Kollarını sir ağda ile alan arkadaşlar yardım lütfen

teşekkur ederim bilgileriniz için kartuş kullanıyorum pudra sürüp yaparım bundan sonra :1rolleyes:

yelizim bilgilendirdiğiniçin çok tşk ederim opuyorumnanaktan

üst yorumlarda sorulan bir soru vardı.. ben buna bilgim kadarıyla cvp vermek istiyorum.
ben bir güzellik uzmanı yetiştirme kursunda öğretmenlik yapıyorum...
Sir ağda, balmumu ve recine den yapılan sert akışkan bir malzemedir. cilt üzerine sürüldüğü zaman kıl köklerinin alınmasında faydalıdır. fakat malzeme sert olduğu için kıl köklerini alırken aynı zamanda üst ölü deriyide alır ve dolayısıyla cilt korumasız hale gelir. kişinin cildinin hassasiyetine göre ya sivilcelenme olur yada kızarma. bazı ciltlerde hiç bir problemlede karşılaşılmayabilir.
özellikle kuru ciltlerde ağda yapıldıktan belirli bir süre sonra kıllar çıkarken cilt kuru olduğu için kıl çıkacak yön bulamayacağından ya kaşıntı ile çıkar. (çünkü cilt kurudur ve gözenekler kapalıdır) yada batık problemi ortaya çıkar.
eğer bunlarla karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka cildinizin üzerine en azından haftada bir defa vücut peelingi veya duş sırasında kese yapmanız gerekir.

ayrıca cildinizin ağda sonrasında sivilce problemini minimuma indirmek istiyorsanız ağdayı cilt üzerine tatbik etmeden önce bir kat bebek pudrası ile cilt üzerini kaplama yapın. çünkü pudra ağda ve deri arasında bir tabaka oluşturup cildin zedelenmesini azaltacaktır.

Benmarin usulu diye tabir ettiğimiz şeker ağda ise sir ağdaya nazaran daha yumuşak bir malzeme olduğu için sir ağda kadar sivilcelenme yapmaz.
fakat daha sıcaktır. ısısı cildi yakar. ve kullanımı zordur
sir ağda daha hijyeniktir, pratiktir, kullanımı doğru elde olursa daha rahattır. Ağda sonrasında bebe yağı yada ağda yağı ile çıkartılır bu da cildin daha yumuşak olmasını üst derinin yumuşamasını sağlar. ayrıca ağdayı yaptırdıktan ortalama 1-2 saat sonrasında rahatlıkla duş yapabilirsiniz hiç bir sakıncası da yoktur.. Sadece ciltteki yağ da su ile gideceği için aynı yumuşaklık kalmaz. fakat siz duş sonrasında tekrar vücudunuzu yağlarsanız çok daha temiz ve yumuşak bir cilde sahip olacaksınız... sevgiler

bu güzel bilgiler için çooook teşekkürler a.s.

[/QUOTE] konuyu başından okuduysan eğer ben de senin gibiydim. üstelik ben beyaz tenliyim. daha kötü duruyordu. bir kere aldım henüz. şimdi tekrar alıcam. sonradan çıkanlar daha açık renk çıktı bende. sarı değil tabi ama simsiyah da değil. ağdanın tek olumsuz yanı hepsinin uzamasını beklemek. yoksa tertemiz oluyor alınca. bi de cildin hassasmış. benimki de aşırı hassas. eğer sir ağda ile alırsan sana tavsiyem, almadan önce duşunu al. aldıktan sonraki gün de su değdirme hiç. ve bol bol bebek yağı sür. o zaman kızarıklık azalıyor. bi de alırken dikkatli ol, kırmadan al. ben bazı yerleri kırarak almışım. o yerler 1-2 gün sonra uzadı hemen. diğer yerler 1,5 hafta falan sürdü çıkması. merak ettiğin bişey olursa cevaplarım, kolay gelsin canım.[/QUOTE]

benimde endişelendiğim tek nokta hepsinin uzaması beklerken geçen süre kötü durur diye korkuyorum ama denemeden öğrenemem. dün kolumun küçük bi yernde sir ağda ile deneme yaptım çıkarken esmer oldğmdan çok fazla belli olmz diye düşünüyorum yani umarım:)) kendime ağda knusunda güvenmiyorum aslında ilk başlarda kuaförde aldırmak en mantıklısı alıcam galiba yaaa:uhm:

evet canım esmersen, en azından benimki kadar belli olmayacaktır :) eğer yapamam diyorsan istersen önce kuaföre aldır. tekniği de görmüş olursun, belki sonra kendin daha kolay yapabilirsin.

Ben de 1 hafta kadar önce aldım kollarımı. Veetin ağda bantlarını kullandım ve çok memnunum. Tavsiyelerinizi okuyup yıkamadım kollarımı bir gün boyunca ve ne sivilce çıktı ne de kızarıklık oldu a.s.

Ben de 1 hafta kadar önce aldım kollarımı. Veetin ağda bantlarını kullandım ve çok memnunum. Tavsiyelerinizi okuyup yıkamadım kollarımı bir gün boyunca ve ne sivilce çıktı ne de kızarıklık oldu a.s.

sevindim canım a.s. ben de 2. kez yapıcam üşenmezsem :)

canım bende kollarımdan dertliydim... 1 senedir sir yaptırıyorum. bi kere bence kendin almaya kalkma kollarını, farklı çıkış yönleri olduğundan kırabilirsin, mutlaka 2. bi kişi alsın yani o tüyleri.. ben ilk aldırdıklarımda bi 6ay kdr yaşadım üst kolda sivilce sorununu, hiç bir çaresi de yok en başlarda.. fakat düzenli kese kesinlikle çözüm, şimdilerde hem azaldılar hem sivilce yapmıyorlar hemde batık olmuyor keseden dolayı.. şiddetle tavsiye ederm canım :)

ya eskiden insanlar evde hazırlıyolarmış ağdalarını şeker limon vs..ama şimdi yok şeker kılı besler yok bilmem ne benim annemin bacağında kolunda ala ala hiç kalmamış yani sir ağda ile normal ağda ya da çamsakızı arasında ne fark var annem hiç sir ağda yaptırmadığı halde tüyleri kalmamış mesela demek ki normal ağda falan da çoğaltmıyo aralarındaki farkı bilen varsa yazsın en az hangisi tahriş eder

Kollarıma sir ağda uyguluyorum çok alerjik bir cildim olduğundan kabarma ve sivilce yapıyor geçene kadarda tüylerim çıkmış oluyor fakat başka çarem yok...
Şeker ağdasıda aynı çok bir fark olmuyor..

ben de koluma yapıcam ama hangisini kullanayım epilatörle alırdım arada da sesunun soğuk ağdası ya da ılık ağdasıyla falan hep sesu kullandım sesudan daha kaliteli bi ürün arıyorum sesunun kutuları falan akıtıyo çabuk bozuluyo cildim hassas epilatörle her tarafı sivilceleniyo

bu arada vivet sir ağda kullanıyorum.teneke kutuda.yanında yağıda var. çubukla sürüp üstüne bez yapıştırıyorum ama hiç bırakmıyor.çok güzel alıyor

meraba arkadslar bn ilk defa aldım kollarımı sir ağda ile ama cok sivilce oldu kabarık kabarık bidaha almak istiyorum ama korkuyorum da :18: bu sivilceler geçer mi ki bidaha alsam aldıktan sonra su değdirmeden bi kaç gün beklesem çoğalır mı bu sivilceler :KK43:

X