Kocamın ailesine kötü davrandım ve kocamla kavga yaptık?

Merhaba öncelikle başlarken son derece pişmanlık duyduğumu ve ne kadar ukala olduğumu fark ettiğimi belirtmek istiyorum. İçimde pişmanlık hep büyüyor ve buraya danışmaya karar verdim.

Ben eşimle iki yıl önce evlendim. Arkadaş ortamında tanıştık, mantıklarımız uyuştu fakat aşk yoktu. Sonradan birbirimizi yakından tanıyınca severek evlendik.

Eşim lise ben üniversite mezunuyum. O ticaret yapıyor ve durumu aileme ve bana kıyasla iki kat daha iyi. Ben orta halli bir aileden geliyorum. Eşimin ailesi hayat şartlarından dolayı okumamış insanlar, benim ailem ise okumuş. Bunu kıyas için yapmıyorum lütfen yanlış anlaşılmasın konu iyi anlaşılsın diye yazıyorum. Bunlardan niye bahsettiğimi anlayacaksınız.

Eşimin ailesi 1.5 ay önce evlerindeki zorunlu bir tadilattan dolayı bize çatkapı geldi ve iki hafta kalmaları gerektiğini söylediler. Ben bu durumdan hoşlanmadım çünkü haber verilmemişti, eşimle konuşunca lütfen anlayış göster, söz veriyorum ben de sana yardımcı olacağım dedi. Ancak biraz yardımcı oldu, bunu suratına vurduğumda bana işten dolayı yorgun olduğunu, elinden ancak bu kadar geldiğini söyledi. Sonrasında eve bana yardımcı olması için uzaktan bir akrabasını getirdi. Fakat kadın çocukluydu ve bu durum beni daha da çıldırttı. En son dayanamadım ve ister istemez eşimin ailesine kötü davrandım.

Sonra eşim durumun iyiye gitmediğini fark edince ailesini tatile gönderdi. Benle sonradan konuşunca beni mahçup ettin ne olurdu idare etsen, sana da kızamıyorum haklısın ama beni idare etmenden memnuniyet duyardım dedi. Sonra öğrendim ki annesi de arkamdan kötü konuşmamış; olabilir öyle şeyler yeni evliler birden gitmememiz gerekirdi yük olduk demiş.

Eşim bu konu yüzünden bana mesafeliydi, en son dayanamadım ve patladım. Tartışma ileri gitti ve utanarak söylüyorum, onu eğitim seviyesiyle aşağıladım. Lisedeki aklınla kalmışsın sen dedim. Öyle dediğimde afalladı ve bir şey demedi, ben hatamın hemen farkına vardım ancak o sinirlendi ve iyi ki lisedeki aklımla kalmışım yoksa senin gibi memur zihniyetli borç batağından çıkamayan biri olur ömür boyu da huzursuz olurdum, bilmem kaç seneni boşuna yakmışsın ama halen kafasızsın dedi. Bu lafları beni çok yaraladı ama kızamadım da.

Bu olaylardan biraz zaman geçti ancak eşimle aramız halen bozuktu derken tesadüfen İzmir’den benim ailem geldi, hem de çatkapı. Eşim hiç surat asmadı, annemle de babamla da ayrı ilgilendi, onları gezdirdi, yedirdi, içirdi. Hep onlarla yan yana oldu. Ailemi çok memnun etti. Aileme yemek yapacakken bana yardımcı oldu (kendi ailesi varken de yapıyordu), beni yalnız bırakmadı. Aileme kızınız sizin evinizde prenses ise benim evimde kraliçe vs dedi. Bu misafirlik faslından sonra benim utancım kendi içimde daha çok büyüdü.

Eşimle konuşuyoruz ama bariz bir kırgınlık var. Ve ben bunu düzeltmek istiyorum ancak bunu nasıl toparlarım bilmiyorum. Konuya nereden girmeliyim ne demeliyim, kocam iyi davranma meselesini bana intikam için yapmış olabilir mi? Lütfen bana yardımcı olun görüşleriniz önemli…
öncelikle çat kapı kim gelirse gelsin hiç hos degil kendi aileniz bile olsa bence o konuda siz haklisiniz. Esiniz cok iyi niyetliymis bu arada onun hatırını kırmamak için bu konuyu acikca konuşun. Biraz konuşabilir miyiz de bence ve neden kötü davrandığını anlat sonra da özür dile

Merhaba öncelikle başlarken son derece pişmanlık duyduğumu ve ne kadar ukala olduğumu fark ettiğimi belirtmek istiyorum. İçimde pişmanlık hep büyüyor ve buraya danışmaya karar verdim.

Ben eşimle iki yıl önce evlendim. Arkadaş ortamında tanıştık, mantıklarımız uyuştu fakat aşk yoktu. Sonradan birbirimizi yakından tanıyınca severek evlendik.

Eşim lise ben üniversite mezunuyum. O ticaret yapıyor ve durumu aileme ve bana kıyasla iki kat daha iyi. Ben orta halli bir aileden geliyorum. Eşimin ailesi hayat şartlarından dolayı okumamış insanlar, benim ailem ise okumuş. Bunu kıyas için yapmıyorum lütfen yanlış anlaşılmasın konu iyi anlaşılsın diye yazıyorum. Bunlardan niye bahsettiğimi anlayacaksınız.

Eşimin ailesi 1.5 ay önce evlerindeki zorunlu bir tadilattan dolayı bize çatkapı geldi ve iki hafta kalmaları gerektiğini söylediler. Ben bu durumdan hoşlanmadım çünkü haber verilmemişti, eşimle konuşunca lütfen anlayış göster, söz veriyorum ben de sana yardımcı olacağım dedi. Ancak biraz yardımcı oldu, bunu suratına vurduğumda bana işten dolayı yorgun olduğunu, elinden ancak bu kadar geldiğini söyledi. Sonrasında eve bana yardımcı olması için uzaktan bir akrabasını getirdi. Fakat kadın çocukluydu ve bu durum beni daha da çıldırttı. En son dayanamadım ve ister istemez eşimin ailesine kötü davrandım.

Sonra eşim durumun iyiye gitmediğini fark edince ailesini tatile gönderdi. Benle sonradan konuşunca beni mahçup ettin ne olurdu idare etsen, sana da kızamıyorum haklısın ama beni idare etmenden memnuniyet duyardım dedi. Sonra öğrendim ki annesi de arkamdan kötü konuşmamış; olabilir öyle şeyler yeni evliler birden gitmememiz gerekirdi yük olduk demiş.

Eşim bu konu yüzünden bana mesafeliydi, en son dayanamadım ve patladım. Tartışma ileri gitti ve utanarak söylüyorum, onu eğitim seviyesiyle aşağıladım. Lisedeki aklınla kalmışsın sen dedim. Öyle dediğimde afalladı ve bir şey demedi, ben hatamın hemen farkına vardım ancak o sinirlendi ve iyi ki lisedeki aklımla kalmışım yoksa senin gibi memur zihniyetli borç batağından çıkamayan biri olur ömür boyu da huzursuz olurdum, bilmem kaç seneni boşuna yakmışsın ama halen kafasızsın dedi. Bu lafları beni çok yaraladı ama kızamadım da.

Bu olaylardan biraz zaman geçti ancak eşimle aramız halen bozuktu derken tesadüfen İzmir’den benim ailem geldi, hem de çatkapı. Eşim hiç surat asmadı, annemle de babamla da ayrı ilgilendi, onları gezdirdi, yedirdi, içirdi. Hep onlarla yan yana oldu. Ailemi çok memnun etti. Aileme yemek yapacakken bana yardımcı oldu (kendi ailesi varken de yapıyordu), beni yalnız bırakmadı. Aileme kızınız sizin evinizde prenses ise benim evimde kraliçe vs dedi. Bu misafirlik faslından sonra benim utancım kendi içimde daha çok büyüdü.

Eşimle konuşuyoruz ama bariz bir kırgınlık var. Ve ben bunu düzeltmek istiyorum ancak bunu nasıl toparlarım bilmiyorum. Konuya nereden girmeliyim ne demeliyim, kocam iyi davranma meselesini bana intikam için yapmış olabilir mi? Lütfen bana yardımcı olun görüşleriniz önemli…
Bu olay maalesef boşanmaya gidicek 🫤

Çok ayıp etmişsiniz hem eşinize hem gelin gittiğiniz aileye . Bundan sonra her onların evinde güzelce ağırlandığınızda içinizdeki utanç büyüyecek.böyle şeyler unutulmaz ömür boyu. güzel huylu olmak insanlarla iyi geçinebilmek ve bu konularda bir gelin olarak stratejik davranabilmek çok çok önemli.

"Eşim benim ailemi iyi ağırlayarak show mu yaptı acaba" diyorsun ya bence eşin sana misafir nasıl ağırlanır onu göstermiş. Showla yada showsuz farketmez.

Kavga yapılmaz edilir üniversite mezunuyum diye kibirleniyorsun daha okuma yazman ilkokul seviyesi
Ben seni boşardım kibir kendini beğenmişlik insanları aşağılamak kocana saygın yok bi kere

Kavga yapımı kısmını unutmaya çalışıyorum ama benim takıldığım bir şey var, ben lise mezunu olsaydım da biri bana lisedeki aklınla kalmışsın deseydi mezuniyetimi kastettiğini düşünmezdim. Ergen kafasındasın olgunlaşmamışsın gibi anlardım. Eşiniz bu kadar kompleks yapıyorsa, gerekirse açıköğretim yazsın?

Ek olarak o da memur zihniyetli falan demiş anladığım kadarıyla memursunuz, okuyan ve garantili işi olan her zaman kazanan taraftır, ticaret gibi yarını belli olmayan taraftan iyidir.

Adamı kötülemiş gibi de olmayayım şimdi, sizin suçunuzu ve ayıbınızı ailenize yansıtmayacak, onları el üstünde tutacak kadar karakterli ve görgülü bir adam. Buna rağmen show muydu diye cümle aleme soracak kadar bit yeniği arayan bir eşi var.

Neyse, kavga yapman kuzum. 🩴

Eşinize çok üzüldüm. İş eğitim bu gibi konularda asagilamaniz kötü olmuş. Kaldı ki ülkemiz şartlarında şuan en iyi geçim ticaret ve zanaatta sağlanıyor. Onu da geçtim adamcağız size birde yardımcı olsun diye birini temin etmiş ona da çocuklu diye kabahat bulmuşsunuz. Nerden tutsak elimizde kalıyorsunuz. Eşinizin ailesininde sizin ailenizinde habersiz gelmesi hoş olmamis lakin siz gelmişler işte o saatten sonra bunun çözüm yolunu düşünmeliydiniz. Sonuçta zaruri bir durumdan ötürü gelmişler. Sizin aciginizi kapamak için adam tatile gondermis yani yine de 10 puanlık bir hareket. Ailesinin o anki düşüncesizliginin faturasini eşinize kesmissiniz. Aynı muameleyi kendi ailenize neden yapmadınız mesela onlarda habersiz gelmiş ve burda da ne kadar ayrımcılık yaptığınızin bir farkına varın. Eşinizin gönlünü almanızın yolu ailesini iyi ağırlamaktan geçeceğini düşünüyorum. Tabi öncesinde eşinize kendinizi iyi ifade etmelisiniz. Dosdoğru hatanizi kabul edin. Çünkü burda esinize yargısız infaz yapmissiniz onun bir sucu yoktu. İnanın bende daha yeni 90 m2 evimde geçtiğimiz hafta 6 kişi agirladim 3 te bizim aile 9 kisiydik. Yani birkaç gün idare edilir. Zor degil. Cunku diğer türlüsü daha can sıkıcı

Ben size hak verdim.
Eş ailesi emrivaki yapmaya utanmamış mı size gelip kalıyoruz ne demek ya bu ne rahatlık 😅
Az bile yapmışsınız ben suratlarına bile söylerdim of millet yol yordam bilmiyor gelinin başına çullanmaya bayılıyorlar alışmışlar susan boyun büken pısan geline dişli çıkan gelin niye haksız oluyor!!
Az bile yapmışsın konu sahibi bin beterini suratlarına hak ediyorlar.
linc yicem yavaş vurun 🤣
E kendi aileside aynini yapmış. Resmen konu sahibi karma yi yaşamış. Adalet hemen işlemiş yani

Valla gerçekten insan elindekinin değerini bilmiyor.
Bana göre iki hafta çok kısa bi süre ve mecburiymiş çok abartmışsınız, yetmemiş eşinize istemediğinizi söylemişsiniz, yetmemiş adam yardım edicem yeterki ses etme dediği halde insanlara kötü davranmışsınız. Eşinizi geçtim hiçmi yarın öbürgün bu insanlarla yüz yüze gelcem diye düşünmediniz. Çatkapı gelmeyi bi kenera bırakın, gün gelir anannem babam bize gelirse ben hangi yüzle bu adama annemler bizde kalacak derim diye hiç mi düşünmediniz. Nerden tutsak elimzde kalıyor. Eşiniz affeder mi bilmiyorum. Güzel bi ortam hazırlayıp ( bence ) artık üste çıkmaya çalışmadan sadece hatanızın farkında olduğunuzu belli edecek iyi bir özür dileyin.

Eşinizin size bir ders vermek için yaptığını düşündüm ben. Aileye böyle davranılır gibisinden. Kendi ailesi de gayet anlayışla karşılamış yeni evliler demiş. Bence eşinizle bi tatile çıkın bu konuları konuşun, pişman olduğunuzu anlasın. İkinize de iyi gelir hem stresini, yorgunluğunuzu atarsınız. Orada daha çok kavga etmeyin de 😅
Ayrıca oh iyi olmuş böyle devam et yorumlarını dinlerseniz bir yıl içinde burada boşanma konunuz hazır olabilir. Tamam eşinizde altta kalmamış lafını vurmuş ama ilk kılıcı siz çekmişsiniz

Çat kapı gelinmesinden hiç hoşlanmam en en nefret ettiğim şeydir ama sizin ailenizde çat kapı gelmiş ben olsam kendi aileme sorardım neden çat kapı geldiniz diye. Yine de eşiniz ses etmemiş bazı erkekler kısasa kısas yapıyor

Es ailesiyle sorunlarınız olmamasına rağmen iki tas çorba koymaktan gocunduysanız çok ama çok ayıp ben sevgimi saygımı kaybederdim. Adam sizin tersinize ailenize düzgün davranmış bunu bile abartı bulup intikam mı diye soruyosunuz. Maddi durumları falan dackıyaslamışsınız konuyla ne alakası var üniversite okumasından vurmaya çalışmışsınız sizin kompleksleriniz mi var anlayamadım

Bazı şeyler okumakla değil, eğitimle oluyor demek ki. O aile okumamış eğitimsiz, sizinkiler (siz dahil) okumuş eğitimsizlersiniz.
Eşiniz çok politik biri ve sizi bir şekilde idare ediyor.
Karşılıklı ayıp edilmiş, bazı sözler ağızdan çıktıktan sonra hiçbir şekilde geri alınamıyor maalesef. Siz de eğer gerçekten pişmanlık konusunda samimiyseniz, eşiniz gibi davranışlarınızla gösterin pişmanlığınızı ve iyi niyetinizi. Ayinesi iştir elin, lafa bakılmaz. Lafla özür dilenseydi, ohooo.

Demek ki neymiş mantıkla başlayan her şey hayat kurtarırmış. Ne güzel eşiniz var hayret ettim sabrına ve saygısına.

Ben size hak verdim.
Eş ailesi emrivaki yapmaya utanmamış mı size gelip kalıyoruz ne demek ya bu ne rahatlık 😅
Az bile yapmışsınız ben suratlarına bile söylerdim of millet yol yordam bilmiyor gelinin başına çullanmaya bayılıyorlar alışmışlar susan boyun büken pısan geline dişli çıkan gelin niye haksız oluyor!!
Az bile yapmışsın konu sahibi bin beterini suratlarına hak ediyorlar.
linc yicem yavaş vurun 🤣
Keyiften emrivaki yapmamışlar evlerinde zorunlu tadilat varmış. Muhtemelen şu basması falandır.

Valla kusura bakmayın ama eğitim cehaleti alır eş**lik baki kalır lafı size uygun sanırım.

X