Kızlar yavru bir kedi buldum acil yardım lütfen :(

Kizlar ben de birsey sorayim kediciler toplanmisken konuyu sanote etmeden kisaca:) ben de yavru bi kedi besliom da sokak kedisi 3 felan tahminimce gunde ne kadar kuru mama yer.fazla yiyo xannimca bi zarari olur mu

Kesinlikle bırakmayın. Annesi gelecek olsa çoktan gelirdi çünkü. Yavruların annesini araması gibi anneler de çok iç ezici bir şekilde miyavlayıp yavrularını arıyorlar. Erkek arkadaşım da çöpün kenarında kutuda buldu 2 tane yavru kedi daha gözleri açılmamıştı. Şimdi 1.5-2 aylık oldular sizinki kadarlar. Veterinerden kedi sütü alın durumunuz varsa ve biberon. Direkt ağzına besleyin hem annesini emiyor gibi hissediyor hemde karnı doyuyor. Başka verdiğiniz şeyi yemez daha çok küçük. Ve lütfen sıcak su torbası yapın çok kaynar olmadan ğzerine havlu koyup kediyi ona koyun. Anne sıcaklığına ihtiyacı var. Hava o kadar soğuk değil demeyin bebek o daha size bize göre soğuk olmayan onu donarak öldürebilir. Yüreğiniz çok güzel inşallah bakarsınız bebeğe ❤️

Kizlar ben de birsey sorayim kediciler toplanmisken konuyu sanote etmeden kisaca:) ben de yavru bi kedi besliom da sokak kedisi 3 felan tahminimce gunde ne kadar kuru mama yer.fazla yiyo xannimca bi zarari olur mu

Kediler köpekler gibi değil mama yeme konusunda. Canı istedikçe yer yani tabi ki öyle kutuyu boşaltmayın da Bizim yavru kediler 1.5-2 aylık günde 60 gr bebek kedi maması yiyorlar

Bu zannimca 100 gr yiyo ama sizin kedilerden de buyukmus cok.fazla degil o zaman.yine de surekli istio ben cok oluo die daha fazla vermiyrm tesekuur ederim

Sabah tekrar bulduğum yere bırakacağım akşam hala oralardaysa mamayla besleyeceğim artık. Şişeye sıcak su koydum kutusuna. Şu geceyi bir atlatsın da iyi kötü sora sora yaparım bişeyler.

Bırakmayacak olmanıza çok sevindim, Allah razı olsun sizden.

Bu zannimca 100 gr yiyo ama sizin kedilerden de buyukmus cok.fazla degil o zaman.yine de surekli istio ben cok oluo die daha fazla vermiyrm tesekuur ederim

100-120 gr yeter herhalde yani fazla da yiyince benim kendi kedim gibi tosun olur valla Kocaman göbekli garfield a benziyor

Eklentiler

• IMG_1965.JPG
    IMG_1965.JPG
    21,3 KB · Görüntüleme: 58
100-120 gr yeter herhalde yani fazla da yiyince benim kendi kedim gibi tosun olur valla Kocaman göbekli garfield a benziyor

Kilosuna göre değişiyor. 5 kg. için 80 gram sanırım günlük rakam. Kuru mamaların üstünde yazıyor zaten. Çok tatlı sizin oğlan maşallah :nazar: Benim dört tane var iki günde 500 gram bitiyor.

Ayrıca çok güzel bir şey maşallah. Allah sağlıklı uzun ömür versin inşallah miniğe.
Ay inşallah evet sağlıklı görünüyor baya da hareketli. Pek becerikli sayılmam bu konularda normalde kendime zor bakıyorum yanlış bişey yapıp zarar veririm diye korktum. Şimdi ben gece dursun diye kutuya koydum ama ya tuvaletini yapamazsa kutuda? Kızlar anlattı biraz tarif ettikleri şekilde masaj yaptım ama yapmadı tuvalet falan ben de kutusuna geri koydum. Gece tuvalete kalkar mı bu haylaz şimdi? :KK70:

Bir de bu kedi kendi kendine tuvalet yapmayı öğrenmiş midir? Yani evet yavru ama öyle gözü açılmamış falan değil sonuçta

2 aylık var
yasar
benım kedım mamuk 1 haftalıktı annesınden kacırmıslar buldum besledım
sımdı 10 yasında

sızın kedı de yasar
nobetcı veterıner var mı?
ya da kedı maması satan bı market
ona bı mama alın yarın sabahda veterınerden kuru mama alın
su verın bıde bı legen bulun ıcıne kum koyun wc sını yapabılsın dıye
ay yerım cok da tatlıymıs :)

Ay inşallah evet sağlıklı görünüyor baya da hareketli. Pek becerikli sayılmam bu konularda normalde kendime zor bakıyorum yanlış bişey yapıp zarar veririm diye korktum. Şimdi ben gece dursun diye kutuya koydum ama ya tuvaletini yapamazsa kutuda? Kızlar anlattı biraz tarif ettikleri şekilde masaj yaptım ama yapmadı tuvalet falan ben de kutusuna geri koydum. Gece tuvalete kalkar mı bu haylaz şimdi? :KK70:

Bir de bu kedi kendi kendine tuvalet yapmayı öğrenmiş midir? Yani evet yavru ama öyle gözü açılmamış falan değil sonuçta

Kum var mı peki kutuda ? Nereye yapacak çişini kakasını ? Kazalar olabilir hazırlıklı olun :))) Biliyordur kendi başına yapmasını 1,5 aylık var çünkü minimum.

Çocukluğumda kısa süre beslediğim iki kuşu saymazsak hayatımda hiç hayvan beslemedim anlamam da bu işlerden

Fotoğraftaki kedi yaklaşık iki üç saattir annesini arıyor, ne kadarlık olduğunu bilmiyorum fotodan tahmin edebilir misiniz? Kardeşim (veterinerlik öğrencisi) 2 aylık falandır bu dedi. Miyavladıkça içim parçalanıyor ne yapacağımı da bilmiyorum kıvranıp duruyorum :KK43:

İnternetten baktım süt yumurta sarısı şeker karışımı yaptım ama yemiyor sürekli miyavlıyor :KK43: kutuya koydum çıkıyor, su da içmiyor, köy yerindeyiz yakınlarda öyle pet shop falan da yok. Kardeşime gösterdim, bi tane sarı kedi var onun yavrusudur annesi bulur onu bırak diyor umursamadı fazla dışarı çıktı. Elinle dokunmasaydın annesi istemez şimdi dedi, ama ben annesini bulalım diye elimle baya gezdirmiştim :KK43: Şu anda kediyi sütlü karışımıyla ve kutunun ağzı aralık şekilde ilk bulduğum yere yakın korunaklı bi köşeye bıraktım (evin yakını zaten) annesi gelir belki diye ama odama miyavlama sesi geliyor yavrunun :KK43:

Kutuda kapalı bi yerde mi tutsam ne yapmak lazım bu yavruya kızlar ya? Ne yer ne içer bunlar? Hiç anlamam hayvan bakımından Facebookda pet gruplarına da yazacağım. Annesi bulur mu gerçekten? Bişey olmaz değil mi :KK43: iki aylık kedi yaşar mı kendi başına? Elimle dokundum diye bırakır mı annesi? Çok yavru kedi gördüm sevdim ama hep anneleri vardı ilk defa annesini arayan yavru buldum

Offf allahım içim eziliyor miyavladıkça resmen kaygılarım bozuldu akşam akşam
İki kedi annesiyim, çok yavru kedi baktım. Bu kedi iki aylıktan küçük kesinlikle ve annesini bulamazsanız ya da annesi kabul etmezse ölür, kendi başına yaşayamaz. Yakınlarda petshop yok demişsiniz, kesinlikle süt vermeyin, ishal olur ve hastalanır. Yukarda arkadaşlar söylemişler, pirinç unuyla muhallebi yapıp enjektörle verebilirsiniz. Sıcak su torbası hazırlayıp bi kutuya koyun, vücut ısıları çok çabuk düşer yavru kedilerin, özellikle aç olduklarında. Bi pet şişeye sıcak su koyup havluya sarıp yanına bırakabilirsiniz. Ağlaması annesini aradığı için, annesi gelirse sorun yok ama anne gelmezse bakımını üstlenmeniz gerekebilir. Islak pamukla popoya masaj yapıp dışkılamasını sağlayabilirsiniz.

Çocukluğumda kısa süre beslediğim iki kuşu saymazsak hayatımda hiç hayvan beslemedim anlamam da bu işlerden

Fotoğraftaki kedi yaklaşık iki üç saattir annesini arıyor, ne kadarlık olduğunu bilmiyorum fotodan tahmin edebilir misiniz? Kardeşim (veterinerlik öğrencisi) 2 aylık falandır bu dedi. Miyavladıkça içim parçalanıyor ne yapacağımı da bilmiyorum kıvranıp duruyorum :KK43:

İnternetten baktım süt yumurta sarısı şeker karışımı yaptım ama yemiyor sürekli miyavlıyor :KK43: kutuya koydum çıkıyor, su da içmiyor, köy yerindeyiz yakınlarda öyle pet shop falan da yok. Kardeşime gösterdim, bi tane sarı kedi var onun yavrusudur annesi bulur onu bırak diyor umursamadı fazla dışarı çıktı. Elinle dokunmasaydın annesi istemez şimdi dedi, ama ben annesini bulalım diye elimle baya gezdirmiştim :KK43: Şu anda kediyi sütlü karışımıyla ve kutunun ağzı aralık şekilde ilk bulduğum yere yakın korunaklı bi köşeye bıraktım (evin yakını zaten) annesi gelir belki diye ama odama miyavlama sesi geliyor yavrunun :KK43:

Kutuda kapalı bi yerde mi tutsam ne yapmak lazım bu yavruya kızlar ya? Ne yer ne içer bunlar? Hiç anlamam hayvan bakımından Facebookda pet gruplarına da yazacağım. Annesi bulur mu gerçekten? Bişey olmaz değil mi :KK43: iki aylık kedi yaşar mı kendi başına? Elimle dokundum diye bırakır mı annesi? Çok yavru kedi gördüm sevdim ama hep anneleri vardı ilk defa annesini arayan yavru buldum

Sakın sokaga bırakmayın ölür
Kend mama bulamaz
Süt alın su ile karıstırıp ılıtıp şırınga ile verin
Annesi dıslayabilir evey çnk insan eli değince anneler yavruyu reddeder
Bi kutuya koyun kutunun içine kumaş yün sıcak tutacak birseyler serin içine koyun şırınga ve süt ü ihmal etmeyın kendi beslenemez
Sokakta da hayvanlar öldürrbilirler

Ama bu cok sirinmis yaaa

muhtemelen önceden de yazılmıştır ama o kadar çok yorum var ki gözden kaçırmış olabilirim. sütü sakın suyla karıştırmadan vermeyin, biraz ılık sütü suyla karıştırıp öyle verin.

X