Konya'da Hastane ve Kadın Doğumcu Arıyorum

selam arkadsalr bend ekonyada oturyorum... eksık tedavı olabılır bended edıye cok kokruyorum doktorumud egıstırmeyı düşünüyorum klomen ve pregnıl kullandım 1bucuk yıl oldu ama haala tık yok bende... alıacarın muanesı nerede

özel selçuklu hastanesinin karşısında canım.mutlaka git ,ben yanlış yaptım 1 sene kaybettim.çok ii bi dr,kalabalık ama git yine de.muayenesi 90- ya da 100.inşallah faydalı olur...

slm arkadaşlar bende 18 haftalık bir hamişim.konya hospitalde naciye sandıkçıya gidiyordum ve çooooook memnundum.fakat doktorum istifa etti.çıldıracağım.bulan,duyan,gören olursa lütfen cvp yazsın:çok üzgünüm:

asyacım ben epey baktım sana ama girmiyordun uzun zamandır. evet üçüz bekliyorum ve tabi sıkıntılı günler yaşıyorum. bu arada da sizin için dua ediyorum merak etmeyin. allahım hepinize en kısa zamanda hayırlısıyla nasip etsin inş.
ben de dr.uma değiştiriyorum kızlar. nil hanım bayramda geçirdiğim kanamadan dolayı korktu ve tıp fak. yönlendireyim ben seni dedi. o kadar kalabalık ki hastaları ilgilenemiyor artık. selçuklunun yeni doğanı yetersiz kalır dedi. tıp fak. istediğin bi dr varmı dedi? ben de başkent hastanesini düşünüyorum dedim. oranın yeni doğanı tam teşekküllüymüş. bi de şöyle düşünüyorum. m.çolakoğluna gitsem muayenehanesine de doğumu o tıpta yaptırır zaten, bebeler de oranın yeni doğanında olurlar. ama ne başkent ne de tıp fak. hakkında en ufacık bi bilgim yok. bilgisi yada fikri olan varsa nolur yardım edin. vakit kaybetmemem lazım.

Tuubay çok merak ediyorum.micro aşamasına nasıl karar verdiniz? iyumurtaları geliştirmek için ilaç kullandınız mı?kilo yaptı mı ilaçlar?micro da çoğul gebelik şansı fazla mı? bir de micro yapılana kadar ne kadar bir tedavi ve bekleme süresi var? DAHA ÖNCE AŞILAMA DENEMİŞ MİYDİN?

arkadaşlar teşekkür ediyorum fikir ve yardımlarınız için. ben nil hanıma gittim. şimdi belediye hastanesinden nihal hanıma gidecem ve ikisinden birine karar verecem. asyacan sende ilçede çalışıyormuşsun.hangi ilçedesin.ben de ilçede çalışıyorum 3 gün. 4 gün konyadayım.aynı durumdayız.ama ben 3 yıl daha burdayım. bye

Tuubay çok merak ediyorum.micro aşamasına nasıl karar verdiniz? iyumurtaları geliştirmek için ilaç kullandınız mı?kilo yaptı mı ilaçlar?micro da çoğul gebelik şansı fazla mı? bir de micro yapılana kadar ne kadar bir tedavi ve bekleme süresi var? DAHA ÖNCE AŞILAMA DENEMİŞ MİYDİN?

aybala biz microya kara verirken hiç zorlanmadık çünkü hiç düşünmedik nolur ne biter diye. milletin çenesi kapansın dye pat diye tamam başlıyoruz dedik, dr.u da ikna ettik ve başladık. halbuki daha 3 yılllık evliydik ve hiçbir sağlık prob. de yoktu. düşünmeden karar verdik ve şimdi de zorluğunu çekiyoruz.tabiki çok mutluyuz, çok istiyorduk ama şimdi her ihtimal mevcut ve çok büyük sıkıntılar var önümüzde. bunları da hesaba katınca acaba da diyoruz yani. daha öncsinde 3 ay klomen+çatlatma iğnesi+ilişki denedik. 1 kez de aşılama denedik ve hooooooop micro. microda çoğul gebelik ihtimali çok çok çok yüksek. hele hele de yaş küçükse ve prob. yoksa işte benim gibi 3 tane oluveriyor. 3 embriyo transfer edilmişti bana ( halbuki biz 3 istemedik, 2 istdik ama dr dinlemedi bizi) ve hepsi de tutundu. yumurtaları geliştirmek için iğne kullandım tabi. uzun protokol uygulandı ve önce hormon baskılayıcı iğneler kullandım doğum kontrol hapıyla birlikte. sonra yumurta geliştirici iğnelere başladım. 1 günde 3 yerimden iğne oluyorum. hazırlık süreci bayan için biraz sıkıntılı geçiyor ama tabi sonra hepsinin acısı geçiyor. tedaviye başladığımda 47 kiloydum, bittiğnde 50 oldum. 3 kilo aldırdı tabi. şiştim. şimdi 53 kiloyum, allah sonumu hayır etsin.işlem süresi de sana uygulanacakprotokole göe değişiyor. uzun protokolde 1,5 ay sürüyor, adet başlangıcında gidiyorsun, üstüne 1 adet daha oluyorsun ve ondan sonraki 13-15. günde işlem oluyor. kısa protokolde 1 ayda bitiyor. adetle başlıyorsun ve 13-15. günde işlem yapılıyor.
sizin hikayeniz nedir? elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. inşallah biran önce kavuşursunuz bebeğinize.

canim, onceki sayfalarda baskent hastnesi ile ilgili bir mesaj yazmistim, bakarsan faydasi olabilir. baskenti tavsiye etmiyorum yasakkelime

ay çok zor durumdayım dilshad yaaa. napcağıma karar veremiyorum. eşim bu ay hem başkente hem de tıp fak. gidip bakalım diyor. ben ise bu kararsız durumun biran önce bitmesini istiyorum. sence tıp fak. gitmeliyim o halde dimi. ay allahım yardım et nolur yaaa. senağlama

Tuubaycım ben 1 yıllık evliyim.korunmayı iki ay önce bıraktık.bu 3.ayımız.hormon tahlilleri temiz.rahim filminde hafif tıkanıklık vardı tek tüpte açıldı.Bunun dışında henüz eşimin tahlili yaptırmadık.adama bolca keçiboynuzu,çinko kullandırıp duruyorum,tedbir olsun diye.30 yaşında olduğuum için yaşımın geçmesinden endişe ediyorum.1 yıl diyorlar ama ben 5-6 ay bekleyip doktora gitmek istiyorum.işallah gerek kalmaz.bu arada ikiz çok istiyorum ben.hiç sorun yokken bekleyip vakit kaybetmemek için direk micro yapıyorlar mı? devlet ödüyor mu? öğretmenim ben,o yüzden soruyorum.Nil hanım kendisi mi direk yapıyor microyu.sence ben bu durumda biraz daha bekleyeyim mi? Bir de Nil hanımdan nasıl randevu alınıyor.zor mu randevu almak? ne kadar ücreti var.her gidişte ödeniyor mu? of ya çok korkuyorum yaşım geçecek diye.stres yapıyorsun ondan olmuyor diyor eşim.bilmiyorum.bana moral ve akıl ver arkadaşım ya ne yapayım? Bu arada bebeklertin sağlıklı mı? cinsiyetleri ne?

ooooooooooooo hocam naptın sen ya? erken değil çokkkkkkkkkkk erken. sakın gereksiz yere kendini ve eşini yıpratma. bu kışı çalışarak geçir. ( bebek çalışmasından bahsediyorum) tabi bu arada alternatif tıpı da deneyebilirsin. hayıot tohumunu int. bi araştır. eczanelerde yumurtlama testleri var onlardan al... ama en başta çıkar aklından bu bebek olcakmı olmayacakmı fikrini. çok rahat olmalısın. sonra olmazsa gidersiniz eşinle dr.a ve birlikte her tahliliniz yapılır ve yolunuz çizilir. ama ben hiçbirşeye gerek kalmdan hamile kalacağına inanıyorum bak gör. sen kendi kendine olacağı varsa da oldurmuyon.
ikiz konusuna da gelince; tek tek versin rabbim canıım. inan bana daha iyi. kulağa çok hoş geliyor evet ama inan çok çok çok zor. hele ki sen çalışan bi anne olacaksın. ben de öğretmenim ve düşünüyorum şimdi 3 bebekle çalışma hayatıma devam edebilecekmiyim acaba? çok zor günler bekliyor beni. ama tek bebekte bakıcı tutulur sorun olmaz. hiç sorun yokken direk micro yapmazlar. ben anlattım geçirdiğimiz evreleri ama buna rağmen çok zor oldu ikna etmemiz. devlet ödüyor bi kısmını ama işte bazı kuralları var. sen bunlara hiç takılma, gerek kalmayacak inş. ha gerek olursa da o zaman yine anlatırım merak etme.
nil hanım kendisi yapıyor tabi işlemi. baştan sona kadar kendisi takip ediyor. randevu da ben bugün aradım mesela ayın 30 verdiler. çok yoğun oluyor. ama adetli takip edilirsen bunu söylüyorsun, dr. hanım bu tarihte gel dedi diye, araya alıyorlar. şimdi benim bu şansım da yok mecbur bekliyorum verilen tarihi. 45ytl fark alıyorlar. 15 gün içinde tekrar gidersen almıyorlar, o kontrol olarak geçiyor.
BENCE SEN KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE.... SABIRLI OL, DUA ET, ÇALIŞ VE BEKLE.
benim bebekler şimdilik iyiler. 2 kızım 1 oğlum olacak allahım nasip ederse inş. allahım herkesin yavrusunu bağışlasın.

Tubaycim ben bir de rahim filmi denemesi yaşadim.yeni evliyken adetlerim çok sancili diye gittim doktora.doktor bir şeyden şüphelendi ki rahim filmi istedi.tipta çekildi.çok korktum rahim filmi çekildi tesadüfe bak tüplerden biri tikali çikti,doktor çocukken ateşli hastalik geçirdin mi dedi evet dedim bademciklerim çok iltahaplanir ateşlenirdim.ondan dolayi tüpün yapişmiş dedi.ve ilaçla açildi tüplerim.o kadar aci çektim ki,bağira bağira çektirdim.yapişik olunca aci veriyormuş.sonuna kadar açildiğini söyledi doktor.tahlillerim çok normal.hatta östrojenim baya yüksek.sinirin üstündeymiş.korunmayi birakinca 6 ay içinde hamile kalirsin dedi.hatta 29 yaşimdfa olduğunu öğrenince nasil olur 20 gösteriyorsunuz dedi.doğum tarihime bakti tekrar şaşirdi yani.ama 3. Ayima girince şip diye kalamadim diye ümitsizliğe kapildim.

Tubaycım çok teşekkür ederim rahatlattığın için.Allah yavrularını bağışlasın.dua et bana ve isteyenlere ne olur.Dilshad sen hangi ilçede çalışıyorsun? Tubay sen hangi okuldasın? branşlarınız ne? Aynı şehirdeyiz madem irtibatta olalım arkadaşım.Tubay hikmet beyi ya da Ali acarı neden düşünmüyorsun? Tıpta doğum yaptırmıyorlar mı?

Ali Acar benim de doktorumdu.Tüpümün açılmasına vesile olmuştu.çok iyi ve bilgili bir doktor.Asyacan da ona gidiyor bilgi edinirsin.öpüyorum.

evet kendi dr.um dedi zaten ali acar git diye. bugün aradım ama ayın 21ine verdiler randevuyu. napalım beklicez artık. inşallah bi sorun çıkmaz o zamana kadar.

asyacım ben epey baktım sana ama girmiyordun uzun zamandır. evet üçüz bekliyorum ve tabi sıkıntılı günler yaşıyorum. bu arada da sizin için dua ediyorum merak etmeyin. allahım hepinize en kısa zamanda hayırlısıyla nasip etsin inş.
ben de dr.uma değiştiriyorum kızlar. nil hanım bayramda geçirdiğim kanamadan dolayı korktu ve tıp fak. yönlendireyim ben seni dedi. o kadar kalabalık ki hastaları ilgilenemiyor artık. selçuklunun yeni doğanı yetersiz kalır dedi. tıp fak. istediğin bi dr varmı dedi? ben de başkent hastanesini düşünüyorum dedim. oranın yeni doğanı tam teşekküllüymüş. bi de şöyle düşünüyorum. m.çolakoğluna gitsem muayenehanesine de doğumu o tıpta yaptırır zaten, bebeler de oranın yeni doğanında olurlar. ama ne başkent ne de tıp fak. hakkında en ufacık bi bilgim yok. bilgisi yada fikri olan varsa nolur yardım edin. vakit kaybetmemem lazım.

tuubay canım geçmiş olsun, bayramda ne oldu canım?
senin bebişleri indirgemediler mi?
tıpta ali acara doğum için gitme derim, o tedavi dr u
mehmet çolakoğlu hala tıpta sezeryanlşara giriyorsa ona gitmelisin veya başka bir dr araştır,
çolakoğlunun eli hafif diyorlar ilk kızımda o sezeryan yapmıştı bana,
bende şuan hikmet karabacağa gidiyorum, selçukluda yenidoğan var zannediyordum eğer yoksa bende değiştiririm dr u,

ayşenur bayramda 3 gün yoğun şekilde kanama geçirdim ben. hala da leke şeklinde devam ediyor. cuma serklaj yapılmıştı, salı; bayramın 1. günü kanama başladı. bebeklerden birinin eşi rahim ağzına, dikişe doğrubaskı yaptığından kanama olmuş. bebeklerde bi sorun yok. ben selçukluda nil hanıma gidiyordum. o kendisi tıp fak. ve ali acara yönlendirdi beni. yeni doğan ünitesi tam değilmiş oranın. solunum cihazları filan da yokmuş. benim bebişler indirgenmedi. karar veremedik ve üçüz devam kararı aldık. şimdi doğuma kadar takibimi ali acar yapınca doğum da onla olur artık. tıp fak. vazgeçme dedi herkes. kendi dr.um da öyle söyleyince kaydık artık oraya. m. çolakoğlu tıpta çok ilgilenemiyormuş. hikmet karabacak bayramdaki kanamamda acil geldi hastaneye ve ilgilendi sağolsun. ama inan onun da hakkında sezeryanlarda yaptığı çok büyük hatalar duydum ve şaşırdım. çok da güvenilir birinden. ama çok çok çok ilgilendi o zaman acilde. inan varya şu bayramdaki olaydan beri o kadar sıkıntıdayım ki bu konuda. herkes bişey söylüyor. birinin iyi dediğine diğeri yok aman çok kötü diyor. sanırım kendim tecrübe etmeden bunun sonu gelmeyecek. inş. ali acarla devam ederiz. senin ikizdi sanırım deği,l mi? yanılmıyorsam. sen nasılsın? maşallah 23. haftanıza girmişsiniz. allahım sağlıkla sonlandırsın inş.

slm arkadaşlar.benim derdime derman olan olmamıştı ama ben yine de birisine faydası olur diye yazayım dedim.naciye sandıkçı anıt hastanesinde göreve başlamış.allah hepimizin yardımcısı olsun.

tkaplan benim evim anıt hastanesine çok yakın.yazın farklı bir rahatsdızlık yaşamıştım çok ilgilenmişti doktorlar.Naciye hanım nasıl iyi bir doktor mu? tedavide mi iyi yoksa doğumda mı? bilgi verir misin canım?

aybala slm.ben nisan ayından beri naciye hanımın hastasıyım.4ay korunmamama arğmen çocuk olmadı ve adetim çok düzensizleşmişti.45-50 günde adet görüyordum.naciye hanım beni çok rahatlattı tetkiklerimi yaptı ve herşeyin sadece zihnimde biteceğini söyledi.dediği gibide oldu 2 ay sonra hamile kaldım.başlangıça düşük tehlikesi geçirdim o zamanda çk ilgilendi.ilgisinden öte deli gibi ilaca sarılan bir dok değil.doğum yapan arklarımda son ana kadar normal doğuma zorladığını söyledi.ama benimde kafama anıt hastanesi takılıyor.sende bana bilgi verirsen sevinirim.nasıl bi hastane?ben hep polkilinik gibi bir yer olarak düşünmüştüm.dün gece netten araştırınca fena deil gibi geldi ama sence nasıl?saol canım.

Canım ben temmuzda 15 gün anıt hastanesinde yattım.idrar yolu enfeksiyonu önce mantara sonra kullandığım antibiyotikler bakteriye dönüşünce damardan ilaç verilmesi ve yatarak tedavi görmem gerekti ve inan hemşireler ve doktorlar çok ilgili.çok memnun kaldım çok da temiz bir hastane.kadın doğuma hiç görünmedim orada.doktorum ürolog idi ancak kadın doğum kısmının da iyi olduğunu duydum.eğer Naciye hanımın da iyi olduğunu söylüyorsan ona giderim.çünkü erkek doktora gidemiyorum.Allah aratmadan evlat versin de erkek doktora gitmek zorunda kalmayayım diyorum.aşamadım henüz o tedirginliği anlarsın ya...Ama tabi çok mecbur kalırsak gideriz.

slm güzelim.ben bugün gittim cinsiyetini öğrendim.oğlumuz olacak inş.doktorum aynı performansı ile başlamış anıt hastanesinde.çok ilgili bi doktor ya bayılıyorum ben.hastanede hoşumuza gitti urda devam inş.irtibatı koparmayalım.ha bu arada adetinin ilk başladığı günden itibaren say 11.gün ile 17.gün arası çok önemli.biliyorsundur belki ama bende söyleyeyim dedim.allah yardımcın olsun

X