkı asker olmus bıde kırkagac baya yogun telefonlasman zor olur cunku agır egıtım goruyolar ve agıları acık uyuyolar ama saglık beslenme acısından cok ıyıde egıtımler cok ama cok agır yorgunlukltan telefon edemez sen aradıgındada egıtımde olur ınsallah hayırlı bır boluge duse zaten komando demısın kardesımde komandydu 15 kısı olup hıc ayrılmıycaklar usta bırlıgınede ınene bırlıkte gıdıcekler sen acemı bırlıgını dusunme ınsallah usta bırlıgı hayırlı bıryere cıkar canım benım askerımızı moralıze edın onalr bızden yureklıler masallah hepsı ole bızden anne abla yureklerımız dayanmıyo ıste ablalık zaten kucuk annelık canım konunu takıp etcem sımdı sız kınasına odaklanın guzel ce eglenın tatlım he bır sey daha kınasınıda ıkı gun onceden yapınkı askerımı oynayıp terleyıp o yorgunlukla ototbuse bınmesın ıkı gun oncesınden yapın dınlesın cunku arakasları atılar fırlatıyolar aten ertesı gun bel agrısı yasıyo

ılk gunler or oluyo hemde cok or ınanamıyosun gıttgıne asker olduguna bos odasına bakıyosun bos yatagına dısardaymıs ısteymıs bırazdan gelkıcekmıs gıbı gelıyo abla pc den kalkta bıraz ben oturcam dıycekmıs gıbı aranızdakı dıyaloglar nasıldı ama sankı yanına gelıcekmıs gıbı oluyosun takı elıne resmı gecınce bılıyosunkı asker olmus bıde kırkagac baya yogun telefonlasman zor olur cunku agır egıtım goruyolar ve agıları acık uyuyolar ama saglık beslenme acısından cok ıyıde egıtımler cok ama cok agır yorgunlukltan telefon edemez sen aradıgındada egıtımde olur ınsallah hayırlı bır boluge duse zaten komando demısın kardesımde komandydu 15 kısı olup hıc ayrılmıycaklar usta bırlıgınede ınene bırlıkte gıdıcekler sen acemı bırlıgını dusunme ınsallah usta bırlıgı hayırlı bıryere cıkar canım benım askerımızı moralıze edın onalr bızden yureklıler masallah hepsı ole bızden anne abla yureklerımız dayanmıyo ıste ablalık zaten kucuk annelık canım konunu takıp etcem sımdı sız kınasına odaklanın guzel ce eglenın tatlım he bır sey daha kınasınıda ıkı gun onceden yapınkı askerımı oynayıp terleyıp o yorgunlukla ototbuse bınmesın ıkı gun oncesınden yapın dınlesın cunku arakasları atılar fırlatıyolar aten ertesı gun bel agrısı yasıyo

kardeş duygularımız aynıymış canm ocnn başından kalk abla off falan hepsi aynı çok zor olcak çoookkk kardeşimi zçok özlücem o benm herşeyim iyi yerlerde olsun inşahhh

ayın 22 sinde teslim canm giidcek işte alh nasip ederse bundan sonrası dahada zor biliyorum ve uykularım kaçıyo senn kardeşin komandomu suan

canım sıkma canını korkunun ecele faydası yokki, o nedenle onlar için yapabileceğimiz en iyi şey dua etmek. İnan sürekli dua ediyorum, inşallah hayırlısıyla hepsi gidip döner.

yemn törenleri nasıl geciyo

yemin törenleri muhteşem, ben 1 gün arayla iki yemin törenine gittim biri İzmirdeydi diğeri ise Kırkağaçta. İkisinde de gurur duydum askerlerimizle zaten okudukları şiirlerle ağlamak mümkün değil, hem gurur hem mutluluk hemde gözyaşı hepsi bir arada. Canım şunu söyleyeyim yemin töreninde askerinizi sakın yalnız bırakmayın. Orada yalnız ve boynu bükük askerleri gördüm inan içim yandı ağlayan bile vardı biliyomusun. Ah canım biz 3 saatlik gösteriyi anlat anlat bitiremedik, onların 15 ayı anlata anlata bitirememesi çok normal, hani bazen yeter asker anılarını dinle dinle bıktık derizya gerçektende anlatılacak kadar varmış...

Benim kardeşim hemen hergün aramaya çalışıyordu ama çok az konuşuyordu. İnşallah gittiği yerde de arayabilir. Allah'ım hayırlısıyla bi gidip dönse...
Bide sözlümde asker, 2 asker yolu bekliyorum

hepinize tesskürler arkadslar yaa sizleri görmesemde manevi destek oldu bi nevi dualrımızı eksik etmeyelim sağ salim yapıp gelsinler çok ağlıycam ama inşalhh alhım hayrlısı nereyse orası olur yapı itibariyle kardeşim komando olmaya müsait değil bize göre bugün sülüsünü alcak ama orda öyle olmuyomuş dayanıklılık önemliymiş kardeşim zayıf biz düşünemiyoz onu daglarda allahımm sen yardım et

canım sıkma canını korkunun ecele faydası yokki, o nedenle onlar için yapabileceğimiz en iyi şey dua etmek. İnan sürekli dua ediyorum, inşallah hayırlısıyla hepsi gidip döner.

yemin törenleri muhteşem, ben 1 gün arayla iki yemin törenine gittim biri İzmirdeydi diğeri ise Kırkağaçta. İkisinde de gurur duydum askerlerimizle zaten okudukları şiirlerle ağlamak mümkün değil, hem gurur hem mutluluk hemde gözyaşı hepsi bir arada. Canım şunu söyleyeyim yemin töreninde askerinizi sakın yalnız bırakmayın. Orada yalnız ve boynu bükük askerleri gördüm inan içim yandı ağlayan bile vardı biliyomusun. Ah canım biz 3 saatlik gösteriyi anlat anlat bitiremedik, onların 15 ayı anlata anlata bitirememesi çok normal, hani bazen yeter asker anılarını dinle dinle bıktık derizya gerçektende anlatılacak kadar varmış...

Benim kardeşim hemen hergün aramaya çalışıyordu ama çok az konuşuyordu. İnşallah gittiği yerde de arayabilir. Allah'ım hayırlısıyla bi gidip dönse...
Bide sözlümde asker, 2 asker yolu bekliyorum

canm benm biz bi taneye zor dayncaz senn 2 allah yardımcın olsun hayrlı teskereler sende içini ferah tut

Canım benim kardeşimde zayıf, hatta dağ komandosu olacakmış bacakları ağırdı diye jandarma komando olmuş.
Amcamın oğlu çok daha yapılı ama usta birliği Malatya çıktı, yani sanırım biraz şans meselesi.
Şunuda düşünmek lazım, Allah alnına yazdıysa eğer batıda da olur, düşünsene Tokat'takileri...
Allah hiçbir ana kuzusuna acı vermesin...

Canım benim kardeşimde zayıf, hatta dağ komandosu olacakmış bacakları ağırdı diye jandarma komando olmuş.
Amcamın oğlu çok daha yapılı ama usta birliği Malatya çıktı, yani sanırım biraz şans meselesi.
Şunuda düşünmek lazım, Allah alnına yazdıysa eğer batıda da olur, düşünsene Tokat'takileri...
Allah hiçbir ana kuzusuna acı vermesin...

doğru diyosun canm günlerdr aklımda binbir soru okadr karışıkki herşeyi düşünür oldum en ince ayrıntılara inersem zaten tırlatırım kendimizi hazırlıyoz sınıra verrler diye dağlarada gtse gurur duyarak dualrla beklicez allahın yardımıyla çok duygulu bi topik oldu burası tekrardan desteğinize tekürler allah hepinizden razı olsun asker ablaları diye de bi topik açalım bari baya duygu yüklü olur..:gitme:

ah canım... benim biricik kardesim de diyarbakır licede asker... insan kıyamıyor degil mi?
bizde ilk ögrendigimizde cok kötü olduk haberleri izlerken yüregimiz bizimde hep agzımızda...ama kısmet
oralarda sadece bizim kardesimiz yok hepsi ana kuzusu...
RABBıM cümlesiyle korusun insaallh..
hepsi ALLAHA emanet...

ah canım... benim biricik kardesim de diyarbakır licede asker... insan kıyamıyor degil mi?
bizde ilk ögrendigimizde cok kötü olduk haberleri izlerken yüregimiz bizimde hep agzımızda...ama kısmet
oralarda sadece bizim kardesimiz yok hepsi ana kuzusu...
RABBİM cümlesiyle korusun insaallh..
hepsi ALLAHA emanet...

inşalllh canm onlar hepimizn kardeşi metanetli olmayı öğrenicem inşalh bizler asker ablası olarak dimdik durmamız lazımki onlarda gururlansın ama gel görelim ki olmuyo hiç aklımdan çıkmıyo canm kardeşim oralarda nereye düşçekk düşündükçe ağlıyorum hepsini korusun allah kardeşlerimize hayrlısınla gelmek nasip etsin canm

konu taşınmışburaya kızlar kağıdını aldık kardeşimin jandarma 6. bölük varmı bu bölük hakkında bişeyler bilen orda timlere ayrcaklar ama şimdilik jandarma görünüyo

X