Klomenle Hamile Kalanlar Kaçıncı Ayınızda Hamile Kaldınız ve Bebişler İkiz mi?

Merhaba arkadaşlar ben geç evlendim yeni evliyim 34 yaşındayım işlerimden dolayı 1 yıl anneliği ertelemeyi beklemeyi düşündüğüm için çocuk olmaması için korunduk ama eşimle yeni karar verdik çocumuz olsun istiyoruz.Şimdi ise eşimde bende ikiz bebeğe karar verdik yarın beraber doktora gidicez tüp bebek merkezine ama benim ve eşimin bir sağlık problemi yok yani denesek çocuğumuzda doğal yollarla olabilir ama ben korkuyorum ilk ben keşke ikizimiz olsa derken şimdi eşim ikizden başka çocuk istemiyor ve bana riske atmayalım doktora gidelim ne gerekiyorsa yapalım demeye başladı bu ilaçla olan tedavi bana mantıklı geldi yarın doktora sorucam ve tabiki kontrollu olmalı ama sağlıklı anne adaylarında bu ilaçla tedavi oluyormu? sakıncaları varmı?

özellikle kullananlardan yan etki yada kist gibi kötü şeylerle karşılaşanlar oldu mu?

Merhabalar ark. Geçen gün yazmistim adetime düzensiz di doktor bana primolut verdi adet olmam için hap bittikten 4 gün snra adet oldum adeti min 4. Günü de klomene basladim 21 aralikta adet olmam lazimdi normal sartlarda primolut.genelde adet geciktirici olarak kullaniliomus ve cogu ark. Adet duzenini bozmus cok korktum ama benim doktorum farkli bisey icin kullandi primolut cok yonlu bi ilac sanirim. adetim 5 gün gün geçmisti bugün kan testi yaptırdım 379.5 çıktı 3 hafta 3 gunluk anne adayıyim ☺bndeki belirtiler sabahlari özellikle mide bulantısı bağırsak sorunu bide halsizlik ve sol kasık agrisi oldu Rabbim herkese nasip etsin
hayırlı olsun cnm çok sevindim ne guzel :nazar::nazar::nazar:, darısı başımıza :)

Merhaba arkadaşlar ben geç evlendim yeni evliyim 34 yaşındayım işlerimden dolayı 1 yıl anneliği ertelemeyi beklemeyi düşündüğüm için çocuk olmaması için korunduk ama eşimle yeni karar verdik çocumuz olsun istiyoruz.Şimdi ise eşimde bende ikiz bebeğe karar verdik yarın beraber doktora gidicez tüp bebek merkezine ama benim ve eşimin bir sağlık problemi yok yani denesek çocuğumuzda doğal yollarla olabilir ama ben korkuyorum ilk ben keşke ikizimiz olsa derken şimdi eşim ikizden başka çocuk istemiyor ve bana riske atmayalım doktora gidelim ne gerekiyorsa yapalım demeye başladı bu ilaçla olan tedavi bana mantıklı geldi yarın doktora sorucam ve tabiki kontrollu olmalı ama sağlıklı anne adaylarında bu ilaçla tedavi oluyormu? sakıncaları varmı?
benim herşeyim cok sağlıklı ve düzenliydi ama yine de 20 aydır bebek sahibi olamıyorum. klomen verdi bana doktor kullandım zararlı birşeyi olmadı. sadece yumurtalarım çabuk büyüyüp çatladığı için o ara mide bulantısı ishal filan yaptı ama o da 2 günde geçti

Merhabalar ark. Geçen gün yazmistim adetime düzensiz di doktor bana primolut verdi adet olmam için hap bittikten 4 gün snra adet oldum adeti min 4. Günü de klomene basladim 21 aralikta adet olmam lazimdi normal sartlarda primolut.genelde adet geciktirici olarak kullaniliomus ve cogu ark. Adet duzenini bozmus cok korktum ama benim doktorum farkli bisey icin kullandi primolut cok yonlu bi ilac sanirim. adetim 5 gün gün geçmisti bugün kan testi yaptırdım 379.5 çıktı 3 hafta 3 gunluk anne adayıyim ☺bndeki belirtiler sabahlari özellikle mide bulantısı bağırsak sorunu bide halsizlik ve sol kasık agrisi oldu Rabbim herkese nasip etsin
Tebrik ediyorum, çok sevindim allah sağlıkla kucağınıza almayı nasıp etsin inşallah bende bu ay güzel bir haber verebilirim

Bayanlar ben klomeni kullandım adetimin 9. günü birinci yumurtam 12. günü 2. yumurtam çatladı. Su an adetin 20. günü.Dün hafif hafif bel ve kasık ağrım oldu ve cok az kan geldi. kesin adet oluyorum dedim ama ilk çatlayan yumurtami baz alsam bile 12. gün oluyor. üstelik kanamanin devami gelmedi. Klomen böyle yan etki yapar mi? ya da acaba yerleşme kanamasi olabilir mi ? yaşayan var mi? kafam allak bullak.

Kesinlikle doktor takibinde olmalı, kendiniz ilaç alıp kullanmayınız. Fazla yumurtlayıp, çatlama olmaz ise kist oluyor.
canım teşekkür ederim bilgilerin için doktora gitim de doktorun yazısından anlayamadım bide heycandan ne söyledigini duymamışım bile :) ondan araştırayım dedim arkadaş sağolsun bilgilendirdi bide doktoru arayıp teyit ettim sorun kalmadı :)

çok güzelll rabbimm gayırlısıyla kokusunu duyup kucagına almayı nasip etsinn

Herkese selmalar kızlar. Benimde 3.ayım klomen kullanıyorum. 2.de asilama yaptirdik geçen ay ama tutmadi.hiç bir sorun yok diyor 32 aydır normal ilişkiye giriyoruz.psikolojik olarak kendimi çok hasarlı hissediyorum.bakalimn bu ay ne olucak çok merak ediyorum :KK17:

X