Erkek İnfertilitesi Kök Hücre İle Çocuk Sahibi Olmayı Bekleyenler

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
slm kızlar evet hiç gelişme olmuyor bu kök hücrede.3 sene önceden beri olgunlaşmamış sperm elde edildi haberleri vardı şimdi yine aynı haberler.o zaman da 3 5 sene lazım dişyolardı şimdi de anlamadım ben bu işi .artık bekleyip görecez.

arkadaşlar herkese selam aranıza yeni katıldım ...benim eşimde inmemiş testis nedeniyle sperm üretemüyor..üstelik bize microtesede yapıldı ve bulunamadı :KK43: doktorumuz tek çare kök hücre dedi ancak bize yetişirmi bilemem ben 31 eşim 33 yaşında rabbim benim ve benim gibi olan herkesin yardımcısı olsun...Allah bizim de muradımızı versin inşallah .amin...

bu süper bi haber :) mavimenekşe yenimi konuştunuz kaan beyle başka neler dedi ...kaan bey bizimde doktorumuz..

Seldav benim eşimdede inmemiş testis problemi var üstelik doktor mikro teseye bile gerek görmedi o kadar çaresiz yani tek umudumuz kök hücre umarım hayırlısıyla çok beklemeden kavuşuruz yavrularımıza

saftirik bizim durumumuzda öyleydi canım doktor şansınız yok boşuna yapmayalım dedi biz genede denensin istedik ve malum sonuç :1no2:

kıslar size bişi sormak istiyorum yaa hani sperm testlerinde morfoloji bölümü varya bisde sonuç
%81 normal baş ve kuyruk
%9 baş anomalisi %7 kuyruk anomalisi %3 baş ve kuyrul ağlütinasyonları görüldü
doktor sorun olduğunu sölemedi ama bunun için yorumda yapmadı benimde aklıma takıldı yaaaa

saftirik esinde inmemis testis sorunu oldugunu söylüyorsun
sana bir sorum olucak esinin hormon degerleri nasilsin ? Ve tese oldu mu ?

Daha öncede bahsetmiştim testosteron yok denecek kadar az salgılanıyor.Zaten bu hormonuda sürekli dışardan almak zorunda.
Mikro teseye gelince olmadı testisler zaten hala yukarda ve çapları küçük,indirilemiyor ama biz ilerde testis kanseri riskine karşı aldırmayı düşünüyoruz.
Bu konuda Türkiye'nin en iyi profosorleriyle görüştük yapılacak başka birşey yok kök hücreden başka

Daha öncede bahsetmiştim testosteron yok denecek kadar az salgılanıyor.Zaten bu hormonuda sürekli dışardan almak zorunda.
Mikro teseye gelince olmadı testisler zaten hala yukarda ve çapları küçük,indirilemiyor ama biz ilerde testis kanseri riskine karşı aldırmayı düşünüyoruz.
Bu konuda Türkiye'nin en iyi profosorleriyle görüştük yapılacak başka birşey yok kök hücreden başka

Esinin iki testisi mi yukarida. Ben sadece bir tanesi indirilmemis zanediyordum.
Geçmis olsun arkadasim
Insallah en kisa zamanda sifasini bulursunuz.
Son sorum olacakti sana esinin FSH LH degerleri nasil ?

Kızlar Kaan hoca banada bir kaç yıla kadar çıkar bu demişti.Uzun zamandır unutmak için ugramıyordum bu topige şimdi yeniden içimde bir umut yeşerdi.Rabbim hayırlısıyla çok bekletmeden bizlere ikiz üçüz nasip eder inşallah

Esinin iki testisi mi yukarida. Ben sadece bir tanesi indirilmemis zanediyordum.
Geçmis olsun arkadasim
Insallah en kisa zamanda sifasini bulursunuz.
Son sorum olacakti sana esinin FSH LH degerleri nasil ?

Evet ikiside yukarda...Aminn canım.

Canım en son gecen yıl haziranda gittik doktora doktorla görüştükten sonra bütün tahliller ne varsa kaldırdım ortalıktan hiç hatırlamıyorum şuanda evde degilim zaten ama çok iç açıcı degildi.Bir ay sonra tekrar kontrolumuz var.

Evet ikiside yukarda...Aminn canım.

Canım en son gecen yıl haziranda gittik doktora doktorla görüştükten sonra bütün tahliller ne varsa kaldırdım ortalıktan hiç hatırlamıyorum şuanda evde degilim zaten ama çok iç açıcı degildi.Bir ay sonra tekrar kontrolumuz var.

Insallah bir ay sonra daha iyi sonuç alirsiniz.

slm kızlar bir gün bizimde çocugumuz olacakmı acaba bu kök hücre bizede yetişirmi acaba 27 yaşındayım
aslında biz yuvadan çocuk almaya karar vermiştik ama o kadar zor bir kararki cesaret edemedim.Eşim tamamen bana bıraktı bu kararı o na kalsa hemen alalım diyor ama ben cesaret edemedim.
Forumda çoğul gebelik bölümünü takıp ediyorum hepRabbim verince ikiz üçüz dördüz nasip ediyor hatta 16 yıllık evli bir kadın dördüzlerine hamileymiş.Onları okudukça içim kıpır kıpır oluyor sanki ben hamileyim.
Hayırlısıysa bizede nasip eder inşallah rabbim.

inşallah canım.evlat edinme konusundada ben şuna çok inanıyorum sen kimsesizi sevindirirsen allahımda seni sevindirir bana öyle geliyo sanki evlat edinilirse allahım ödül olarak kendi evladımızı yollayacak gibi.haklısın çok zor bi karar ama bide kimsesiz yavruları düşün canım.hiç kimse kaderini belirliyemiyor.

Aslında ben Allah ömür verdiyse 2-3 sene kadar daha beklemek istiyorum.Eger bu kök hücre hala uygulanabilir duruma gelmezse benimde düşündüğüm evlat edinmek.
Belkide haklısın nette tanıştığım bir arkadaş var evlat edindiler bir yıl sonra hamile kaldı.Şimdi ikisi beraber büyüyor.

evet canım biraz daha bekleyip yapabilirsin bende çok duydumda o yüzden inanıyorum allahım belkide öyle imtihan ediyordur bizleri allahım önce tabiii kendi evlatlarımızı nasip etsin

X