Kışın Deepfreezde, Derin Dondurucuda Saklanan Gıdalar, Kışa Hazırlık

kizlar bende bahceden epeyce sivri biber getirmistim..kalicak diye birazini 1 posete ince kiyip koydum,denemek icin..
kavurup koyan var mi?hangisi daha iyi oluyor?

Ben de aynı sorunu yaşıyorum,biri bize yardım etsin...boshayallersmile

Çiğ doğrayıp mı koyacağız,kavurup mu koyacağız,hafif kurutup mu koyacağız nasılll?

Son düzenleme:
ben sivri biberi doğrayıp koyuyorum sonra yemeklerde kullanıyorum çözdürmeden atıyorum
tencereye

Yani hiç kavurmadan çiğ olarak doğrayıp koyuyorsun öyle mi?

Ben kışın çıkarıp kızartme yapmak istiyorum, o nedenle bütün koymak istiyorum ama nasıl yapıcam bilmiyorum...

Ben de aynı sorunu yaşıyorum,biri bize yardım etsin...boshayallersmile

Çiğ doğrayıp mı koyacağız,kavurup mu koyacağız,hafif kurutup mu koyacağız nasılll?

kızlar önce biberlerinizi güzelce yıkayın sonra bi bezle kurutun yemeklik için ince ince doğrayın kızartmalık için ister 2 ye bölün ister tüm koyun
kızartmanıza falan gerek yok
yanlız dolaptan çıkardığınız da hemen tencereye atın yani çözülmesini beklemeyin
yoksa kararırlar

kızlar önce biberlerinizi güzelce yıkayın sonra bi bezle kurutun yemeklik için ince ince doğrayın kızartmalık için ister 2 ye bölün ister tüm koyun
kızartmanıza falan gerek yok
yanlız dolaptan çıkardığınız da hemen tencereye atın yani çözülmesini beklemeyin
yoksa kararırlar

Teşekkürler inş.bozulmadan kalırlar...

Arkadaşlar elime iki kilo kadar mor erik geçti,kışın komposto yapmak için buzluğa

kaldırmak istiyorum ama nasıl yapayım?

Sadece yıkayıp kurulayıp aynı vişneler gibi bi kaba koyup kaldırsam bişey olmaz değil mi?

Arkadaşlar elime iki kilo kadar mor erik geçti,kışın komposto yapmak için buzluğa

kaldırmak istiyorum ama nasıl yapayım?

Sadece yıkayıp kurulayıp aynı vişneler gibi bi kaba koyup kaldırsam bişey olmaz değil mi?

Elbette bir şey olmaz azul,vişneyi nasıl yapıyorsan aynısını yap..yerimseniben

arkadaşlar kabak nasıl oluyor difrizdee..difrizine yemeklik ya da kızartmalık kabak koyanlar varmı aranızda. ben kendim çok severim yazında çok ucuz oluyorr...tecrübelerinizden yararlanmak isterim..:)

içli köfteyi ben fazla yaptığım zaman hemen buzluğa atarım pişireceğim zamanda kaynar suya buzluktan çıkarır çıkarmaz atarım şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım

domatesi bütün olarak ta buzluğa koyuyorum 5 dak önce çıkarıp buzlu buzlu soyuyorum tahtada doğrayıp kullanıyorum yani tek tek kullanabiliyorum

ben nohut haşlayıp koyuyorum.özellikle pilava eklemede çok kolaylık oluyor.tadıda pek değişmiyor.
birde her zaman mayalı açma yada puaça bir kenarında durur dipfrezimin misafir gelince çıkarıp hemen teflon tavada kısk ateşte ısıtıyorum yeniden daha güzel oluyor.bamya ,fasulye her yıl yaptığım kışlık hazırlıklardır.domates sos ta her yıl yaparım.minik biberlerle enfes olur...

X