Kışın Deepfreezde, Derin Dondurucuda Saklanan Gıdalar, Kışa Hazırlık

havuç veya elma rendesi ve petibör büsküvi ile yapılan küçük top cezeryeler oluyor ya onları da atıyorum.hem sigara böreği hem de en az bir çeşit tatlım daha olmuş oluyor.bir misafir gelince çok yorulmuyorum,bu gibi ilavelerle ikramım bazen 4-5 çeşit oluyor.

nidahçım geçen gün yumurtasız kaldım ama poaça yapıcam,çıkardım buzluktan yumurta beyazını onunla yaptım.stünede yumurta beyazı ve sıvıyağ karışıı sürdm pek güzel oldu poğaçam.daha önce kekte de kullanmıştım :)

az önce kışlık domates konservelerimi hazırladım arkadaşlar, sabahtan beri uğraşıyorum çünkü robottan çekmek yerine doğrayarak hazırladım, içine biber de doğradım, mis gibi kokuyorlardı, umarım güzel olmuştur.

Son düzenleme:
ben daha sadece fasulyeleri attim dolaba...
belki zamani gecmeden tursumuda kurarim...
afiyetle yemek nasip olsun arkadaslar

dolapta yer kalmadı kızlar daha birsürü şey yapmak isterdim ama maalesef artık bişey koyamam daha çok fasulye bezelye barbunya bamya ağırlıklı koydum zaten dolap doldukaydirigubbakcemile3

birde aklima gelmisken hazir mevsimindeyken bol bol maydonoz attim dolaba..
cok pratik oluyor kisinda yazinda..dograma derdinden kurtuluyorum en azindan

buzluk bittiyse konservelere başlamak lazım aklımda türlü konservesi var yapacağım bakalım nasıl olacak

natertua cezeryelerin çözdürülmesi nasıl oluyor tadında değişiklik oluyor mu

gerçektende tadında hiçbir değişiklik olmuyor.misafir gelmeden 4-5 saat önce buzluktan çıkarıyorum.zaten hindistan cevizine bulayıp atıyorum buzluğa o nedenle başka hiçbir şey yapmıyorum buzluktan çkardıktan sonra.
gerçektende benim kurtarıcım.ikramlarım da çeşit sayım çoğalıyor.:teytey:

birde aklima gelmisken hazir mevsimindeyken bol bol maydonoz attim dolaba..
cok pratik oluyor kisinda yazinda..dograma derdinden kurtuluyorum en azindan

arkadaşım ben buzluğa attığım maydonozu sadece makarna , börek içi hazırlama,sarma dolma içi hazırlama aşamasında kullanıyorum.sen başka nerelerde kullanıyorsun.

ben de salatalıkları rendeliyorum.bir cacıklık olacak şekilde poşatlere koyuyorum.
aynı lezzeti veriyor.hem de çok pratik oluyor.
iyiki böyle bir paylaşım alanı açılmış.
deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.
çok değişik güzel fikirler var.aklıma gelirse yine yzarım.

ayyy daha neler öğrencem yaaa.. bişey olmuyomu salatalıklara allah allah... hemen denicem tatlım saol...

ben de salatalıkları rendeliyorum.bir cacıklık olacak şekilde poşatlere koyuyorum.
aynı lezzeti veriyor.hem de çok pratik oluyor.
iyiki böyle bir paylaşım alanı açılmış.
deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.
çok değişik güzel fikirler var.aklıma gelirse yine yzarım.
ben ilk defa kk da duydum salatalığı.. deneyeceğim. çok merak ettim.
Patlıcanı kızartma harici nasıl saklıyorsunuz. Ben közleyip kaldırdım ama yemek için de bir miktar atmak istiyorum çiğ olarak ama oluyor mu bilmiyorum
canım az yağ ile patlıcanı kavur 5-6 dk sarartınca , soğut,poşetle.. ben öyle yapıyorum.karnıyarığı bile kızartmam.
teflonda yap ama delil deşik olmasın.
havuç veya elma rendesi ve petibör büsküvi ile yapılan küçük top cezeryeler oluyor ya onları da atıyorum.hem sigara böreği hem de en az bir çeşit tatlım daha olmuş oluyor.bir misafir gelince çok yorulmuyorum,bu gibi ilavelerle ikramım bazen 4-5 çeşit oluyor.
canım elma kararmıyor mu?
buzluk bittiyse konservelere başlamak lazım aklımda türlü konservesi var yapacağım bakalım nasıl olacak
ben bilmiyorum hiç konserve işini.. bir de ona girelim detaylı olarak da öğreneyim ben de..

ayyy daha neler öğrencem yaaa.. bişey olmuyomu salatalıklara allah allah... hemen denicem tatlım saol...

ben de yeni öğrendim ,,yapcam inşallah..

bende bugün pazara gittim.taze fasulye.sivri yemeklik domates,kırmızı biber,mısırve vişne aldı.

kırmızı biberi fırında közledim ,poşetlere koydum dondurucuya koydum

taze fasulyeyi haşladım üzerine domates koyup poşete koydum.dondurucuya koydum

domateslerin kabuklarını soyup doğradım,kaynatıp kavanozlara sıcakken doldurdum ve tutması için ters kapadım.

vişnemi ayıkladım,çekirdeklerini çıkardım şekerledim.reçel yapıcam.

yarında mısırı kaynatıp bütün olarak poşetlere koyucam.bunu hiç yapmadım ilk kez deniycem

X