Kızımın okuldaki problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O kadar sey yazılmış soylenmıs ama hala gercekler gorulmuyor baska yere cekılıyor konu.
Bulunduğum yerde bı uygulamalı anasınıfı kı bu kız meslek lisesinin okulu, 1 ozel, 1 yarı ozel anaokulu var
3 tarıkat ve 3 dıyanet anaokulu var
Devletın anaokulu bıle 1000 lıra aıdat alırken dıyanet 100 lıra alıyor.
Allh sevmex cehennemde yanarsın gıbı sozlerle dın ogrerılen yer. Anaokulu degıl hıcbır sekılde. 23nısan eglencesı cıcuk sarkıları hıcbırsey yok
Baska da yorumum yok
Amaç zaten çocukları bu okullara muhtaç etmek.
Velileri zorlamak.
Devlet önce anaokulları yaygınlaştırmalı sonra alternatif olarak isteyenlere açsın diyanet anaokulunu. Asıl yaygın olan diyanet devlet anaokulu yok ufak yaşlar için.
Bu normal değil bunu dine çekmek de iyi niyetli değil.

Amaç zaten çocukları bu okullara muhtaç etmek.
Velileri zorlamak.
Devlet önce anaokulları yaygınlaştırmalı sonra alternatif olarak isteyenlere açsın diyanet anaokulunu. Asıl yaygın olan diyanet devlet anaokulu yok ufak yaşlar için.
Bu normal değil bunu dine çekmek de iyi niyetli değil.
Bunu anlatamayız onlara konu o kadar sapmıs kı laf edene elestırene dınsız denmıs vazıyette.
Laiklik sen ne guzel seysın aslında anlayabilene.
Dın ayrı, egıtım ayrı, devlet ayrı
Sıkarak korkutarak ıyı musluman yetısmez. Okutarak ogreterek arapcası ayrı turkcesı ayrı anlamına kadar sınıdıre sındıre acıklaya acıklaya ogreterek ıyı bır ınsan, musluma, evlat yetısır. Bunu da anlayamıyorlar işte. Oraya buraya verdık kucuk yasta yetıssınle olmuyor. Imam hatıo lıse ortaokullarına cok duyuyorum okumaz ama musluman olsun barı dıye yollayanları yazık cok yazık

5 yaş devlet Anaokuluna gönderebilirdiniz?
Devletin ki paralı değil ki.
Son kez yazıp konuyu kapatılmasını isteyeceğim. Bizim buradaki anaokulları 4 yaş almıyor. Dede torun diye biyer var oda ailem şehir dışında olduğu için çocuğu tek kabul etmedi. Yuvam istanbulda çıkmadı. Bi yerin kaydını başlaması işe dolması bir oldu. 15 temmuzdaki yere de araç gitmiyor. Yokuş yukarı olduğu için 2 çocukla zor ve kızım o yolda herzaman yorulduğunu söylüyor. Normal zamanda bile eşim evdeyse 2 bebek arabası ile gidiyoruz. O yüzden en azından güvenilir diye buraya verdim. Bugün kaydını sindirim. Kursa yazdırıyorum. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

Son kez yazıp konuyu kapatılmasını isteyeceğim. Bizim buradaki anaokulları 4 yaş almıyor. Dede torun diye biyer var oda ailem şehir dışında olduğu için çocuğu tek kabul etmedi. Yuvam istanbulda çıkmadı. Bi yerin kaydını başlaması işe dolması bir oldu. 15 temmuzdaki yere de araç gitmiyor. Yokuş yukarı olduğu için 2 çocukla zor ve kızım o yolda herzaman yorulduğunu söylüyor. Normal zamanda bile eşim evdeyse 2 bebek arabası ile gidiyoruz. O yüzden en azından güvenilir diye buraya verdim. Bugün kaydını sindirim. Kursa yazdırıyorum. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.
Ben sizi haksız bulmadım ya da neden diyanet diye eleştirmedim.
Sordum sadece 5 yaşında kızım yazmışsınız.

Ben çocuklarımı hiç bir yere göndermedim.
Oğlum nisanda 5 olacak ve devletin ana okuluna gidecek eylül de.
Ama evde ilgileniyorum.
Harfleri, rakamları, toplama, çıkarma öğrettim, eğitim setleri, dikkat setleri onları bunaltmadan yapıyoruz.
Eşimde yabancı dil konusunda çocukları eğitiyor.
Ben cocuklarımı özel bir merkeze gönderebilirim ama bana da o kadar para sinirlerimi zıplatıyor.
O paraları biz hafta sonu vs çatır çatır yiyoruz.
Anı kalacak tatillerimizi ekstra ekstra süper geçiriyoruz.

Kendini sıkma evde ilgilenebilirsin, yerinde olsam diyanete göndermezdim.
Bu cocuk altına kaçırdı al doktora götür ne demek.
Zaten diyanet eğitim işine giremez ki, inanç kurumu cocugun egitiminin nesini verebilir.
Pegagojik formasyonlu alan öğretmenleri sanki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X