Kollarını sir ağda ile alan arkadaşlar yardım lütfen

Kollarımdaki tüylere az olmasına rağmen tüy sarartıcı kullanmıştım. Ama şimdi bir kökte 2 tane çıkmaya başladı ve upuzun. :gitme: Çok pişmanım sarartıcı kullandığım için. Babamla kollarımızı yanyana koysak eminim bi fark olmaz. kaydirigubbakcemile3 Yaz da geldi, bu kollarla kısa kollu giymek ölüm gibi. mafoldumben Bugün sir ağda ile almayı düşünüyorum. Beyaz tenliyim. Sivilce falan çıkar mı diye çok korkuyorum. eyvahedigeldismile Bir de aldıktan sonra çıkarken nokta nokta belli olmaz inşallah. Sir ağda ile alan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Valla dışarı çıkasım gelmiyor artık. bilmiyorumkismile

bende sir ağda kullanıyorm ama koluma yapmam diken diken oluyo bi arkadaşımın kolu oyleydi kolu saklayamıcağına göre bence baska çözüm bulyerimseniben

benmde inanılmaz kasınıyor kasımamaya calısıyorum cunku cok kızarıyor vee yukardakı sıvılceler ölece duruyr:KK43:

bende sir ağda kullanıyorm ama koluma yapmam diken diken oluyo bi arkadaşımın kolu oyleydi kolu saklayamıcağına göre bence baska çözüm bulyerimseniben

Önceleri bir kaç defa almıştım. Normal ağda ile veyahut epilasyon makinası ile alıyordum kendim. sempatiksalakcinni

yha kızlar benimde kafam allak bullak oldu kollarımdaki tüyler canımı sıkmaya başladı
aslında nişanımda almıştım epilasyon aleti ile hatta hemen sonrasında yıkadım krem sürdüm kızarmıştı sabah uyandıgımda pamuk gibiydi kollarım kızarıklık sivilce gibi seylerden eser yoktu
sonra bidaha almadım 1.5 sene oldu ama abartılı sekilde uzamadı gecen gün nişanlım aşkım düğüne al istersen daha güzel olur gelinlik ile dedi kararsız kaldım napsam acaba haftaya düğünüm var

epilatörle almışsın önce. kızarıklık ve sivilce de olmadı diyorsun. batık da olmamış demek ki. ne güzel şanslısın. sen bilirsin canım ama madem düğünün var ve cildin dediğin gibi hassas değilse al istersen, bence de güzel olur. açık renkliyse almana gerek yok.

canım benim kolum diken diken olmadı, zaten yeni çıkanlar yumuşak çıkıyor. başka çözüm yolu olsa ben de uğraşmam ağdayla yerimseniben

benmde inanılmaz kasınıyor kasımamaya calısıyorum cunku cok kızarıyor vee yukardakı sıvılceler ölece duruyr:KK43:

maalesef canım, hepsi çıkana kadar katlanıcam sanırım kaşıntıya :sm_confused:

Arkadaşlar ben size söylemiştim değil mi başlarda,alırsanız benimki gibi olabilir diye.Cildi hassas olanlarda kızamık gibi kaşınmalar ve sivilcelenme olur demiştim.Olmayanlar da var tabi ki ama çok az.

Arkadaşlar ben size söylemiştim değil mi başlarda,alırsanız benimki gibi olabilir diye.Cildi hassas olanlarda kızamık gibi kaşınmalar ve sivilcelenme olur demiştim.Olmayanlar da var tabi ki ama çok az.

aldıktan sonra her şey mükemmeldi. taa ki çıkana kadar. :gitme: çıkmadan alınmıyor da. napalım canım alsan bi dert almasan berbat bi görüntü. bilmiyorumkismile

Ben de çok yoktu. Özendim aldım şimdilik memnunum. Yumuşacık falan :-) Bilmiyorum ileride sorun yaşar mıyım ama.. 2 3 haftaya bir makineyle almayı düşünüyorum uzamadan. Sonra limon falan süreceğim azalır heralde o zaman iyice..

Ben de çok yoktu. Özendim aldım şimdilik memnunum. Yumuşacık falan :-) Bilmiyorum ileride sorun yaşar mıyım ama.. 2 3 haftaya bir makineyle almayı düşünüyorum uzamadan. Sonra limon falan süreceğim azalır heralde o zaman iyice..

makina batık yapmıyorsa öyle yap canım, ağda için uzamasını bekliyoruz çünkü. o da pek iyi bi görüntü yaratmıyor :)

ya bendede fazla tüy yoktu özendim aldım makineyle alıyorum ama çok çabuk çıkıyor normalde bacaklarımda bile bukadar çabuk çıkmaz ama kollarımdaki hemen çıkıyor bide delik delik oluyor bunun olmaması için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

ya bendede fazla tüy yoktu özendim aldım makineyle alıyorum ama çok çabuk çıkıyor normalde bacaklarımda bile bukadar çabuk çıkmaz ama kollarımdaki hemen çıkıyor bide delik delik oluyor bunun olmaması için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

canım belki kökünden değil de kırılarak alınıyordur, o yüzden çabuk çıkıyor olabilir. sir ağdayla almayı dene bir de. bakalım yine aynısı mı olucak ? aldıktan sonra bebek yağı sür, rahatlatır cildini.

canım belki kökünden değil de kırılarak alınıyordur, o yüzden çabuk çıkıyor olabilir. sir ağdayla almayı dene bir de. bakalım yine aynısı mı olucak ? aldıktan sonra bebek yağı sür, rahatlatır cildini.

ya ağdayla almak içinde uzamasıı beklemek lazım ya bişey daha sormak istiyorum normal ılık ağdayla sir ağda arasındaki fark nedir :S ağda konusunda biraz cahilimde :KK43:

Ya ben esmer tenliyim ve tüylerim siyah ve çok artık kısa kollu bişey giymek gelmiyo içimden. kollarımı ağda ile almayı düşünüyorum ama ilk çıkarken diken diken diken çıkar çok daha kötü bi görntü olur diye korkuorm:KK43: birde bnm cildim çok hassas bacaklarımı aldğmda bile kızarıyor çok kararsız kaldım artık bu kolla dolşmk istemiyorum erkek arkadaşlarmn bile kolları daha tüysüz bnmknden:KK43:(

ya ağdayla almak içinde uzamasıı beklemek lazım ya bişey daha sormak istiyorum normal ılık ağdayla sir ağda arasındaki fark nedir :S ağda konusunda biraz cahilimde :KK43:

canım bildiğim kadarıyla normal ağdada şeker var. sir ağdada şeker yok, suyla temizlenmiyor, yağ ile çıkıyor ve sir ağdadan sonra belli bir süre su değdirmemek gerekiyor. normal ağdadan sonra duş almak gerekirken, sir ağdada böyle bir durum yok. ayrıca sir ağdaya devam edersen tüyler bir süre sonra daha yumuşak çıkıyor ve azalıyor. ayrıca daha hijyenik.

Ya ben esmer tenliyim ve tüylerim siyah ve çok artık kısa kollu bişey giymek gelmiyo içimden. kollarımı ağda ile almayı düşünüyorum ama ilk çıkarken diken diken diken çıkar çok daha kötü bi görntü olur diye korkuorm:KK43: birde bnm cildim çok hassas bacaklarımı aldğmda bile kızarıyor çok kararsız kaldım artık bu kolla dolşmk istemiyorum erkek arkadaşlarmn bile kolları daha tüysüz bnmknden:KK43:(

canım konuyu başından okuduysan eğer ben de senin gibiydim. üstelik ben beyaz tenliyim. daha kötü duruyordu. bir kere aldım henüz. şimdi tekrar alıcam. sonradan çıkanlar daha açık renk çıktı bende. sarı değil tabi ama simsiyah da değil. ağdanın tek olumsuz yanı hepsinin uzamasını beklemek. yoksa tertemiz oluyor alınca. bi de cildin hassasmış. benimki de aşırı hassas. eğer sir ağda ile alırsan sana tavsiyem, almadan önce duşunu al. aldıktan sonraki gün de su değdirme hiç. ve bol bol bebek yağı sür. o zaman kızarıklık azalıyor. bi de alırken dikkatli ol, kırmadan al. ben bazı yerleri kırarak almışım. o yerler 1-2 gün sonra uzadı hemen. diğer yerler 1,5 hafta falan sürdü çıkması. merak ettiğin bişey olursa cevaplarım, kolay gelsin canım.

Bende bazılarını kırarak almışım bırkaç gunde cıktı ama hep aralıklı renk değişikliği cok az var bıraz daha siyah cıktı ama hiç öyle batmıyo ve kötü görünmüyor ben memnun kaldım azalır dıye düşünüyorum alırsam sürekli

Benımde çıkarken cok kaşınıyor ya kaşımamaya çalışıorum hemen kızarıyor mınık kırmızı sıvılce gibi oluyor ilginç anlamadım :S umarım böyle devam etmez hep belki ilk aldıgımız için olmuştur

merhaba arkadaşım... Sir ağda ile kolların alt tarafını almanda herhangi bir sakınca yok. fakat koldaki kıl kökleri farklı yönlerde olduğu için kendin alırken zorlanabilirsin. tavsiyem bu işi yapan bir yerde aldırmandır. üstteki yorumlarda da bence doğru olan konu kesinlikle üst kolda hangi cilt tipine yada hangi ten rengine sahip olursan ol sivilcelenme olur. çünkü sir ağda sert ve reçineden yapılmış bir malzeme olduğu için, üst kollarda da kıl yönleri farklı yönlerde çıktığı için kökleri mutlaka zedeler ve dolayısıyla cilt tepkisini sivilce olarak geri verir. eğer mutlaka ağda uygulaması yaptırmak istiyorsan sadece alt kollarına yaptırmanı tavsiye ederim... sevgiler

merhaba arkadaşım... Sir ağda ile kolların alt tarafını almanda herhangi bir sakınca yok. fakat koldaki kıl kökleri farklı yönlerde olduğu için kendin alırken zorlanabilirsin. tavsiyem bu işi yapan bir yerde aldırmandır. üstteki yorumlarda da bence doğru olan konu kesinlikle üst kolda hangi cilt tipine yada hangi ten rengine sahip olursan ol sivilcelenme olur. çünkü sir ağda sert ve reçineden yapılmış bir malzeme olduğu için, üst kollarda da kıl yönleri farklı yönlerde çıktığı için kökleri mutlaka zedeler ve dolayısıyla cilt tepkisini sivilce olarak geri verir. eğer mutlaka ağda uygulaması yaptırmak istiyorsan sadece alt kollarına yaptırmanı tavsiye ederim... sevgiler

cıkıs yönlerine dikkat ettim alırken ama dedıgınız gibi oldu yanı bu durum geçici birsey deil öylemi

üst yorumlarda sorulan bir soru vardı.. ben buna bilgim kadarıyla cvp vermek istiyorum.
ben bir güzellik uzmanı yetiştirme kursunda öğretmenlik yapıyorum...
Sir ağda, balmumu ve recine den yapılan sert akışkan bir malzemedir. cilt üzerine sürüldüğü zaman kıl köklerinin alınmasında faydalıdır. fakat malzeme sert olduğu için kıl köklerini alırken aynı zamanda üst ölü deriyide alır ve dolayısıyla cilt korumasız hale gelir. kişinin cildinin hassasiyetine göre ya sivilcelenme olur yada kızarma. bazı ciltlerde hiç bir problemlede karşılaşılmayabilir.
özellikle kuru ciltlerde ağda yapıldıktan belirli bir süre sonra kıllar çıkarken cilt kuru olduğu için kıl çıkacak yön bulamayacağından ya kaşıntı ile çıkar. (çünkü cilt kurudur ve gözenekler kapalıdır) yada batık problemi ortaya çıkar.
eğer bunlarla karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka cildinizin üzerine en azından haftada bir defa vücut peelingi veya duş sırasında kese yapmanız gerekir.

ayrıca cildinizin ağda sonrasında sivilce problemini minimuma indirmek istiyorsanız ağdayı cilt üzerine tatbik etmeden önce bir kat bebek pudrası ile cilt üzerini kaplama yapın. çünkü pudra ağda ve deri arasında bir tabaka oluşturup cildin zedelenmesini azaltacaktır.

Benmarin usulu diye tabir ettiğimiz şeker ağda ise sir ağdaya nazaran daha yumuşak bir malzeme olduğu için sir ağda kadar sivilcelenme yapmaz.
fakat daha sıcaktır. ısısı cildi yakar. ve kullanımı zordur
sir ağda daha hijyeniktir, pratiktir, kullanımı doğru elde olursa daha rahattır. Ağda sonrasında bebe yağı yada ağda yağı ile çıkartılır bu da cildin daha yumuşak olmasını üst derinin yumuşamasını sağlar. ayrıca ağdayı yaptırdıktan ortalama 1-2 saat sonrasında rahatlıkla duş yapabilirsiniz hiç bir sakıncası da yoktur.. Sadece ciltteki yağ da su ile gideceği için aynı yumuşaklık kalmaz. fakat siz duş sonrasında tekrar vücudunuzu yağlarsanız çok daha temiz ve yumuşak bir cilde sahip olacaksınız... sevgiler

cıkıs yönlerine dikkat ettim alırken ama dedıgınız gibi oldu yanı bu durum geçici birsey deil öylemi

Üst kollarda çıkış yönlerine ne kadar dikkat ederseniz edin hiç farketmez çünkü isterseniz bi aynada kollardaki kılların çıkışlarına bakın, o kadar dönen bölge vardırki ağdayı nasıl süreceğinizi şaşırırsınız. her kıla tek tek sürmeniz gerekir. :) keza bu da mümkün olmayacağı için her alımınızda mutlaka karşılaşacağınız bir tablodur...
üst kolda pazu kaslarınızın üzerinden itibaren almayın. özellikle omuz bölgesine dokunmayın orada her halükarda olur.. sevgiler

bu arada yine sir ağda diye tabir edilen kalıp şeklinde satılan ürünler var. (kalıp sirler) bunlar eritildikten sonra maske kalınlığında kıl yönüne doğru sürülüyor. ağda bezi yada ağda kağıdı gerekmeksizin cilt üzerinde donduktan sonra ciltten hızlı bir şekilde yine donmuş kalıp halinde çıkarılıyor. bezle çekilen ağdaya göre daha hafif bir malzeme....
ciltte daha az sivilcelenme yaptığını biliyorum. birde bu malzemeyi deneyebilirsin :)

X