Kızlar yavru bir kedi buldum acil yardım lütfen :(

Ayyyyyy kuyyuğunu yidiğimmmmm

Kuaför dönüşü sokakta gördüm ilk hali buydu bakın atayım, perişandı kıyamadım o gece aklım onda kaldı. Ertesi gün aldım iç dış parazit yapıldı iki kere tenya ve pire döktü. Bir ayda 1,5 kiloya yakın aldı onları dökünce. İlan açtım ama henüz çıkmadı sahiplenmek isteyen. Şansı bol olur inşallah.

Bu da ilk bulduğum günkü hali.

IMG_4465.JPG

Kuaför dönüşü sokakta gördüm ilk hali buydu bakın atayım, perişandı kıyamadım o gece aklım onda kaldı. Ertesi gün aldım iç dış parazit yapıldı iki kere tenya ve pire döktü. Bir ayda 1,5 kiloya yakın aldı onları dökünce. İlan açtım ama henüz çıkmadı sahiplenmek isteyen. Şansı bol olur inşallah.

Bu da ilk bulduğum günkü hali.

Eki Görüntüle 1893550

Şansı açık olsun ne diyelim...

Sokaklara bir daha hiç dönmez umarım.

Senin sahiplenme şansın yok mu vive ?

Şansı açık olsun ne diyelim...

Sokaklara bir daha hiç dönmez umarım.

Senin sahiplenme şansın yok mu vive ?

Benim hali hazırda üç kedim var canım ama alan olmazsa elbette sokağa bırakmayacağım. Zaten önümüz kış e şimdi eve de alıştı yapamaz sokakta. Kıyamam zaten.

Konuyla ilgisi yok ama bazı insanlar çok acımasız.
Geçen gün bahcedeydim. 2 tane yavru kedi yoldaydi. Bir Sütçü arabayla yavru kendinin birinin arka bacaklarını bilmeden arabayla ezdi. Bacaklarını ceke ceke gitmesi miyavlamasi hala gözümün önünde. Annesi geldi yanına. Sanki gözümün içine yardım et diye bakıyordu. Sütçü az ilerde durdu. Seslendim " bakar mısınız, kedinin bacağını ezdiniz. !" ., cevapsa ben napim oldu. Sonra belediyenin veteriner nosunu buldum aradım geldiler. Ne acımasız insanlar var, o kendi çocuğu yada başka bi yavru çocuk olsaydı, o şekilde davranır mıydı. ?

Hayvan olabilir,oda bir can taşıyor.

o kedinn iki aylık olması imkansız 1 aylık ffilan internette süt tarifi var ya da keçi sütü içebilir biberon ya da şırıngayla kaptan içemez ne şekilde buldunuz nerede buldunuz kediyi + kedi çok minik olmadığından annesinin reddedeceğini düşünmüyorum tanır annesi onu

Geçen gün bahcedeydim. 2 tane yavru kedi yoldaydi. Bir Sütçü arabayla yavru kendinin birinin arka bacaklarını bilmeden arabayla ezdi. Bacaklarını ceke ceke gitmesi miyavlamasi hala gözümün önünde. Annesi geldi yanına. Sanki gözümün içine yardım et diye bakıyordu. Sütçü az ilerde durdu. Seslendim " bakar mısınız, kedinin bacağını ezdiniz. !" ., cevapsa ben napim oldu. Sonra belediyenin veteriner nosunu buldum aradım geldiler. Ne acımasız insanlar var, o kendi çocuğu yada başka bi yavru çocuk olsaydı, o şekilde davranır mıydı. ?

Allah onun da kırsın bacaklarını ! Vicdansız herif ! Kedi şimdi nasıl iyi mi ? İyi hemen gelmiş veteriner, ben belediyelere de güvenmiyorum ama yapacak bir şey yok.

Bende buldum böyle ufacık bir kedi annesini aradım ölmüş meğer 2aylıktı. Bende napiyim napiyim dedim aldım getirdim eve. Gözümün önünde büyümesini izlemek ve arkadaşlığı yaramazlığı öyle tatlı ki. Birde cins çıktı büyüdükçe anladık tekir ama bembeyaz upuzun tüyleri bar göğsünde kuyruğunda patilerinde tam bir tatlış:) her baktığımda iyiki almışım diyorum. Ses çıkarmayan kocama da binlerce teşekkür ettim. Şimdi 8 aylık oldu. Geceleri 3ümüz beraber uyuyoruz ağzını yediğim ayrılmıyor dinimizden

Veteriner fakultesinde egitim verilmiyor galiba diye dusundurttu..2 aylik kedi yavrusu hic mi gostermiyorlar anlamadim ki...varsa polar battaniye falan serin altina kendini daha guvende hisseder..

davranırdı. zira bunu yapanlar var ne yazık ki :KK43:

Yavru kediye sut verilmez ben o yanlisi yaptim isha oldu ayaga kalkamiyodu kusp duruyo aldim veterinere goturdum igne faaan anca toparladk bide sut tozu verdi anne sutuyle ayni degerde dedi Allaha sukur onla duzeldi sonr kacti gitti

ne yaptınız şu an durum nedir bilmiyorum
ancak bu kedinin annesi yoksa tek başına yaşayamaz...
fakat şu ana kadar annesi olduğu belli sağlıklı kilosu iyi görünüyor...
anne başka yavruları varsa bunu unutmuş olabilir - başına bir şey gelmiş olabilir... yani şu ana kadar annesi olsa bile şu andan itibaren olmayabilir..

tahminimce kuru mama yiyemez ama yaş mama ton balığı tuzsuz beyaz peynir verebilirsiniz. peynirli yumurta da yiyebilir...
bunları yiyemiyorsa (çünkü fotoğraftan kestiremiyorum.) mutlaka ağızdan yeni doğan bebek sütü (insan için) alın ve ağızdan damlalık veya şırıngayla verin mamadan sonra kaynak suyu verin... aksi takdirde 2-3 gün içinde böbrekler kurumaya başlar... vücut ısısı düşer ölür...

2 aylıktan küçük kediler sokakta tek başına yaşayamazlar

Kızlar gece iki buçukta falan uyanıp tekrar sıcak su koydum kutusuna miyavladı yine beni görünce

Sabah babam dışarı çıkarken kutusunu açmış kedi de babamın peşinde dün onu bulduğum yere doğru koşup gitmiş, inşallah bulur annesini yavrucuk

Yine giderken biberon mama falan alacam yine oralardaysa beslerim

Ayy ne zormuş ne büyük sorumlulukmuş bi canlıya bakmak resmen gece uyku uyuyamadım buradan tüm annelere selam ederim :) ben herhalde ancak kendi doğurduğuma özveriyle bakabilirim hatta ona bile şüphe ettim dün gece

Kızlar gece iki buçukta falan uyanıp tekrar sıcak su koydum kutusuna miyavladı yine beni görünce

Sabah babam dışarı çıkarken kutusunu açmış kedi de babamın peşinde dün onu bulduğum yere doğru koşup gitmiş, inşallah bulur annesini yavrucuk

Yine giderken biberon mama falan alacam yine oralardaysa beslerim

Ayy ne zormuş ne büyük sorumlulukmuş bi canlıya bakmak resmen gece uyku uyuyamadım buradan tüm annelere selam ederim :) ben herhalde ancak kendi doğurduğuma özveriyle bakabilirim hatta ona bile şüphe ettim dün gece

Hahahaha ben dört kedi anasıyım :KK70: Kendi çocuğum olsa ancak bu kadar üstüne titrer nazını çekerim. Dün kızımız danalar gibi yediği için kustu gece 1' de onu temizledim, 6' da mama saati geldi mamalarını verdim kaka yaptılar kakalarını aldım attım ve yattım :KK70:

Ama sabah yatakta dört tane tüy yumağıyla uyanmak paha biçilemez :KK200:

X