Kocam çok sinirli

Haksızsın bacım ! Çünkü o adam sana bu mualemeyi layık gördükçe aman sorun büyümesin diye alttan alırsan tepene çıkar ve birdaha da zor indirirsin..

Kafama yumruk attı dediğin anda bende kayış koptu..Çok üzüldüm senin için neden böyle bir şeye müsaade ediyorsun? Yazık değil mi sana sen böyle bir yaşantıyı mı hakediyorsun böyle bir muameleyi mi? İmkanın varsa ne olur boşan çok ama çok üzücü..Çalışmıyor musun kendin geçinemez misin??

birkeresinde küçük oğlumun anaokulu toplantısındayım. Beni aradı bende o ara konuşamadığım için meşgul verdim çünkü sınıf annesi olarak seçilmiştim ve o an öğretmen bana birşey anlattığı için konuşamadım.sonra aradım bir tom küfür ve hakaret telefonu kapattı. Eve geldik konuşmadık. Anneside bizimle kaldığı için sabah aklına gelmiş beni yatakta dövmeye başladı. sonra ben kendimi ifade edemeyeceğimi anladığım için sustum. Bir hafta sonra pazar günü annesi düğüne gitmişti gene konu açtı bana güvenmediğini ve nerde olduğumu sordu ben kendimi savunmaya birşeyleri ispatlamaya kalktıkça sinirlendiğini gördüm. çayını sehpaya bıraktım. odadan çıkarken çayı devirdi şekerliği ve çok sevdiğim orta sehpadaki süslerimi arkamdam fırlattı ve yeni aldığı lcd televiyona küçük bir nokta şeklinde zarar verdi. ve tavandaki kartonpiyerler bile yere dökülmüştü. sonra beni arayıp televizyoncuları arada süresi geçmeden değiştirelim dedi. ben de ne diyecem adamlara eşim bana şekerlik attı ama televizyona geldi
değiştirebilirmisiniz mi diyeceğim dedim.

Kafama yumruk attı dediğin anda bende kayış koptu..Çok üzüldüm senin için neden böyle bir şeye müsaade ediyorsun? Yazık değil mi sana sen böyle bir yaşantıyı mı hakediyorsun böyle bir muameleyi mi? İmkanın varsa ne olur boşan çok ama çok üzücü..Çalışmıyor musun kendin geçinemez misin??

evlenmeden önce çalışıyordum ama 11 senedir çalışmıyorum. ama durumu iyi abileride çok değerli insanlar bana güzel bir nafaka verebilir belki bir işte bulursam geçinebilirim. evden ayrılmayı düşünmüyorum zaten...

Sende de suç var bence bunlar oluyosa sen müsade ettiğin için oluyodur sen bide daha hizmet ediyosun bence yanlış yapıyosun.

biz ne kadar konuşursak konuşalım, senin için bişi değişmez. bu zamana kadar sen eşini bu hale getirmişsin, bi kere bile tepki göstermemişsin.
annesi sizinle kalıyorsa o bişi demiyormu? yapma oğlum diye uyarmıyor mu?
bence sizin en kısa zamanda bu işe dur demeniz gerekiyor. böyle gider mi ya ?
niye hakkınızı aramıyorsunuz ???

Simdi ne diyecegimide bilmiyorum sizde uzuluyosunuzdur bı duruma ama bu sinirliliktende öte bisey ,yani sinirli adam karısı uyarınca anlar susar,gerektiği yerde sinirlenir... Bence esınız bişeylerin sinirini sizden çıkartıyor ,sizde alttan aldıkça dahada yüz buluyo... Konuşmayı deneseniz? Yani bu adamın yumuşak anlayışli olduğu bi ani yokmu

var ama ona göre onu zıvanadan çıkaran benim.

Pardon ama siz iyi misiniz ?

Üstümü giyiyordum diye talimatını anında yerine getirmediğimden yumruk attı ? yatağını ayırdı ?

Ve sizin buna rağmen yazdığınız şu ' sizce ben haksız mıyım '

:KK53::KK53::KK53:

Daha ne yapacaktı İtilmiş..

Evden ayrılmayı düşünmüyorsun o zaman ne yapmak istiyorsun sence çözüm ne?

biz ne kadar konuşursak konuşalım, senin için bişi değişmez. bu zamana kadar sen eşini bu hale getirmişsin, bi kere bile tepki göstermemişsin.
annesi sizinle kalıyorsa o bişi demiyormu? yapma oğlum diye uyarmıyor mu?
bence sizin en kısa zamanda bu işe dur demeniz gerekiyor. böyle gider mi ya ?
niye hakkınızı aramıyorsunuz ???
annesinin hoşuna gidiyor zaten. kadın mutlu oluyor 11 senedir herşeyi burnumdan getirdi. kimse birkere de eşimi uyarmadı... hep ben kimse yardımcı olmaz diye sustum.
annem babamda bildiği halde birkere karşılarına çıkıp beni savunmadı... Zaten kimseden yardım da istemiyorum çünkü birşeyleri düzeltmek istemiyorum. bıktım artık.

Bence siz aileden de böyle gördüğünüz için bu durumu kabullenmişsiniz, belki de normalleştirmişsiniz kafanızda.Ama üzgünüm bu normal değil ,eşiniz size kötü davranıyor siz de bunu kabul ederk kendinize ve çocuklarınıza işkence yapıyorsunuz.Aynı annenizin size yaptığı gibi o çocuklar da bunu normal görecek belki ileride eşinden dayak yiyecek yahut dayak atacak.

Son düzenleme:
Yaşadığınız o evde hayatınızı zindana çevirmişsiniz,yazık değilmi size ve evlatlarınıza...

Dönün bir aynaya bakın lütfen bu benmiyim diyin kendinize...

Gerçekleri görmyorsunuz bile daha ne kadar katlanacaksınız bu adama,yetişen bir oğlunuz var babasından gördüklerini belkide ileride eşine yapmayacağı ne malum ..

Açın gözünüzü artık kurtulun ve yeni bir hayata başlamaya gayret gösterin birazcık,kadınlık gururunuz için yapın bunu lütfen...

ben evimi bırakmıycam. ben çocuklarımın düzenini bozamam o gitsin...

bi çözüm yolu bulmak yaşananlara artık dur demek istiyorsan, bir daha sana şiddet uyguladığında mutlaka polisi ara. kimseye çaktırmadan bi odaya geçip ararsın, çocukların da şahitlik edecektir bu yaşananlara. polis gelip seni doktora götürür, rapor alınır, eşinden şiddet gördüğüne dair tutanak tutulur, sonrasında eşine bir süreliğine eve yaklaşmama cezası verilir, en azından bi adım atmış olursun.
böyle gelmiş ama böyle gitmez. bunları okurken söylemesi kolay diye düşünme sakın, ben okurken yaşamış kadar oldum, içim ürperdi. yazık değilmi sana, çocuklarına da yazık bunları onlara yaşatmana hakkın yok. çocuklar babasız kalmasın diye düşünüyorsan eğer böyle baba olacağına olmasın daha iyi ya. insan mı bu, insan olan bunları yapmaz...

bi çözüm yolu bulmak yaşananlara artık dur demek istiyorsan, bir daha sana şiddet uyguladığında mutlaka polisi ara. kimseye çaktırmadan bi odaya geçip ararsın, çocukların da şahitlik edecektir bu yaşananlara. polis gelip seni doktora götürür, rapor alınır, eşinden şiddet gördüğüne dair tutanak tutulur, sonrasında eşine bir süreliğine eve yaklaşmama cezası verilir, en azından bi adım atmış olursun.
böyle gelmiş ama böyle gitmez. bunları okurken söylemesi kolay diye düşünme sakın, ben okurken yaşamış kadar oldum, içim ürperdi. yazık değilmi sana, çocuklarına da yazık bunları onlara yaşatmana hakkın yok. çocuklar babasız kalmasın diye düşünüyorsan eğer böyle baba olacağına olmasın daha iyi ya. insan mı bu, insan olan bunları yapmaz...

Ve böyle bir baba çocuklara nasıl örnek insan olacak bunu bir düşünün..

kusura bakma ama esine okuz diycem okuze hakaret olcak
obile esine cocuklarinin yaninda vurmazdi herhalde
nedemek habire vurmak dovmek
ailen yaninda olmasa bile ayaklarinin ustune durabilcegine guveniyosan
bosan kurtul cekilcek bi hayat degil malesef
gecen bi kavgada esimde bana dedi seni doverekmi yola getireyim istiyosun diye dedim karsindakide sen dov diye durmaz ben zaten dogruyum sana uymayan seyler olunca kendini busekildemi ifade ediceksin kusura bakma ama sen bana vurmaya basladigin anda etrafda nebulursam kkafana iner ve bu is biter
belkide bastan tepkimizi koymamiz lazim kendilerini dunyanin hakimi gormekten vazgecmeleri icin
ha bizimki hala bazi konularda kendini hakli goruyo ama gorduguyle kaliyo kendimizi onlara karsi ezik birakmamaliyiz ve biz daha gucluyuz demeliyiz

O zaman eşinin valizini hazırla koy kapının önüne muhtemeldir ki o sinirle kapıyı yumruklayacaktır sinir krizi geçirmiş gibi sende sinirlen ve polisi ara şikayette bulun..Ne duruyorsun ?

X