Kızıma, bize yemek yapmayan kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

whispersOFhope

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
329
442
35
Herkese iyi akşamlar. Direk konuya gireceğim.
Geçtiğimiz yaz ayrı şehirlerde yaşadığımız eşimin anne babasının evine gittik. Kızım 22 aylıktı. Pandemi bebeği olduğu için pek kimseye yanaşmıyordu. Sadece eşim ve ben ilgileniyorduk. Eşimin kardeşinin kına gecesi ve bir gün sonrasında da nikahı olacaktı. Yani aslında orası düğün eviydi fakat evdeki tek misafir bizdik. Biz de günde 3 öğün yemek yeriz, onlar günde 2 öğün yerler. (Bir geç kahvaltı, iki de akşam yemeği yerler) Bu sebeple ben de kayınvalideme dedim ki “Biz kahvaltıyı sabah erken yaparız. Sen akşam ne yemek yapacağını bana söyle, ona göre ben öğlen yemeklerimizi hallederim bir şekilde. Olmazsa dünden kalanları yeriz. Kızım sadece bakla ve patlıcan yemiyor” dedim. Kızımın yiyeceği birçok malzemeyi de evimden getirdim zaten.

Neyse, orada bir hafta kaldık. Bu 1 hafta içinde ben söylememe rağmen 2 gün patlıcan yemeği yaptı. İçine patates vs koyacak mısın en azından kızıma da yediririm dememe rağmen yok biz böyle seviyoruz dedi. Bir gün gelen misafire ikram etmelik ve tavuk vardı evde sadece. Sadece iki misafir geldi bu arada. Bir yoğunluğu vs de yoktu. Kınanın yapılacağı gün yemek yapmadı, herkes öğlen yaptığı pilav ve tavuk işe doymuştu. Ben büyük gelinden kınaya gelirken yemek yaptıysa getirmesini rica ettim. Onlar da kınaya geç kalınca kızım açlıktan ağladı. Etrafta yemek alacak bir yer de yoktu. O gün o kadar öfkelendim ki eşime bir daha bu eve gelmek istemiyorum. Gerekirse otelde kalalım dedim. Kızımın aç olduğu için ağladığını unutamıyorum. Bir de bana kınada insanlar çok bilmiş bit şekilde aaaa dişi ağrıyor, ondan ağlıyordur calpol ver deyip durdular. Hayır dedim, bu çocuk aç! Evde yemek yoktu. Büyük gelinin yemek getirmesini bekliyorum dedim.

Yemek yiyemediğimiz günler gidip dışarda yemek yedik. Sadece kızım ben ve eşim… Bir gün de yemeği ben yaptım. (Bezelye yemeği) Onu da öğlen kızıma yaparken çok yap herkes yer dedi de öyle yaptırdı.

Şimdi yazın tekrar onlara gitme planı var ( senede 1 ailece gidiyoruz ) ve ben onun evinde kalmak istemiyorum. Onlar bana geldiğinde asla mutfağa bile sokmuyorum, tüm yemekleri ben yapıyorum dinlensin zaten evde 4 tane adamı doyurmaya çalışıyor diye. Ben evine senede bir kere giderken ki benim kızım tek torunu, bize birkaç gün yemek pişirmeyi çok gördü. Bilerek iki kere patlıcan yapıp bizi zor durumda bıraktı. Bunları asla unutamıyorum.

Sizce tatilde oraya gidip evinde kalmazsam büyük bir tepki göstermiş olur muyum? Siz olsanız ne yapardınız?

Not: Burada çocuğa bir makarna yapmadın vs diyenler gerçekten çocuğu bilerek aç bırakmış olabilir miyim? Gerçekten saçma yorumlar yapıyorsunuz. Ara öğünü yedirip kınaya götürdüm. Eltimin geç kalması bir aksilik oldu. Bunda ben bir yanlış göremiyorum ama herkesin bakış açısı farklı işte. Neyse artık cevap yazmayacağım çünkü herkese farklı bir detayı açıklamak çok yorucu.

Son düzenleme:
Herkese iyi akşamlar. Direk konuya gireceğim.
Geçtiğimiz yaz ayrı şehirlerde yaşadığımız eşimin anne babasının evine gittik. Kızım 22 aylıktı. Pandemi bebeği olduğu için pek kimseye yanaşmıyordu. Sadece eşim ve ben ilgileniyorduk. Eşimin kardeşinin kına gecesi ve bir gün sonrasında da nikahı olacaktı. Yani aslında orası düğün eviydi fakat evdeki tek misafir bizdik. Biz de günde 3 öğün yemek yeriz, onlar günde 2 öğün yerler. (Bir geç kahvaltı, iki de akşam yemeği yerler) Bu sebeple ben de kayınvalideme dedim ki “Biz kahvaltıyı sabah erken yaparız. Sen akşam ne yemek yapacağını bana söyle, ona göre ben öğlen yemeklerimizi hallederim bir şekilde. Olmazsa dünden kalanları yeriz. Kızım sadece bakla ve patlıcan yemiyor” dedim. Kızımın yiyeceği birçok malzemeyi de evimden getirdim zaten.

Neyse, orada bir hafta kaldık. Bu 1 hafta içinde ben söylememe rağmen 2 gün patlıcan yemeği yaptı. İçine patates vs koyacak mısın en azından kızıma da yediririm dememe rağmen yok biz böyle seviyoruz dedi. Bir gün gelen misafire ikram etmelik ve tavuk vardı evde sadece. Sadece iki misafir geldi bu arada. Bir yoğunluğu vs de yoktu. Kınanın yapılacağı gün yemek yapmadı, herkes öğlen yaptığı pilav ve tavuk işe doymuştu. Ben büyük gelinden kınaya gelirken yemek yaptıysa getirmesini rica ettim. Onlar da kınaya geç kalınca kızım açlıktan yarım saat ağladı. Etrafta yemek alacak bir yer de yoktu. O gün o kadar öfkelendim ki eşime bir daha bu eve gelmek istemiyorum. Gerekirse otelde kalalım dedim. Kızımın aç olduğu için ağladığını unutamıyorum. Bir de bana kınada insanlar çok bilmiş bit şekilde aaaa dişi ağrıyor, ondan ağlıyordur calpol ver deyip durdular. Hayır dedim, bu çocuk aç! Evde yemek yoktu. Büyük gelinin yemek getirmesini bekliyorum dedim. Utandı mı bilmem.

Yemek yiyemediğimiz günler gidip dışarda yemek yedik. Sadece kızım ben ve eşim… Bir gün de yemeği ben yaptım. (Bezelye yemeği) Onu da öğlen kızıma yaparken çok yap herkes yer dedi de öyle yaptırdı.

Şimdi yazın tekrar onlara gitme planı var ( senede 1 ailece gidiyoruz ) ve ben onun evinde kalmak istemiyorum. Onlar bana geldiğinde asla mutfağa bile sokmuyorum, tüm yemekleri ben yapıyorum dinlensin zaten evde 4 tane adamı doyurmaya çalışıyor diye. Ben evine senede bir kere giderken ki benim kızım tek torunu, bize birkaç gün yemek pişirmeyi çok gördü. Bilerek iki kere patlıcan yapıp bizi zor durumda bıraktı. Bunları asla unutamıyorum.

Sizce tatilde oraya gidip evinde kalmazsam büyük bir tepki göstermiş olur muyum? Siz olsanız ne yapardınız?

Siz niye mutfağa girip yemek yapmadınız? Kendi bebeğinizin yemeğini ya kendinizi yapmanız gerekir ya da yanınızda taşımanız gerekir. Otel değil bu mutfağı olan ev, çok kısa süren yemek yapsanız yeterdi. Abartılacak bir şey göremedim. Kinlenmişsiniz ama gerek yok.

Benim oğlumda pandemi bebegiydi bizde uzağız asla cana yakın bı çocuk değil ama ben kayınvalidemlere gittiğimde açıkçası kendime göre oğluma uygun ne varsa pişiririm bundan utanmamda gocunmamda kayınvalidem ne pişirirse pişirirsin hem sonuçta bı cemiyeti varmış telaşı varmış belki oda sizden yemek yapmanızı beklemiştir.

Dediğim gibi malzemeleri alıp öğlen kızımın yemeklerimi kendim yaptım zaten. Fakat akşam yemeğini neden ben üstleneyim ki? Kendi evin değil, kendi düzenim değil, kızımı emzirip onunla mı ilgileneyim 10 kişilik yemek mi yapayım? Emin olun mantıklı olan her yolu denedim.
Kınaya geç kalacaklarını bilseydim zaten dışarda yemek yeyip gelirdik. Arabamız gelin arabası olduğu için de orada kalakaldık. kötü bir mahalleydi kınanın olduğu yer.

Çözümü vardır ya illaki. Market alışverişi yapılır. Civarda yok derken nasıl yok anlamadım orayı?Araba varsa merkeze uzaksanız bile gidilir alınır. Hadi ennnn kötü kahvaltılık çıkarır yedirirsin bu çocuk aç diyecek kadar bi şey göremedim.

Kv kasıtlı yapıyordur ona bir şey diyemem ama ya gitmeyin ya da tedbirli gidin madem.

Dediğim gibi malzemeleri alıp öğlen kızımın yemeklerimi kendim yaptım zaten. Fakat akşam yemeğini neden ben üstleneyim ki? Kendi evin değil, kendi düzenim değil, kızımı emzirip onunla mı ilgileneyim 10 kişilik yemek mi yapayım? Emin olun mantıklı olan her yolu denedim.
Kınaya geç kalacaklarını bilseydim zaten dışarda yemek yeyip gelirdik. Arabamız gelin arabası olduğu için de orada kalakaldık. kötü bir mahalleydi kınanın olduğu yer.
Akşam yemeğini üstlenmezsiniz ama çocuğunuza bir çorba yapıp yahut yumurta kırabilirsiniz aç kalmasından ise

Yav iyide 10 kişilik yapmayın tamam ama çocuğu açlıktan da ağlatmayın yani. Pratik bir şeyler yapılabilirdi. Makarna,kahvaltı falan bile olurdu.

Çocuk açsa kalkar bir makarna yaparim yani.
Sonra şöyle kaynanaya istediğini ama kalk yemeğini yap ye sonra trip at.
Bizde evde 2 öğün yiyoruz geç yiyoruz.
Kardeşim bize geldiğinde sabah erken kalkar kahvaltı hazırlar çocuğu yedirir bizi beklerse beraber yeriz.
Neden yemek yaptın neden yedin denilmez.
Patlıcan yemiyo mu bilerek patlıcan mi yaptı sende başka bişey yapar çocuğu doyurursun ama sevmediğini bile bile de öyle yapılmaz.
Ben olsam tatilde falan gitmem oğlu gitsin görsün.

Nasıl kızınızın açlıktan ağlayacak noktaya gelmesine izin verirsiniz aklım almıyorum. Kayınvalide ne kadar gaddarsa sizde kızınıza karşı o kadar gaddarsınız. Ayrıca malzemeleri de getirmişsiniz sadece kızınıza göre bile yapabilirdiniz. Sırf inattan kızı aç bırakmışsınız.

Kayinvalideme her gittigimde yemegi beraber yapariz sofrayi beraber kurariz. Bebegim 7 aylık. Babasi veya dedesi ilgilenirken hemen hallederiz.
Aksam yemegini ozellikle kayinvalideden beklemem ben. Zaten oraya gidip kaliyoruz, yük oluyoruz. Yemegi de yapayım yani degil mi?
Hazır yemek bekliyorsanız, keske otelde kalsaydınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X