Kocamla ilgili sorun yaşıyorum

Bosanin. Daha ilkokulu bile bitirememis adam sizi hep ezmek isticek ve eziyormusta surekli konusmanizla hareketlerinizle dalga geciyormus deger verdigi de yok ne diye uzatacaksiniz bosanin hayatinizi yasayin. Cekilir dert degil esiniz.

Hediye beklemeyi anlarım
Ama çocuğa hediye geldiğinde bana niye almadın diye kavga çıkaranı anlayamıyorum kusura bakmayın.
Oğluma hep hediye alırım. Eşime de almam yani,kocaman adama ne alayım? Eşim bunun için kavga çıkarsa,trip yapsa,ağlasa sızlasa gülerim. Kendini çocukla bir mi tuttun derim. Oğlum da eşimden yani,başka adamdan da değil.

Sevgili kadınlar ağlama olayını dile getiriyorsunuz ancak o olay ikimiiznde kutlanması gereken özel gününe denk geldi bütün akşam boyunca kızının hediye paketini çantamda taşıtıp bana sıra geldiğinde sen hak etmiyorsun bilerek almadım dediği için sinirden üzüntüden ağladım ve üzerinden bir yol geçtikten sonra yine hediye olayı olunca haklı olduğumu düşünüp sitem ettim anlattım .evet benim öz çocuğuma alsaydı bu tepkiyi vermezdim ancak benim ikinci evliliğim olsaydı ve başka bri adamdan olan çocuğuma hediye alsaydım sırf kendisini kötü hissetmesin aile olduğumuzu vurgulamak adına kocama alırdım bilmiyorum ben mi çok ayrıntılı düşünüyorum

Konu sahibi çocuğu kıskanmayın.. Sizin asıl sorununuz bu.

Belli ki adam paralı diye evlendiniz. O zaman bol bol parasını ye.. Bırakın tırı vırı hediyeleri. Istediğini alabiliyor, adamı peşinde gezdirebiliyorsan bu size yetmeli.

Maalesef öyleydi 😕 masal gibiydi zaten hayatıma çok kişi alan çok tecrübeli biri olmadım görücü usulü tanıştık diğerlerine yok dediğim gibi buna da yok derim bi kahvenin ötesi olmaz dedim
Ama dinginliği kibarlığı o dönem o kadar etkiledi ki beni yapım gereğim şeffaf net biriyim hatta baya dobrayım . O zamanda ikinci görüşmeyi uygun bi şekilde kabul etmek istemediğimi söyledim ailemizin olduğu şehirden yaşadığım şehre geldi günlerce ikna etmek istedi yok demem için bi sebep kalmadı çünkü boğmadan inat etmeden kibar bi şekilde yaptı bütün çevremle tanıştırdım herkes onun olgun tavrını çok beğendi açıkçası bana olur dedirten şey ilk görüşme ve sonrasıydı kabul ettim zamanla ona itaat etmemi istedi
Herşeyimi eleştirmeye başladı boşanmak istedik araya girdi ama kadın fıtratını bilirsiniz dağa duygusalız zamanla belki düzelir değişir dedim adaptasyon süreci dedim seviyorum dedim bunları derken bu hale geldik
O değil de mesleğinizden neden istifa ediyorsunuz ya. En çok buna şaşırdim

Sevgili kadınlar ağlama olayını dile getiriyorsunuz ancak o olay ikimiiznde kutlanması gereken özel gününe denk geldi bütün akşam boyunca kızının hediye paketini çantamda taşıtıp bana sıra geldiğinde sen hak etmiyorsun bilerek almadım dediği için sinirden üzüntüden ağladım ve üzerinden bir yol geçtikten sonra yine hediye olayı olunca haklı olduğumu düşünüp sitem ettim anlattım .evet benim öz çocuğuma alsaydı bu tepkiyi vermezdim ancak benim ikinci evliliğim olsaydı ve başka bri adamdan olan çocuğuma hediye alsaydım sırf kendisini kötü hissetmesin aile olduğumuzu vurgulamak adına kocama alırdım bilmiyorum ben mi çok ayrıntılı düşünüyorum
Aranızda 10 yaş var buna göre ayrıntılı düşüneceğiniz bir evlilik yok ortada..

O değil de mesleğinizden neden istifa ediyorsunuz ya. En çok buna şaşırdim
Çünkü yaşadığım yer küçük kırsal bi yer köy gibi en yakın mesafe 100 km lik ni şehir oraya gitmeme de müsade etmiyor zaten diyor çalışmana ihtiyacım yok evde otur yemek yap temizlik yap ( evlenmeden önce böyle söylememişti her türlü imkanı olan ni yerde yaşayacağız sosyal olarak günün dolu olacak çalışmayı sen istemeyecek kadar dolu dolu geçireceksin gününü demişti tabi o da fiyasko çıktı şuan ise bi kadının çalışmasına karşıyım diyor amacın naylon bebek gibi giyinip topluma girip kendine insanlara gösterip dikkat çekmek )

Ben 37 yim eşim 47
Amacım sizi kırmak yada üzmek değil ama yazdıklarınızın ben sizi 23 25 yaşında zannetmiştim iki yolunuz var ya bırakıp gitmek yada guzelikle hal etmek eşiniz kızına hediye alıyor diye ağlarsınız eşiniz sizden nefret eder onun yerine bak hayatım zaten hayat zor boş harcama yapmayalım gel şunu alacağına kızına bir ceyre bize bir çeyrek alıp hem kendi yatirimimizi hemde kızımızın yatırımını yapalım yarın Birgün lazimi olur deseniz yada siz eşinize supriz yapıyormusunuz hediye aliyormusunuz hersey karşılıklı her erkek romantik olmuyor tak kocanı koluna aşkım bunu çok beğendim bNa bu al de kızına değer verdikçe o sana tapacaktir aksi taktirde adam nerden düştüm bu ateşe düşüncelerine kapılır bu bir fikirdir

Çünkü yaşadığım yer küçük kırsal bi yer köy gibi en yakın mesafe 100 km lik ni şehir oraya gitmeme de müsade etmiyor zaten diyor çalışmana ihtiyacım yok evde otur yemek yap temizlik yap ( evlenmeden önce böyle söylememişti her türlü imkanı olan ni yerde yaşayacağız sosyal olarak günün dolu olacak çalışmayı sen istemeyecek kadar dolu dolu geçireceksin gününü demişti tabi o da fiyasko çıktı şuan ise bi kadının çalışmasına karşıyım diyor amacın naylon bebek gibi giyinip topluma girip kendine insanlara gösterip dikkat çekmek )
Eşiniz evlendikten sonra değişmemiş bence. Hep böyle zihniyeti kötüymüş. Size iyi adamı oynamış sadece ne yazık ki...😐

Kocam bana hiç hediye almasa ortak öz çocuğumuza da alıyor olsa ben de tepki veririm çocuğa alıyor diye değil tabi alacak ama eşini de hoş tutmalı böyle eş olmaz olsun odun

İşinizden istifa ettirip köyde oturmayı teklif edince boşamanız gerekiyordu. Adam hayatınızı bitirmiş resmen. Karşılığında kocalık yapsa da değse bari o da yok. Ne diye duruyorsunuz ki yanında?

Evet hepsinin evlendikten sonra gördüm
Ben rahatsız oldukça yaptırmak istedi sözümona yaparsam fedakarlık olacaktı yaptıkça daha fazlası daha fazlası oldukça tükendim … ataerkil bi toplum , toplumsal tabular , ailelerin araya girmesi , son şanslar , evliliği kurtarmak derken bu noktaya kadar geldi

Aynı eve girinceye kadar böyle değildi nişan nikah dönemi göklerdeydim hediyeler jestler romantizmler tatiller … aynı eve girdikten sonra değişti herşeyin zıttını yaptı
Ben böyle olduğunu bilseydim evlenir miydim hiç
Arkadaşlarım çevrem ailemle tanıştı hiç kimse ufak bir rahatsızlık hissetmedi bile adeta masallardaydım ama aynı eve girdikten sonra değişti saatlerce konuşmamdan keyif alan adam béni susturuyor ağız taklidimi yapıyor ben konuşunca yüzünü ekşitiyor konuşamamı giyim tarzımı ev hanımlığımı herşeyimi problem haline getirmeye başladı ben aşağı çektikçe çekiyo bu arada kendisini ilkokul iki terk ben lisans mezunuyum ( ilk aylarda asla problem olmadı bu ) şuan buna bile bağlıyorum bazı tartışmalarımızı
adamdaki Bunca olumsuzluğa bakınca evlenmenizin tek nedeni: PARA.

Burda cocukla bi yarisma kiskanclik yok hanimlar. Konu sahibi diyor ki baskasini anasinj kizjni kardesinj herkimse dusunmeye gelince kafa calisiyir ama bana gelince yok. Niye illa kiskancliga yarisa cekiyosunuz inatla.
Bence adam şu psikolojide; bu kadın benden kat kat üstün. Kesin param için evlendi. Ben de bu parayı ona yedirmem. Ama işimi de iyi görüyor…

1 ay konuşmayınca boşanma eşiğine niye geldiniz ki bosanin o zaman yani durumu çok iyi derken eşinizin mi durumu çok iyi siz çalışmıyor musunuz

Bazı erkekler böyledir. Tavlayana kadar hediyeler, jestler hava uçuşur. Evlenince tamam bitti diye düşünürler. Siz çocuk gibi kıyaslama yapıp üstüne düşmeyin. Adamın kızıyla neden kendinizi kıyaslıyorsunuz. Ayrı oldukları için bir şekilde ona özel ilgi göstermesi gerekiyor. Varsa durumunuz alırsınız kartını sana kendimden hediye aldım dersiniz. Boşanmak istemiyor gibi göründüğünüz için bunu söylüyorum. Bu huyunu değiştiremezsiniz adamın.
Ayrıca 2. evliliği yapan o. Burnu yere düşse almazmış. Beyfendi hiç düşünmüyor galiba boşansanız bu adam 2 kere boşandı acaba sorunu ne diye konuşulacak olan o olur. 1 ay küs kalmaya hala konuşmuyorsa kendi dünyanızı yaşayın ya da boşanın en temizi.

Kızını seviyorum onu kıskanmıyorum öyle algılamanız normal görüyorum ancak bana göre insan çocuğuna hediye alıyorsa paylaştığı ev eşiyle değil ev arkadaşıyla ise ona bile nezaketen hediye almalı
Illokul mezunu bile degilse 50 yaşından asagi değildir siz de 40 fala mısınız?Maddi imkanlar için mi devam ediyorsunuz çocuk da yokken yol yakınken dönün narsistler genelde uzun küser ve aşağılar.

X