Kocamla ilgili sorun yaşıyorum

O kadar güzel 6 ay geçirdik ki anlatamam
Oturup her konuda konuşabiliyorduk siyaset moda magazin din sanat
Müzeleri gezip sohbet edebiliyorduk

İstediği kadar sanattan şundan bundan konuşun, üniversite mezunu birisi ile lise mezunu biri arasında bile uçurumlar var. Kaldı ki adam ilk okul mezunu bile değilmiş. Onu bile okumamış.

Bacak kadar dediğiniz çocuk 20 yaşında
Maddiyat etkili oldu bunu inkar edemem
Ancak toplumumuz maddi durumu iyi olup iki kelimeyi bir araya getiremeyen kendini düzgün ifade edemeyen insalarla dolu
Eşim öyle görünmüyordu ben zaten ayakları üzerine duran çevresi tarafından beğenilen takdir edilen biriydim mesleğim de öyleydi zaten o da hep nu özelliklerimi takdir ederdi ve aynı kafada olduğumuzu düşünüyordum hayallerimiz bile ortakdı ancak evlendikten sonra değişti beni belirli bi şekle sokmaya çalışıyor ( işimden istifa ettirdi arkadaşlarımla görüşmemi engelliyor ailemle kendisi görüşmek istemiyor bunun gibi birçok şey )ben direndikçe evliliğimiz deforme oluyor
Yirmi yaşında mı kızı mahsuru yoksa siz kaç yaşındasınız hanım efendi

Kocaniz zengin olmasaymış bu evlilik olmazmış, ortak nokta diyecek tek bir seyiniz yok.

Ayrıca lisans mezunu biri olarak ilkokulu bitirmemis biriyle ilk zamanlarda sorun olmadıysa arabizda bu sizin onca yıllık eğitiminize de hakarettir. Böyle sorun olmadı diye yazanları hiç anlıyorum.

Niye kızı linç ettiniz ya? yazık resmen. Aynı şeyi bana da yapsa aynı tepkiyi verirdim net. Bunun kızını kıskanmakla ilgisi yok.

Evet hatalı bir evlilik olmuş, adamın tipini şeklini de merak ettim doğrusu
Adam da tam hodük. Bebek yapmadan ilk çıkıştan yolunuza bakın bence.

Ancak toplumumuz maddi durumu iyi olup iki kelimeyi bir araya getiremeyen kendini düzgün ifade edemeyen insalarla dolu
Eşim öyle görünmüyordu ben zaten ayakları üzerine duran çevresi tarafından beğenilen takdir edilen biriydim mesleğim de öyleydi zaten o da hep nu özelliklerimi takdir ederdi ve aynı kafada olduğumuzu düşünüyordum hayallerimiz bile ortakdı ancak evlendikten sonra değişti beni belirli bi şekle sokmaya çalışıyor ( işimden istifa ettirdi arkadaşlarımla görüşmemi engelliyor ailemle kendisi görüşmek istemiyor bunun gibi birçok şey )ben direndikçe evliliğimiz deforme oluyor
20 yaşında adama ne alıyorda çöpe atıyor bu adam bunları,20 yaşında yani çocuk değilki bu,çocuğu 20 yaşındaysa adam kaç yaşındaki,adam en az 45 olsa siz 35,bu olaylar bu yaşlar için çok sığ değilmi,ben sizi 22 fln adamıda 32 diye düşünmüstüm,çocukta 8,9 flndır demiştim😂

Aynı eve girinceye kadar böyle değildi nişan nikah dönemi göklerdeydim hediyeler jestler romantizmler tatiller … aynı eve girdikten sonra değişti herşeyin zıttını yaptı
Ben böyle olduğunu bilseydim evlenir miydim hiç
Arkadaşlarım çevrem ailemle tanıştı hiç kimse ufak bir rahatsızlık hissetmedi bile adeta masallardaydım ama aynı eve girdikten sonra değişti saatlerce konuşmamdan keyif alan adam béni susturuyor ağız taklidimi yapıyor ben konuşunca yüzünü ekşitiyor konuşamamı giyim tarzımı ev hanımlığımı herşeyimi problem haline getirmeye başladı ben aşağı çektikçe çekiyo bu arada kendisini ilkokul iki terk ben lisans mezunuyum ( ilk aylarda asla problem olmadı bu ) şuan buna bile bağlıyorum bazı tartışmalarımızı
Lütfen yanlış anlama ama adamın maddi durumu iyi diye mi evlendin

Valla ben sizin yaşınızı 30 bile yoksunuzdur diye düşündüm yazdıklarınızdan. Masal gibi falan diye betimleyince.

Merhaba arkadaşlar
Üç yıllık evliyim eşimin ikinci benim ise ilk evliliğim aramızda on yaş var … ilk günden beri her tartışmada maalesef ben alttan alıp adım atmak zorunda kalıyorum yapısı gereği burnu yere düşse alıp kaldırmaz , kimsenin ona karşı gelmesine ya da aksi düşüncede olmasına tahammül edemez despot ve sanırım narsist ( buna eminim hatta) onunla küs kalınca ben adım atmayancıya kadar kendisi adım atmaz yatak odası muhabbeti olsa bile (dişiliğimi kullanayım diyorum ) öbür gün yine küs kalmaya devam eder …
Geçen gün kızına paketlerce hediye almış bende sitem edip bana da neden almadın dedim çünkü hiç nir özel günümüzü kutlamaz evlilik yıldönümümüz kızının doğum gününe denk geliyor geçen sene bile ona hediye alıp bana almadı hatta üçümüzün çıktığı yemekte kızının hediyesini benim çantamda taşıttı eve gelip tartışma çıkarıp ağlamıştım . Şuan ise yılbaşı hediyesi almış bende bana neden almayıp diyip üzüldüm tartıştık
Çocuk musun onu mu kıskanıyorsun diyip kızdı
Hayır o senin kızın ben eşinim ona onca şey aldın ne çöpte bana alabilirdin dedim
Önceki gün aldığım pijama takımın söyleyip sen de onu aldın dedi
(İstese takılar kolyeler alabilir durumumuz çok iyi )şuan küsüz ben yine konuşmaya çalışıyorum ama kendisi yüzüme bakmıyor ve artık tahammülüm azalıyor lütfen yardım edin
Ona alıyorsun bana almıyorsun deyince cidden çocuğu kıskanmış gibi olmuşsun.Çocuğu hiç katmadan başka zaman ona üzüldüğünü anlat.
Bir de küserse küssün ,hem kavga edip hem arkasından gidersen kendini iyice değersizleştiriyorsun.Sen önce kendi kıymetini bil, sonra o bilsin

Maalesef öyleydi 😕 masal gibiydi zaten hayatıma çok kişi alan çok tecrübeli biri olmadım görücü usulü tanıştık diğerlerine yok dediğim gibi buna da yok derim bi kahvenin ötesi olmaz dedim
Ama dinginliği kibarlığı o dönem o kadar etkiledi ki beni yapım gereğim şeffaf net biriyim hatta baya dobrayım . O zamanda ikinci görüşmeyi uygun bi şekilde kabul etmek istemediğimi söyledim ailemizin olduğu şehirden yaşadığım şehre geldi günlerce ikna etmek istedi yok demem için bi sebep kalmadı çünkü boğmadan inat etmeden kibar bi şekilde yaptı bütün çevremle tanıştırdım herkes onun olgun tavrını çok beğendi açıkçası bana olur dedirten şey ilk görüşme ve sonrasıydı kabul ettim zamanla ona itaat etmemi istedi
Herşeyimi eleştirmeye başladı boşanmak istedik araya girdi ama kadın fıtratını bilirsiniz dağa duygusalız zamanla belki düzelir değişir dedim adaptasyon süreci dedim seviyorum dedim bunları derken bu hale geldik

İlkokul 2 terk, 7 görümceli, boşanmış, çocuklu, on yaş büyük, değer vermeyen, çalışmanı istemeyen ve seni aile arkadaş ortamından soyutlamaya çalışan üstüne üstlük boşanmayıda kendi isteyip beceremeyeceğini anlayınca timsah gözyaşlarıyla geri dönen adam ve mart 2023 de hamilelik konusu açan sen! Devamet

Ona alıyorsun bana almıyorsun deyince cidden çocuğu kıskanmış gibi olmuşsun.Çocuğu hiç katmadan başka zaman ona üzüldüğünü anlat.
Bir de küserse küssün ,hem kavga edip hem arkasından gidersen kendini iyice değersizleştiriyorsun.Sen önce kendi kıymetini bil, sonra o bilsin
Çocuk 20 yaşında bir hanımefendiymiş,sanırım o yüzden kıyaslama olabilir.

Peki bu hödükle seni evlenmeye ne motive etti?
Hem 2. Evliliği hem çocuklu hem de senden 10 yaş büyük!
Ne için evlendiysen, diyordur ki bana da kaldıysa kimseye gidemez kimse istemez ne yapsam susar oturur
Evet toplumsal norm ve baskılardan dolayı ondan vazgeçemeyeceğimi düşünüyor aslında bunu istesem bile beni barışmaya ikna edeceğini biliyor

BOŞAN TABİ BOŞAN. boyle igrenc yasam olmaz.

Maalesef öyleydi 😕 masal gibiydi zaten hayatıma çok kişi alan çok tecrübeli biri olmadım görücü usulü tanıştık diğerlerine yok dediğim gibi buna da yok derim bi kahvenin ötesi olmaz dedim
Ama dinginliği kibarlığı o dönem o kadar etkiledi ki beni yapım gereğim şeffaf net biriyim hatta baya dobrayım . O zamanda ikinci görüşmeyi uygun bi şekilde kabul etmek istemediğimi söyledim ailemizin olduğu şehirden yaşadığım şehre geldi günlerce ikna etmek istedi yok demem için bi sebep kalmadı çünkü boğmadan inat etmeden kibar bi şekilde yaptı bütün çevremle tanıştırdım herkes onun olgun tavrını çok beğendi açıkçası bana olur dedirten şey ilk görüşme ve sonrasıydı kabul ettim zamanla ona itaat etmemi istedi
Herşeyimi eleştirmeye başladı boşanmak istedik araya girdi ama kadın fıtratını bilirsiniz dağa duygusalız zamanla belki düzelir değişir dedim adaptasyon süreci dedim seviyorum dedim bunları derken bu hale geldik
İpleri onun eline vermişsin iyice özgüveni artmış. İşten kimse için çıkılmamalı. Çocuğu olunca işi bırakanlar bile beni şaşırtıyor. Kimseye değil kendimize güvenmeliyiz. Şimdi işe başlayıp tekrar çevre edinme zamanı. Erkeklerin klasik taktiği. Kadını kendine bağlayıp yalnızlaştırıp sonra da istediği gibi davranmak, ilgisizleşmek. Kadın söylenince de sen sorunlusun demek. O döngüyü kırmalısın

Kaile almamalı denedim tam bir ay konuşmadık
daha da inat etti boşanmanın eşiğine geldik
E boşansaydınız o zaman..
Neden kendinizi küçük duruma düşürüyorsunuz?
Böyle biriyle cinsel anlamda da birlikte olmaya çalışıyorsunuz bir de.
En başında söylüyoruz evlenmeyin diye.
Hadi evlendiniz bari kaile almayın kendi hayatınıza bakın demiş bir üye ona da bir bahaneniz var.
Boşansanız ne olur?
Bu adamın size katkısı ne?
Sizi mutlu eden yönü ne?

Lütfen yanlış anlama ama adamın maddi durumu iyi diye mi evlendin
Kısmen etkili oldu ancak ben zaten sağlık sektöründe çalışan maddi durumu iyi arabası evi olan biriydim ama hep ben kendim çabaladım hayatım boyunca artık her anşamds beni anlayacak koruyup kollayacak birinin olması düşüncesi beni etkiledi .

X