Konya'da Hastane ve Kadın Doğumcu Arıyorum

ayşenur bayramda 3 gün yoğun şekilde kanama geçirdim ben. hala da leke şeklinde devam ediyor. cuma serklaj yapılmıştı, salı; bayramın 1. günü kanama başladı. bebeklerden birinin eşi rahim ağzına, dikişe doğrubaskı yaptığından kanama olmuş. bebeklerde bi sorun yok. ben selçukluda nil hanıma gidiyordum. o kendisi tıp fak. ve ali acara yönlendirdi beni. yeni doğan ünitesi tam değilmiş oranın. solunum cihazları filan da yokmuş. benim bebişler indirgenmedi. karar veremedik ve üçüz devam kararı aldık. şimdi doğuma kadar takibimi ali acar yapınca doğum da onla olur artık. tıp fak. vazgeçme dedi herkes. kendi dr.um da öyle söyleyince kaydık artık oraya. m. çolakoğlu tıpta çok ilgilenemiyormuş. hikmet karabacak bayramdaki kanamamda acil geldi hastaneye ve ilgilendi sağolsun. ama inan onun da hakkında sezeryanlarda yaptığı çok büyük hatalar duydum ve şaşırdım. çok da güvenilir birinden. ama çok çok çok ilgilendi o zaman acilde. inan varya şu bayramdaki olaydan beri o kadar sıkıntıdayım ki bu konuda. herkes bişey söylüyor. birinin iyi dediğine diğeri yok aman çok kötü diyor. sanırım kendim tecrübe etmeden bunun sonu gelmeyecek. inş. ali acarla devam ederiz. senin ikizdi sanırım deği,l mi? yanılmıyorsam. sen nasılsın? maşallah 23. haftanıza girmişsiniz. allahım sağlıkla sonlandırsın inş.

canım bizim bebişin birinin 8. haftada kalbi durdu
Rabbim izin verirse
şuan bir kızımız olacağını öğrendik İnşallah,
Ali acara yıllar önce gitmiştim ben memnun kalmadım İnşallah sen kalırsın
belki şimdi daha iyidir,
dr beyşehirli olduğu için ağırlıklı hastaları oralıydı o zamanlar

Hikmet karabacak ne yapmış merak ettim canım yazabilirmisin?

sen sürekli istirahatte misin şuan?yatıyormusun?

Ben dogumumu (normal dogum oldu) Buyuksehir Hastanesi'nde yaptim. Dogumum cok guzel ve sorunsuz gecti. O gun dogum icin sadece ben vardim. Hemsireler ve ebeler de tecrubeli ve ilgiliydi. Zaten bashemsiresi arkadasim. Ozel oda da verdiler, temiz ve rahatti. Hastaneyi onerebilirim dogum icin ancak muayenede tavsiye etmiyorum. Doktorum Ayse Hanim'di, bilgili ve iyi bir hanim, ancak cok yogun oluyor, odasinda ayni anda 3-4 hastayi kabul ediyor, o kadar yani, giren cikan belli olmuyor. Hastanenin randevusuz calismasin da etkisi olabilir bu iste, her geleni her an kabul ediyorlar.

Dilshad Ayşe hanımın normal doğumu çok başarılyaptırdığını bir çok arkadaşım söylüyor ancak muayene olayının öyle olduğunu bilmiyordum.yanlız düşün muayeneyi başka doktorda olup doğumu ona yaptırmak çok saçma olmaz mı? hamilelik sürecini bilmediği için sorun yaşanmuaz mı? bir de doktorun bu duruma tepkisi ne olur?

Dilshad Ayşe hanımın normal doğumu çok başarılyaptırdığını bir çok arkadaşım söylüyor ancak muayene olayının öyle olduğunu bilmiyordum.yanlız düşün muayeneyi başka doktorda olup doğumu ona yaptırmak çok saçma olmaz mı? hamilelik sürecini bilmediği için sorun yaşanmuaz mı? bir de doktorun bu duruma tepkisi ne olur?

canim ben mecburiyetten muayene ve dogumu farkli doktorlara yaptirdim. Izmir'de hamile kaldim, Ankara'da kontrollere gittim, 8.ayimda Konya'daydim. Hamileligimde herhangi bir sorun yasamadigim ve Ankara'da kontrollerimi yapan doktorum da problemsiz normal dogum yapabilecegimi soyledigi icin baska bir doktorun dogum yaptirmasinda sakinca gormedim. Yalniz bir uyari: Buyuksehir Hastanesi gercekten cok temiz, konforlu, ebeleri tecrubeli, yenidogan unitesi var ancak epidural isi sorunlu, epidurale sicak bakmiyorlar. Ben de zaten epiduralsiz normal dogum yapmayi kafama koydugum icin sorun etmemistim (annemin gazina geldim naniknanik).

merhaba arkadaşlar bende hamileliğimin 17.ci haftasındayım henüz bebeğimin cinsiyetini öğrenemedim( ailevi sağlık sorunlar yüzünden) bizim hastanede 3lü test yapmıyorlar (askeri) bende dışarda yaptırmak zorunda kalacam nasıl olacak bilemiyorum bilgisi olan varmı yardımcı olursanız çok memnun olurum herkese teşekkürler

merhaba arkadaşlar bende hamileliğimin 17.ci haftasındayım henüz bebeğimin cinsiyetini öğrenemedim( ailevi sağlık sorunlar yüzünden) bizim hastanede 3lü test yapmıyorlar (askeri) bende dışarda yaptırmak zorunda kalacam nasıl olacak bilemiyorum bilgisi olan varmı yardımcı olursanız çok memnun olurum herkese teşekkürler

canim tipta yaptirabilirsin bi arkadasimda hava hastanesine gidiodu kontrole sonra tipta yaptirmisti.sevkle geliosun tipa...

canim tipta yaptirabilirsin bi arkadasimda hava hastanesine gidiodu kontrole sonra tipta yaptirmisti.sevkle geliosun tipa...[/QUOTmerhabalar canım tıpta yapılıyodu ewet ama şu an cihazlarda sorun varmış kabul etmiyorlar özelden gitmem gerekiyor tavsiye edeceğiniz hastane varmı acaba ?

selam kızlar bir süredir takip ediyorum yazdıklarınızı. benim de doğuma kısmetse 1 ay kaldı. selçuklu hastanesinde güler hanımda yapacağım doğumu. dr dan çok memnunum ama hastane son zamanlar sanırım biraz ilgisizmiş. bilen duyan var mıııı?

ben vakıf hastanesinde yaptım... doktorumun adını unuttum ama... sanırım emine hanımdı...

doktorumdan çok memnun kaldım... benim sancım gelmediği için suni sancıyla başladı doğumum... 2 saat içinde 8 cm açılmam oldu... tam normal doğuma girerken bebeğimin kalbi yavaşladı ve sezeryana aldılar... 5 dk içinde sezeryan gurubu toplandı... konyada en iyi emel hanım dediler... başkentteymiş fakat oda doğuma girmiyormuş ve çok kalabalık oluyormuş... ondan sonra bu vakıfdaki benim doktorumu tavsiye ettiler...

benim herhangi bi sigortam olmadığı için 1100 YTL'ye sezeryan doğum yaptım... muayene ücretini bilmiyorum... ama şu anda gittiğim zaman 50 YTL alıyorlar... gebelikte nasıl olur bilemiyorum..

ay çok uzattım sanırım kısacası ben doktordan memnundum...

canım duyduğum en iyi doktorlar vakıfta emine hanım, belediyede ayişe hanım, tıpta ali acar. ama yeni doğan üniteleri nasıl hiç bilemiyorum canım. dediğin şeyleri ben de duydum arkadaşlarımdan, dr çok iyi ilgileniyor ama hemşireler ilgisiz dediler. ki haklılar ben de birkaç kez şahit oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
slm tuubay allah hayırlısıyla kavuştursun senide bizleri de küçük meleklerimize.ben geçen gün tıpta ve belediye hastanesinde yeni doğan ünitesi var die duydum.ama kızılay hastanesi de yeni açılan ve ii techizata sahip bir hastane.tüp bebek bekleyen bi arkadaşım var tıpta hüseyin görkemli idi dr.si. o yurtdışına çıkınca kızılaydaki mustafa beye gitmiş çok memnun kalmış.hem dr.den hem hastaneden bi araştır bence.çünkü mustafa beyin adını tüp bebekte çok duydum ben.allah yardıcın olsun

tubay hala tıp fak. gidemedin galiba canım,
ben de Hikmet beye gidiyorum
sen bana yeni doğan henüz tam kurulmadı dediğinden beri doğumu orada yapmak istemiyorum,
ben de tıptan bir dr araştırmaya başlıyacağım,
hakkımızda hayırlısı canım,
senin üçüzler nasıl?
cinsiyetleri belli oldumu?

tubay hala tıp fak. gidemedin galiba canım,
ben de Hikmet beye gidiyorum
sen bana yeni doğan henüz tam kurulmadı dediğinden beri doğumu orada yapmak istemiyorum,
ben de tıptan bir dr araştırmaya başlıyacağım,
hakkımızda hayırlısı canım,
senin üçüzler nasıl?
cinsiyetleri belli oldumu?

yok canım. ali acarla görüştük muayenehanesine gittik kontrol olduk ama sürekli gelmek istediğimi söyleyinde nil hanıma ayıp olur diyerek kabul etmedi. haftaya salı nil hanımla görüşmemiz var. ali beyi arayıp bi de onun rica etmesini isteyeceğim. olursa ali acarla devam etmeği çok istiyorum ama olmazsa da artık başkente gittik 2 gün önce çok ilgilendiler. sanırım oraya devam edecem, başka çarem de yok. çok da bunaldım zaten bu durumdan. selçuklu hastanesinin yeni doğanı var ama dr. yeterli değil dedi canım bize. bi hasta bakıcı da söylemişti acil gittiğim bi zamanda. kendi yiğeni de üçüz doğum yapmış ama tıpta. burdaki küvezlerde solunum cihazları yok mesela demişti. ama işte bizde sorun üç bebek olması. senin tek bebek ve sorun çıkacağını da sanmıyorum. haftasında, gelişimi tamamlanınca doğar ve küveze de ihtiyacınız olmaz. bizde öyle değil. her halukarda erken doğacak ve küveze ihtiyacı olacak.

cinsiyetleri belli canım. 2 kız 1 oğlan inş. ama gün geçtikçe çooookkkk zorlaşıyor herşey. yatıp kalkmam, oturmam, nefes almam bile değişti. geçen hafta cuma yine acildeydik 12ye kadar. kanama vardı. dinleniyorum o günden beri. iyiler ama yer dar geliyor napsın bebecikler? ilaçlara devam. iğneye başladım yine haftalık progesteron. saatim saatime uymuyor yani. sen nasılsın nasıl gidiyor?

yok canım. ali acarla görüştük muayenehanesine gittik kontrol olduk ama sürekli gelmek istediğimi söyleyinde nil hanıma ayıp olur diyerek kabul etmedi. haftaya salı nil hanımla görüşmemiz var. ali beyi arayıp bi de onun rica etmesini isteyeceğim. olursa ali acarla devam etmeği çok istiyorum ama olmazsa da artık başkente gittik 2 gün önce çok ilgilendiler. sanırım oraya devam edecem, başka çarem de yok. çok da bunaldım zaten bu durumdan. selçuklu hastanesinin yeni doğanı var ama dr. yeterli değil dedi canım bize. bi hasta bakıcı da söylemişti acil gittiğim bi zamanda. kendi yiğeni de üçüz doğum yapmış ama tıpta. burdaki küvezlerde solunum cihazları yok mesela demişti. ama işte bizde sorun üç bebek olması. senin tek bebek ve sorun çıkacağını da sanmıyorum. haftasında, gelişimi tamamlanınca doğar ve küveze de ihtiyacınız olmaz. bizde öyle değil. her halukarda erken doğacak ve küveze ihtiyacı olacak.

cinsiyetleri belli canım. 2 kız 1 oğlan inş. ama gün geçtikçe çooookkkk zorlaşıyor herşey. yatıp kalkmam, oturmam, nefes almam bile değişti. geçen hafta cuma yine acildeydik 12ye kadar. kanama vardı. dinleniyorum o günden beri. iyiler ama yer dar geliyor napsın bebecikler? ilaçlara devam. iğneye başladım yine haftalık progesteron. saatim saatime uymuyor yani. sen nasılsın nasıl gidiyor?

Maşallah nazar değmesin İnşallah:nazar::nazar::nazar:
Canım ali acara gidince nil hanıma neden ayıp olacakmış anlamadım?
adamın sevinmesi lazım ama bence iş yükünden kaçmak için böyle söylemiş olmalı?
çünkü senin sürekli gözetimde olman gerekecek öyle değil mi?
Başkenti kimse tavsiye etmiyor oraya gitme derim,
Tıpa normal randevu al ve muayeneye git uzman dr ları çok ilgili onlarla görüş ve sana uygun bir dr önermelerini söyle
veya orada çalışanlardanda dr ismi öğrenebilirsin,
gittiğin dr a artık Selçukluya gitmek istemediğinden bahset, Tıp Fak. daha iyi ve tecrübeli olduklarından falan,
dr lar pof pofu sever ,
Nil hanım iyi hanım hanım bir dr ama dediğin gibi artık hastası çok ,
seninle ilgilenemez ,

aman ayağa kalkıp iş güç yapma
gerçekten çok zor bir hamilelik geçiriyorsun
Mevlam kolaylık versin canım,

merhaba hanımlar bende konya cıhanbeylının bı koyunde oturuyorum 1.sayfadan ıtıbaren butun yazıları okudum. bende 20 haftalık hamıleyım. dr. konyada ozel muayenehanesıne gıdıyorum cunkı hastanede muayene yapmıyor sadece operasyonlara gırıyor. yeter uyar a gıden yok galıba aranızda kımse bahsetmemış?? tanıyan yokmu

bılmem ılk ona gıttım memnunda kaldım degıstırmeyı dusunmedım hıc 2senedır onun hastasıyım alıstık bırbırımıze her zaman yardımcı oluyor sagolsun. en basından berı takip ettıgı ıcın herseyımı bılıyor tlf.da bıle anlayabılıyor bazen ne problemım olduunu. sen dogumu nerde dusunuyorsun
sohbete katılmıyormusun?

tatlim ben Ali Acar a gittim ve 8 aydir cozemedigimiz sorunlarimi bir ayda halletti saolsun,cok tecrubeli bi dr.Muayenehanesi selcuklunun hemen karsisinda tatlim.Oraya gidip hemsirelere durumunun acil oldugunu solersen o gun icinde muhakkak sana randevu verirler.....orada sismanca bi hemsire var fatma hemsire,melek gbidir sana yardimci olur muhakkak.....

tatlim ben Ali Acar a gittim ve 8 aydir cozemedigimiz sorunlarimi bir ayda halletti saolsun,cok tecrubeli bi dr.Muayenehanesi selcuklunun hemen karsisinda tatlim.Oraya gidip hemsirelere durumunun acil oldugunu solersen o gun icinde muhakkak sana randevu verirler.....orada sismanca bi hemsire var fatma hemsire,melek gbidir sana yardimci olur muhakkak.....

allahımm ne çok sorum varmışhihoyyyt kafanı ağrıttım biliyorm ama
canım ya benden kan testi falan isterse nerde yaptırcam:uhm:

allahımm ne çok sorum varmışhihoyyyt kafanı ağrıttım biliyorm ama
canım ya benden kan testi falan isterse nerde yaptırcam:uhm:

canım benım,adetliyken muayene olmadım hiç,dr ayarı verir merak etme.nasılsa hep gorduğu bıseyy,öle duşun ve rahatla attlım....
Kan testi için hormon testinimi kastediosun??Ali Acar tıp fakultesinde docent dr.gerekli tahlilleri tıpta yaptırır..Sen hele bi git,gerisini dr una bırak ve ona guven tatlım...

kesinlikle ali sami gürbüz.....hem dogum evinin doktoru oldugu için hiç sıra beklemeden özel hastasıyım diyip kolayca ve parasız yaptırıyosun tahlillerini.zaferde özel muayenehanesi cok ilgili hiçbişeyi atlamaz ve 24 saat cekinmeden arayabilirsin bicok sorunlu hastası var ama hepside cok memnun tüp bebekte iddalı bicok tahlili ankaraya gonderiyyo en iyi labaratuvarlarla calışıyo ben ve bicok arkadasım ona cok guveniyoruz iyki varsnız sami hocam diyyoruz yani okadar seviyoruz.madem özel doktor istiyosun mhakkak bi görüş hemen ikna olacaksın...

X