Kocam eltime aşık

kendine bu işgenceyi yapma arkadaş biraz uzaklaşsana o evden birilerini anlat anlatmazsan cıkmaza sürüklenirsin

bir kadın yanındaki erkeğin her halinden anlar böyle bir şeyi helede bu hayat arkadaşıysa.sana tavsiyem ya evini ayır ki bu çok zor olur biliyorum.ama şunu merak ettim sen ona aşıkmısın dediğinde çok sert mi tepki verdi yoksa sadece hayır mı dedi.eğer çok sert bi tepki vermediyse aşıktır zaten.eğer eminsen arkanda sana sahip çıkacak bir ailende varsa başan derim.daha fazla bu iğrençliğe şahit olma Allah ından bulsunlar

Merhabalar , 3 yıllık evliyim 2.5 yaşında 1 kızım var. Evlendiğim günden hatta daha öncesinden beri hissettiğim şey kocamın eltime aşık olduğu. Onu koruyup kollaması ondan bahsederkenki tavırları her konuda hak vermesi canıma yetti, ona açık açık her sorduğumda yok öyle bişey diyor ama hiç inanmıyorum. Eltim vasat güzellikte eğitimsiz hayatı evde geçmiş bir kadın, ama kocama göre çok güzel çok küçük bir kadın(yaşı bu arada 34) ilk evlendiğimizde onu nereye gitsek götürmek ister bana aldıklarından onada almak ister,eltimle görüştüğümüz dönemde her akşam bize geliyordu ve ben onun eve gelmesini engelleyene kadar kocam bana zorlamadan el sürmedi. Kocam annesine çok düşkün ben annesine bişey söylesem kriz çıkartır ama eltim k.v canına okuyor azarlıyor aşalıyor kocam annem haketmiştir yada annem yanlış anlamıştır diyor. Ben gitikçe akıl sağlığımdan oluyorum ve kocamdan buz gibi soğudum, 2 sinide görmek bile istemiyorum ama aynı apartmanda oturuyorum.

Allah yardımcın olsun çok kötü bi durum...kardeşinin eşine aşık olmak şerefsizlik değilmi...Allah şaşırtmasın....

ben daha önce de yazmıştım konuna elifbi. yine aynı şeyi düşünüyorum. bu eltinin sultası kaynananın yarattığı otorite boşluğundan kaynaklı. sen içi dışı bir insansın strateji, politika yapmak istemiyorsun anlıyorum seni ama bir an önce eltinin 2. planda olması için kaynananla işbirliği yapman gerektiğine inanıyorum, etik değil önerim farkındayım ama kaynanana bir şekilde o ailedeki sözü geçen tek kişinin o olması yönünde gaz verirsen ve kaynanan otoriteyi eline aldığında da yanında olursan hem eşini hem eltini etki altına alabileceğine inanıyorum. ama dediğim gibi benim önerim strateji, politika biraz sana uymayacağının da bilincindeyim ama aklıma açıkçası başka çözüm yolu gelmiyor konun açıldığından beri.

kızlar ben bu konuda dalga geçilcek birşey göremedim neden çoğu arkadaş sanki gülüncek birşeymiş gibi bahsetmiş.
sizin aklınız mantığınız alabiliyormu bir insan neden kocasını böyle bir şeyle durduk yere sırf kıskandiği için suçlasın.sizin kocanız başka bir kadına yada yengesine her kimeyse farklı bir şekilde davransa siz kocanızın o kadınla kurduğu samimiyetin iyimi yoksa başka bir türlümü olduğunu anlamıcak kadar aptalmısınız? ve gelelim asıl meseleye sanki zamanımızda yengesine göz diken eniştesine göz diken şerefsizler yokmuş gibi her şeyi dalgaya alıyorsunuz.bu hayatta insanın başına neyin geleceği hiç belli olmaz.rabbim kimsenin kalbini doğru yoldan ayırmasın.gün gelir kocanızın başka bir güzel hanıma değişik bir şekilde bakışını yakalarsanız o saman anlarsınız.konuyu açan arkadaş bazı kelimelerde hata etmiş olabilir ama sonuçta hissetmiş ve yazmış.ve kendi fikrimce güzel ve genç bir eltim olsa eşimle aynı yaşlarda ve biz gezmeye giderken onuda çağırsa,bana birşeyler alırken onada alsa,sürekli onunla vakit geçirmekten hoşlansa af buyurunda ben başka ne anlıcam? ben eşimi seviyorum ona güveniyorum ama fazlada zemin hazırlamamak lasım diye düşünüyorum.rabbim herkesin gönlündekini versin.

Konu sahibini merak ediyorum bir iki günden beri girmiyor galiba siteye
İnşallah bi nebzede olsa içindeki fırtınalar dinmiştir

Konu sahibini merak ediyorum bir iki günden beri girmiyor galiba siteye
İnşallah bi nebzede olsa içindeki fırtınalar dinmiştir
merhaba son durum ben iyiyim kendimi rolentiye aldım,düşüncelerden kurtulmaya çalışıyorum, aklıma hücum ettiklerinde zihnimi ele geçirmesinler diye uğraşlar bulmaya çalışıyorum. eşimle halen küsüz geri adım atmamaya kararlıyım, ben haklıyım tuhaf giden birşeyler var ve onun geri adım atmasını bekliyorum, aslında bu küslükten rahatsızda olmamaya başladım, akşamları giyinip süslenip oturuyorum, ama o yokmuş gibi davranıyorum,yemek yapıyorum ama önüne getirmiyorum, kalkıp alıp yiyor, sonra aynı onun yaptığı gibi yappıp b.sayarı alıp yatak odasına gidiyorum, gece o salonda yatıyor, sabahda işe gidiyor. salı günkü iş görüşmesine çok bel bağlamıştım, başka birini ben daha görüşmeye gitmden almışlar, baya buna sarsıldım,bana 3-4 gün beklemek umut olmuştu

Esiniz eltinizi seviyor ve sayiyor olabilir. Asik mi ????? konusunda pek emin degilim... Esinizi ve eltinize bu konu üstünde gitmeyin...

yorumlara bakamadim malesef ama sizin konunuz ve bu yorum üstüne bende yaziyim dedim.bencede saygidan olabilir.mesela benim annem evliliginin 2. 3. yillarinda babam istemedigi halde kayinlarina bakmis.niye bakmis :cünkü onlarin isi gücü yok aile onlari yok saymis ,annemde saygidan merhametten dolayi onlara evini acmis bakmis.ha bu fitneye sebeb olabilir.isin ic yüzünü bilmeyen biri bu olayi yanlis anlayip yorumlayabilir.amcam hala anneme tesekkür eder.yenge allah senden razi olsun ,yengelerin en iyisisin felan der.icinde kötülük olan biri bunu yanlis anlar.bence iyi düsünüp tasinin.konusun.istisare edin

merhaba son durum ben iyiyim kendimi rolentiye aldım,düşüncelerden kurtulmaya çalışıyorum, aklıma hücum ettiklerinde zihnimi ele geçirmesinler diye uğraşlar bulmaya çalışıyorum. eşimle halen küsüz geri adım atmamaya kararlıyım, ben haklıyım tuhaf giden birşeyler var ve onun geri adım atmasını bekliyorum, aslında bu küslükten rahatsızda olmamaya başladım, akşamları giyinip süslenip oturuyorum, ama o yokmuş gibi davranıyorum,yemek yapıyorum ama önüne getirmiyorum, kalkıp alıp yiyor, sonra aynı onun yaptığı gibi yappıp b.sayarı alıp yatak odasına gidiyorum, gece o salonda yatıyor, sabahda işe gidiyor. salı günkü iş görüşmesine çok bel bağlamıştım, başka birini ben daha görüşmeye gitmden almışlar, baya buna sarsıldım,bana 3-4 gün beklemek umut olmuştu

Bravo canım sana hah yaa şöyle
Eee eşin hiç mi tepki göstermiyor peki senin bu hallerine

yorumlara bakamadim malesef ama sizin konunuz ve bu yorum üstüne bende yaziyim dedim.bencede saygidan olabilir.mesela benim annem evliliginin 2. 3. yillarinda babam istemedigi halde kayinlarina bakmis.niye bakmis :cünkü onlarin isi gücü yok aile onlari yok saymis ,annemde saygidan merhametten dolayi onlara evini acmis bakmis.ha bu fitneye sebeb olabilir.isin ic yüzünü bilmeyen biri bu olayi yanlis anlayip yorumlayabilir.amcam hala anneme tesekkür eder.yenge allah senden razi olsun ,yengelerin en iyisisin felan der.icinde kötülük olan biri bunu yanlis anlar.bence iyi düsünüp tasinin.konusun.istisare edin[/QUOT

ben bir sabah uyanıp bu düşünceyle kalkmadım, hep yok ya diye farkl yormayada çalıştım ama bir gün parçalar birleşince gözümün önünde bu tablo belirmeye başladı, ben fevri bir insanımda gidip bunun için açıklama peşinede düştüm, ama bana bir açıklama yapılmadan ,içimi rahatlatmadan herşeyi doğal akışına bıraktı eşim, asıl beni bu kadar bu olayın içine çekende bu oldu, belki kardeş gibi görüyorum, acıyorum yada insan olarak ben çok değerli buluyorum ,oda olmadı sen kıskançlıktan farklı yorumluyorsun bak aslında durum şudur demedi, hep geçiştirdi, bana ilk önce hakaret edip, sonra kısa süreliğine anormal iyi davranmaya başladı, ama ben biraz yatışınca beni yine adam yerine koymamaya devam etti, birisini benim davranışım böyle rahatsız ettiyse ve onu boşamıyorsam açıklayıp içini rahatlatırım, diğer kadının laflarından rahatsız olduysada onu savunmam,hangi ortamda söylemiş, sen yanlış anlamışsındır diye yangına körükle gitmem, hata etmiş densiz, şımarık gibi kelimelerle onu yatıştırırım, evet neyse ben aşık olduğunu düşünüyorum ama meselem zaten artık o değil. ben kendimi toparlamanın ,bu düşüncelerin bendeki olumsuz etkilerini silip yaşamıma yön vermeye çalışıyorum.

Gün doğmadan neler doğar, belki daha iyi bir iş bulacaksınız. Memurluk sınavına hazırlansanız, hem kafanızı fazlasıyla meşgul eder.

Son düzenleme:
canım konunu ve birkaç yorrumunu okudum..
pskolejin öylesine yıpranmış ki...her bir olay acına acı katıyor..
belki bir kaya parçası kadar olan sıkıntıların dağlar kadar yükselmiş....
kendine neden bu kadar yazık ediyorsun ki..
diyelimki eltine aşık asıl sorun bumu sence...
ben birr çok sorun gördüm..
bikere kocanla aranızda sevgi kalmamış..
kızına biel acıdığın için bakıyorsun..ona bile sevgi verecek sevgin kalmamış içinde..
hergün ağlıyorsun yıparanıyorsun...ne değişiyor..hiçbirşey değilmi
aksine daha beter oluyorsun..hem sıkıntına hem kendi haline kendi kendine yaptığına acıyıp yine başa dönüyorsun...
bu iniş çıkışlar bitmez...
buraya açtığın bir konu da bitirmez bunu kocan a yazdığın mektuplarda
bunu bitirecek olan sensin..
tek başına olurmu olmaz çok zor...
başta allahın yardımıyla pskolok desteği mutlka almalısın....
imkanı yok diyorsan kendi kendinin pskoloğu olmalısın...
kimse için değil kendin için birşeyler yapmalısın...
haa kolaymı güzel şeylere ulaşmak kolay olsa herkez o güzel şeylere ulaşırdı zaten...
insanda birşeyler yapacak güç her zaman vardır....
biraz gayret biraz inanç serp kendine...
rabbim yardımcın olsun

sıçarım böyle kocanında eltininde içine..
benim kocam bi durumda eltimi savundugunda bende deli oluyorum
lan o kim oluyoda sen onu savunuyosun...
anlattıklarından bariz bişeyler oldugunu düşünüyorum...

ben de asla kabul edemem böyle seyleri
ne demek bana aldıklarından ona da alıyooo
nasıl alır yaaaa
benim eltim biz evlenmeden önce kocama dogum günü hediyesi almış daha ben yokken
kocamda o hırkasını cok seviyodu
sürekli diyodu eltin aldı eltin aldı diyeee bende bunu giymiceksin gerekirse ben sana yenisini alırım dedim
neyse bu hırka annesinde kaldı haliyle bizim eve gelemedi
bi gün oraya gittik bu hırkayı gördü giydi nedense pek bi mutluydu bi baktım hırka eve gelmiş
anında 90 dereceye makinaya atılarak agzı burnu yamultularak kocama gösterildi tüh dedim maaf olmuşş agzım kulaklarımda
tabi kocam anladı bilerek yaptıgımı hahaha o da güldü geci bende güldüm gectim
:KK76::KK76::KK76:

benden önce bunlar cok samimiymiş lakaplı filan konuşmalar bilmem ne
tabi ben hep ayar cekiyorum eşime ama hakketen hazmedemem böyle seyleri
eşimde sagolsun anlayışlıdır dikkat eder yani ( çok sükür)

umarım seninde eşin bi an önce kendine çeki düzen verir canım
cok zor yaşadıgın.. seni cok cok iyi anlıyorumm

bu yazdıgım yorumdan dolayı 5 gün ceza vermiş bana kk.
ben kimle polimik yaratmışım anlayamadım:) ben sadece olanlara isyan etmiştim
ilginç valla....

ben bir sabah uyanıp bu düşünceyle kalkmadım, hep yok ya diye farkl yormayada çalıştım ama bir gün parçalar birleşince gözümün önünde bu tablo belirmeye başladı, ben fevri bir insanımda gidip bunun için açıklama peşinede düştüm, ama bana bir açıklama yapılmadan ,içimi rahatlatmadan herşeyi doğal akışına bıraktı eşim, asıl beni bu kadar bu olayın içine çekende bu oldu, belki kardeş gibi görüyorum, acıyorum yada insan olarak ben çok değerli buluyorum ,oda olmadı sen kıskançlıktan farklı yorumluyorsun bak aslında durum şudur demedi, hep geçiştirdi, bana ilk önce hakaret edip, sonra kısa süreliğine anormal iyi davranmaya başladı, ama ben biraz yatışınca beni yine adam yerine koymamaya devam etti, birisini benim davranışım böyle rahatsız ettiyse ve onu boşamıyorsam açıklayıp içini rahatlatırım, diğer kadının laflarından rahatsız olduysada onu savunmam,hangi ortamda söylemiş, sen yanlış anlamışsındır diye yangına körükle gitmem, hata etmiş densiz, şımarık gibi kelimelerle onu yatıştırırım, evet neyse ben aşık olduğunu düşünüyorum ama meselem zaten artık o değil. ben kendimi toparlamanın ,bu düşüncelerin bendeki olumsuz etkilerini silip yaşamıma yön vermeye çalışıyorum.

gerçekten dicek kelime yok
bende en başından beri senin gibi düşünüyorum.
kesinlikle var bişey..
bi çaresi olmalı bu durumu aydınlatmak için canım ama ney...

Bu durumda sizinle dalga geçenler acaba bu olay yarın öbür gün onların başına gelse napacaklar... Elti derler onu ondan savunuyor derler ondan yanına olıyor derler onların içi rahat eder. Sen canını sıkma işini bul kayınvalidenle aran nasıl bilemem ama aranızı soğutma derim en azından bi destekçin olsun belki onlar anlıyor ama söyleyemiyorlardır konduramıyorlardır. Çünkü kaç yıllık oğulları ve karısı senken senle iyi olması gerekip kayın validene seni koruması gerektiği yerde onu koruyorsa kayınvalidende anlıyordur..

Bu durumda sizinle dalga geçenler acaba bu olay yarın öbür gün onların başına gelse napacaklar... Elti derler onu ondan savunuyor derler ondan yanına olıyor derler onların içi rahat eder. Sen canını sıkma işini bul kayınvalidenle aran nasıl bilemem ama aranızı soğutma derim en azından bi destekçin olsun belki onlar anlıyor ama söyleyemiyorlardır konduramıyorlardır. Çünkü kaç yıllık oğulları ve karısı senken senle iyi olması gerekip kayın validene seni koruması gerektiği yerde onu koruyorsa kayınvalidende anlıyordur..

arkadaşım ben kendimi ifade etmeye çalışayım, artık eltimden hoşlanıyormu yoksa kardeşi gibimi görüyor hiç umurumda değil, 1 haftadır eşimle konuşmuyorum ve konuşmakda istemiyorum, çünkü herkez ayrı telden çalıyor, onun davranışları bana göre yanlış ama o kabul etmiyor, ve ben beklediğim ilgiyi maddi manevi göremedim, eşim standartların üstünde bir para kazanıyor ama bana haftada 100 tl verirse ben bayram ediyorum, sürekli borcu var nereye ne yaptığını bilmiyorum, daha 4 senedir başbaşa 1 ağız tadıyla kahvaltı edemedik, 1 hafta sonu dışarı çıkıp onun suratını triplerini çekmeden gün geçiremedik. ben ondan yorulmuşum gerisi benim için detay olmuş, annesiymiş,yengesiymiş,abisiymiş aslına bakarsan aynı hamurdan insanlar, ben onu çok sevdiğim için ayrı tutup hep beni fark etsin herşeyi yoluna koysun diye beklemiş durmuşum. şimdi anlıyorumki aslında farklı pencereden bakıyormuşuz hayata en önemlisi o beni sevmemiş. en azından benim sevdiğim gibi, gerçi laf aralarında bana bunu söylemiştide ben anlamamıştım, bana benim yaşım gereği olgun olduğumu düşündüğü için evlendiğini çok kere söyledi, ve ben hamileyken kim daha çok seviyorsa bebek ona benzermiş deyince ozaman bana benziyecek çünkü sen seviyorsun demişti, kırılmıştım ama üstünde durup büyütmemiştim gibi çok sayıda örneği var, o yaşım geçiyor evlenip çocuk sahibi olayım diye evlendi nasılsa bu kızda seviyordu onu,falan filan yani benim meselem artık eşim banane diğerlerinden diyorum artık. boşanmıyorum inadımdan değil, şu kasvetten kurtulmayı istiyorum, biraz oluruna bıraktım, güzel bişeyler olsun diye dua ediyorum, şu sessizliğin tadını çıkartıyorum, kavga yok beklenti yok, biraz sular durulsun

X