Kızlar yavru bir kedi buldum acil yardım lütfen :(

Mihail Zoscenko

Nirvana
Pro Üye
29 Aralık 2010
8.416
23.868
Çocukluğumda kısa süre beslediğim iki kuşu saymazsak hayatımda hiç hayvan beslemedim anlamam da bu işlerden

Fotoğraftaki kedi yaklaşık iki üç saattir annesini arıyor, ne kadarlık olduğunu bilmiyorum fotodan tahmin edebilir misiniz? Kardeşim (veterinerlik öğrencisi) 2 aylık falandır bu dedi. Miyavladıkça içim parçalanıyor ne yapacağımı da bilmiyorum kıvranıp duruyorum :KK43:

İnternetten baktım süt yumurta sarısı şeker karışımı yaptım ama yemiyor sürekli miyavlıyor :KK43: kutuya koydum çıkıyor, su da içmiyor, köy yerindeyiz yakınlarda öyle pet shop falan da yok. Kardeşime gösterdim, bi tane sarı kedi var onun yavrusudur annesi bulur onu bırak diyor umursamadı fazla dışarı çıktı. Elinle dokunmasaydın annesi istemez şimdi dedi, ama ben annesini bulalım diye elimle baya gezdirmiştim :KK43: Şu anda kediyi sütlü karışımıyla ve kutunun ağzı aralık şekilde ilk bulduğum yere yakın korunaklı bi köşeye bıraktım (evin yakını zaten) annesi gelir belki diye ama odama miyavlama sesi geliyor yavrunun :KK43:

Kutuda kapalı bi yerde mi tutsam ne yapmak lazım bu yavruya kızlar ya? Ne yer ne içer bunlar? Hiç anlamam hayvan bakımından Facebookda pet gruplarına da yazacağım. Annesi bulur mu gerçekten? Bişey olmaz değil mi :KK43: iki aylık kedi yaşar mı kendi başına? Elimle dokundum diye bırakır mı annesi? Çok yavru kedi gördüm sevdim ama hep anneleri vardı ilk defa annesini arayan yavru buldum

Offf allahım içim eziliyor miyavladıkça resmen kaygılarım bozuldu akşam akşam

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    45,4 KB · Görüntüleme: 404
Canım bu kedi 2 aylık yok daha küçük. 3 haftalık falan kendisi yemek yiyemez. Annesi gelir mi gelmez mi bilemiyorum bi kulagin onda olsun takip et ama 3 4 saati bulur da annesi gelmezse soguktan ölebilir. Enjektörle verebilirsin yaptigin mamayı. Hatta pirinç unuyla mama yapip kendi yumurtalı karışımınla birlestirirsen daha uzun süre tok tutar. Tabi biraz zeytinyağı da damlat içine kabiz falan olmasın. Bir de pamukla poposuna hafif hafif masaj yap ilk önce tuvaleti varsa yapsın kendisi yapamaz daha

İki ayliktan daha küçük olabilir bence. Yiyemiyordur belki biberon ve ya sırınga ile vermeyi deneyebilirsiniz. Çok küçük daha kendi başınin çaresine bakamaz. Usuyor olabilir.

Yaşayamaz ölür orda lütfen bırakma.Büyük kedi köpekler gelir zarar verirler.Havada soğuyacak yarın.Çok küçük daha yalnız tutunamaz hayata.Bence sende kalsın.Yarın biraz daha bakarsın bulduğun yerlere kediyle birlikte.Yürüyemez o çünkü çok uzakta değildir annesi oralarda olabilir.
Öyle yürüyemeyecek durumda değil koşup sekiyor ama verdiğim hiçbirşeyi yemiyor :KK43: içeri mi alsam acaba, annesi ya bulamazsa? Hava fazla soğuk değil korunaklı zaten durduğu yer sıcak. Allahım ne yapsam offf. İnşallah bulur annesi yoksa ben bakarım da bilmiyorum nasıl yapacağımı

Bırakma nolur . Hava çok soğuk geceyi geciremez. Annesi Yakınlarda olsa bu kadar uzun süre birakmazdi. Evinizde kalamaz mi ?

Canım bu kedi 2 aylık yok daha küçük. 3 haftalık falan kendisi yemek yiyemez. Annesi gelir mi gelmez mi bilemiyorum bi kulagin onda olsun takip et ama 3 4 saati bulur da annesi gelmezse soguktan ölebilir. Enjektörle verebilirsin yaptigin mamayı. Hatta pirinç unuyla mama yapip kendi yumurtalı karışımınla birlestirirsen daha uzun süre tok tutar. Tabi biraz zeytinyağı da damlat içine kabiz falan olmasın. Bir de pamukla poposuna hafif hafif masaj yap ilk önce tuvaleti varsa yapsın kendisi yapamaz daha
Yarın alabilirim bunları iş dönüşü, yarına kadar bişey olmaz değil mi :KK43:

Kediyi orda bırakma ölür orda bu kedi daha çok küçük belki 1 aylık bile değil sen yedirmezsen kendisi yiyemez yemeğini. Arkadaşlar söylemiş zaten ne yedirmen gerektiğini yarın sabah tekrar bakınırdınız annesine.

Bırakma nolur . Hava çok soğuk geceyi geciremez. Annesi Yakınlarda olsa bu kadar uzun süre birakmazdi. Evinizde kalamaz mi ?
Direkt sokağa bırakmadım zaten kutuyla duvarla bi yuva uydurdum annesi yakınlardaysa gelsin diye. Sesi hala geliyor yakınımda yavru. Hava fazla soğuk değil bugün, alsam mı içeriye? Annesi bulamazsa o zaman?

Yarın alabilirim bunları iş dönüşü, yarına kadar bişey olmaz değil mi :KK43:
Yarına alabileceksen eger bebelac 1 numara yeni doganlar icin bebek maması alırsın onla beslersin. O 50 60 liraya satılan yavru kedi tozlarindan icerik olarak hicbir farki yok gönul rahatlığıyla verebilirsin. 10 15 lira bisey. Simdilik yari oranda sulandirilmis süt verebilirsin ama sadece süt verme. Onu da bi parca pamuğa çekersin sütü ağzına damlatırsın. Bir de ilk önce tuvaletini yaptirmayi dene bi 5 10 dk falan çunku tuvaleti varsa yemek yemez. İnsallah sabaha kadar idare eder bu sekilde. Bu arada bu gece için vercegin süte yağ eklemene gerek yok cunku inek sütü zaten ishal yapar bebegi o da yavrular icin tehlikeli bişey.

Direkt sokağa bırakmadım zaten kutuyla duvarla bi yuva uydurdum annesi yakınlardaysa gelsin diye. Sesi hala geliyor yakınımda yavru. Hava fazla soğuk değil bugün, alsam mı içeriye? Annesi bulamazsa o zaman?
24.00 a kadar bekle gelmezse al bence eve .
Bir de yanına şimdi sıcak su koy kavanozun içine koyup havluya sararak. O bebek olduğu için ona soğuk gelir bize sıcak gelen hava . Çay kasigiyla yaptigin mamayi ağzına vermeyi denesen ? O zaman mecbur yer

Bir de pet siseye sıcak su koy bi havluyla guzelce sar yanına koy biraz olsun isitir onu ama dikkat et yanmasın
Ben bunu içeri alayım en iyisi ya değil mi. Ama beslemeyi bakmayı bilmiyorum yarın şırınga mama falan alırım o sıkıntı değil de bu gece ne yapabilirim yemesi için? Ölmesin de becerebildiğim kadar yaparım ben ne lazımsa.
Burada kedi bakan var gerçi bi halamız var mesela ona da soracağım yarın şu an burada değil.

Ben bunu içeri alayım en iyisi ya değil mi. Ama beslemeyi bakmayı bilmiyorum yarın şırınga mama falan alırım o sıkıntı değil de bu gece ne yapabilirim yemesi için? Ölmesin de becerebildiğim kadar yaparım ben ne lazımsa.
Burada kedi bakan var gerçi bi halamız var mesela ona da soracağım yarın şu an burada değil.
Buz dolabı poseti var ya hani onun içine mamayi dok ucunu kes biraz . Pasta suslerken krem santiyi süslü dökmek için yaparız ya aynı o mantık .
Yavrunun ağzına öyle ver mamayi şimdi aklıma geldi

Dışarda zor yazşar bayağı küçük çünkü :KK43: anneside daha kabul etmez bence kucağına alıp gezdirmişsin kokun sinmiştir ay nasıl bıraktın ya kıyamam :KK42:

Bu kedicik henüz 1 aylık bile değil çok ufak. Dışarıda bırakmayın soğuktan ölür. Lütfen inek sütünü sulandırmadan vermeyin. Bir şırınga bulursanız rahatlıkla besleyebilirsiniz. Tuvaletini yapması için pamuğu ıslatıp poposuna hafifçe bastırarak masaj yapın. Biraz toprak alıp bir kutuya koyup tuvaletini oraya yapmasını sağlayabilirsiniz.

X