Kocamın ailesine kötü davrandım ve kocamla kavga yaptık?

iyi ki üni mezunusunuz kavgayı yapmışsınız üni de okumasanız demek kavgayı tutturacakrınız belki.
dinime küfreden müslüman olsa🤷‍♀️
içten içe kendinizi ve ailenizi eşiniz ve aileainden üstün gördüğünüz için öfke anında bunu dışa vurmuşsunuz önce bu yanılgınızdan vazgeçip bunu davranış ve konuşmalarınıza yansıttığınızda belki eşinizin kırgınlığı geçer.
Turkiye'de artik Bogazici, Odtü, Hacettepe vs mezunu degilsen o universitenin pek bi hayri yok. Okumus olmak icin okunuyo. Burda yazan universite ogrencilerinin geneli hatasiz cümle kuramiyo, cümle kuranin ne dedigi anlasilmiyo. Buyuk kritermis sanilmasin artik un. mezunu olmak

Merhaba öncelikle başlarken son derece pişmanlık duyduğumu ve ne kadar ukala olduğumu fark ettiğimi belirtmek istiyorum. İçimde pişmanlık hep büyüyor ve buraya danışmaya karar verdim.

Ben eşimle iki yıl önce evlendim. Arkadaş ortamında tanıştık, mantıklarımız uyuştu fakat aşk yoktu. Sonradan birbirimizi yakından tanıyınca severek evlendik.

Eşim lise ben üniversite mezunuyum. O ticaret yapıyor ve durumu aileme ve bana kıyasla iki kat daha iyi. Ben orta halli bir aileden geliyorum. Eşimin ailesi hayat şartlarından dolayı okumamış insanlar, benim ailem ise okumuş. Bunu kıyas için yapmıyorum lütfen yanlış anlaşılmasın konu iyi anlaşılsın diye yazıyorum. Bunlardan niye bahsettiğimi anlayacaksınız.

Eşimin ailesi 1.5 ay önce evlerindeki zorunlu bir tadilattan dolayı bize çatkapı geldi ve iki hafta kalmaları gerektiğini söylediler. Ben bu durumdan hoşlanmadım çünkü haber verilmemişti, eşimle konuşunca lütfen anlayış göster, söz veriyorum ben de sana yardımcı olacağım dedi. Ancak biraz yardımcı oldu, bunu suratına vurduğumda bana işten dolayı yorgun olduğunu, elinden ancak bu kadar geldiğini söyledi. Sonrasında eve bana yardımcı olması için uzaktan bir akrabasını getirdi. Fakat kadın çocukluydu ve bu durum beni daha da çıldırttı. En son dayanamadım ve ister istemez eşimin ailesine kötü davrandım.

Sonra eşim durumun iyiye gitmediğini fark edince ailesini tatile gönderdi. Benle sonradan konuşunca beni mahçup ettin ne olurdu idare etsen, sana da kızamıyorum haklısın ama beni idare etmenden memnuniyet duyardım dedi. Sonra öğrendim ki annesi de arkamdan kötü konuşmamış; olabilir öyle şeyler yeni evliler birden gitmememiz gerekirdi yük olduk demiş.

Eşim bu konu yüzünden bana mesafeliydi, en son dayanamadım ve patladım. Tartışma ileri gitti ve utanarak söylüyorum, onu eğitim seviyesiyle aşağıladım. Lisedeki aklınla kalmışsın sen dedim. Öyle dediğimde afalladı ve bir şey demedi, ben hatamın hemen farkına vardım ancak o sinirlendi ve iyi ki lisedeki aklımla kalmışım yoksa senin gibi memur zihniyetli borç batağından çıkamayan biri olur ömür boyu da huzursuz olurdum, bilmem kaç seneni boşuna yakmışsın ama halen kafasızsın dedi. Bu lafları beni çok yaraladı ama kızamadım da.

Bu olaylardan biraz zaman geçti ancak eşimle aramız halen bozuktu derken tesadüfen İzmir’den benim ailem geldi, hem de çatkapı. Eşim hiç surat asmadı, annemle de babamla da ayrı ilgilendi, onları gezdirdi, yedirdi, içirdi. Hep onlarla yan yana oldu. Ailemi çok memnun etti. Aileme yemek yapacakken bana yardımcı oldu (kendi ailesi varken de yapıyordu), beni yalnız bırakmadı. Aileme kızınız sizin evinizde prenses ise benim evimde kraliçe vs dedi. Bu misafirlik faslından sonra benim utancım kendi içimde daha çok büyüdü.

Eşimle konuşuyoruz ama bariz bir kırgınlık var. Ve ben bunu düzeltmek istiyorum ancak bunu nasıl toparlarım bilmiyorum. Konuya nereden girmeliyim ne demeliyim, kocam iyi davranma meselesini bana intikam için yapmış olabilir mi? Lütfen bana yardımcı olun görüşleriniz önemli…
Bence siz kötü kalplisiniz
Habersiz gelmeleri elbette hoş değil ama durumu idare etmeniz gerekiyordu bence ayrıca sinirliyken söylenen herşey sakinken düşünülmüştür bence siz içten içe üniversie okudunuz diye kendinizi ve ailenizi üstün sanmışsınız
Öncelikle düşünce yapınızı değiştirmekle başlayın işe ailesi bunu sık sık yapmaya başlarsa o zaman tepkinizi koyarsınız ama şimdi eşinizin gönlünü alın bence

X